Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnoty vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 23:22 Muž charlie [-3] - Labyrintky
Ahojda lidicky. Daval jsem testovat vodu z pramenu do jedne akvarystyky v HK dopadla pry viborne daval jsem ji tam s tim jestli bude vhodna pro terče jen vubec nezměřili tvrdost s tim ze to pro ne není zasadni NO2 a NO3 jsou na 0 a tak jsem se chtel zeptat jestli je nebo ne ta tvrdost zasadni. tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.12.2010 07:14 Žena stetinka [270] – Re: GP
Hale, mně moje testy, a pak i kamarádovi testy ukazovaly taky děsné hodnoty a to mám kapkový. Vstupní voda se jevila silně podezdřelá. I poslala jsem dotaz na obec, kde mě propojili s vodárnama a tam mi poslali současné údaje vody. Říkala jsem, že je to divný, že mi to ukazuje jiné hodnoty než o pár km vedle, kde maj mít stejný zdroj.
No, zaplatila jsem si svůj nezávislý rozbor, stálo mě to tisícku,ale jsem klidnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 22:19 GP – Re: koudelka
www.bvk.cz/…
o moc jinak to nepotece.... nebo jim to tam nahlasit, treba se tam ty dusitany dostavaj po ceste, ale treba s tou tvrdosti to je dost ujety....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.12.2010 20:05 Žena stetinka [270]
No a netočí tu někdo stejnou vodu? NEřekl by ti, kolik to vychází jemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:32 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
rybicky.net/nadrz/10026/d45917.jpg
tu som skusal vodu z vodovodu a posobenie zeolitu... 1:1 za 24hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:21 Muž kortezhugo [983] – Re: koudelka
...no ja tieto testy mam
aj som porovnaval hodnotu co "ukazuju" s kv.testom...
a mozem povedat ze meraju viac ako slusne...

nie su stare,vlhke,alebo nejaka vadna seria???
lebo pH-9 a NO2-10 je dost "diabolska" hodnota
to chce iny test -alebo ako pise filipsi hygienik-a
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.12.2010 17:33 Žena stetinka [270] – Re: koudelka
to jsou nějaký podezřelý hodnoty na pitnou vodu. Všeobecně tyhle proužkový testy jsou mnohem nepřesnější než kapkový.
Převařit jsme myslela tu tvrdou vodu
K té studni.Jakou máš spotřebu vody? Co si udělat nějakou "mezinádrž" s okřehkem, pistií, růžkatcem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 13:28 Muž filipsi [1295]
Dusitany 10 ceho?? 10mg/l vam zcela jiste z kohoutku netece, to uz by hygienik vodovod v brne uzavrel.
Jedina rozumna finta nadoma pro tebe je reverzni osmoza. Ale predtim bys mel trochu kouknout na chemii, me neprijde krome te desitky na te vode nic tak sileneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 13:11 Muž koudelka [0] - Raci, krabi, krevetky – Re: leontin
rostlinky rostou a krevetky zatim zijou ale chtel bych narocnejsi druhy, testuju vodu prouzky JBL easy test no stály 400 tak bych rek ze by neco umet mely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 13:09 Muž koudelka [0] - Raci, krabi, krevetky – Re: stetinka
tak vodovod mam BRNENSKOU SRAGORU - NO3 - 50, NO2 - 10, GH - vic jak 21d, KH vic jak 20d a pH - 9 coz je sileny si myslim ale neocaridiny zatim zijou ale chtel bych pak zkusit nejake zajimavejsi druhy krevetek, ktere jsounachylnejsi na vodu jako Crystalky apod. dusicnany prevarenim neznicim ikdybych prevarel 60l, jedna semi o to ze ze studny je voda v pohode akorad je tam silene moc dusicnanu NO3 treba N02 je 0!, GH je 7d, KH je 3d, pH je 6,8 co je dobra voda akorad to NO3, na vareni a piti samozrejme pijeme z vodovodu nebo v lahvich-kojeneckou co pije malej
jen experimentuji co by se stim dalo delat. a neznam finty co ajk upravit tak jsem se zeptal jestli nekdo nevite co ajak upravit. dekuji za rady a tipy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2010 19:58 Žena stetinka [270]
taky si myslím, že bych koupila pořádný testy, zas tak strašná investice to není (sera dělá pěknou sadu a vyjde to ještě levněji) a jsou potřeba častěji. A pak bych koukala na druhy, které tvrdší vodu rády. Co třeba živorodky? Třeba ti ze severu by ti zase záviděli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:37 Muž leontin [46] - Cichlidy
Souhlas s filipsi,když koudelka nepíše,že by měl problém s rostlinama nebo rybami(krevetama) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:34 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Sid
Ze začátku ano,pak tu hnojenou studnu.Ale odvápňujících rostlin bude určitě víc a pěkných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:31 filipsi
koudelka napsal:... vím že je ale lepší než ta co mi teče s kohoutku pač ta je uplne šílena!...



