Mražené krmivo
ten musí být na kaši po rozmrazení

cejpa napsal: kdyz sou zamrazeny ryby je pak sezerou.Odhlídnu od toho, jestli přežijou nebo nepřežijou

. Ale on někdo zkoušel zkrmovat mražené nezmary? Jak takový nezmar vypadá, jde poznat v té zmražené hmotě???
P.S. Nezmary samozřejmě znám, krmím živým běžně a mraženým samozřejmě taktéž - zajímá mě čistě jen to, jestli někdo viděl, jak ryba žere mraženého nezmara. Je mi to k smíchu, ale seriózní odpověď respektuju, vyloučit se to samozřejmě nedá a já se ráda poučím a pobavím zároveň

Já si to nemyslím,já to vím,odpovídal jsem Michovi

jo jo i ze sušených se namnoží

příroda to má vychytané.
přežívají zřejmě jen vajíčka, u těch moin a perlooček by to mělo jít taky se zimními vajíčky. Jak si myslíš že to funguje v přírodě, spousta planktonu žije v tůňkách, které na zimu vysychají a promrzají.
Ono to zase tak ujeté nebude a nebo úplně

Osobně jsem po radě jednoho chovatele takhle rozjel moinu,dal jsem mraženou kostku do vody a na čtvrtý pokus jsem měl živou moinu,kterou jsem chvíli množil a když jsem ji nepotřeboval,tak jsem to zlikvidoval,když je založení tak jednoduché

To jako fakt? Zmaženej cyclop do vody a on ožije? To je taková ujetost, že to snad vyzkouším.
a když hodíš třeba zamraženej cyklop do prázdnýho akvárka, máš tam za pár dní plno živejch, myslím že zmražením se určitě neobejde všechno, i když asi menší risk to bude, ale ne o moc. když přežijou korýši, i když třeba jen vajíčka, viry a bakterie přežijou určitě
kdyz mas v rybniku nezmary, jak se jich zbavis?kdyz jsou zivi je to makacka odstranit .kdyz sou zamrazeny ryby je pak sezerou.
cejpa napsal: mrazene je lepsi protoze mam strach prinest neco z rybnika.kdyz budou koretry tak lovim a zamrazuju.tak zlikviduji vsechno spatne
...a zamrazuju.tak zlikviduji vsechno spatne
A na takový nesmysl přišel pán jak?

To asi nikdo neporovnával.Určitě,ale někdo porovnával mražený versus živé.Já když krmím živím + jikry tak je růst ryb neporovnatelný.U živého je nevýhoda jeho obstarávání.Já potřebuji hlavně Koretry a z těma je to u nás v kraji složité.Zase mám luxusní cyklop.
Já ne, mě stačí když začnu od jara do podzimu krmit živou, tak se vybarví taky pěkně.
Nezkoušel někdo porovnávat dvě stejné ryby (sourozence) v oddělených nádržích právě krmením s přídavkem astaxantinu a bez ? Jak markantní bude ten rozdíl ?
Bude to podporovat sytější vybarvení, tak to zvaž, jestli to využiješ.
Jako že se ryba více vybarví, nebo že krmení jako takové je barevné?
Barvy, barvy, barvičky, tak k tomu je to určený, holt za omalovánky se připlatí.

Jo, složení jsem si našel, ale zajímá mě praktické využití toho... Jestli se oplatí dát za to skoro 2x tolik...
red je s tím astaxantinem

0 07.01.2014 19:12 JoKa Když jsme nakousli tu barvu. Cyclop intensive red a cyclop, zná někdo rozdíl, kromě ceny (je téměř dvojnásobná)??
Já bych volil živé, kdybch měl více času a možností...ryby co mám jsou na ně zvyklé. Mražené je pro mě pohodlnější hlavně ohledně skladování.

0 07.01.2014 17:00 iop – astaxanthin
ahoj, koupil jsem patentky s tímto barvivem...má to vůbec nějaký účinek na zbarvení ryb, nebo je to jen obchodní tah? díky za odpověď

Nejtmavší komáři, do červena patentky, hnědý dafnie a ty nejsvětlejší koretry.
A ktery jsou ktery?

podle barev aspon. Ja sem v tomhle uplnej zacatecnik.
Patentky, artemie, koretry, dafnie, černý komár, mysis

Zdravím! Mate nekdo zkusenosi s timto mrazenym krmivem-tropical sextet? A nasel by se zde nekdo, kdo by z fotky a barev poznal co je v nem obsazene za druhy larev? Diky!

