Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uhnívající rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Uhnívající rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 11:12 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku další foto, sorry za kvalitu, třeba se z toho bude dát něco vyvodit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 11:12 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku J8 si nemůžu pomoct, a prostě mi pořád přijde, že mi něco uniká. O problému s řasami vím, už jsem o tom četl dost a snažím se udělat nápravu(všechny možné zbraně proti řasám a ted jdu senhat parmičky siamské)

Ale mě se zdá, že mi prostě nějak moc uhnívají a chřadnou rostlinky na to, že jsem si je sehnal z jiného akva (všechny listy vyrostly pod vodou) (poštou značně utrpěly, byly převáženy v docela stísněných podmínkáh -> polámané)

V akva jsou rozmístěny kuličšky bivoj. akva je víc než měsíc po založení. Co tomu chybí ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 09:20 Muž bobik [15] Re: vaclav
prima,zasadím a počkám.děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 18:42 Usine Re: bobik
Rostlinu zasaď a uvidíš, já si myslím že ti poroste docela dobře.
rybicky.net/clanky/438-jak-nakupovat-rostliny
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 13:27 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: oniiicek
Tahle rostlina vyžaduje zásaditou a tvrdou vodu, ty máš spíše kyselou a měkkou. Navíc dle prezentace máš na dně dost hrubý substrát, což Vallisnerii také moc nevyhovuje. Zaměň Vallisnerku za jiné rostliny, kterým budou podmínky v Tvém akváriu vyhovovat. Ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 10:47 Muž bobik [15] – hnědé kořínky
Fotka k příspěvku ahoj,mám hnědé kořínky u nově zakoupené rostliny,myslím,že je to rohatec,na té fotce je rostlina schovaná za ostatní,mezi těmi hnědými je i pár bílých kořínků,myslím,že jsem někde četl,že hnědé kořínky jsou špatné a mají se odstřihnout,je to pravda?i když u rohatce by to asi tak nevadilo,mohu ho nechat plavat na hladině a on se rozkoření,že jo?děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 14:15 Kamča13
Zdravím mám nějaké potíže s Bacopa amplexicaulis jen tak z ničeho nic mi začla uhnívat(jen listy stonek zůstává) akvárko mám poměrně malé 45l osvětlení tuším 24W a teď se mi hojně začínají množit platy, které postupně začnu udávat, protože až by dorostly tak by to bylo hodně přerybněný... Nějaká rada co pro to mám udělat? Děkuji předem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:38 R Muž romant [27987] Re: oniiicek
Mrkni se na tyhle vlákna, určitě tam ten Tvůj problém bude popsanej.
rybicky.net/forum/2248
rybicky.net/forum/1590
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:27 Muž oniiicek [10] - Rostliny
Ahojte,