A proc chces tu vodu z kohoutku nejak upravovat? Cemu a v cem nevyhovuje? Uz jsi to s ni zkusil, nebo pouze usuzujes z rozmezi udavaneho u nejakeho tvora ze \"je silena\"?



Vetsinou udelas mnohem lepe, kdyz nic nijak upravovat a sahat na to nebudes (u vodovodni vody). Pokud ovsem presne nevis, co a proc delas. A zatim evidentne nevis ani proc, ani jak. A to ze ti muzeme napsat nasyp tam to a to, promichej, protrep ... to ti zatim nepomuze. Nejdriv zjisti, zda je to nutne, a snaz se tomu vyhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: stetinka
Převaření? hmm
Určitě ano. :-) Ale raději bych se vzdal akvaristiky, než být nucen upravovat parametry vody převařováním. :)
Nejprve bych si testnul neupravenou vodovodní vodu a kdyby to v ní nešlo, pak bych volil mezi dvěma možnostmi - buď bych se vzdal úmyslu pěstovat nebo chovat to, co mi ve vodovodní vodě "nefunguje", nebo bych pořídil reverzní osmózu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2010 18:50 Žena stetinka [270] – Re: Sid
a převaření by nepomohlo? hmm (pokud nejsou krevetky v hektolitru vody)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: leontin
Odvápnit by se to mohlo třeba Egerii densou...
Jen aby v akva nebylo nic než douška... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:44 Muž leontin [46] - Cichlidy
Odvápnit by se to mohlo třeba Egerii densou.Za další nějakou vodu už v akváriu máte,tak přidat pořádně podobných rostlin a potom částečná výmena vody, při odkalení, tou studniční, může fungovat jako přihnojení a dusík vytáhnou rostliny.Kh zvýšite jedlou sodou,ale nad 6 se není třeba cpát,pokud to nepotřebují konkrétní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:41 R Muž romant [27987] – Re: Ivoš
Tuto situaci důvěrně znám. Z vodovodu(městská Hradec Králové) nám teče voda 10-15 mg/l NO3 a ze studny 80 mg/l, takže je jasný čím rostliny hnojím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2010 18:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ivoš
Proč myslíte, že by Koudelkovic vodovodní voda měla být podobně "špatná", jako ta studniční? :-)
Z konstatování, že "ta je jeste horsi nez ze studny je tam sice lepsi NO3 ale zase GH, KH a pH je sileny", se toho moc zjistit nedá... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:18 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Sid
Tak nějak mi to přijde z bláta do louže a vůbec bych se nedivil, kdyby jim voda z obou zdrojů v noci světélkovala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:01 Muž Sid [6637] - Rostliny
...No, pokud by se potvrdí tebou udávané hodnoty NO3 v tom, co liješ do akvária a doma všichni pijete...
Předpokládám, že u Koudelků budou k pití a vaření používat spíš tu vodovodní... :)
Koudelka: "...no mam normalni z kohotku a ta je jeste horsi nez ze studny je tam sice lepsi NO3 ale zase GH, KH a pH je sileny..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 17:15 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: koudelka
No, pokud by se potvrdí tebou udávané hodnoty NO3 v tom, co liješ do akvária a doma všichni pijete, tak bych se nejdřív začal strachovat o vlastní zdraví a teprve pak o zdraví krevetek. Maximální přípustné hodnoty NO3 v pitné vodě jsou do 50mg/l, takže to vypadá, že vám doma teče 2-5x silnější koncentrát...coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:38 Muž koudelka [0] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ivoš
jsem zkousel kojeneckou co pije malej a v pohode presny jako jetam rozptil ale vzdy v norme, tak vysoke NO3 je urcite dane to ze studna je v zahradkarske koloniji a je to plne dusicnanu!

