Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnoty vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 13:56 Petr.cze Re: Toník
Ano jsou to papírové testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 13:40 Muž kofejn [963] Re: Sid
Budou to asi papírkové testy. A vítám Vás zpátky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 13:34 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kofejn
Pokud přidává CO2, pH mu padat může. Stále však platí, že ty hodnoty pH a KH jsou nereálné. (Pravděpodobně i GH.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 13:30 Muž kofejn [963] Re: Toník
Ještě přidává/přidával CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 13:23 Muž Toník [396] Re: Petr.cze
Při KH 18 (20) vám jen tak z ničeho nic v 500 l nádrži pH nespadne.
Čím konkrétně! měříte pH, KH a GH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 13:21 Muž Toník [396] Re: rriki
Že při pH 5 nejsou zastoupeny uhličuitany, je pravda. Jsou ale zastoupeny hydrouhličitany, které se na KH podílejí!
Jednoznačně však není možné, aby bylo pH 5 a KH 18, (nebo pH 6 a KH 20), jak píše Petr, protože by vzhledem ke koncentraci volného CO2 v akváriu už nic nežilo.
Chyba bude v testech nebo způsobu měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 11:51 Petr.cze Re: Wendy2
Jak píše wendy mám tento problém ne proto nevím kde je problém a měřím hodnoty KH-GH které jsou opravdu divné ale jsou takové...Dále odpovím od kud mám zdroj vody bydlím v Krkonoších a vodu mám z řádu Krkonoš.Divím se že ryby žijou.. rostliny rostou a ph je nizké na hodnotě 5.Jak sem psal níže po výměně vody je PH 2dny dobré ale po 2dnech ph klesá strašně rychle!A drží se na hodnotě 5 což je katastrofální,a zjistlil jsem pozorováním že čím nižší ph mám tím čisčí vodu mám což taky moc nechápu a naopak to má opačný význám.Akvarium mám 500L
Osádka: 4x Vrubozubec paví-20cm, 6x sumečků malé druhy.
Už opravdu nevím co s tím: ph-KH už mě z toho bolí hlava. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 11:11 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Mispulin
tuším měl problém s pH, které vydrží po výměně vody tak 2 dny a pak klesá k 5 a míň, přidával sodu, ale to nepomáhalo a voda se "kazila"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 08:34 Muž Miso [470] Re: Petr.cze
jo a testy od Rataje tiez niesu bohvie co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 08:33 Muž Yirka [9126] Re: Petr.cze
Co to je, značkový testr? Papírek totiž vždy zůstane papírkem. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2013 07:40 Muž Mispulin [67] Re: rriki
Jen pro upresneni: prechodna tvrdost kH (jinak uhlicitanova tvrdost, ale nejlepsi oznaceni je alkalita) muze byt vyssi, nez celkova tvrdost gH. Tyto dve hodnoty spolu matematicky vubec nesouvisi a rozhodne neplati ze gH=kH+"neco". Takze voda s vyssim kH nez gH je chemicky rozhodne mozna a zridka se i vyskytuje.

Nicmene hodnoty udavane Petr.cz jsou opravdu nejake nestandardni a pripojuji se k nazoru radeji prestat merit a nechat to na prirode. Pokud neumiraj ryby a rostliny nejak prosperuji, tak je to vetsinou nejlevnejsi a nejlepsi reseni pro obe strany. ;-)
Dalsi moznost je poridit si reverzni osmozu, vyrabet destilku a pomoci mineralni soli pro fresh akvaria pripravovat "idealni" vodu. Ovsem je to nakladne a ve vetsine pripadu zbytecne.

