Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uhnívající rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Uhnívající rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 08:32 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
čim doporužujete teda svitit normalnima uspořkama nabo normalni tou trubici na akvarko ale zase ty uzpořky bych jich tam mel vic a bylo by to vic vatu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 08:19 Muž j0hny [86]
Malo svetla tam byt nemusi, staci nevhodne zlozenie toho svetla alebo trubice v kritickej dobe svojej zivotnosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 20:37 PVC Re: katterinecka
Je pravda, že do dna občas sáhnu.živiny nesežerou kytky, tak se snažím maximum dostat ven při odkalování. Jsou tam ale i anubiasy na dekoraci, kterých se odkalování netýká a taky nerostou. Ve dvou nádržích stejný problém. Jedna má 200l a druhá 50. svítí tam akvazářivky. Málo světla ale vylučuju, protože červený kytky, který potřebujou světla hodně, rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 13:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: PVC
ještě mě napadá, neryješ moc často do dna u rostlin (třeba u odkalování), případně jestli je často nepřesazuješ, zrovna valisnerky a sagittarie maj rády klid, stonkovkám to až tak nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 10:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: PVC
Ještě napište velikost nádrže a použité osvětlení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2012 10:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kubasan
...sa mi nezda ze dkh mas vecsie ako gh malo by to byt naopak...
Takhle to nefunguje. :-) GH můžete mít i 0 a zároveň KH třeba 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 09:35 PVC Re: kubasan
je to podle testovacích proužků od sera. Uznávám, že to logiku moc nedává, je to asi o jednotkách. nedávno mi dělali rozbor v akva obchodě z druhého akvária, kde byly trochu problémy a vyšlo to následovně: "Výsledky našich testů jsou: Ph 7,5, NO2 1,6mg/l, NO3 50mg/l, uhličitanová tvrdost 10kh a celková tvrdost 9dh.".

Abychom ale neutekli od toho, proč červené rostliny rostou a zelené ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 09:12 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: PVC
A testy mas ake , lebo sa mi nezda ze dkh mas vecsie ako gh malo by to byt naopak aspo podla mna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 22:38 PVC Re: katterinecka
NO3 je hodně, přes 30. Uhličitanová tvrdost 10, ph 7, celková tvrdost 7. Testy na p a fe nemam.

Náročná červená kytka (viz odkaz) ale roste, tak myslím, že nepotřebuje něco, co zelená ano.

rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida

Zrvá to dlouho, v řádu měsíců.

Jinak díky moc za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 22:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: PVC
chtělo by to víc informací, problém asi nebude jen v barvě kytek. Jak dlouho to takhle pozoruješ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 22:04 R Muž romant [27987] Re: PVC
Zaměřil bych se na množství světla v nádrži a klasickou rovnici světlo x živiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 22:01 PVC
Zdravím, mám problém s rostlinami.

