Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnoty vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 10:36 zadaba
Hm tak nic nebudu raději dávat, a o těch ancíkach jsem někde četla že mají rádi trochu soli, ale ted už nevím kde, Takže test vyšel mezi 0,1-0,15 hmm. Blbý. Budu měnit kyblík vody a doufat že se to zpraví. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 10:07 Muž Yirka [9118] – Re: zadaba
Žádnou chemii po dobu řešení. Když se něco vyskytne, nevíš pak co to zapříčinilo. Když je situace k lepšímu tak to ničím nekombinuj. Se solí bych to taky moc nepřeháněl, zrovna ancistrusi ji moc rádi nemají, taky rostliny většinou nejsou nadšené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 10:00 zadaba
Tak dneska zatím pro vzduch ancík nelítá udělám test a uvidím. Jinak v odkazu jsem našla taky totokoncentrace toxických látek můžeme vyměnit až 75 % objemu;
není-li situace kritická, stačí 25-50 %. Pozor, aby čerstvá
voda neobsahovala chlór a aby nedošlo k vzestupu pH! Tento
zásah opakujeme každý den nebo obden, dokud nám test
neukáže, že je nebezpečí zažehnáno a koncentrace postupně
klesají pod nebezpečné hodnoty. Zatím ryby vůbec nekrmíme.
Máme vyřešený akutní problém, výměnami vody jsme
zažehnali nebezpečí – alespoň pro dnešek.
Takže myslím, že vodu budu podle testu stále měnit aspon ten 1 kíbl. Ještě se chci zeptat mám doma bud od sera nitrivec nebo bioicht mám zkusit dát do aqva? Jinak rybkám jsem ještě dávala vitamíny ale jen vždy malou dávku protože jich je málo tak při výměně jsem tam vždy mylinko kápla. A taky při výměně trošku zasolím. :-O ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 08:29 Muž Yirka [9118] – Re: zadaba
Sid má pravdu. Jelikož se filtry vyměnily a neběžely nějaká čas souběžně, je to skoro jako by se nádrž zakládala znovu. Teď tedy opravdu nezbývá než měnit vodu a čekat na dostatečné množství nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 07:56 Muž Jva [6]
zadaba napsala: Měním vodu každý den a nevím čím to srazit poradte prosím. Aqva mám 112 l a je tam 12 rostlinek 3 umělé a koule. Díky za rady. :-) :-) :-)

Přestaň každý den zasahovat do akvaria (ať odkalování, nebo jenom výměna vody). Jaké jsou hodnoty vstupní vody?
Jaké jsou hodnoty NO3 v akvariu?
Přečti si články kolem cyklu dusíku v klub.akva.sk/….
Dej sem fotky rostlin ze svého akvaria - jestli už vůbec začaly růst.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 21:49 zadaba
Filtry spolu neběžely jen jsem vyměnila prodavač v obchodě taky říkal, že můžu vyměnit tak nevím, a slovíčkem ,, bordel´´ myslím že tam zbírám co je hlavně kamínky. ;-) Ale jsou tam i kousky uhlíku občas a sem tam nějaký pidi kousek kytičky. A měním denně cca 10l a tak za 3-4 dny jsem vyměnila zase 1/3. Jinak předtím jak to nebylo zvýšené jsem měnila tak co týden až 10dní 1/3. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2009 21:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: zadaba
...Tetra Tec EX 600, je tam od 5.3 tj. 22 dní... jezdím po kamínkách a zbíram "bordel"... Měním vodu každý den...
22 dní od výměny filtrů... :-O
Běžely oba filtry nějakou dobu společeně nebo jste jen nahradila Atman Tetrou? 3 týdny jsou právě dobou kulminace NO2...

5 pavích ok (+ 1 mimčo) a 2 ancistrusci ve 112 l akvišku... :-O
Co máte na mysli slovem "bordel" a co je jeho zdrojem v tak málo zarybněném akva?!

Každodenní částečná výměna části vody za odstátou, vytemperovanou, je v případě zvýšené koncentrace NO2 žádoucí. Kolik vody denně vyměníte?