At se dari!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 03:47 Muž jeník [54] Re: Petr.cze
A nějaký faktický problém kromě naměřených hodnot? Třeba stačí přestat měřit....Z prezentace by se poznalo víc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 01:53 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Petr.cze
Kde bydlíš?Víš zdroj vody?Želivka má 7 GH 7 KH 3 pH jak kdy,ale tato voda je nestabilní a dokáže během několika dnů pH spadnout i 4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 23:52 Petr.cze Re: rriki
Doprdele vždyť už jsem koupil dva značkové testery a hodnoty jsou takové! Asi se z toho poseru..... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 22:13 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Petr.cze
Asi jo,protože píšeš nesmysly ,nezozumíš tomu,selským rozumem, nemůžeš mít celkovou tvrdost větší než přechodnou.Budˇsi znás děláš srandu ,nebo jsi si odpověděl sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:29 Petr.cze Re: rriki
Provedeno výsledky z řádu: PH: 7, KH: 20, GH: 3,
Už si připadám jak magor . ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:08 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Petr.cze
Tak zaprvý jaký jsou hodnoty vody z kohoutku?
za druhý je nesmysl, aby byla celková tvrdost 0 a přechodná 20 může tu být alkalita sodou ,že ukáže přechodná vyšší hodnoty nežli celková ,ale ne nula!!!!!!! a pH už vůvec ne, při pH 5 nejsou uhličitany zastoupeny.Takže přeměřit vodu z řádu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 16:09 Petr.cze Re: rriki
Tak pro jistotu jsem dnes koupil jiný tester byl drahej! od rataje... A můžu říct že výsledky jsou podobné... takže první tester fungoval...
Druhé výsledky: PH: 6, KH: 20, GH 0,
Tak a ted poraďte...Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 19:16 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Petr.cze
V první řadě vyměň testy a změř to znovu!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 16:53 Petr.cze Re: romant
Dobrý den jsem tu zase (už jsem zoufalej) PH jsem se snažil upravit pomocí jedlé sody ale už je to marné to bych musel nakoupit kamion.Proto jsem si koupil tester zde vám napíšu naměřené hodnoty.PH: 5, KH: 18, GH: -1,.
Četl jsem si od romana ty odkazy díky.Ale potřebuji poradit, hodnoty jsem vám napsal jsou dobré? podle testu ne -hlevaně GH a KH.Prosím jak mám dále postupovat co mě doporučíte na vyřešení problému co pomůže?.Nějaké přípravky? Nějaké akvaristické fígle? Už nevím jsem začátečník potřebuji poradit klidně napište jaké přípravky atd...Předem moc děkuji. PS proč mám tak blbé hodnoty GH a KH?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 22:09 Muž lojzalojzovic [327] – miso, johan
diky za odpovedi, udelali ste mi radost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:25 Petr.cze Re: romant
A co nedostatek světla může to mít také vliv ? Mám jen 2x30w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:44 R Muž romant [27987] Re: Petr.cze
Prokazatelně bych změřil tu alkalitu a prozatím nepoužíval to CO2.
Edit: maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:44 Muž Miso [470] Re: lojzalojzovic
ta voda je vpohode, radsej mekku ako tvrdu, prihnojit je urcite lahsie ako demineralizovat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:41 Petr.cze Re: romant
Ne ne špatně jsem to asi napsal poprvé jsem nepřidával CO2 až teď když jsem dával tu jedlou sodu.Nevíš teda jak tento problém vyřešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:23 R Muž romant [27987] Re: Petr.cze
Pokud se pozitivně projevilo přidání sody, tak to bude svědčit o velmi nízké alkalitě. Když ještě přidáváš CO2(což jsi v prvím dotazu neodtajnil) a je nízká pufrační schopnost vody, tak je docela dost možný, že to Ph leze tak dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:13 Petr.cze Re: romant
Tak vám napíšu jak se věci mají ,dle vaší rady jsem odkalil dno vyměnil vodu a PH bylo dobré 4dny poté se ph zase snižovalo až k hodnotě PH5 tak jsem hledal další rady a zkusil jsem přidat dle návodu jedlou sodu + dávkuji CO2 problém to vyřešilo na 5dní ph bylo super jak má bejt ale! Voda zničeho nic zešloutla a byla kalná ale PH bylo 5 dní dobré od 6dne se PH snižovalo zase k hodnotě PH5 a voda je zase čistá jako sklo.Už si nevím rady kde je problém když dám jedlou sodu tak ph je dobré pár dní a voda zežloutne a je kalná!Když PH klesne voda je jako sklo! Pomoc! Už si nevím rady odkalení nepomohlo a PH je zase furt dole! A Když přidám jedlou sodu tak se nedá na akvárko koukat pomoc kde je problém? sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2013 09:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: lojzalojzovic
Ve zkratce: máte měkkou vodu, kterou bude v zarostlém akváriu potřeba hnojit.
