Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uhnívající rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Uhnívající rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 10:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: deathdealer0012
Není to na fotkách, ale přijde mi, že máš ten Echinodorus zasazený moc hluboko. Nešlo by vyfotit to místo kde to hnije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 08:32 deathdealer0012 – uhnívání stonků echinodoru.
Zdar a sílu. Objevil se mi problém s echinodorem. Začali mu uhnivat listy cca v 1 cm od DNA nádrže. Nádrž i s echinodorem cca 7 měsíců. Info o nandrzi na profilu. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 19:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jakub09
U mňa takto hnije Egeria, keď má fakt málo svetla, ale podľa prezentácie to nebude tento prípad. Možno mala v obchode úplne iné podmienky a takú veľkú zmenu ťažko znáša. Asi sa prispôsobí, to chce čas - hnilý spodok možno po čase vyhodiť a zasadiť zelené vršky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   20.01.2016 19:11 Muž Horác [3942] Re: Jakub09
www.horacovoakvarium.cz/…. (viz poslední odstavec - koupil jsem to v akvaristice, tak by to mělo být O.K. :o) ...
NNN - nikdy nikomu nevěř (ani mně :o) ... (prosím OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 19:09 Jakub09 Re: NHKG
To byla Teda ráda k nezaplacení ve zverimexu. Ty velké bílé jsem jako dělané do toho vašeho akvaria rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 19:06 Jakub09 Re: Horác
Vezl jsem je v autě a zajel až do garáže, tak doufám že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 19:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jakub09
Pokud chceš rostliny, tak dno vyhodit a dát nějaké co nešumí. Psal to i Romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 19:05 Muž Horác [3942] Re: Jakub09
Když máme venku hentu onu zimu, ... jsi si jistý, že se ty rostliny cestou do tvého akvárka nepodchladily nebo rovnou nenamrzly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 19:00 Jakub09 Re: NHKG
Když jsem je dal do octu tak trošičku šumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 18:58 R Muž romant [27983] Re: Jakub09
I kdyby to nebyl vápenec, jako že to na něj tipuji, tak je to hodně hrubozrnný, což se rostlinám taky nemusí moc líbit, bude se to špatně udržovat, chtělo by to něco odpovídajícího velikosti nádrže, tedy nějaký jemný štěrk, či písek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 18:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jakub09
Z čeho je dno? Zkus pár kamínků polít octem, pokud šumí, budeš muset začít úplně od znova... Ale nevidím tam žádnou rybu, tak to zas tak tragický začátek nebyl. Nemáš v okolí nějakého akvaristu. Do začátku by to chtělo nějaké nenáročné rostliny a ty se moc mimo burzy neprodávají. Třeba Růžkatec, Vallisnerie a podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 18:52 Jakub09 – Hnědou mi rostlinky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potřeboval bych poradit. Zrovna jsem začal s akvaristiku bohužel jsem udělal obrovskou chybu. První jsem nakupoval a až poté četl. Akvárium mám založené 10 dní a jedna rostlinka mi asi hnoje. Co s ní mám dělat vyhodit nebo se nějak spraví? Svítit od 8-10 a potom od 17-22. Díky za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2016 14:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Michal
Zadaj si do vyhľadavača "riparium" a dozvieš sa všetko, čo potrebuješ. A neobávaj sa otravy ani nič podobného ako sa tu píše. Venujem sa trošku tomu a niekedy tieto rastliny, či kvetiny naozaj nahradia filter :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 18:47 R Muž romant [27983] Re: Shimamoto
Jj, chytáky a špíčky v podobě dočasných aranžmá, to je věc. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 18:39 Muž Shimamoto [492] Re: Michal
Jednou jsem nechal výhonek scindapsu, který ze stonku vyrašil pod vodou schválně růst. Normálně takové výhonky ulamuji, ale zvědavost mi nedala. Výhonek začal růst k hladině, ale ne moc rychle. Listy vyrostlé pod vodou jsou malé a pokroucené, po několika měsících začaly uhnívat. Po dosažení hladiny rostlina vytvořila obyčejné listy a rostla normálně. Stonky, ze kterých rostlina vypouští kořeny, ovšem pod vodou neuhnívají.

