Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2019 18:34 Muž vlka [3443] – mražená potrava
Fotka k příspěvku Za sebe můžu z vlastní zkušenosti říct, že mražené Nitěnky jsou humus, který hezky zaneřádí vodu. Používám jen mražené patentky, které dávám hned po odříznutí zmrzlé do AQ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2019 16:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Luky13
Za sebe řeknu že Zooschatz je jedno z nejkvalitnějších mražených co se u nás prodává - zatím jsem nikdy neměl problém, i larvy culex pipines jsou dravé -barva může být proměnlivá dle toho co žrala , převážně se živí nálevníky,viřníky ale i menšími stádii buchanek,dafnií a pod - takže si klidně dovedu představit že může mít i zelenější barvu, na fotce mi nepříde nic podezřelého , pokud to po rozmrazení nesmrdí ,nebo nejsou na tom známky plísní a pod -stačí kouknout pod lupou , nebál bych se toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 13:21 Muž Luky13 [60]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, krmím černou komáří larvou od Zooschatz a teď koukám na novou várku, některé larvy jsou zelený. Je to normální nebo je to zkažený? Nikdy jsem si toho nevšiml, až teď.
Nevyzná se v tom někdo prosím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2019 12:38 Muž RAP [1549] Re: visek
Zkus se domluvit s Grýgerou, jestli zaváží na krámy v okolí, může ti to vzít. Obdobně to praktikuje Jarry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 07:22 Muž visek [75] - Tetry
U me je problem. Schanim 0,5 nebo 1 kg mrazenych koreter. Na mostecku to nesezenu. A v nasi nadrzi uz jsou ryby. A platit 33 korun za platicko kde je vic vody se nechce platit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 05:30 Muž RAP [1549] Re: Petr00
Zmražená dospělá buchanka asi ne, ale některá jejich vajíčka mohou přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 21:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petr00
Buchanky jsou běžné i v akváriích kde ze s nimi nekrmí a chybí tam nějaký predátor, třeba u krevetek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 20:40 Muž Petr00 [1]
Zdravím, je možné že zmražené buchanky oživnou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 18:01 Muž Martinek1985 [68] Re: Cataria
Já mám doma 6 až 7 druhů mraženého neustále. Když to často nevětráš, tak není dle mé zkušenosti problém to skladovat až 2 roky, ale většinou vše spotrebuji dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 16:43 Žena Cataria [13] Re: JirkaŠčobák
Když máš takovu "zásobu", tak mě napadlo, jak dlouho takové mražené vydrží? hmm Taky bych jim to chtěla trochu zpestřit, ale nerada bych toho koupila více naráz a pak zjitila, že můžu polovinu vyhodit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 16:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Cataria
Čím pestřejší to bude, tím lépe. Krmím své gupky skoro vším, co má Václav na první fotce. Snažím se mít alespoň 5 druhů mraženého najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 16:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cataria
rybicky.net/fotogalerie.php… Jsou i další nebo jejich kombinace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 13:19 Žena Cataria [13]
Ahoj, jaké mražené krmivo byste mi doporučili pro má paví očka a pandíky? hmm Moc se v tom nevyznám a nerada bych jim dala něco nekvalitní nebo něco, co by jim vyloženě "nejelo". Pokud možno, tak nejlépe druh a i značka by byla fajn. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 13:10 jamajcan Re: visek
Oba druhy patří mezi nejvýživnější krmiva. Vhodné před třením ryb apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 11:55 Muž visek [75] - Tetry
Jaky je rozdil me koretrama a cernym komarem ve vyzivnosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 23:24 Muž Luky13 [60] Re: Tojsouvěci
Ok díky, růžový je a jiné pachy nemá. Chtěl jsem se ujistit, že to tak má být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.03.2019 23:17 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Luky13
Pokud má oranžovou barvu a není zašedlý,je cítit rybinou,bude v poho.Jiné pachy jsou známkou nepoužitelnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.03.2019 23:12 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Vstrom
Pro ryby co máš je artemie malá (i dospělci),větší standardní krmiva jsou patentky,koretry,misis,drobný kril a postupně přecházet na větší,můžeš zkusit krájené mušle a strouhané filé.Čokolády jsou na pohodu,ale obsahují vysoký podíl vody,výhodnější je kupovat krmivo v deskách (formát A4/0,5kg),týdenní dávku na desce naříznout na čtverečky a po odlomení skladovat v uzaviratelných krabičkách v mrazáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 22:40 Muž Luky13 [60]
Ahoj, má cyclops zooschatz po rozmražení smrdět rybinou, nebo je zkažený?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 17:06 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, mám asi 10 měsíců nové akvárium s Malawi (Scianochromis Fryeri, Cyrtocara moorii, Mdoka White Lips, Aulonocara Rubin Red, Labidochromis yellow a krmím vločkama Sera Vipan, granulkama SAK, Vitalis a z mraženého občas velké patentky a rybí filé a semtam nějaký hrášek, kukuřici.