Tím bych se trápil, až budou mít rostliny i při pravidelné výměně vody, příznaky nedostatku nějakého prvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 00:01 Muž lojzalojzovic [327] – hodnoty z vodárny
mám prosbu, pročítám různá vlákna a články o chemii vody a tluču se do hlavy že sem ve škole na chemii nedával pozor, chce mi z toho ustřelit dekl a furt tomu nerozumím, vodárna v ostravě poskytuje tyto hodnoty

www.ovak.cz/…

mohl by mi někdo ve zkratce říct jestli jsou to hodnoty dobré špatné případně jestli je někde problém?? info o nádrži je v profilu ;-)

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 20:23 Petr Re: romant
Dobře provedu napíšu výsledek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:58 R Muž romant [27987] Re: Petr
Odkalil bych řádně dno a řekl bych že změna se dostaví, on ten bordýlek co ty ryby nadělají dokáže při nahromadění pěkně vodu okyselit.
Edit: Ten filtr je dost hrana a chce to mít ho napěchovanej kvalitníma filtračníma materiálama typu "substrát pro".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:55 Petr Re: romant
Nádrž neodkaluji když měním vodu tak dám odkalovací hlavici s hadicí na dno a vypouštím nijak se ve dnu nevrtám,filtr mám silnej Tetra tec EX 1200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:46 R Muž romant [27987] Re: Petr
Jak vypadá odkalování předmětný nádrže a jak výkonná je filtrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:44 Petr – Pomoc mám PH 5,0 Kyselá
Dobrý den mám problém mám kyselou vodu kolem 5PH,popíšu celej problém.Akvário mám 500L a 4x Vrubozubec paví(oskary)+menší sumečky.Když vyměním vodu tak jak se má tak PH je dobré 2dny,poté začne voda být čím dál víc kyselá a ph stále klesá,zkoušel jsem jedlou sodu PH se zvedlo ale co se stalo! - voda se zakalila a nebyla průhledná jako sklo poté cca 2dny zase ph klesá a voda je čím dál více čistá jako sklo.(když mám ph dobré pomocí sody voda není čistá pruhledná když mám ph špatné tak je voda čistá jako sklo).Prosím kde je problém? Jak to vyřeším zkoušel jsem PH+ přípravky ale vydrří to 2dny a zase klesá! Prosím Pomoc! sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2011 19:16 radulkav Re: Kamilstrom
pH máme 7.7
Kdyby to šlo,tak bych tu svoji blbou hlavu vyměnila,protože poslední dobou i když si napíšu nákup,tak nechám papír doma smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:58 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: radulkav
Mozna je treba zacit cvicit tu pamet a neridit se tabulkama pri odhadu CO2 ve vode(vztah ph-kh). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:33 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: radulkav
Koľko máte pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 17:35 radulkav Re: xnor
Tak jsem koupila testy na tvrdost a vyšlo mi 10.Podle toho co se tam píše,tam bude při našem pH málo CO2.To se asi kytkám nebude moc líbit.... :-(
jinak u nás v akvaristice dělají testy vody na všechno možné,ale já tu vodu vždycky zapomenu vzít ssebou-i když posledně už jsem slavila pokrok,když jsem si vzpoměla už na konci dědiny a ne až ve městě(bohužel pro nedostatek času mi to bylo houby platné... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:09 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvku z nudy som prepísal JBL tabuľku na testy vody do excelu, ak sa niekomu zíde tak si ju môže stiahnúť www.ulozto.sk/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: radulkav
Nejdostupnější jsou testy od fy. Rataj. I když k nim mám kopu výhrad, pro základní orientaci by stačit mohly.