Scindapsus aureus je houževnatá a přizpůsobivá rostlina, listy nějaký čas pod vodou vydrží, stejně jako jiné nepřízně přírody. Rostliny na tvém videu jsou opravdu scindapsy, ale také si myslím, že to bylo jen dočasné aranžmá pro výstavu, taková snaha vytvořit dojem bažinatých džunglí Indočíny, odkud pochází scindapsy i ryby v těch akváriích. Závěr je, že scindapsus může skvěle prospívat jako "bahenní" rostlina v paludáriích a ripariích, ale vždy s listy nad vodou. A bubláním na tom nic nezměníš:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.01.2016 11:52 Žena drvi [2894] Re: Michal
Mají například geneticky naprogramovanou jinou stavbu listu, submerzní listy třeba nemají na spodní straně průduchy jako emerzní - a rostliny, který to nemaj v genech, tak nedokážou typ listů změnit. To souvisí s přijímáním živin atd, který mají submerzní (akvarijní) rostliny přizpůsobený k životu pod vodou, více třeba tady
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 11:17 Michal Re: všem
Díky moc za rady a odkazy. Zatím mám vzorek v samostatné nádobě, přes den svítím, přes noc bublám. Tak uvidím, jak to poroste, pokud vůbec. Jen možná ještě drobný dotaz. V čem je rozdíl mezi akvarijní rostlinou a jakoukoliv jinou? Proč by nemohla jiná rostlina růst ve vodě? Vždyť základní princip je u všech stejný. Přes den třeba CO2 a světlo, přes noc O2 a tmu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 19:52 Muž Shimamoto [492] Re: romant
Stejně jako aglaonemy, spathiphylla, philodendrony a další životu údajně nepřátelské áronovité jedovatiny. Jsou to opravdoví dusíkožrouti a pomocníci, pokud má člověk akvárium bez krycího skla, nebo s krytem speciálně upraveným, může je nechat kořenit rovnou v akváriu. Rybičky jejich kořeny milují jako schovku a nevypadá to vůbec špatně, ale uznávám, že jako biofiltr MUSÍ být efektivnější, když jsou zasazené v komoře filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2016 19:34 R Muž romant [27983] Re: Shimamoto
Velmi dobře prospívá v samo domo komorovým filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2016 19:23 Muž Shimamoto [492] Re: Michal7385
Dva roky mám Scindapsus aureus (mimo jiné) jako hydropon v akváriích a žádné otravy jsem nezaznamenal. Nutno dodat, že nechovám žádné vyložené okusuvače rostlin, kterým by se z hodování na kořenech této rostliny mohlo udělat nevolno. Měl jsem pár měsíců Kongo tetry, ty si ale kořenů scindapsu nevšímaly. Jen tak mimochodem, mezi jedovaté áronovité rostliny patří též v akváriích běžně pěstované anubiasy a kryptokoryny - a snad nikdo možnost otravy ryb z těchto rostlin neřeší, i když při poranění nepochybně uvolňují jedovaté šťávy, stejně jako ty scindapsy.

Nutno ovšem dodat, že Scindapsus aureus ti nikdy nevytvoří podvodní listy, není to vyloženě akvarijní rostlina. Dá se využít pouze jako hydropon, a to velmi jednoduše - stačí odstranit listy z části stonku a pouze ponořit odlistěný stonek do vody (klidně rovnou do akvária), nemusíš to sázet do keramzitu. Do tří týdnů by rostlina měla z čekacích kořenů začít pouštět pravé kořeny a pak už poroste jako z vody - doslova:-) Pokud nemáš akvárium v tmavém koutě daleko od okna, nemusíš scindapsu ani přisvít, je na světlo velmi nenáročný.