Starší reakce
já vím že je, ale berou žrádlo všude. Jinak ano, jsou to ti lehce kropenatí
naučí se, to jo, ale přece jenom je jim přirozenější spodní část, já jim občas dávám kuřecí maso a to stojí ve frontě u hladiny, každý na svůj ždibek

, nanay - to jsou takoví ti lehce kropenatí?, mě se líbí manacapuru.
třeba proto, že mám krmení které plave. Nedávno jsem přidal do akva nové ryby - skaláry Rio Nanay, dávám jim vločky a placky se velmi rychle naučily jim všechno vyžrat
a proč bych to dělal, sám si jídlo taky nevěším ke stropu.
naučí se, a velmi rychle, stačí jim pár dní dávat jen žrádlo co plave na hladině a je to
no jasný,oni to částečně umí,ale né tak dobře

velmi neochotně a ne všichni.

mě jediné co plave po hladině jsou koretry, krill jde krásně ke dnu. Mražené teda nejdřív rozmrazím, propláchnu, vymačkám přebytečnou vodu a pak teprve dávám rybám.
proč? placky se naučí brát i z hladiny
Starší reakce
Já tomu rozumím, je to otázka zvyku...a i vaše ryby se na patentky naučí...
Píšu co jsem viděl. Vzal jsem krabičku živých patentek, ve všech akvárkách se mohli ryby zbláznit a halíci vůbec nic. Škoda, že jsem to nenatočil když nevěříš. Jak už to bylo mockrát opakováno i v jiných případech - co funguje jednomu nemusí zákonitě fungovat i druhému.
...a na to jste prisel jak?

Po zivych (i kvalitnich mrazenych) patentkach se muzou halici utlouct. Tedy mluvim o Africkych. Chovatel, od ktereho haliky (i zive patentky) kupuju, si patentky ke zkrmovani sam odchovava a jeho haliky odchovava z velke casti na nich. A ze by nejak odmitali a hlady stradali, to urcite ne.

Taky jsem to nepochopil. Ale on je půst naučí ;)
MichoCZ napsal: Je fakt, že halančíci si patentku nedají i kdyby se jim mrskala před nosem jakkoliv. Na burzu uměl Rybka dovézt i živý cyklop a to byl tanec v akva.

Co to máte za zmlsance? Teda pokud budu brát štikovce mezi halany...s patentkou mraženou, živou, ani lyo nemám problém...

No, nevím, nevím, jestli jsi si třeba přečetl karty ve zdejším atlase, když už je máš uvedený u akvária ve tvé prezentaci a to čeho by jsi se dočetl, že Tvoje ryby jsou vesměs rostlinožravý, takže když je budeš krmit srdcem a patentkama, tak to pro ně nebude to pravý vořechový. Nejsem znalec tlamovců, jenom jsem se podíval do zdejšího atlasu.

Je fakt, že halančíci si patentku nedají i kdyby se jim mrskala před nosem jakkoliv. Na burzu uměl Rybka dovézt i živý cyklop a to byl tanec v akva.
Cyclop naopak jedno z nejvhdnějších mražených pro afriku. Koretra, proč ne ... tam by problém asi nebyl, ale to srdce a patentky bych asi fakt viřadil. S jihoamerickými cichlidkami jde srovnávat africké tlamovce nejspíš jen hodně těžko. Počkejme si na vyjádření někoho ze zkušených afrikářů.
Sice je taky nemám, ale co se týče jihoamerických cichlidek, tak u mě mají nejradši černého komára. Cyklop jim nejede skoro vůbec, patentky si dají, ale ne s takovou oblibou. Koretry jsou fajn, protože delší dobu plavou a to se jim líbí. Teď mám nově mraženou artemku, ale tu jsem ještě nezkoušel. Dokrmuju starší zásoby.
Přidat reakci
1 ...... [10] ...... 25 26
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 34013x