Chci jim dopřát více masité stravy, ideálně typu "čokoláda". Dost lidi dávají artémie. Jsou to nějaké větší kousky? Ryby mají velikosti od 10-15 cm. Zkoušel jsem se dovolat i tomu Grýgerovi dvakrát, ale bez úspěchu a internetové stránky s objednávkou má takové zvláštní. Takže bych asi zítra zajel do Mělníka do Vivária. Můžete tedy doporučit nějaké větší krmivo?
Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2018 12:27 Muž Jarry [1433] Re: NHKG
Já to krájím nožem a zrovna myslím na to, že mám všechny plastové krabičky prázdné, takže budu muset dneska porcovat, což nepatří mezi mé oblíbené činnosti:-) Jinak kupuju od pana Grýgery, jednou za 4 týdny dělá rozvoz i k nám, beru 500g balení artemie, krill a mysis + doplňkově černý komár (ten je v blistru) a pro potěr cyklop a humří vajíčka. Všechno pochází od Zooschatz, ceny myslím velmi příznivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 11:34 Žena Morticia [118] Re: NHKG
Vždyť píšu, že to nemám kam dát. Mražáky mám 2 malý a úplně plný. Mají-li čokolády, vezmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 11:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Morticia
Pár a prodávají i sušené krmivo na váhu? Od těch kupuju v Ostravě mražené. Zkus od nich koupit půl kila artemie. Na rozdíl od koretry je docela levná a neplave, tak se dostane i na ryby dna. Kladivem to vždy rozbiju na kousky a pak dám v plastové krabičce do mrazáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 11:14 Žena Morticia [118] Re: NHKG
Kupuju na burze takové ty "čokolády". Větší balení bych neměla kam dát. Prodejkyně Polka nebyla, ale Poláci do Brna jezdí, od nich mám sušené - teda zda to byli oni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2018 11:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Morticia
Kde kupuješ krmivo? Kupuju 0,5 kilové balení na burze od Poláků. Kvalita mnohem lepší než u 100g balení (a i trochu lepší než od jiných prodejců 0,5kg balení). Osobně používám jen mraženou artemii a koretru. A pro nejmenší ryby 100g baleni červeného planktonu. Žerou mi to všechny ryby. Patentku, cyclop a dafnii moje ryby moc nechtějí. Dobrá je i černá komáři larva, ale tu neumím sehnat v dobré kvalitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 11:03 Žena Morticia [118] Re: vaclav
Nitěnky vím, že nejsou moc vhodné. Podívám se po tom, co uvádíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 10:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
To co vidíš na obrázcích pod tvým příspěvkem. ciklops, artemii, patentku tu menší a ještě koretru. Určitě si nekupuj nítěnky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 10:36 Žena Morticia [118]
Co byste mi doporučili za krmivo (Danio, Tetra krv., Garra rufa, Black molly, Otík)? Posledně jsem koupila Dafnie. Ze začátku jim to jelo, ale teď, když s tím příjdu, lehne půlka dávky na dno. A to jim to dávám fkat jednou za čas... Střídám s 5ti druhy vloček, 3ma druhy tablet a sušenými Dafniemi, které jim jedou líp.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2018 21:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Není to jen popis množství přidávaných látek do krmiva? Přijde mi, že vše je v hrozně malém množství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2018 18:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Všimli jste si co obsahuje mražené krmení. Jen je ten popis u všech stejný. :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 08:26 R Muž ctibum [6870] Re: vaaclav
To já taky ne, naopak a Raviolka mi radila krmit víc živočišnou, aby se Okružákům dařilo. Proto mě zajímalo, do čeho a k čemu tu kostku hází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 05:58 R Muž ctibum [6870] Re: vaaclav
smich smich smich
No já že má přemnožený šneky. Tak jestli to nebude tím a nebylo by lepší ubrat, než solit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2018 22:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Tak já jich dávám 7 tak bych tipl 60 l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 21:33 R Muž ctibum [6870] Re: horsina
Mimochodem, jak máš velký akvárko? Že tam házíš celou kostku...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 21:06 Muž dudak [1885] Re: horsina
Nebude to spíš ploštěnka? Tomu by odpovídalo i to že vyleze ven po nakrmení masem, jinak spíš žije v skrytu pod kameny, a vylézá hlavně v noci. Lze zavlect s rostlinami i krmením, hlavně s nitenkami. Funguje na ně třeba Panacur( k dostání na veterine)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 21:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: horsina
Co tam máš za ryby? Jestli to sežerou, tak bych to neřešil. Rozhodně bych to nekazil zbytečným solením. U mě byl jakýkoli červík dřív nebo později sežrán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 19:17 R Muž Anthrax [4739] Re: horsina
Zkus to dentifikovat podle tohoto článku rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici

