Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   25.12.2014 21:10 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: bertik40
Seber co tu radíme, najdi nějaký zdravý střed.
Potom s tím začni, nejprv obezřetně a spíš to přehnat než podcenit, tedy proplachovat, odkalovat.... Až si budeš jistej v tom že to klape, tak můžeš zkoušet pomalu povolovat opratě, zkusíš někdy neproplachovat, zkusíš co se stane jendnou neodkalíš, jestli se to v tvém akva nějak podepíše na vodě, a tak dále.
Chce to sbírat info ale brát to s rozumem a zkoušet hledat takovou tu vlastní cestu pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:06 Muž bertik40 [1] Re: 0
Jak se my chudáci amatéři máme zařídit, když každý radíte něco jiného, jeden radí předem rozmrazit,rozmíchat a pak podávat, další zase nerozmíchávat..... tone chjojoo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2014 20:24 Muž 0 [1718] - Obecné.

Toto i jiné krmivo podávám na špejli. Ryby si to v malých dávkách okamžitě rozeberou a příliš se z toho nevyplavují hodnotné složky.

Žádné předchozí rozmíchávání ve vodě neprovádět. Nechá se to po nastrouhání povolit na sucho!

Dno odkalit, i kdyby tam byli ti "údržbáři" !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 19:17 Muž bertik40 [1] Re: Hansel
Dík za radu, bylo to o hodně lepší a nažrali se všichni. Za chvíli jdu odkalovat,ať vyberu zbytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2014 16:57 Muž rriki [818] - CichlidyRe: bertik40
Vyplaví,se Ti barvivo.Já nikdy srdce neproplachuju, umletý a zmražený nastrouhám a krmím.Velký kousky neberou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 15:21 Muž Yirka [9126] Re: bertik40
Udržbáři jsou různí... Ale pokud na ně je spoleh, tak při přiměřeném krmení čistotu dna mezi odkalovacím intervalem zajistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 15:04 Muž bertik40 [1] Re: Yirka
Mám 8 údržbářů. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2014 15:03 Muž Priest [325] - CichlidyRe: bertik40
Nutnost možná ne,ale sichr ano.Mám sice akvária s holým dnem,ale odkaluju denně cca 15% obsahu vody v akváriích a vím že to rybám jako jsou terčovci prospívá.Kdysi jsem si otrávil ryby právě překrmením h.srdcem ve spol. akváriu,proto rada o denním odkalení zbytků potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 15:00 Muž Yirka [9126] Re: bertik40
Na dno si pořiď hejno pancéřníčků a je vystaráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 14:58 Muž bertik40 [1] Re: Hansel
Ok, vyzkouším tento způsob krmení. Takže až začne padat na dno, tak to znamená, že už mají dost a zbytek žrádla vyhodit, když už je rozmrazené že?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 14:55 Muž bertik40 [1] Re: Priest
Hovězí srdce kupuji od firmy RH, nemám vlastní výrobu. To odkalení hodinu po krmení je nutnost?Oni to přece vyžírají ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 14:55 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: bertik40
Rozmraz to podle postupů co tu napsalo x lidí a pak to tam jednoduše neházej najednou, ale rozmíchej ve skleničce s akvarijní vodou a přilívej po částech tak aby to ryby stíhaly brát a na dno nespadlo nic. Je to sice na pár minut (o to větší potěšní při pohledu do akva, kdo rád nekouká jak u ryby krásně žerou), ale má to výhodu v tom že vidíš jakej maj ryby den a jak žerou, tím pádem tam neusíš nalít všechno a kazit vodu, nic se nikde neválí. Zbytek je na vylití do záchoda, ale natrénuješ si tí odhad podle chování ryb aspoň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2014 14:48 Muž bertik40 [1] Re: Hansel
Jenže když to budu rozmrazovat a proplachovat před krmením, tak to z hladiny okamžitě spadne dolů na dno, odkud už nepoznám, jestli to sežerou nebo ne. A všude se píše, že krmivo spadlé mezi kamínky hnije a kazí vodu.Proto jsem házel větší kusy na dno, bylo to na jednom místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 14:46 Muž Priest [325] - CichlidyRe: bertik40
Pokud krmíš h.srdcem ve spol. akváriu tak odkaluj denně zhruba hodinu po skrmení směsi.Směs nech zpoloviny rozpustit,ve vodě ji proplachovat nemusíš-zvlášť pokud si ji vyrábíš sám a víš co v ní je.Nejlepší je dát jim takové množství které ryby pozřou hned bez toho aniž by se jim to válelo po dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2014 14:44 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: bertik40
To je uplně zbytečná otázka stydim Záleží na aktuálním rozpoložení ryb přeci. Jinak (ikdyž nemám terče) krmím jen mraženým a kolikrát uznám za vhodné. Tabulky na to prostě nejsou, základ je podávat to střídmě a časem už citem poznáš co si můžeš dovolit. Nejsou na to žádne tabulky ani postupy.