jeste zkusim vodu u tchyne ale ta co mi tece z kohoutku je taky silena proto zkousim neco sehnat jineho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 14:31 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: koudelka
A tady se můžeš podívat na výsledky rok starého testu složení nekterých vod: www.dtest.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 14:18 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: koudelka
A co takhle zkusit kontrolní měření na nějaké stolní vodě, které se prodávají v Albertech atd? Ta by měla mít na etiketě uvedený obsah NO2, NO3 atd, tak bych to poprovnal s tím, co mi pak ukazuje moje měření. Pokud se nebude shodovat a naměřené hodnoty by byly několikanásobně vyšší, tak ty papírky, které používáš, vyhoď a pořiď si na měření hodnot něco jiného, jak už ti bylo razeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 12:05 Muž koudelka [0] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
dobrej den, no mam normalni z kohotku a ta je jeste horsi nez ze studny je tam sice lepsi NO3 ale zase GH, KH a pH je sileny tak sem zkusil otestovat vodu ve studni od rodicu ze bych si ji dovez a vsecko je v poho akorad to NO3 je silene vysoke!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 23:14 Muž Sid [6637] - Rostliny
...mam tester JBL EasyTest 5v1! papírové proužky! vím jsou nepřesné ale podle stupnice jsem se dobral k takovému vysledku! podle barvy odhaduji že mam NO3 mezi 100-250mg/l...
V první řadě bych vám doporučil vodu na NO3 otestovat kapkovými testy. Ne, že bych nevěřil, že voda ve studni může obsahovat řádově stovky mg NO3 - už jsem měl s takovou vodou tu čest :) - ale nevěřím papírkovým testům... hmm

Odkud berete vodu k pití a k vaření?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 22:57 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Povlak
je normální jev, viz: Slepá hladina. K dusíku -podle fotek by se ještě nějaké kytka vešla a pokud teče z vodovodu taková kejda, možná by stálo za úvahu zvážit její míchání s nějakou kupovanou stolní vodou. Já s krevetkama žádné zkušenosti nemám ale pokud se jim v nádrži daří a vypadají zdravě, tak bych si se složením vody hlavu nelámal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 21:47 Muž koudelka [0] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ivoš
mám tuto rostlinku plave mi na hladině, rostlinek a mechu bych řek že mám v akva docela hodně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 21:46 Muž koudelka [0] - Raci, krabi, krevetky
Dále semi neustále dělá na hladině takový povlak neví proč a zjakého důvodu. dík o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 21:45 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: koudelka
Výborným žroutem dusíku jsou plovoucí rostliny, např. Ceratopteris.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 21:41 Muž koudelka [0] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
ahojky, no mam ji ze studny vrt 25m

mam krevetarium a n abrnensku je voda silena! mam tester JBL EasyTest 5v1! papírové proužky! vím jsou nepřesné ale podle stupnice jsem se dobral k takovému vysledku! podle barvy odhaduji že mam NO3 mezi 100-250mg/l
dale voda ma 0 NO2, GH - mezi 7stupni d - 14stupnu d, KH - mezi 3 az 6 stupni d, PH - 6,8 až 7,2
potřeboval bych nejak snížit NO3, a trosku zvíšit KH. koukám na jejich tabulku a podle toho se orientuju. jsem zacatecnik a nemám žádnou zkušenost o uprave vody. vím že je ale lepší než ta co mi teče s kohoutku pač ta je uplne šílena! Prosím o radu. Dík Lubik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 20:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: koudelka
...tak mam vodu NO3 - 100-250...
Kam na takovou vodu chodíte?! :)
A čím (a jak) ji měříte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 19:42 Muž koudelka [0] - Raci, krabi, krevetky – NO3 a celková úprava vody pro Krevetky
Ahojky tak mam vodu NO3 - 100-250 POTREBOVAL BYCH TO SRAZIT!! Nevíte někdo jak? NO2 - mam 0, GH - mezi 7-14, KH - 3-6 možna lehce přizvednout Nevite jak? a PH mam 6,8-7,2 což je docela dobra voda nez jsem mel předtím!!! Zkuste se mi ozvat nekdo jak srovnat NO3 a KH dík Lubik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:25 Muž myskjarc [6] – je to spatna voda pro rybicky???
Dobry den. Chtela bych se zeptat zda je vhodna pro rybicky v akvariu voda s obsahem "konduktivity-2253 us/cm", "dusicnany-2,0 mg/l", "zelezo-0,40 mg/l" a s celkovym obsahem RL-1125 mg/l. Tato voda pochazi z vlastni vycistene studny, proto nevim jestli by byla vhodna i pro rybicky v akvariu? Je mozne ji necim upravit??? Predem dekuji za odpoved. Hezky den. Myskjarc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 11:41 Non
NASREDDIN napsal:
Odčerpat vodu a vyměnit ji, nebo pouze dolít vodu, mi přijde jako dostatečný rozdíl, nikoli pouhé slovíčkaření.