Zelené rostliny nerostou - valisnerky a šípatky

Červené rostliny rostou - splendida

zelené řasy rostou strašně rychle

Napadá Vás, čím by to mohlo být? Co potřebují zelené a červené ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 22:54 R Muž romant [27987] Re: trdlovidlo
Doporučuji denně měnit 30% vody, protože tou operací s výměnou dna je narušená nitrifikace a je možné, že bude docházet ke zvyšování N látek, tak se tou výměnou bude tento stav udržovat v rozumných mezích, tak aby to nemělo neblahý vliv na rybí osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 22:50 trdlovidlo
Tak po přečtení spousty rad příběhu a doporučení jsem to vzal z gruntu, Přidal jsem ještě 2 18w zářivky a vyměnil komplet dno za písek z řeky a když už jsem tam byl a měl jsem to zasviněný hnusem tak jsem tam vzal i pár rostlinek, z řasama to už horší být nemůže. Propral jsem je a dal dovnitř, pro jistotu jem dal methylen blue, kvůli bakteriím a parazitům, vyměnil asi 15 l vody a zatim dobrý. Tak uvydíme. Za týden dam vedět jak to pokračuje. Původní kamení mělo spoustu vápníku a ve zverimexu neřekli ani pumpička, když jsem ho kupoval.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 08:23 akbul Re: Sid
Jde o starší listy ale všiml jsem si že to někdy udělají i nové listy.Zkusil jsem hnojivo Sera Florena 25ml na 100 l vody. Dal jsem jen 20 ml mám strach abych něco neposral. V návodu je každý tyden opakovat ale mě se to moc nelíbí. Zdá se mi to moc brzy po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:18 vlomko Re: vaclav
Zakladám, foto bude asi až v piatok./prac. vyt./
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:23 Usine Re: vlomko
Založ si prezentaci, takhle od boku radit moc nejde. Chce to více informací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:05 vlomko Re: vaclav
Valisnerie začali odhnivat od krčkov ,postupne od vonkajších listov. Korene ostali posledné, svetlohnedé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:55 Usine Re: vlomko
Nezahnívá ti dno. Jakou barvu mají kořeny rostlin? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:30 vlomko – uhnívající rostlinky
Dobrý večer. V priebehu 2 mesiacov mi uplne uhnili Valisnerie. Dovtedy som ich vyhadzoval po kýbloch. Po nich odchádzaju dalšie druhy , ako tak ostavajú len Cryptocoryny.Nič som v akva nezmenil, došli živiny? Dík za reakcie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: akbul
...Zkusím prvně to železo... Potom dam vědět jak to dopadlo...
Určitě dejte! :-) A jak je to se stářím těch postižených listů - jde o starší nebo mladé listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:14 R Muž romant [27987] Re: akbul
Pokud to není nezbytně nutný, tak ten filtr nech dělat svoji práci až do doby, než viditelně sníží svůj výkon(voda sotva vytéká). Pokud se tak chová po těch 4 dnech, tak bych se zamyslel nad jinou filtrací. Čerpací hlava s kostkou biomolitanu udělá velmi dobrou službu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:56 akbul Re: vaclav
Děkuji všem za své názory. Zkusím prvně to železo a zredukuji nějak i ty ryby. Ještě jednou děkuji,nečekal jsem že reakce budou tak brzy.Jde vidět že todle forum , plní svůj učel velice dobře. Potom dam vědět jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:15 Usine Re: akbul
1x za 14 dní výměna cca 30 - 40 litru vody , každý třetí den vyčištění filtru , skla dle potřeby
Proč čistíte každé 3 dni filtr? Dno v akváriu je plné mramoru. Jestli platí to co máte napsáno v profilu nádrže, tak na jednu rybu máte asi 3 litry vody. To není zrovna moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2011 16:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lolianka
...Každopádně - pohnojit!...
Ano, ale jde o to čím a jak. Aby to člověk nakonec "nepohnojil"... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lolianka
..Na té fotce se mi zdá ta žilnatina hodně znatelná i u ostatních listů...
Musíte umět rozlišit mezi "defektem" (vzniklým např. nedostatky ve výživě ap.) a přirozenou vlastností daného druhu rostliny... :-)
(O železe a jeho významu ve výživě akvarijních rostlin jsem tady utrousil tolik poznámek, že k dalším nemám valné chuti. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:34 Žena Lolianka [16] Re: Sid
Ona je to s hnojením vždycky sázka do loterie. Na té fotce se mi zdá ta žilnatina hodně znatelná i u ostatních listů. Ne vždy to ale musí být nutně nedostatkem správného železa, ale třeba i tvrdostí vody , nebo jiným nedokonalým chemismem, kytka to železo, i když ho má dost, prostě nemusí vstřebat. Každopádně - pohnojit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: soubi
Lehkým přihnojením obohaceným jílem ke kořenům by se nemělo nic pokazit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lolianka
Z té fotky to není zcela zřejmé, takže jen tipuji, že se jedná o starší list. Pokud se nepletu, potom o deficit Fe velmi pravděpodobně nepůjde. Může jít o deficit Mg, ale bez znalosti podmínek v daném akva je to jen spekulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:26 Muž soubi [32] Re: akbul
zkus pod něj nacpat jílovou kulučku s hojivem....třeba od RATAJ nebo tak něco. Působí to poněrně rychle palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:24 Muž soubi [32] Re: akbul
tomu echináči chybí Fe a další stopovky by mu přišly vhod... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:17 Žena Lolianka [16] Re: akbul
www.dennerle.eu/…