EDIT: Než já to naklepu, už je polovina věcí vyřešena... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 21:32 zadaba
Snažím se rybkám dávat co sežerou a nevšimla sem si že by se tam po dně něco válelo nebo hnilo. Filtr jsem už propláchla a vytáhla z něho uhlí.A taky jsem tam našla to mimi od pavího očka žilo tam týden. Dnaska jsem jim už vyměnila 1/3 vody jinak měním tak 10l denně. Mám strach o ty ancíky on pak pořád líta pro vzduch nad hladinu tak měním ten kíbl vody denně a je zase dobře. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 21:21 Muž Hannibalus [13] – Re: zadaba
a nepřekrmuješ ty rybky náhodou? Máš jich tam pár a tak zbylá potrava může začít hnít a zvyšovat NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 21:20 Muž filipsi [1295] – Re: zadaba
Menit vodu dal, a klidne vic denne. A za tyden, dva, mas po problemu. Filtr necistit a nesahat na nej, hadice take ne, dokud nedelaji problem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 21:19 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: zadaba
Pokud filtr nevypínáte nebo ryby nepřekrmujete tak je pro mě záhadou ta hodnota NO2. Teď s tím nic nenděláte, vyměnte zítra třetinu vody a čekejte až NO2 samo klesne na nulu. Pak budete moct přidat další ryby. Na tu každodenní údržbu se radši vykašlete, přehnaná údržba taky může škodit.
Povlak na hadičkách ničemu neškodí, ale měl by jít lechce setřít hadříkem. Pokud se něco tvoří uvnitř hadiček, tak dokud to nebrání průtoku vody, můžete to ignorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 21:09 zadaba
No s tím aqva a těma rybičkama zatím začínám opatrně nerada bych o ně zase přišla proto zatím tak málo. Filtr mám tento Filtr Tetra Tec EX 600, je tam od 5.3 tj. 22 dní předtím byl atman vnitřní ale ten strašně rachotil. Udržbu provádím tak, že mám takovou tu odsávací hadičku a tou jezdím po kamínkách a zbíram ,,bordel´´i pod dekorací.Ještě se chci zeptat v hadičkách co jdou z filtru se začíná usazovat takový špinavý povlak mám něčím čistit? Nebo nechat? ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:38 Muž Yirka [9118] – Re: zadaba
Jaký máš filtr a jak provádíš údržbu?
Edit-pozdě ale máš to tuplem potvrzené :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:37 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: zadaba
Tak to je hodně divné. 6 pavích ok a 2 ancitrusi na 112 litrové akvárium? To je skoro prázdná nádrž a přitom vysoké NO2. Jaký máte v nádrži filtr a jak je tam dlouho? A jak provádíte údržbu? Každopádně měnit vodu každý den je nesmysl, měňte 1x týdně 30 litrů.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:29 zadaba – NO2
Potřebuji taky poradit prosím s no2. Mám založené aqva necelé 3 měsíce, první rybky umřely na krupičku. Nyní tam jsou měsíc paví očka 5ks + 1mimi a 14 dnů 2 ancistrusci. Týden byl v poho ale nyní jsem podle ancíka kluka zjístila že mám moc vysoké no2. Lítal si totiž nahoru pro vzduch. Podle ratajovských testů ho mám mezi 0,15-0,20. Měním vodu každý den a nevím čím to srazit poradte prosím. Aqva mám 112 l a je tam 12 rostlinek 3 umělé a koule. Díky za rady. :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 21:17 Usine – Re: Bammaboy
Rosliny ti nerostou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 15:42 Muž Bammaboy [0]
Ahojte,
Mněl bych otázku, co dělat když mám nízké NO3 :) mám asi 10Mg/l. není to moc nízké? pro růst rostlin...? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 15:44 Muž filipsi [1295] – Re: Johns
Podle toho, co od toho cekas a jestli se ti to chce kupovat. Ja bych to tam nedal. Pro funkcni akvarium nejakou dobu prevladaji zapory nad klady (z meho pohledu). Pro nefunkcni naopak. Po te "nejake dobe" je to uz jedno, bude to slouzit jen jako porezni substrat pro uchyceni bakterii. Ovsem kdyz ho po nejake dobe vymenis, aby znovu mel "zeolitovy efekt", muzes si z funkcniho akva (podle jeho objemu) udelat nefunkcni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 15:27 Muž Johns [30] - Cichlidy
tak co byste doporučily dát to tam nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 11:28 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Myslel jsem tohle:
Zakladni otazka je, co ten zeolit (a podobne ci jine naplne na odstraneni "neceho" z vody), dela s tim, co odstrani. A kolik toho muze odstranit? Kam to da? Kolik se "toho" v akvarku tvori/existuje?