Pro experimentování s hydropony si pročti a prohlídni třeba tohle:

www.tuncalik.com/…

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2016 17:51 RBSC Re: vaaclav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2016 17:50 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Michal7385
Cituji: Některé druhy čeledi áronovité (Araceae) obsahují ve svých pletivech nerozpustné krystaly šťavelanu vápenatého ve tvaru jehliček, rafid, které při pozření mechanicky dráždí sliznice dutiny ústní a trávicího traktu. Výsledkem je svědění, zánět, otok rtů, jazyka, patra i hltanu, což vede ke ztíženému polykání a potížemi při dýchání až dušení. Může se objevit také dávení, zvracení, průjem a hemoragická gastroenteritida, tedy zánět žaludku a střev. Některé druhy navíc obsahují i proteolytické enzymy, které zhoršují účinek oxalátových krystalů, a rozpustné šťavelany a kyselinu šťavelovou, které způsobují tetanii a mohou být příčinou selhání ledvin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2016 17:40 Muž Yirka [9123] Re: Michal7385
Ta rostlina ti pod vodou nepůjde. Dříve či později zajde. Nádrže s neakvarijními rostlinkami jsou většinou jen krátkodobá aranžmá.
No a na tom videu je spíše než potos (scindapsus) anubias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 17:10 Michal7385 – Scindapsus aureus
Dobré odpoledne dámy a pánové. Mám takovou otázku. Co myslíte, bylo by možné mít akva osazené rostlinou Scindapsus aureus společně s rybí osádkou? Dočetl jsem se, že tato rostlina je jedovatá, ale už ne pro koho a čím. Ale na druhou stranu jsem zde www.youtube.com/… objevil video, na kterém jsou tyto rostliny společně s rybičkami.
Co myslíte vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2016 22:43 Muž paradoKs [198]
Vy tu všichni kricite jak prvnicky o pomoc :-)
Vesměs uvádíte špatný stav rostlin až po několika týdnech, takže: to ze rostliny jsou pěstovány na suchu není žádný problém, ve vodě při vhodných podmínkách vcelku rychle reaguji a mění listy. Podstatný je stav kořenů, nesmí se sázet rostlina s nahnilimi kořeny, vždy rostlinu hezky očistit,zkrátit kořeny a zasadit. Není dobré hned zmatkovat a vše honem měnit,když se zdá že nerostou. Aklimatizuji se...dále mi přijde zcela nesmyslné přidávat hnojiva, když rostliny ještě nejsou zcela aklimatizovane a emerzni. To samé platí u co2. Tady buch spis tipnul,že vyšší množství kyslíku bude vhodnější, aby v prostředí prosperovaly bakterie. Kdo myslí že použil co2 a použil tekuté co2, tak většina rostlin při kontaktu odumre, je třeba dbát na návod a při přímé aplikaci zkoušet odolnost druhů...
Takže když vytvoříte vhodné podmínky, takřka všechny rostliny zakoreni, takže chyby hledejte ve svých činech. Starejte se o čistou vodu, správnou filtraci a osvětlení. Tenhle koníček prostě vyžaduje trochu trpělivosti a správného úsudku. Článků a názorů je všude dostatek, takže je na každém jak posoudí svůj problém, podle svých symptomů ;-)
A v akvaristice je univerzální asi jen písek a vločkové krmivo smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 22:03 Muž Shimamoto [492] Re: vaaclav
Technická - ty první odešly do tří měsíců, až na tři čestné vyjímky, které mám pořád. Ale to už mě nebolelo, už bylo hezky zeleno z jiných zdrojů:) Ten pobyt ve zverimexu se na těch kytkách mohl taky podepsat, to je pravda, ale kvalitní rostliny to nebyly, za tím si stojím.

EDIT: Ano přesně tak to dělám, zastrčím do dna - třeba s hygrophilami dost často. Ale platit za řízek s dvěma kořínky jako za rostlinu mi moc košer nepřipadá. Klidně bych si radši připlatil za lepší, než tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2016 21:48 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Shimamoto
Ty jsi nekoupil rostliny přímo od Rataje ale někde ve zverimexu. V takovém případě se máš zeptat jak dlouho jsou pod vodou u nich. Protože delší skladování takových rostlin pod špatným osvětlením má za následek zhoršení jejich kvality a hodně bych se rozmyslel je koupit. Stěžovat si že ti většina rostlin do dvou let nevydržela, tak za to už ani ten zverimex nemůže. U něj v prodejně by jsi asi takový problém neměl. :-)
Pokud jde o stonkovky tak ty je v akváriu když je ustřihneš necháš někde zakořenit? Asi ne, prostě je jen zastrčíš do dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 21:29 Muž Shimamoto [492] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Jinak dobře rostlá emerzní rostlina v akváriu poroste velice dobře a většinou i lépe než odnož od kamaráda.

