Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 12:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Moji komáři preferují plný pal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 11:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: snehulda007
Vana je ve stínu, na nejstinnějším místě dvora, myslím, že na ni slunko celý den nesvítí... ale nevím, jestli to taky není chyba... přeci jednobuněčné řasy jsou také potravou planktonu i komářích larev... ale to už zase jsem mimo mísu a tohle by asi patřilo do jiného vlákna... sem patří asi jen jak mrazit a jak tím krmit, ne kde to pro mražení či krmení získat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.08.2012 09:57 Muž snehulda007 [850]
Jinak já mraženky kupuju od www.nakrmryby.cz myslim že to je Grýgera a taky max. spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 09:52 Muž snehulda007 [850] Re: malyLibor
Dobrý je mít tu vanu někde,kde je stín po většinu dne a pokud možno vlhko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 09:37 Muž Pepino78 [49]
Používám mražený od Aquamasteru a dopředu nerozmražuji. Vyrobil jsem si krmítko z košíčku od rostlin a kusu drátu, do něj kostky hodím a rozmražené patentky vypadávají postupně. Jak rybky do krmítka ťukají, tak vyklepou i zbytky ze dna košíčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 09:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Yirka
No, sousedka chová slepice, tak ji poprosím o kuřinec a ten hodím do vany. Měl by způsobit rozvoj mikroorganismů, kterými se živí komáří larvy... a ty pak budu chytat, dávat rybkám co sežerou a co ne, to budu dávat mrazit. Už na to mám nachystaná i taková šikovná platíčka od sezamové pochoutky... jen ty larvy nejsou ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 08:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Luky89
No jo, komáři. Sehnal jsem si starou vanu, nechal do ní napršet vodu... a komáří larva ani jedna, přestože doma mne dospělí komáři žerou každou noc. Asi jsem někde udělal chybu. Zřejmě budu muset navštívit sousedku a zkusit do vany hodit ten kuřinec, jak někteří tady na fóru doporučovali. Pokud tedy už není na komáry pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 21:15 Muž malyLibor [5371] - Asie
Já kupuji jedině Aquamaster, kde mám jistotu, že je to od Ichthyotrophic. Je to kvalita doporučovaná snad všemi kdo s tím mají zkušenosti. Každou kostku nechám poctivě rozmrazit a až pak to dávám rybkám. Ale přiznám se, že pokaždé přemýšlím nad tím, jestli to má smysl a jestli by nebylo jedno, kdybych tam tu kostku hodil celou. Vždyť ve vodě teplé 25°C to musí roztát během pár vteřin.. A nebo že bych to zkusil dát do cedníku ponořeného do akva a jakmile to roztje, vyklopi to rybám? To by mohlo velmi urychlit a zjednodušit krmení a zároveň zabránit nějakým nepříjemnostem, kdyby rybky spolykaly zmražené krmení. Jdu to hned zkusit.
Edit: Takže vyzkoušeno. Není to špatný nápad... a ještě když zajistím, aby sítko plavalo na hladině, než se vše rozpustí, abych u toho nemusel stát, a pak to jen vyklopit... Udělám si zlepšovák :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 19:58 host
Výrobce mražených krmiv co dodává např. Aquarimex či Aquamaster:
www.ichthyotrophic.pl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 19:07 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Mám malý starý nasávací koš, na který jsem dal přícucky a dal do rohu akvária. Takže kostička se tam hodí a během pár vteřin se už rozpouší sama a ryby zobou. Tu první jsem dal na pár vteřin do vody a ryby se bály mé ruky. Tak jsem ji pak pustil a sama se už rychle rozpadala a tak se do ní pustily. Jinak bordel z toho opravdu nebyl vůbec žádný, asi jsou opravdu top kvalita a hlavně ty larvy jsou fakt velké
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 17:19 R Muž romant [27987] Re: Danila
Ano u kvalitních to problém nebude, ale ne všechny jsou až tak kvalitní jako zmiňované, takže to co doporučuji je systém sichr. :) Ono na krámě je to trošku jinej drajv s krmením, tedy jestli jsem to správně vyhodnotil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 17:16 Muž snehulda007 [850] Re: Danila
A nemůže nějak uškodit rybám, když sežerou zmrzlý krmení? Je mi jasný,že ta kostka taje rychle,ale i tak je možný,že třeba větší krunýř vezme ještě neroztátej kousek kostky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 16:38 Žena Danila [4489] - SumciRe: romant
Nebyla bych tak přísná:-) U kvalitních mraženek žádný bordýlek není a mražené kostky házím do akvária běžně:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 16:32 R Muž romant [27987] Re: Losky
Z toho jak to popisuješ usuzuji, že jsi jim to tam hodil tzv. celý. Pokud ano, tak to příště už nedělej a nech to nejdříve rozmrazit, potom propláchnout studenou vodou, odplaví se ten bordýlek a teprve potom jim to dávej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 16:30 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Všude se píše, že si ryby musí zvykat na masitou stravu a tyhle kostičku naporcovaly než dopadla ke dnu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 15:00 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Danila
Taky mi to přišlo drahé. Jedna kostička vydržela pár vteřin, ty larvy mají asi 1 cm:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 14:27 Žena Danila [4489] - SumciRe: Losky
XL čili Patentky extra velké od Aquarimexu jsou výborné, kvalitní, a čisté..