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 11:24 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
To ja nepsal :-) , ale to nevadi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 11:21 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JAPS
Existují studie, zabývající se použitím zeolitu v ČOV. Jak napsal Filipsi - "nic není zadarmo"... Detaily si v případě potřeby dohledejte sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 10:51 Muž Dahak [425] - Cichlidy
www.kamenzeolit.cz/… pro lenochy :).Me by jen zajimalo jak moc ucinny to je.Podkud v radu nekolika procent tak to asi nema velkej vyznam.Asi kdyby to bylo nejak zazracny mel by to uz davno ve filtru kazdej druhej akvarista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 10:25 Muž JAPS [4] – Zeolit
Trošku vstoupím do diskuze. Rád bych věděl, proč se odsuzuje nápad Poluxe se zeolitem.Johns se zajímal o tento prvohorní kámen.Isamik nevidí důvod proč ho tam mít.Já jeden z důvodů mám: ve studni mám vodu 150 mg no3,takže vodu nejen do aqva dovážím. Když přidám zeolit, prodloužím výměnu vody téměř o 1/2.co vím o zeolitu:Tento mikroporézní materiál ve svých pórech zadržuje od dob svého vzniku ionty sodíku a chloru. Ty jsou ve vodném prostředí schopny na sebe „absorbovat“ dal‘í ionty, čehož využíváme ve filtračním procesu. Absorbční řada zeolitu, tj. schopnost zachytávat jiné ionty, je na straně obsaženého chloru Cs – NH4 – K – Ca – Mg (cesium – amonium – draslík – vápník – hořčík), a na straně obsaženého sodíku NO2 – NO3 – S2O3 (dusitany – dusičnany – thiosírany). Dalo by se říci, že Zeolit je jakousi přírodní dezinfekcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 08:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Polux
Vždycky je "něco za něco", Poluxi. Zkuste si dohledat, co to může být v případě zeolitu. :-)
Filipsi vám hodně napověděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2009 00:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy
No,jednoduše rečeno,proč se snažíte dostat něco,co jde naprosto přírodními pochody,nějakými zaručeně 100% příravky...?NO2 -0 je samozřejmě v pořádku,ale NO3 je velice variabilní.Ryby jsou schopné přežít i 300,nebo 400 mg/l.Pokud nechcete odchovávávat choulostivé druhy,tak by měla stačit týdenní výměna vody,samozřejmě s odkalením.Dobrá ,,zalesněnost" a střídmé krmení,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 23:41 Polux – Re: filipsi
Jezis me je uplne jedno jestli si to tam date nebo ne tady se me na to nekdo ptal tak jsem mu odpovedel palec jestli si to tam da nebo ne je jenom na nem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2009 23:29 Muž filipsi [1295] – Re: Polux
Zakladni otazka je, co ten zeolit (a podobne ci jine naplne na odstraneni "neceho" z vody), dela s tim, co odstrani. A kolik toho muze odstranit? Kam to da? Kolik se "toho" v akvarku tvori/existuje?
Kdyz si clovek zodpovi tyto otazky, reseni prijde tak nejak samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2009 23:29 Muž isamik [180] – Re: Polux
Ja nevidim duvod, proc ho tam mit :-). Kdyz staci vymena vody a vyse (nize) uvedene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 23:20 Polux – Re: isamik
No tak pokud vim zeolit neublizi a pokud mas vetsi filtr tak nevim proc by to tam nemohlo byt
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2009 23:17 Muž isamik [180] – Re: Polux
Neni lepsi akvarium s prosperujicimi rostlinami a malou zarybnenosti. Nez kupovat zeolit. Jako filtracni material skvele poslouzi biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:55 Polux – Re: Johns
Zeolit je kamen doporucuju velikost 4-5 mm.prave z neho se delaji pripravky do filtru na snizeni No3.Zadne vedlejsi ucinky.Jedinej rozdil mezi Zeolitem a naplnema do filtru je cena ktera je podstatne nizsi u zeolitu splni stejne ucel jako prave ty drahe naplne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:42 Muž Johns [30] - Cichlidy
Zdravím chtěl ybch se zeptat na ten zeolit zaujmulo mě to a chci se zeptat zda to nemá nějaké vedlejší učinky na terčovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:40 Polux – Re: Lojza
No3 zas tak nehrot mel jsem tercovce a stalou hodnotu 40-50.Pokud mas venkovni filtr muzes do neho dat Zeolit.Nebo se prodavaji naplne na snizeni No3 ale ty jsou pomerne drahe takze bych doporucil Zeolit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:12 Muž Jurasek [137] – Re: Lojza
NO2 nulové (neměřitelné), NO3 10-30mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:10 Lojza – HODNOTA NO2 a NO3
Zdravím všechny, je tady ohledně NO2 a NO3 napsáno požehnaně, ale:
-může mi někdo říci - jaké hodnoty jsou normální? (dobré pro život ryb a rostlin)

Pro sladkovodní akvarko, kde převládají živorodky.
díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:23 Rybarik – :-)
Tak, že bych taky kontaktoval svého "dodavetele vody" ? potlesk předpokládám, že jejich hodnoty budou nejpresnejsi - ale nez se to dostane ke me do akvarka ... no nevim cemu verit hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 10:31 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Sid
V tomhle máte nepochybně pravdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 21:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: achyles73
Karel by nám to jistě "vysvětlil"... :-D
Nedoporučuji brát papírkové testy vážně - člověk by si mohl dobře naběhnout... hmm :-)
Jen pro zajímavost: dnes mi volal kolega, že kontaktoval laboratoř místního dodavatele pitné vody ve věci jejich hlavních parametrů - pH, alkality, tvrdosti, obsahu NO3 a Fe.