jiný obrázek chlorozy (nedostatku železa)jsem narychlo nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:14 Žena Lolianka [16] Re: akbul
Pokud máš vodu a světlo OK, tak to tipuju na železo. Tmavě zelené žilky, světlá tkáň okolo, mohlo by to tak být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:11 akbul
Fotka k příspěvku Chtěl bych poradit co te rostline chybí
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 00:03 Muž grunda [1781] - Cichlidy
www.rostlinna-akvaria.cz/… a zbytek článků taky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 23:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: trdlovidlo
protalon je i na sinici, je to docela účinný, nejlíp ještě v kombinaci s tmou
ale stejně myslím, že to chce nastudovat hodně materiálu a doporučuju nechodit do zveráče pro rady ale poučen pro konkrétní věc. Tady je spousta informací.
EDIT: a nejdražší není nejlepší, kupříkladu speciální akva zářivky stojí zaprd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2011 21:29 Usine Re: trdlovidlo
Tyhle ryby ti zničily rostliny?
Takže vyměň dno, zasaď nové (nebo i přeživší rostliny), zjisti si co máš za vodu. Pak se můžeš rozhodnout co dál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2011 21:21 R Muž romant [27987] Re: trdlovidlo
Znovu Ti opakuji, že to chce něco nastudovat a nebude ani nutný používat všelijaký zázračný vodičky, který Ti možná pomůžou odstranit následek, ale neodstraní příčinu těch problémů, takže za nějakej čas to bude stejný a možná i horší. To Tě nestraším, spíš chci podpořit v studijní akvititě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 21:17 trdlovidlo Re: vaclav
To je starý akvárko. Tet mam jen 3 mečovky, 1 skaláru a ancistruse. Osvětlení je tet 2x20w od aqua zářivky a tu drť mam překrytou pískem. Tohle mi dali ve zverimexu Protalon-707. Tak se v pondělí vrátim a koupim něco na tu sinici. Začalo to tim co2, tak jsem ho hnet odpojil a tet silně vzduchuji. Takže bude lepší to celí zlikvidovat a začít znovu? Tedy mimo ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2011 21:05 Usine Re: trdlovidlo
Nezačal jsi zrovna nejlépe. Z akvária jsi udělal rybí polévku a jako dno použil mramorovou drť. Zhoršil jsi to ještě pomocí CO2 a přípravků na řasy když máš sinici. 5w na 80 litrů je tedy trochu málo Takže bych asi začal znovu, vyměnil dno, omezil ryby a přidal světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 20:53 R Muž romant [27987] Re: trdlovidlo
Chtělo by to nějakou aktuální fotku a aktualizovat prezentaci. To hnusný mazlavý co popisuješ bude nejspíš sinice. Je docela dobrý vědět co se asi stane, když přidám(uberu) to, či ono, takže nebude od věci si něco přečíst, třeba www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 20:40 trdlovidlo – Rostliny nerostou
Zdravym všechny. Mam problém s rostlinami. Zasadil jsem rostliny a ryby je všechny vytrhali. Tak jsem dal výce substrátu, tet se lámou a vůbec nerostou. Tak jsem dal zářivkový osvětlení pro rostliny aby jim to šlo líp a občas pohnojil ať tekutým tak tabletovým hnojivem a pořát nic. Tet jsem skusil kvasnicoví co2 a rostliny jsou na tom ještě hůř a rozjela se mi tam hnusná mazlavá řasa takovýho rozzahu že už dávam druhý přípravek proti řasám a pořát se množí. Poradí mi někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:42 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Co třeba pohledat ve zdejším fóru? rybicky.net/forum/1599
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:32 Pavel
dal jsem co nejhlouběji,aby nevyplavali hned nevyplavali...takže to je asi špatně co?pokusím se je tada nějak zatížit a dat těsně pod povrch.neznáš někde na webu nějaký návod jak správně zahrabat rostliny?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 12:50 Muž Yirka [9126] Re: Pavel
Předpokládám, že po přidání substrátu jsi, především nestonkové, rostlinky popotáhl, aby nebyly v písku "utopené". Pokud ne, může to být jedna z příčin nezdarů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 10:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Pavel
Jak jsem napsal - na prohlížení rybek to stačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 09:53 Pavel
Fotka k příspěvku mě právě připadá že je tam světla dost.posílám aktuální fotku v příloze.Koupil jsem hotový akva už od jednoho akvaristy a mu se takhle rostlinky dařili. Víc zařivek se tam už nevleze. Jedině, jestli se dají koupit silnější. A s tím uhníváním, myslíte, že je problém ve světle? Jinak původně jsem tam měl vrstvu asi 3cm šterku 3cm a teď jsem přidal 3cm šterku si 3-4mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:49 Muž kortezhugo [983] Re: Pavel
ked ide o to osvetlenie?
tak v skalariu to mam stejne -2x18W na 160L vody
cez leto (kedze je akva pri okne) to este ako tak ide...
ale ako pise Sid -pre rastliny je to viacmenej utrpenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:20 Muž kortezhugo [983] Re: Pavel
no podla mna su povecsine emersne pestovane -tak to opadavanie sp.listov je vcelku normalne
to osvetlenie -ako pise Tudy
este dodam ze ked sa doplna substrat? -tak je dobre najprv poriadne odkalit -teda aspon miesta kam sa pridava...
tiez nie je dobre ak je moc jemny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Pavel
2x 18W na 160 l akva je dobré akorát tak k prohlížení rybek, ne k pěstování rostlin.
Přežívat mohou jen ty na světlo nejméně náročné, (anubias, některé kryptokoryny, bahnatka bezstopečná...), ostatní nemají nárok.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24748x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny?od=651