Začít na pár zásadách jako:
Krmit tak aby bylo sežráno okamžitě
Krmit pestrou stravou, tedy třídat druhy
Pravidelně měnit vodu a sledovat chování ryb.
Zdravá ryba je hladová ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 14:28 Muž bertik40 [1] Re: Heimdall
A krmíš mraženým ráno nebo i večer? Mám jich 14 ks ( cca 7cm ) a ráno dávám 1 čtvereček zmraženého krmiva. Večer už jenom granulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 14:00 Muž bertik40 [1] Re: dvorak
A to je fakt lepší než házet větší kousky na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 13:27 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Heimdall
Přesně tak, ale myslím, že kapat nějaké vitamíny je zbytečné. Krmivo nechat rozpustit, propláchnout a zkrmit.

Já osobně napustím vlažnou vodu do skleničky s velmi úzkým dnem. Vhodná by byla i nějaká větší zkumavka. Až se krmivo rozpustí, vodu přes čajové sítko (takové to staré, s umělým výpletem - to je dobře husté) vyliji, napustím novou. Krmivo promíchám párátkem a opět přes sítko vodu sliji. Pak už jdu krmit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 12:48 R Muž Silent [5949] Re: bertik40
Kromě toho, že se při rozmrazování v akváriu do vody dostanou odpadní látky (což není taková katastrofa pokud se přitlačí na výměny vody) tak citlivějším druhům ryb nedělá dobře zkrmování ledového krmiva na trávení. Je to o pozorování. Zrovna u terčů bych to neriskoval a poskytoval bych jim maximální možný komfort ;-) . Umí se za to odvděčit. Navíc když se rozmrazené krmivo rozptýlí po vodním sloupci tak pohybem vody dojde k simulaci živého krmiva což lovící terčovci bezpochyby uvítají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 12:41 Muž bertik40 [1] Re: Heimdall
Jenže když ho propláchnu, tak se hrozně moc rozmělní a bude všude. Mám dobrou zkušenost ( i když krátkou ), že hážu na dno větší kousky, se kterými se terčovci pěkně zabaví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 12:31 R Muž Silent [5949] Re: bertik40
Většinou se živočichové před mražením prokrmí přídavnými látkami (vitamíny, pro probarvení ryb) a až posléze se zamrazí, takže propláchnutím se zbavíš jen odpadních látek. Pokud se krmivo obohacuje až při mražení je to blbě. Ideální je mražené krmivo rozmrazit, propláchnout, případně těsně před zkrmením pokapat nějakými vitamíny (sera Fishtamin) a ihned zkrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 12:18 Muž bertik40 [1] Re: Heimdall
A z toho krmiva "red dicsus" kde jsou přidané nějaké látky na probarvení se z toho neodplaví? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 12:02 R Muž Silent [5949] Re: bertik40
Rozmrazit a propláchnout :-) . Odkalovat se častěji nemusí (záleží na tom jestli ryby vše zdlábnou) ovšem mírně přitlačit na výměnu vody bych doporučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 11:52 Muž bertik40 [1] – Mražené krmivo
Já jsem začal ráno dávat pro terčovce "Red discus" a "Hovězí srdce" a žerou to jako divé. Vždy je nechám předem rozmrazit v misce a pak hážu po kouskách do akva. Ale asi začnu odkalovat 2* týdně, aby byla jistota, že se nebudou zbytky kazit. Má s tím někdo zkušenost, jestli to dělám dobře? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 11:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
OT: A pokud dafnie mrazene, pak s astaxanthinem (daji se bezne koupit). Pouzival jsem to jako metodu, jak do ryb ten astaxanthin dostat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 21:17 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: atzservis
Mám perleťáky, medové a líbající a u všech doporučují přikrmovat zelenou potravou, tak jim chci přilepšit :-) . Zítra to zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 20:27 atzservis Re: Belisana