45,- Kč je celkem dost, V Braníku je prodáváme za 33,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 14:00 Muž snehulda007 [850] Re: Losky
Patentky se prodávají ve dvou velikostech. Normální a "jumbo" a ty jsou větší a dražší. Taky záleží na obchodníkovi kolik si na ně přirazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 13:51 Muž Vstrom [82] - Malawi
Dáváte patentky od nějaká firmy extra? Já je dnes poprvé kupoval v akvaristice Superzoo, jsou nějaké extra velké a stálo balení 45 Kč. Firma Aquarimex, přijde mi to nějak dost, když vidím, že se to běžně prodává za 22 Kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.05.2012 14:17 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: petr68
Ano je lepší mražené krmivo předem rozmrazit a je li to v možnostech tak ho i propláchnout pod tekoucí vodou, třeba na jemném čajovém sítku.

Martin Honzejk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 12:31 Muž petr68 [27] - Rostliny
Dobrý den, jsem úplný začátečník a mám takou hloupou otázku když chci podávat mražené krmivo mám ho nechat rozmrazit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 14:13 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Já sám bych to taky nějak extra nehrotil.Občas se mi stane, že to špatně odhadnu a rozmrazím víc, než zkrmím takže co zbylo zamrazím a zkrmím druhej den.Rozhodně se z toho nestane bahno.Tuhle zkušenost mám s mraženou artemkou a cyklopem od Aquamasteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:54 JuraS Re: Tomas Enderson
ale stále nechápu proč jsi mi dal mínusy..já to tak dělám, terčovci mi rostou jak z vody a množí se tak, že je rozdávám zadarmo..a dostávají krmení jak jsem psal...že by se nemělo, vím...ale jinak to zařírit neumím...tedy jo..mohl bych vzít diamantový řezák a rozřezat to elektricky zmražené na kostičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:51 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: JuraS
Původní dotaz na které je tohle vlákno navázané je jestli je dobré krmení rozmrazovat a znovu mrazit. To ten tazatel má fakt dobrý příklad.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.04.2012 13:48 JuraS Re: Tomas Enderson
neradím, píšu jak to dělám já, nikde v mým příspěvku nepadlo, že bych to někomu doporučoval..tak právě to co jsi udělal nechápu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.04.2012 13:40 JuraS Re: Tomas Enderson
a za to že se mnou nesouhlasíš mi dáš 2 mínusy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:34 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: JuraS
No a to je to co se dělat nemá horká voda to rozmrazí a ty to pak zas mrazíš. Tohle není ta nejlepší rada.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:20 JuraS
kupuju mražený v kilových baleních...je to zmražená placka v sáčku..minulý rok (tak dlouho mi vydrží zásoba co kupuju) jsem to řešil tak, že jsem buď nožem odsekával tak, až jsem u solingena ulomil špičku...pak jsem horkou vodou rozmrazoval kousek a ten pak odlomil...ted s novou zásobou jsem použil jinej postup...praštil jsem s tím o zem, rozbil to na menší kusy..ty dal do hrnce a ten postavil do horké vody..když to roztálo (artemie) tak sjem je trachtýřem nalil do pytlíku na ledové kostky...krásně se to tam dostalo..teď už jen utehnu jednu "kostku" a ten rozmrazím v sítku..dosšli mi pytlíky a tak až je doplním tak udělám vlastní směs ze všeho možného mraženého co mám a přidám zeleninu podle romyho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 06:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: scorpion075
Já to pochopil smich to bahno bylo k tomu rozmražování a zpětnému mražení ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:56 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: RadioactiWe
Vážení. Rychlí řez. Okrajové části ihned zachladí zbytek hmoty. Uřízlá část ke zkrmení. Prostor pro vznik bahna zde není a je to i podstatný rozdíl oproti celému rozmražení ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 11:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: RadioactiWe
To nebude, "bláto" se z toho udělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 10:09 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: scorpion075
scorpion075 napsal: ..nůž nahřát.. Nebude to v konečnom dôsledku skoro to isté ako rozmraziť celú kocku a potom ju opätovne zamraziť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 09:57 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: "Škrábaná patentka" se nejlépe dělá nožem právě z dobře promrzlého kusu...,,,já používám malé struhadélko,a to i na artemii,,, stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 06:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: scorpion075