Chcem sa poradiť, čím to môže byť, ale odhníva mi Vallisneria spiralis. ale tak, že odhnité listy sú také priesvitné biele, nie ako predtým keď som mal malo svetla a veľa organických látok, že boli do žlta alebo hneda tie odhnité listy. Ono akvárium je založené asi mesiac a pol. Po troch týždňoch sa vyskytla hnedá riasa na listoch, ale tá úspešné zmizla, pravidelnou výmeneou vody 30% týždenne,a svietením 13 hod. Teplomer nepoužívam, teplota v akváriu je 21 °C. Ph je cca 6,8 - 7, KH mi vyšlo cca 2, a GH 9. NO3 som ani nemeral, lebo mam 5 malých rybiek gubiek v 54 litrovom akva a mierne kŕmim a raz za týždeň nekŕmim vôbec. ďakujem za každú radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 20:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Losky
až budeš zařizovat to nové akvárko, tak si nejdřív všechno nastuduj (je to plno témat o tom jaké je dobré osvětlení, dno, rostliny, filtr) Pak si zařiď akvárium s rostlinami filtrem a vším a s rybkama nikam nespěchej, můžeš přidat nějakou odolnou do začátku třeba po dvou třech týdnech. A pak přidávej ryby postupně, zbrklost je v akvaristice nejhorší ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 20:06 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: katterinecka
řasy nerostou ani trochu, tak uvidím, když někde uvidím nějaké jiné světlo, tak přidám aspoň 10W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Losky
10-12 hodin zhruba, ale jestli nerostou řasy tak nevadí když se svítí dýl. Někdy je dobré, hlavně u hodně zarostlých nádrží dělat přez odpoledne pauzu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:23 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: katterinecka
Kolik hodin bych měl asi svítit? Svítím od 9hod do 21:30. Možná mrknu po nějakém silnějším světle, ale je to jen přechodné akvárko do zimy, pak budu zprovozňovat asi 450L akva, tak se na tomhle snažím tak nějak učit a zjišťovat, jakou formu tamto akvárko bude mít, jaké druhy ryb atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:19 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: romant
Ok, díky za radu. Ještě dnes budu měnit vodu, tak ji vyndám pryč. Taky mám spadeno na tuhle kytku. Líbila se mi v akvaristice, tak jsem ji vzal a tak nějak mě ani nenapadlo, že to nebude akvarijní kytka. Ještě jednou díky za tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Losky
to je opravdu slabé osvětlení, tam ti porostou jen naprosto nenáročné rostliny, bacopa určitě ne. Popřemýšlela bych nad přidáním světla ideálně 2x15W nebo něco podobného, nemusí to být ani speciální zářivky, stačí obyčejné třípásmové.
Nebo přidat reflektor ale z těch 10W už toho moc nevytáhneš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:11 R Muž romant [27987] – Re: Losky
Rozhodně bych ten hemigraphis vyndal z akvária ven, protože tím zdrojem těch zvýšených hodnot NO2 bude právě on. Tím, že ta kytka není určená do akvária, tak dochází k jejímu postupnýmu uhnívání a rozkladu a ne těch 40 litrů vody je to prostě velká zátěž i při tom pravidelným odkalování a výměně vody. Místo toho bych tam pořídil nějaký stonovky a nenáročný kytky třeba :
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:06 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: romant
Jednou za 10 dní měním 1/3 - 1/2 vody a odkaluji 1 za 14 dní. Je zajímavé, že když tam tyhle nové kytky nebyly, bylo NO2 neměřitelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:04 Muž Vstrom [82] - Malawi
Katterinecka: Osvětlení je slabší, je to Hailea s 10W, konkrétně tohle www.levnaakvaristika.cz/…
Takže na těch asi 40L vody to bude asi akorát, je tam čerpací hlava Atman a biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:01 R Muž romant [27987] – Re: Losky
Hodnota toho NO2 svědčí o nesprávným fungování toho akvárka. Provádí se pravidelná výměna vody a odkalování a v jakých intervalech a kolik vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Losky
na mečovku je to docela malé, určitě teď vyměň část vody, tím ničemu neuškodíš, spíš to může pomoct. Hodilo by se víc informací o nádrži a údržbě, nejlíp si tu založ prezentaci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Losky
a jaký tam máš osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:54 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, asi 3 měsíce mám založené malé akvárko 50L. 3x ancistrus, 1x mečovka, 1x black molly, 5x tetra neonová, 5x pancérníček. Vše fungovalo ok, kytek jsem měl pár, jen takové rychlerostoucí potvory. Ryby je celé ožraly, tak jsem je vyhodil. Zbyl jen stonek. Tak jsem koupil v akvaristice bez předchozího prostudování o co jde tyto dvě kytky:
rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_lanigera
rybicky.net/atlasrostlin/hemigraphis_alternata
Kytky tam mám asi dva týdny a u té první (bakumy) mi pomalu začínají uhnívat lístky odspodu. Navíc jsem dnes po měsíci měřil NO2 a dostal jsem se na 0,1. Tak nevím, jestli ty kytky nekazí vodu a nebo zda ta voda nekazí kytky. O té Hemigraphis už vím, že dlouho ve vodě nevydrží, ale zatím se drží statečně a neuhnívá. Krom toho mečovka od včerejška se drží při dně:( Jako kdyby chtěla rodit, ale nic nečeká a jakoby barevně na hlavě a hřbetě tmavne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Bára
Proč by neuhnil, když už je rostlině k ničemu. :-) Většinou se to zastaví u nového výhonu, ale někdy, když je stonek už moc staný, odehnije celý stonek a zůstane jen nový výhon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:54 Žena Bára [2] – Re: Johan
no ten konec stonku kde je to ustříhlé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Bára
A to hnije ta část, kde je ustřihlá, ne? Pokud růstový vrchol, je něco špatně. Každopádně na stonkovky to chce dobré osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:23 Žena Bára [2] – Re: Johan
a když to budu mít už dost husté tak to při údržbě prostě jenom nade dnem ustřihnu a nechám to? al mně ten původní stonek nahoře hnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Bára
Jo. Těsně nadednem z nich začnou vyrůstat nové stonky. A vytváří se tak hodně husté porosty. (pokud je dostatečné světlo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:03 Žena Bára [2] – Re: Johan
a ty původní tam nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:02 Žena Bára [2] – Re: Bára
Jo a kytky jsou to Ludwigia palustris a Egeria (asi Najas).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:02 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Bára
Nechat.
Stonkovky se podle mě nejlépe udrží zastřihnutím pár cm nadednem a vršky o přiměřené délce pět zasadit. (klidně i do míst, kde jsou odstřihlé původní stonky)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:00 Žena Bára [2]
Dobrý den. Asi před týdnem jsem zastřihla nějaké rostliny a ty konce teď uhnívají. Co s tím? Níž po tím mi vyrůstá nový stonek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 08:34 hergis – Re: DrBolíto
to posledni bude asi pravda,to sazeni je u me katastrofa,moc velka hloubka a spatny pristup,dekuji moc vsem,necham ho plavat a uvidime,diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 08:25 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Jasně, nechat plavat, pokud se ho budeš snažit zasadit, utopíš ho a shnije. Neměl jsi teď nějaké zákaly vody? Jinak si nedovedu představit proč ti uhnil když svítíš 48W, přidáváš CO2 a měníš vodu. Leda že by si ho poničil při sázení. Ve 48W+CO2 na nějakých 60l musí růst i kdyby byl v bahně nebo jílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 23:09 Žena Linduš [166] – Re: hergis
buď je udělá, nebo ne, nic horšího se nestane.
nechat plavat jsem nikdy nezkoušela echináč, anubiasy se mi takhle celkem dobře vzpamatovávají, ale ty jsou kořenově jiné. příště zkusím ;-)
z jednoho echinodoru mi zbylo jen to srdíčko, bez kořenů, bez listů, taky obrazil ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 22:32 Usine – Re: hergis
Nech ho plavat. Pokud nevyrostou kořeny, budeš ho muset vyhodit.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:41 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: hergis
Zkusil bych vložit do dna hnojení (třeba kuličku Bivoj), rostlinu zasadit a obložit kamínky (většími valounky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:40 hergis – Re: Linduš
i kdyz nema zadne koreny????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:37 Žena Linduš [166] – Re: hergis
zasadit, srdíčko nad substrát, jinak ti shnije celý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:26 hergis – Re: Tudy
flexiobklady-)a zasadit nebo jak??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:25 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: hergis
Může to být substrátem, z čeho je ten černý písek ? Jinak bych rostlinu nevyhazoval, ještě může pustit nové kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:15 hergis – Echinodorus 'Apart'
poradte prosim,dnes mi vyplaval Echinodorus 'Apart'a zjistil jsem ze nema zadne koreny,prizom listy jsou ktasne zelene a dokonce i pribyly nove,cim to muze byt???a hlavne da se zachranit nebo vyhodit??????dekuji vsem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: pancéřníček
...Délka svícení intenzitu nenahradí...
Ono to sice neplatí ve 100% případů, ale většinou ano. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 15:35 Muž pancéřníček [168] – Re: Konhi
Já bych viděl jako jeden? z důvodů slabé světlo.Délka svícení intenzitu nenahradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 13:58 Muž Konhi [1]
Ještě jsem zapoměl dodat že kořeny nehnijí od kořenů, ale od listů, jestli to v tom hraje nějakou roli :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 13:00 Muž Konhi [1]
Sid napsal: ...Svítím od 5 do 12 a od 14 do 22...
Proč tak dlouho?! coze