Ale myslím si, že jsi tou soli zničila jen dospělce ale jiná vývojová stádia té potvůrky tam zůstala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 18:58 R Muž ctibum [6870] Re: horsina
Patentka mi občas nějaká oživne trochu. Ale chtělo by to vědět, co máš za krmení a fotku vetřelce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 18:52 horsina – Pijavice z mraženého krmiva
Zdravím, koupila jsem si mražené krmivo (asi 15 kostek), uchovávám ho v mrazáku, kde je asi -5. Rybkám jsem doteď dala asi 8 kostek a nic se nestalo, ale asi 3 týdny zpátky se mi v akvárku objevilo cosi jako pijavice (opravdu nemám tušení co to bylo), myslela jsem si, že to je třeba z rostlin, protože asi 11 dní zpátky jsem dala 2 nové, kamarád mi poradil sůl, opravdu to asi ty potvory vyhubilo, protože se už neobjevili a pomohlo to snížit i šnečí populaci. Nějakou dobu jsem nekrmila mraženým masem, protože jsem na něj vždycky zapomněla, ale dva dny zpátky jsem jim zase jednu kostičku dala a hle dneska jsem tam zase tu potvoru našla. Je možné, že by opravdu nějaký živočich přežil v mrazáku? coze Neříkám, že to je pijavice, ale je to tomu docela podobné :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 11:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Tak mimo mražené koretry mě nic neplave. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 11:26 R Muž ctibum [6870] Re: vaaclav
Jo, žerou, barva plovoucího i klesajícího stejná. Já to normálně krmím, jen mě to zajímalo. Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 10:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Fotka k příspěvku Jestli je krmení v pořádku většinou poznáš na rybách jestli ho žerou nebo ne a také na barvě . Používám dá se říci stále to samé a tak vím jak má vypadat ale nečuchám k tomu. Rozmrazuji pod tekoucí vodou spolu s kostkou špenátu s rybím masem. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 09:44 R Muž ctibum [6870] – cyclops
Fotka k příspěvku Platí u rozmraženého mraženého nějaké pravidlo ve smyslu "dobrý cyclop klesá ke dnu, špatný plave"? Něco jako u vajec...
Nesmrdí, barva normální, expirace ok...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 05:33 Muž svanja [0] Re: mysz
Dávám beťákovi patentku na špejli a ten se z ní může zbláznit. Okusuje i špejli :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 23:58 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: mysz
Černá komáří larva by také stála za vyzkoušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.11.2017 18:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mysz
Zkus mraženou artemii. A pokud ryba žere jiná žrádla, tak netrápím ji ani sebe tím, že bych jí něco nutil například pomocí hladovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 18:42 Žena mysz [12] – Co kromě koretry?
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, co lze ještě vyzkoušet jako "doplňkové" krmivo. Mám bettu ve 20litrovém akváriu, krmím aktuálně mraženou koretrou, občas prostřídám s granulemi (Hikari, Dennerle). Původně jsem jí dávala chvíli jen sušené, pak jsem na radu zkušených přidala koretru. Ta rybce jede neuvěřitelně. Teď si říkám, jestli by nebylo dobré to ještě s něčím prostřídat, zatím jsem vyzkoušela cyklopa a patentky (obojí mražené), ale ryba obojí absolutně ignoruje. (Přitom granule žere dál... K tomu občas slupne nějakou lasturnatku nebo malého šneka, jak jsem vypozorovala.) Má cenu ji třebas hladovkou přemlouvat, aby nebyla vybíravá? :) Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 15:47 Žena tramtra [3202] Re: Vevod
Ahoj, nezapomeň je vždy rozmrazit a propláchnout, než je dáš rybám. A jen pro pořádek, máš žábronožku solnou (artemii) a cyclop (buchanky), patentky jsou larvy pakomárů, takoví červení červi - neplést s nitěnkami, to je ještě něco jiného :-) ty se taky dají koupit mražené a rybám moc chutnají. A určitě to střídej, jak píše Nhkg. Ať jim chutná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2017 10:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vevod
Určitě kombinuj. Ideálně aspoň 2 druhy sušeného a 2 druhy mraženého.
Množství musíš vypozorovat tak, aby se všechny ryby nažraly, ale po pár minutách už nesmí být v akváriu ani památky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 10:04 Muž Vevod [5] – Jak krmit
Dobrý den, včera jsem si poprvé koupil mražené patetntky ( žábronožka solná od Happy food a Cyclop - Intensive red od Petra aqua). Prodavač v akvaristice mi říkal ať jeden den dám půl kostičky mraženého (akva 125l - 14 neonek,5 mečovek, 4 kominíčci, 2 pancéřničci a 2 garra gotyla) a druhý den sušené Colour flakes co mám doma. Chci se zeptat zda to není zbytečné kombinování a zda nemám krmit jen tím mraženým.... včera jsem jim na zkoušku dal půl kostičky patentek a byly do 30s pryč. děkuji za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33931x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971-mrazene-krmivo?od=151