Samozřejmě je to možné, i když čichavci zpravidla nevyžadují extra přídavek zeleného ve stravě třeba jako živorodky - rozhodně jim to neuškodí spíše naopak, pokud Vám to budou žrát ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 18:11 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky – mražený špenát?
Před léty jsem mívala čichavce a mj. jsem jim dávala občas jako zelenou potravu špenát, ale ne listový, spařený, ale zmrazený, který jsem nechala rozmrazit. Teď mám zase čichavce, hledala jsem na fóru nějaké zmínky o tom, jestli je vhodné špenát takto podávat, nikdo ale tuto možnost nezmiňuje. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost, třeba i špatnou? Leccos se od té doby změnilo, nerada bych dávala rybkám něco nevhodného. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 16:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Losky napsal: rozumím tomu, jak to myslíte, ale přeci jen granule, patentky atd jsou na tom stejně. Určitě granule taky nepatří mezi jejich standartní obživu. Případně co doporučujete jako masitou stravu? Rád bych živé rybky, ale kdo je má pořád kupovat, že... :-(
No nejsou. Čerstvé granule rybám voní, stejně jako dobře udržované mrazené patentky...Chce to mít dobře zavřené krmivo a kupovat na rychlou spotřebu...Já to mám s živými rybkami jednoduché...No tak si pořiďte nádrž s oky na příkrm, když všichni tvrdí jak se jim strašně množí... ;-) ...já jich mám furt málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 14:54 Muž Vstrom [82] - Malawi
Červy taky občas dávám, ale moc ne. Údajně jsou dost tučný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2014 14:23 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Losky
žížaly, červy, cvrčky.... žížaly ti bude žrát všechno, jinak tvrdší hmyz jako červy nebo cvrčky zvládnou spíš jen meeki a rivuláti, ale to takovým způsobem že i s prstama :-D nikaragujci maj na to celkem špatnou papulu mi přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:18 Muž Vstrom [82] - Malawi
rozumím tomu, jak to myslíte, ale přeci jen granule, patentky atd jsou na tom stejně. Určitě granule taky nepatří mezi jejich standartní obživu. Případně co doporučujete jako masitou stravu? Rád bych živé rybky, ale kdo je má pořád kupovat, že... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 05:06 radim Re: LiborSprysl
nezbývá mi nic jiné, než plně souhlasit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2014 04:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Losky napsal: Ahoj, cichlidàm dávám pravidelně největší patentky a chutnají jim, ale třeba mražené filé nežerou. Dnes jsem jim koupil pěkné grundle a taky ani ťuk. Jak je to mám sakra naučit jíst? Nebo to prostě žrát nebudou? smich Nějak jsem se musel podívat, co tam vlastně máte za ryby... ;-) Nejsou to ryby, které by primárně vyhledávaly jako potravu mrtvé rybky, takže je to celkem jednoduché... Krevetky mohly vzít, protože ještě tím svým putováním mrazáky neztratily vůni. U mně filé jedly jen dostatečně ochucené, voňavé. To je celý problém mrazených krmiv. Ztrácí vůni. Tak je netrapte...V tomhle Radima o mocném hladu neposlouchejte, je sice pravda, že ty ryby z donucení sní ledacos. Ale je to nutné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 00:03 radim Re: Losky
Mně to taky nechtěly ze začátku žrát, no a teď už dávám i celé vylouplé slávky... Ze začátku jim to nastříhej/nařež/ na drobné kousíčky a dávej po jednom. Rychleji si na to zvyknou a pochopí, že je to žrádlo X-) Hlavně to musí být jediné žrádlo dne. No a ten půst, jak už je psané je dobrý. Hlad je mocný. Jak to začne žrát jedna ryba, tak začnou i ostatní závistivci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 21:48 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak týden budou o hladu a pak se teda uvidí. Akorát si nejsem jistej,jestli je zlomím. Je zajímavý, že grundle jim vadí, ale živou malou rybkou nepohrdnou, ba naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 21:36 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Losky