Co se dověděl, ho velmi překvapilo - tvrdost a především alkalita byly úplně, ale úplně jinde, než běžně měříme kapkovými testy... :-O
Komu-čemu věřit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 19:03 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Na kh 6 by mohlo být o trochu nižší ph, přidával bych co2 ( není to z moji hlavy je to od rataje - tak se prosím nehádejte se mnou ale napište Karlovi ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 12:33 Muž Eff [417] - Rostliny
Změřil bych NO3 vody před váměno, pak bych změřil NO3 nové vody a třeba 30 minut po výměně bych změřil výsledek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 12:16 Rybarik – Re: Eff
diky palec
jeste jedna otazka - za jak dlouho po vymene vody - rekneme tech 5litru - muzu aplikovat ten test abych zjistil jestli NO3 pribyva nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 12:12 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Rybarik
Vodu musíš stejně měnit každý týden (cca 5 litrů), a kdyby toho NO3 mezi výměnami přibývalo, můžeš dosadit rostlinstvo či ubrat ryb. 10 menších ryb na 28l je v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 12:09 Rybarik
to GH je podle ukazatele >7d - a je to rozmezí mezi >4 a >14 - takze je to pokud tomu dobre rozumim vice nez 7d, ale mene nez 14d - neco mezi tim...
Jinak to jsem rad, ze to je v norme - ted je otazka jak je ten test presny :-))
akvarko je zalozeno uz zhruba 6tydnu - rostlinek mam dost, ale na 28 litru mam 10 rybek - i kdyz moc nevyrostou mozna je to trosku moc tak uvidime co bude delat no3...
Pokud postaci kvuli stoupajicimu NO3 pouze menit vodu tak to je v pohodicce potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:59 Muž filipsi [1295] – Re: Rybarik
Jestli mas dost rostlinek, malo ryb, bude no3 klesat. Pokud bude naopak stoupat, budes muset casteji menit vodu. Neni to zadna hodnota v velkemu znepokojeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:54 Muž Eff [417] - Rostliny
Kdyby se tomu testu dalo věřit, je to voda jak víno. Jen to GH nechápu (GH >7d), to může být taky 40.
Pokud máš dost rostlinstva, s NO3 bych si nedělal starost, jen měř jestli se jeho koncentrace nezvyšuje. Kdy že to bylo založeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:50 Rybarik – Hodnoty vody - prosím jen o oveření
Ahoj,
dnes jsem si poprvé od založení akvárka zkusil změřit vodu - testoval jsem nějakým EASY Test 5in1 od JBL - asi to nebude nic moc, ale snad aspoň něco pro začátek... mám 28 litrů akvárko a mám v něm Tetry a Neonky..
PH mezi 6,8 - 7,2
KH - 6d
GH >7d
NO2 - 0 mg/l
NO3 - 25-50 mg/l
- jedine kde asi bude problem je prave u NO3 - ta hodnota je takova neurcita - je to neco mezi tim - podle obrazku to neni ani 25 ani 50 - takze nekde mezi... chce to pridat nejaky pripravek anebo se to spravi casem? Rostlinek mam pomerne dost... svitim tedy po zdejsich radach 10hod od 12 do 22 hod... ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:51 Jirka88 Re: navik
je to Aqua quick test od esha...rybičky mi určit neumírají ani nevypadají nespokojeně...řasy v akváriu taky nemam takže asi tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 16:17 Muž filipsi [1295] Re: Jirka88
Tak to delas zasadni chybu v tom, ze nevis, co a proc vlastne meris.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 13:33 Muž navik [908] - SumciRe: jirka88
Tyhle hodnoty jsou uváděné buď v jiném měřítku (desetiny či setiny) nebo se jedná o stupnici k NO3...
0.5 mg/l už je pro citlivé ryby smrtelná dávka a její kolísání při výměně vody nebude dělat dobře žádným rybám, NO2 u zaběhlého akvárka se blíží nule.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [21] 22 23

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 19839x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4824-hodnoty-vody?od=1001