Krásně řečeno;-) Zkus si někdy nějaký košíček s obyčejnou kytkou v běžném obchodě koupit, schválně co z něj na tebe vypadne - někdy doslova:) Možná ta "dobrá rostlost" je ten problém, ale bohužel člověk za své prachy často dostane jen rostlinnou drť, co sotva pustila kořínky. A ne v každém obchodě ti dovolí si kytku důkladně prohlédnout.

Dobrá, vzdávám to, asi to emerzní pěstování fakt dělají všichni (a ti, kteří říkají, že ne, ti nejvíc:-D), takže nemá cenu to rozebírat. Ale i tak mají jít do obchodu kvalitní uchycené rostlinky a ne jen řízky a sotva oddělené odnože...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 19:06 Muž Shimamoto [492] Re: Kaira
Nepochybuji ani vteřinu. A kdyby měl znatelně lepší světelné podmínky než já, nejspíš to samé. Měl jsem možná kliku, ale z těch podarovaných nenáročných rychlíků jsem měl za tři týdny krásně zelené akvárium. Bohužel s těmi emerzkami ze zverimexu (všechno ratajovky) mám opravdu špatné zkušenosti, prostě se mi nedařily. Ani se nedivím, třeba stonkovky byly takové nedomrlé, sotva zakořeněné řízky, nacpané do košíčku tak, aby vytvářely dojem větší kytky. Jo, možná jsem byl trouba, že jsem to tak koupil, ale i tak si myslím, že není fér takové chcípáčky prodávat. Z té původní koupené várky mi po dvou letech zbyly jen dva anubáče (jaké překvapení) a bleherák. Ten půl roku trucoval a uhníval, už jsem myslel že ho taky vyhodím, teď s ním mám problém spíš opačný:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2016 13:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Host5
To že je lepší když mají rostliny "nohy v teple" je stará známá věc. Proto všem doporučuji pod akvárium polystyrén a předpokládal bych u akvárií s plackama že je to samozřejmost. Potom ty ztráty a rozdíly teplot nebudou tak velké. Problém je právě v té teplotě je to jeden z parametrů důležitých pro růst rostlin (aspoň doufám). Přirovnal bych to ke světlu čím silnější tím více starostí s rovnováhou v akváriu. Krásná akvária s terči nejsou žádná vzácnost, takže když přidám k teplotě silné světlo, CO2 a další hnojivo porostou rostliny taky dobře. Už jsem slyšel názor že CO2 zkracuje rybám život, nemohu posoudit až jak je to pravdivá informace. Je to asi na každém co si vybere. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2016 13:01 Host5
Sem patří i jedna ze zkušeností, která se zde vůbec nediskutuje. Obvyklým problémem je, že chovatelům „Disků“ (akva s vysokou teplotou vody) obvykle rostliny moc „nejdou“. Přisuzuje se to někdy (ale i v literatuře) vlastnostem akvária, ve kterém je ve vodním sloupci vysoká teplota, která rostlinám jistě nevadí, ale zřejmě rostlinám vadí, že kořeny rostlin jsou v prostředí chladném. Právě tento stav má vliv na vitalitu rostlin, což jistému logickému zdůvodnění odpovídá.
Obecně se velice dobře daří rostlinám v akváriích s půdním filtrem, jehož dlouhodobá funkce je problematická. Je evidentní, že takový filtr přivádí ke kořenům nejen živiny, ale i vyrovnává teplotu dna, substrátu. Existují i vytápěcí kabely pro uložení do substrátu. Dosažení vyrovnaných teplot substrátu a vodního sloupce (při použití vytápěcího kabelu) není technicky jednoduchá záležitost.
