Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnoty vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 22:45 poweron Re: Sid
jako že by byla málo okysličená???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 22:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: poweron
...mohlo být způsobeno zvýšení NO2 nedostatečnou filtrací vody?
Spíš rozkladem té rašeliny.
Ačkoli i okysličování vody s tím může souviset. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 21:30 poweron Re: filipsi
Tak jsem včera provedl měření a vypadá to že je to o dost lepší NO2 je pod 0,1, jen nepatrně zbarvená voda do odstínu růžové, jen mě napadlo protože jak jsem měnil vodu všiml jsem si slabého proudění filtru, a fitr byl ucpán - moc rašeliny přes kterou neprotáhl vodu, tak jsem jí ubral a už zase valí jako dřív, mohlo být způsobeno zvýšení NO2 nedostatečnou filtrací vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 09:16 Muž filipsi [1295] Re: poweron
Pro klid duse ve vode z akva (kybliku s odsatou vodou). Po jake dobe? To je individualni. Kdyz uz je viditelne zaneseny, klesa prutok, spatne filtruje. Ja to mam u vsech nekolik mesicu, a mohlo by byt i delsi. Proplachuji ve studene vode z kohoutku (chlorovani je dnes skoro vsude minimalni), ale vylozene to doporucovat nebudu, nekde muze byt situace jina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 08:46 poweron Re: Sid
Tak vodu měním každý den, zítra změřím abych věděl jestli se to nějak zlepšuje.Jinak sem vysadil i potravu.Ještě sem se chtěl zeptat po jaké době mám čistit filtr?čistil jsem ho každých 14dní ale to asi byla ta chyba co??Měl by se čistit ve vodě z akva nebo vodovodní??díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 13:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: poweron
Co s NO2? Měnit vodu, dokud nebude NO2=0.
Třeba 2x denně 50%. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 13:14 poweron
Ahoj dnes jsem provedl dalsi mereni a hodnoty:
NO2 - 0,15mg
NO3 - 40mg
PH - 7,6
UT - 9
CT -14

1/3 vody a odkalovani jsem provadel ve ctvrtek, co s tim NO2???
NO3 by melo byt jeste v norme ne??
díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:17 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: Tomáš
Amoniak se běžně neměří, protože se předpokládá, že ho v zaběhlém akváriu příliš nebude. Ale samozřejmě se měřit dá. Zkusil bych sehnat test od Aquar, jestli je dostupný. Když jsem ho kupoval, tak byl nejlevnější na trhu. Nevím už přesně cenu, ale bylo to hodně pod stovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 10:53 R Muž Silent [5949]
Samozřejmě že na amoniak jsou testy. Všichni větší výrobci je mají v nabídce. Třeba: levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 10:47 Tomáš – Testy vody
Nasel jsem tady, ze jsou ruzny testy na dusitany a dusicnany , ale nikdo tu nepise o testu na amoniak. myslel jsem , ze ten je pro ryby nejnebezpecnejsi...existuje naky test i na nej?
Pred nedavnem jsem zalozil akvarko a postupne mi umiraji rybicky.... je mozny, ze jeste po 4 tejdnech by se otravili kvuli spatny kvalite vody? Driv jsem mel pavi ocka v akvarku bez jakychkoliv zasahu (meneni vody, cisteni apod) a darilo se jim dobre a ted mi chciplo i pavi ocko....nemuze to byt spis naka nemoc v akvarku? Vzdycky ryby vypadaji dobr, plavou zerou a najednou ze dne na den lezi na boku a uz skoro neplavou a behem par hodin konec.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 11:59 Muž kortezhugo [983] – Re: Bak
...zeolit som pouzival aj s uhlim...-musel som - ked mi raky zozrali vsetky rastliny...
...v normalnom aqua - rastliny+rybi je zeolit "zbitocny"...
...este celkom dobre dokaze stiahnut fosfor - ak to potrebujes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 10:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Zeolit v praxi
S použitím zeolitu se mi namnožily chloridy, nemáte s tím někdo podobnou zkušenost nebo to byla shoda náhod ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 22:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jrk
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 20:51 Muž Jrk [143] – Výsledek
Fotka k příspěvku Tak je to víc jak měsíc co pravidelě dodávám do svého akva KNO3 v množství které zvýší koncentraci NO3 o 1 mg/l denně. Na tomto vláknu jsem se ptal, jak na to (bylo to okolo 14.7.2009) a bylo mi srozumitelně a pochopitelně objasěno a porazeno. No a na přiložené fotografii je výsledek. ;-)

Řekl bych, že pěkný. Tato rostlinka (Echinodorus bleheri) u mě rostla asi půl roku měla délku listů cca 20 cm, nikdy ne více. A dnes cca 35 cm - a to za měsíc!