Dělal jste někdy např. výměnu oleje u vozidla? Nebo si ji nechal provést?
Kdyby vám tam olej někdo pouze dolil, místo aby ho vyměnil, jistě by jste rozdíl najednou viděl :-D.

Klidně si ze mě dělejte srandu já jen jsem řekl svůj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 11:22 Muž NASREDDIN [1383]
Non napsal: NASREDDIN napsal:
Výměna vody a dolití vody je poněkud jiná činnost, to nevíte? (Když už je řeč o blbosti)


Jen slovíčkaříte nic jiného.


Opravdu?
Odčerpat vodu a vyměnit ji, nebo pouze dolít vodu, mi přijde jako dostatečný rozdíl, nikoli pouhé slovíčkaření.

Dělal jste někdy např. výměnu oleje u vozidla? Nebo si ji nechal provést?
Kdyby vám tam olej někdo pouze dolil, místo aby ho vyměnil, jistě by jste rozdíl najednou viděl :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 11:18 Non
pancéřníček napsal:
Stačí si pořádně přečíst vlákno...


Omlouvám se... tohle jsem asi přehlédl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 11:17 Muž pancéřníček [168] – for Non
04.04.10 v 15:03BouTex napsal: Já třeba vodu v akvárkách neměnim ani v jednom ,pouze dolejvám odpařenou vodu...

Stačí si pořádně přečíst vlákno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 11:17 Non
NASREDDIN napsal:
Výměna vody a dolití vody je poněkud jiná činnost, to nevíte? (Když už je řeč o blbosti)


Jen slovíčkaříte nic jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 11:08 Muž NASREDDIN [1383]
Non napsal: Je blbost aby ti AQ vydrželo bez výměny vody 8let ne Jak jsi to dělal s odpařovaním teda?:-D Nebo chceš tvrdit že se ti za těch 8 let ic neodpařilo ?:-D
Výměna vody a dolití vody je poněkud jiná činnost, to nevíte? (Když už je řeč o blbosti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 11:06 Non – Re: BouTex
Je blbost aby ti AQ vydrželo bez výměny vody 8let ne Jak jsi to dělal s odpařovaním teda?:-D Nebo chceš tvrdit že se ti za těch 8 let ic neodpařilo ?:-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:22 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
jo, vim, stačila mi přednáška o alkalitě na srazu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: matlala
A taky kromě (hydro)uhličitanů další alkalicky reagující látky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:13 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky
No právě ted jsem změřil KH 2,a Ph 6,6, podle testu,ale jeto určitě nepřesné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:13 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
jasně, zapomněl jsem zmínit, že dost věcí to dokáže ovlivnit. Třeba rašelina, dokonce prý i výluhy z listí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: matlala
...ještě bych se kouknul na pH a alkalitu (resp kH) a na tillmanovu tabulku. Jestli voda má dost CO2...
Mno..., hlavně, aby ta čísla z Tilmannovy tabulky byla aspoň trochu reálná... hmm
(Dost o tom pochybuji. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:08 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: toms
tak to změř testem, ještě bych se kouknul na pH a alkalitu (resp kH) a na tillmanovu tabulku. Jestli voda má dost CO2, i když ho přidáváš, rostliny ho z nějakého důvodu nemusí mít dost-třeba špatné rozpouštění, jako dříve v mém případě+ možná i díly alkalitě ne a ne Klesnout pH a některé mikroprvky jsou dostupné pouze při určitém pH. Viz třeba Raviolčin web maniakva.sweb.cz/…. Jinak mě nenapadá nic než čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:05 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky – Re: matlala
No já si myslím že mám,až moc měkou vodu no možná se pletu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 19840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4824-hodnoty-vody?od=801