Samozřejmostí v akváriu je jistě zabezpečení proudění vody a to nejen pro cirkulaci živin, ale i pro vyrovnání teploty vody. Zajištěná cirkulace vody vyrovnanou teplotu substrátu a vody příliš dokonale nezajistí, ale podstatně situaci všeobecně zlepšuje.
Nedokonale fungující kořenový systém, z jakýchkoliv důvodů, nemůže jistě přispívat k celkové prosperitě růstu rostliny.
Je jisté, že na zdárném růstu rostlin se současně podílí více faktorů a nelze situaci zjednodušovat, jak se může někdo mylně domnívat a k této problematice jednostranně přistupovat.
Nejsem „košťálník“, nedokáži posoudit, zda jsou moje poznámky, okrajové, a s malým významem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2016 12:07 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Shimamoto
Stačí, aby kolega z vedlejší vesnice měl akvárko s cočkem a Ty ne, a hádej, co se stane s kytkama, které si od něho přineseš. Mně tedy většinou líp rostly rostliny koupené jako emerzní, než ty submerzní, ale od někoho, kdo hnojí a bublá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2016 11:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
Když vono je to Václave jednoduhší, svést svůj neúspěch- potažmo neinformovanovanost- na pěstírnu - místo aby se člověk zamyslel - jestli není chyba někde jinde a něco si nastudoval atd ...
Dyť to tady čtem denodenně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   04.01.2016 10:07 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ludvik
Rostliny které se nedají pěstovat emerzně samozřejmě pěstují všichni pod vodou. Kdyby i jinak emerzní rostliny pěstovaly pod vodou byla by jejich cena několikanásobná. Jinak dobře rostlá emerzní rostlina v akváriu poroste velice dobře a většinou i lépe než odnož od kamaráda. Musím se vždycky smát když někdo napíše něco podobného že Rataj pěstuje emerzní rostliny když to dělají všichni stejně. Nakonec na You Tube se o tom můžete přesvědčit. Těch pěstíren je tam několik. K mému velkému překvapení tohle tvrdil i takový člověk jako Vladimír Pelikán. Jeho stránky jistě znáte. Je to ale docela stará záležitost.
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.aquapage.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2016 04:35 R Muž romant [27983] Re: ludvik
Ano, pěstírnu v Jaroměři znám taktéž. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 02:43 Muž Shimamoto [492] Re: ludvik
OT: Pokud to není opravdu jen prázdné chlubení, tak tedy - ať žije Jaroměř:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2016 00:57 Muž ludvik [1082] Re: romant
Jaroměř se chlubí submerzním pěstováním.
romant napsal: Nejen Rataj, takto se to praktikuje ve všech pěstírnách, tedy neznám naší pěstírnu, která by to dělala jinak ...
Ale spousta rostlin se chová při přesazení obdobně ať už je ze submerzu, nebo emerzu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 20:05 Muž Shimamoto [492] Re: romant
Zeppy ty kytky od Rataje v dobré víře koupil, ale máš pravdu, to emerzní "rychlení" dělají nejspíš bohužel všichni:-( Aby ty submerzky neopelichaly, je dobré je vzít od akvaristy z okolí, tedy ze stejné vody. Mě se to tedy ještě nestalo - co jsem vyžebral od svého skorosouseda z vedlejší dědiny, to mi rostlo z fleku bez problémů:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2016 19:43 R Muž romant [27983] Re: Shimamoto
Nejen Rataj, takto se to praktikuje ve všech pěstírnách, tedy neznám naší pěstírnu, která by to dělala jinak, je to nic proti ničemu, ono ani submerzní rostliny se po změně prostředí v drtivý většině nechovají jinak, než že schodí listy z prostředí původního a narostou listy adaptovaný na prostředí nové. Reaguji, protože mě to vůči Ratajovi přišlo nefér. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   03.01.2016 19:38 Muž Shimamoto [492] Re: Zeppy
Rataj je bohužel nechvalně proslulý prodejem emerzně vypěstovaných rostlin, které v akváriích postupně uhnívají a než kytkám narostou nové podvodní listy, jsou až několik měsíců na prd. Odstraňuj uhnilé listy a měň často vodu, protože rostliny zatím ještě řádně nefachají a filtrace nejspíš také ne. Souhlasím s MonterMontym, sežeň si přímo od akvaristů přebytečné rostliny, jsou vypěstované pod vodou a budou fungovat hned.