Ptejte se po HARDINu a CARBONu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:38 radulkav Re: xnor
Doma žádné testy nemám.Můžete mi nějaké doporučit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:08 Muž xnor [71] Re: radulkav
Podle těch hodnot je to velmi slušná pitná voda. ( Předpokládám že hodnoty jsou v mg/l), Hodnota CHSK značí , že tam není znečištění organikou. Chtělo by to ještě výsledky tvrdosti, případně iontů Mg a Ca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2011 18:57 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: radulkav
Vodu určitě nevařte - to byste se skutečně nedoplatila.
Nemůžete tu tvrdost a alkalitu změřit alespoň kapkovými testy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 18:53 radulkav jsem z toho jelen
Tak jsem se poctivě pokoušela přečíst diskusi,ale jsem z toho úplně vedle.Je to pro můj mozek asi moc chemie a nevím z toho nic :-( .
Chtěla jsem zjistit,jestli můžu naši studniční vodu použít do akvária bez nějaké úpravy.Máme hodně vápenatou vodu-vodní kámen je na všem a ocet je v domácnosti nejlepší kamarád :-D .Poradili mi ji převařit,že se kámen vysráží.Ale do několika cca 100l akva je to síla.....už mě to fakt nebaví.A toho plynu co se spálí ......děs.
Jinak když jsme dělali rozbor,zda je pitná,vyšlo :
dusičnany <2,0
dusitany <0,020
amonné ionty <0.050
CHSK-Mn <0.50
pH 7.7 +-0.3j.pH
Fe 0.0140
Můžu ji použít tak jak je?Případně z bojleru,kdy má voda většinou nad 50 stupňů?Samozřejmě cca 24 hodin odstátou.
A nemůžu si bez převaření třeba dovléct nějakou nemoc?Prosím nekamenujte mě,že je to furt dokola,ale já se vždycky po pár přečtených příspěvcích nějak ztratím a nevím z toho nic.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:24 Muž charlie [-3] - LabyrintkyRe: Designer
No i to je mozne ale jsou to prameny ke kterym jezdej akvarysti jen jsem se chtel ujistit a romant me ji doporucil ze tak taky jezdil kdyz mel terce uvidime co na to reknou no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 14:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: charlie
No, aby to nebylo tak, ze pan tak dobrou vodu nevidel, a muze to tvrdit, protoze on sam chova Tlamovce smich . I kvalita vody muze mit ruzne uhly pohledu, takze co je pro jednoho akvaristu vymodlena voda, to je pro jineho spousta prace s vecnymi upravami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 13:09 Muž charlie [-3] - LabyrintkyRe: Danila
snad to jsou dobry testy pisou od tetra a pan vypadal ze tomu rozumi rikal ze tak dobrou vodu dlouho nevidel no uvidime :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 12:10 Žena Danila [4489] - SumciRe: charlie
Při uváděných naměřených hodnotách vody by bylo zajímavé vědět, jaké testy byly v té akvaristice použity.
Pokud byl test proveden pouze tzv. papírkem, nebrala bych hodnoty vážně a použila kapkové testy - jsou výrazně přesnější.
Navíc pokud se chystáte chovat terčovce, stejně se bez testů vody doma neobejdete.
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 09:42 Muž karelchess [45] Re: katterinecka
O NO3 bych strach neměl, ať je rád že má výbornou vodu pro kojence :) Ono se to dá pohlídat, něco dodají rybky, něco hnojivo. Tvrdost ruku v ruce s pH a vodivostí jsou asi takové základy, pro náročnější ryby jako jsou terči je spousta dalších faktorů. (teď nemluvím o rostlinách)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 23:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: charlie
NO3 na nule? odkud tu vodu máš? to nebude moc dobrý pro kytky, jestli je to vůbec správně změřený ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 19839x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4824-hodnoty-vody?od=751