Mě fungovalo dát týden půst, pak pomalu začít ..a když byla nějaká reakce (tzn že ochutnávaj, třeba i jen přemelou v tlamce), krmil jsem třeba i déle jak týden jen granulema.
Oni si to pak zafixujou jako žrádlo a chytne je na to i mlsná a berou s radostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 20:23 Muž Vstrom [82] - Malawi
Čekal jsem, že po nich skočí a ono nic. Koupil jsem jim i mražené krevetky a to sní, ale moc se jim do nich nechce. V neděli odlétám na týden, tak asi teda budou mít půst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 20:15 Muž acik [416] Re: Losky
tak jim pár dní nedávej nic a pak pomalinku zkoušet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 20:12 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, cichlidàm dávám pravidelně největší patentky a chutnají jim, ale třeba mražené filé nežerou. Dnes jsem jim koupil pěkné grundle a taky ani ťuk.
Jak je to mám sakra naučit jíst? Nebo to prostě žrát nebudou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 04:55 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jáá víím, ale když už byl jako příklad zmíněn, byl použit. Spíš se ta moje poznámka bude týkat různých zverimexových mrazících boxů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 04:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Já nevím, jak dlouho to měl Koblasa v mrazáku. :)
Tam je to fičák... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 21:07 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Já nevím, jak dlouho to měl Koblasa v mrazáku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 21:03 Muž Tomiino [43] Re: romant
kupoval jsem jej u pana Koblasi...tak rok to musi vydrzet v pohode ne? :-)jasny orientace podle barvy a zapachu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2014 20:56 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Orientoval bych se podle barvy a jak začne tzv. blednout považoval bych za již postarší. Záměrně neoperuji s udaji číselnýma, neb to může být u každého rozdílné a bude to záležet na době pořízení a době jak dlouho už bylo skladováno, než se dostalo do našich mrazáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 20:51 Muž Tomiino [43]
jak dlouho vydrzi mrazene krmeni v mrazaku? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 19:47 Muž DANMAZUR [20] Re: romant
Díky.Kdybych našel něco špatného či podezřelého dám vědět.Ještě mám na krmení zbytek staré várky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2014 19:41 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Neřešil bych dodavatele. V celým řetězci, než se to krmení dostane k zákazníkovi je spousta možností, jak to zkazit, tedy nechat povolit a znovu zmrazit a to je potom jedno kdo je dodavatel. To jak mají vypadat patentky, který se dají skrmovat, je zde popsáno bezpočetkrát. Sytá červená barva, propletený v kostičce do sebe, žádný bílý jedinci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 19:37 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 19:36 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku Ahoj koupil jsem patentky a chci se ujistit že jsou pro rybky vhodné.Vidím že nedávno jste patentky probírali.Tyhle mají stejný obal,ale na vrchu je vidět že jsou od jiného dodavatele.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971-mrazene-krmivo?od=301