No já jsem spokojen, děkuji za rady kamarádi!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:04 Muž Yirka [9126] Re: karkulice
Je to trochu také o trpělivosti. V klidu pročti, co ti potom nebude jasné se zeptej a krok za krokem to rozjedeš. Každému se to nakonec povedlo, uvidíš že ti to bude dělat radost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:49 karkulice Re: Yirka
Díky už se stalo, předtím sem četla jen jeden a zrovna bez těch vysvětlivek.
Ted už to důkladně probádám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:20 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: karkulice
NO2 su dusitany. Uz v malom mnozstve jedovate.
NO3 su dusicnany. To je *vyziva* pre rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 21:19 Muž Yirka [9126] Re: karkulice
Kdybys přečetla ty odkazy které jsem připnul, záhy bys došla ke kapitole filtrace a tam viděla:amoniak (NH3) - 0,1 mg/l i méně dle citlivosti některých druhů ryb, smrtelné již od 0,2 mg/l
dusitany (NO2) - 0,1-0,4 mg/l, smrtelná koncentrace kolem 0,5 mg/l
dusičnany (NO3) - až 100-120 mg/l i více, avšak některé citlivé ryby i mnohem méně

V klidu si to pročti. Takhle se tu budeš ptát 10x na každý detail.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:16 karkulice Re: Bob66
a jsme u toho - NO2 a NO3 je co? Všude právě čtu jen ve zkratkách, ale to mě jako laikovi nic neříká. To jsou ty dusičnany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 20:47 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: karkulice
A samozrejme je dolezita aj alkalita (uhlicitanova tvrdost).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 20:43 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: karkulice
Jako základní hodnoty vody bych považoval NO2 a NO3, a až potom bych se zabýval těmi ostatními jako Ph atd X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2009 20:36 Muž Yirka [9126] Re: karkulice
Ze začátku nemá cenu se zabývat všemi detaily. Je nutno postupovat nekomplikovaně a postupně znalosti a hlavně souvislosti odhalovat (a přitom se pochopitelně uži ptát). Já bych doporučil začátečnickou klasiku.
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 20:32 karkulice – Hodnoty vody v akva
Ahoj,prosím všechny o vysvětlení .... Zakládám 110 l akvárko jako naprostý začátečník. Byl by někdo tak laskav a objasnil mi hodnoty vody?? Co vše se v akva za hodnoty sleduje??? Tvrdost, kyselost, dusičnany?? Ph je dle druhy ryby a ostatní?? Můžete mi prosím přeložit i uváděné značky (např. KH?).
Omlouvám se za nevědomost, ale nerada bych tápala nad zapáchajícím akva.
Děkuji předem. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 13:47 Muž Jrk [143] – Re: Hades
Perfektní odkaz:
maniakva.sweb.cz/…
Doporučuji minimálně články Chemie vody PROČÍST A POCHOPIT !!! Je tam toho skutečně moc, moc, moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2009 09:51 zrada
grizly napsal: Takze pokud je NO2 nemeritelne, nemusim se bat problemu s NO3?