Bylo mi to tak doporučeno stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 11:42 Muž Sid [6637] - Rostliny
...Svítím od 5 do 12 a od 14 do 22...
Proč tak dlouho?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 10:13 Muž Konhi [1]
Místo odkud listy vyrůstají pod pískem není. Svítím od 5 do 12 a od 14 do 22
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 09:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Konhi
a kolik hodin denně svítíš? Místo odkud vyrůstají listy nesmí být pod pískem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 09:16 Muž Konhi [1]
Ancistruse okurkou přikrmuji. Rozhodně to není tím že by je užíral. Svítím obyčejnou bílou zářivkou 18w, musím bohužel počkat na prosincové narozeniny, abych mohl pořídit něco lepšího, nebo aspoň vodotěsné patice.

A s tím hlubokým sázením jsem to zkoušel, jednnu chvíli visely skoro jenom za kořeny, pak jsem je zatlačil trochu víc, ale řekl bych že příliš to nebylo. A přeměna z emerzní do submerní formy mám obavy že to nebyla, ale nechal jsem je tam kvůli tomu. Z jednoho už mám ale jen stonky bez listů, nevím jak to popsat...

A informace aktuální opravdu nejsou. Se svým akva se chci chlubit až bude bezproblémové :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Konhi
a jak je silné osvětlení "bez problémů" ? nesázel si ty echinodory moc hluboko, to by jim pak pod pískem uhnila spodní část listů. Nebyla to jen přeměna z emerzní formy na submerzní?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24748x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny?od=751