"Škrábaná patentka" se nejlépe dělá nožem právě z dobře promrzlého kusu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 22:30 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: zordix
Zatlačit a nebo taky nůž nahřát. Pokud žiletka není v nějákém držátku, může být pro prsty docela nebezpečná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 22:13 Muž zordix [37]
Já to řežu nožem bez problému. Stačí trochu zatlačit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 15:54 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: r0b1nh0
Rado sa stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 15:53 Muž r0b1nh0 [4] Re: geminika
Ok, díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2012 15:48 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: r0b1nh0
Rozmraziť a znovu zamraziť nie je dobrý nápad. Krmivo sa znehodnotí. Neviem, aké veľké kusy sú vcelku zmrznuté, ale ja keď potrebujem napr. len trochu patentiek pre malé živorodky, tak si potrebné množstvo orežem žiletkou z toho väčšieho zamrznutého množstva. Možno by si si mohol takto "naškrábať" zmrznuté potrebné množstvo na menšie porcie a tak to naporcovať na menšie porcie. Ale v žiadnom prípade znovu nezmrazovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 15:23 Muž r0b1nh0 [4] – mražené dafnie
Chtěl bych se zeptat, zda by vadilo kdybych zmražené dafnie rozmrazil, nalil si do forem a znovu nechal zmrazit? Koupil jsem je zmražené ale jsou na velké kusy a je pradné před každým krmením "drtit kouli na menší části" :-D Tak bych rád nechal rozmrazit, nalil do formy na led v mrazaku a nechal zmrazit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2012 09:18 Muž Yirka [9123]
Nevím jestli rybky mohou dostat chřipku či angínu :-) , přesto považuji za přirozenější jim dávat potravu rozmraženou než je nechat útočit na ledovou kostku.
Prostě si myslím, a tím se vracím k dotazu 20.01.2012 21:29 , že je daleko lepší podávat rozmraženou a propláchlou potravu. (V případě že je vlastnoručně zmrazena s proplachem určitě stačí rozmrazit).
Ostaně ten postup osvědčeného podávání mražené potravy rybkám je tu popsán několikrát, ne že ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 08:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dahak
Je to možné, já ji zkrmím asi rychleji....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 00:10 Muž půlpy [2131] Re: Deathbull
Dneska používám nítěnky jen mražené,ale když jsem byl kluk a měl je živé z akvaristiky, tak bylo cítit to samé jako ted'. Smrad to není, ale vůně taky ne. Hlavně zmražené jsou praktičtější. Aspon´pro mně, když je používám jen 1až2x do týdne jen jako spetření stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 00:04 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: golf
Je to pravda taky dávám rybám zmražené kostky přímo do akvárka a rybky nemají žádný problém.Dělám to tak už cca 20let. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 23:52 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Já je mám v misce s vodou tak, aby voda nebyla nad nima..nesměj prostě plavat, jen se tak válet ve vodě a misku dám na dno lednice. Každý den odplavím vodou mrtvé a 3 neděle nejsou problém...a hlavně..sice možná mám větší ztráty než kdyby byly v novinách, ale nesmrdí to. Stejně mám i nitě, jen těm dávám více vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 23:04 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: LiborSprysl
Já jich měl ve vlhkých novinách v chladu na balkoně kilo déle jak 3 neděle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 22:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: golf
Patentky? Ty se lépe drží zabalené ve vlhkých novinách v lednici a vydrží mně živé i týden...Pravda, to by vám asi žena neschroupla, páč to dost smrdí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 22:02 Muž golf [1] Re: LiborSprysl
Samozřejmě zamrazuji ještě živé,po ty dva dny co skrmuji je držím pod kapající vodou z kohoutku.Mám vysledováno,že tak dva až tři dny jsou pěkně živé,potom je asi zabíjí ten chlór ve vodě,ale v té době jsou už zamrazené.Mohl bych zkusit je okapávat vodou ze studně,třeba by vydržely déle,no uvidíme,nakonec mrazák není až tak špatnej,dokud tedy jde elektrika. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: golf
K hnití dochází asi u každé mrtvoly hned po smrti :-) záleží na teplotě a času :-). Ale pokud mrazíte živé,propláchnuté, já bych se nebál tu kostku fiknout do akvárka zrovna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:41 Muž golf [1] Re: LiborSprysl
Je fakt,že jsem nikdy nesledoval čas,kdy dojde k absolutnímu zámrazu,ale jelikož každá formička má 1,5krát2cm a na výšku 1cm,si myslím že patentky v takovém prostředí(už zamrazeném)umřou během pár hodin a tím nemůže dojít k žádnému hnití.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971-mrazene-krmivo?od=651