Ne, to pouze znamená, že pracují nitrifikační bakterie. Ono je to obráceně, dokud je v akváriu měřitelné NO2, je celkem zbytečné, zajímat se o NO3. Tohle je základní akvaristická chemie. Hold, voda je nejen mokrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 20:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vaclav
Asi máš pravdu, Václave. :-)
Jako bych nic nepsal. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 20:07 Usine – Re: Sid
Tvých 5 -10 mg/l je pro spoustu lidí nesplnitelný limit. Tak bych byl trochu opatrnější ve vytváření nových dogmat a železných košilí. Stačí že se tu blázní ze špatným pH teď to začne z NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2009 19:53 Muž Sid [6637] - Rostliny
S výjimkou některých na NO3 náročných rostlin jsou NO3 v akva "k ničemu". Z dlouhodobého hlediska pak dokonce spíš "ke škodě". :-) Ale "zvyk" a "zažitá dogmata" jsou "železné košile". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 19:48 Usine – Re: grizly
Norma pro pitnou vodu je 50 mg/l NO3 Doporučená hodnota NO3 pro rostliny je 20 - 40 mg/l Pro některé choulostivé ryby je to těch 5 - 10 mg/l Hodně záleží ale co ti teče z kohoutku. V dnešní i dřívější době povodní to ale z dodržení normy někdy není moc slavné. V Praze třeba pokles NO3 trval několik let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2009 19:33 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: grizly
Pokud NO3 nejsou z vody "odstraňovány", (rostlinami, výměnami části vody, evnt. denitrifikací), začnou se hromadit.
Obyvatelé akva jsou pak na ně různě citliví. Chce to si o těchto obyvatelích něco zjistit a podle toho se chovat. Vůbec nejlepší je dbát, aby dusičnany, (obvykle vnímané jako "neškodné"), byly na velmi nízké úrovni, řekněme někde mezi 5 až 10mg/l.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 19:12 Muž grizly [145] – Re: zrada
Takze pokud je NO2 nemeritelne, nemusim se bat problemu s NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 19:08 zrada – Re: grizly
Vznikne z toho NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 19:07 Muž grizly [145] – Re: zrada
Muzes to trosku rozvest? diky.
Kdyz nemam v zabehle a dobre fungujici nadrzi zadne NO2(meritelne), odkud se tam vezme NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 19:00 zrada – Re: grizly
Zajímat by tě v každém případě měl. Ale pokud své akvárium znáš, měřit ho nemusíš. Vysoký obsahu dusičnanů je vidět v nádrži pouhým okem o dost dříve, než se stane pro ryby opravdu nebezpečným. Na to testy nepotřebuješ.
To samozřejmě neplatí pro odchov a vše co s tím souvisí. V odchovně se bez znalosti složení vody neobejdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 18:21 Muž grizly [145]
Zeptam se jen pro kontrolu, zda jsem vse dobre pochopil.
Pokud mam v zabehnutem akvariu hodnotu NO2 nemeritelnou, NO3 me nemusi zajimat a je zbytecne ho testovat. Zajimat se o hodnoty NO3 bych se mel v pripade, ze vymenim v mem akfarku vetsi mnozstvi vody.(nebo pri zalozeni noveho akfa) Pochopil jsem tento problem spravne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 16:48 Mazzy23 – Re: Haimdol
tak jo děkuju doufám, že se ta voda zlepší hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 16:08 R Muž Silent [5949] – Re: Mazzy23
Při malém objemu filtrační hmoty to moc dobrý není. Pokud je to možné tak to per v akvarijní a pokud se ti nechce odebírat z nádrže tak stačí do kýblu den dopředu napustit vodovodní, nechat odstát a vyprat v tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 16:04 Mazzy23 – Re: pavliina
neměnila jsem náplně jen jsem vyndala to uhlí a filtr čistím pod tekoucí vodou z kohoutku a mám ten dojem že to není dobře co? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:59 Žena pavliina [50] – Re: Mazzy23
V komentářích jsi ještě před 2 dny psala, že filtruješ přes aktivní uhlí, pak jsi psala, že ho vyndáš. Takže měnila jsi filtrační náplně? Pokud ano, nestačily se vytvořit ještě ty správné bakterie ve filtru ;-) Filtr čistíš z odpuštěné vody z akva, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:53 R Muž Silent [5949] – Re: Mazzy23
Čistit se má podle potřeby. Pokud se výrazně sníží průtok. Chybou ale je čistit všechny filtrační hmoty najednou. Je třeba postupně, aby se zachovala alespoň část aktivních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:46 Mazzy23 – Re: pavliina
myslím že filtr jsem čistila před tydnem myslím mám v něm molitan,bio kuličky a biokroužky, jak často se má čistit? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:41 Žena pavliina [50] – Re: Mazzy23
Co filtr? Nečistila jsi filtr, neměnila náplně? Filtr není asi ještě dostatečně zaběhlý :-O Nicméně bych v denní výměně vody pokračovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:35 Mazzy23 – Re: pavliina
vyměňuju ji každý den už asi 3 dny vždycky 1/3 odstáté vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:31 Žena pavliina [50] – Re: Mazzy23
Jak často měníš vodu při snaze snížit NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:19 Žena Raviolka [2154] – Re: Mazzy23
Co konkrétně znamená vysoké NO2?

Rostliny s tím pomohou jen druhotně, daleko důležitější je měnit velmi často vodu, dokud se to nestabilizuje na nule - tj. pokud např. za tři dny od výměny cca 1/3 vody opět test ukáže NO2- 0,2 mg/l nebo vyšší, výměnu bych zopakovala. Na odstranění NO2- zabere jen zlepšená práce baktérií (je filtr zaběhnutý, dost velký, správně (ne)čištěný?), případně hodně zarostlé nebo mírně zarybněné akvárium se správnou údržbou.

EDIT: Teď jsem si všimla, že máš nově založené akvárium. Tak to Ti nezbývá, než počkat, dusitany jsou normální - ale za tou výměnou vody si stojím. Určitě je tady o nově založených akváriích dost popsáno, zkus hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 14:55 Mazzy23 – vysoké NO2
Ahoj stále se mi nedaří snížit vysoké NO2 potřebovala bych poradit jestli to není popřípadně i nedostatkem rostlin, které jdu přikupovat v pondělí?děkuju za nápady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 08:36 Muž Skanky [26] – Re: Yirka
Tak nějak jsem to i myslel. Známy by se přišel podívat sice častěji, třeba i 3x do týdne. Co kdyby něco. Stát se může cokoliv. Ale krmení jsem si představoval tak že jim nasype jen v jeden den. Ja bych je nakrmil před odchodem a pak 2x známý počas mojí nepřítomnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 08:15 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
Do srpna by nádrž měla být v lepší kondici a pokud nebudeš krmit tak by žádná katastrofa nemusela nastat. Pravidelné krmení v době tvé nepřítomnosti nedoporučuji, většinou to dopadá katastroficky. Když už tak bych nechal nakrmit maximálně 2x týdně normální dávkou, ne více!, kterou bych dotyčnému nachystal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 21:24 Muž Skanky [26] – Re: vaclav
Ja myslel spíš ty hodnoty NO2 ktere mi tam zatim řádí. musím častěji měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 21:10 Usine – Re: Skanky
14 dní akvárium vydrží v pohodě a hladovka mu jen prospěje. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 19840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4824-hodnoty-vody?od=901