Tu štětičkovou řasu ale bohužel nejspíš máš, nevím jestli dobře vidím, ale ten echináč na třetí fotce má poněkud chlupaté listy. A tvůj pocit je správný, ty rozsivky a ruduchy s tím vším VELMI souvisí. Neuchycené rostliny z vody berou jen málo živin, řasy tak nemají žádnou konkurenci a mohou vesele bujet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.01.2016 12:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zeppy
Já bych to viděl na organické znečištění - ten filtr co tam máš je podle mé zkušenosti paskvil- hned se to zanášelo - bylo potřeba ho každej tejden čistit ,jak jsi tam nasázel emerzní rostliny z pěstírny - začaly se rozpadávat emerzní listy ucpaly /zaneřádily filtr a pak je to jen kolotoč -
moje rada - vyčisti filtr , sežeň pořádné množství rychlerostoucích rostlin(pořád někdo nabízí přebytky - nemusí být z pěstírny) , do dna bych nasázel osmokote a dvakrát tejdně větral - poohlídnout se po nějakém lepším filtru taky nebude od věci
Tvoje úvaha v prezentaci že sis zanesl nějakej bakteriální sajrajt s mokřankou , je podle mého trochu momo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 11:01 Muž Zeppy [0] – Rozpad akvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím! Tak jsem se setkal s podobným problémem jak kolegové výše, ale dané rady mi nějak nepomáhají a v řádech týdnů nevidím změnu. :-( Zkoušel jsem použít různá hnojiva (nebojte, nepřehnojil jsem to, uplný laik nejsem) a svítím 11h denně. Nádrž má výšku 45cm, něco kolem 120 litrů, dvě zářivky T8 18W plus LED pásek mezi nimi. LED je teplá bílá, zářivky jsem zkoušel všechny možné a nakonec mi nejlíp vyšla normální teplá bílá phillipska a vzadu studená bílá. Akvárko bylo tak 2 měsíce po založení v pohodě, ale pak to začalo vše zelené nějak uhnívat. Uplně všechno a tak je to půl roku. Jen otrhávám shnilé kousky a svoje vlasy z nervů a sem tam vyrazí nový lístek, ale nejradši bych samozřejmě měl krásnou bujnou zeleň bez toho rozkládajícího se hnusu :) jako jsem míval kdysi v předchozích nádržích. Hnojení CO2 zdá se to jen urychlilo, tak jsem ho vysadil. Přikládám pár fotek jak se mi to krásně rozpadá. Navíc to hnití to není vše... lze u jedné fotky vidět (u té jak mi do objektivu vlezla zvědavá skalára) že se začala objevovat mechová hnědá řasa (naštěstí ne štětičková) a na dně je jakýsi téměř černý vlek řase nebo sinici podobný, mám pocit že to bude spolu vše nějak souviset. Rostliny jsem tehdy kupoval od Rataje, už byly dosti veliké, tak jestli to není tím že se nebyly schopny přizpůsobit novým podmínkám? Jinak rybičky jsou zdravé, krásné a prosperující... takže... co by mohlo chybět nebo čeho by mohlo být moc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 17:03 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: funtcz
Vypada to na nejakou plevunku, alternanthera. Moc to z te fotky poznat neni tak se podivej do atlasu jestli je to ono. Ne vsechny druhy plevunek ti pujdou v akvarku. Muze to byt duvod proc ti odchazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 14:15 Muž funtcz [22]
Fotka k příspěvku Ani nevím jak se jmenuje tato červená rostlinka.Skoušim různé červené rostlinky a u této mi uhnivaji kořeny. Listy jsou v pořádku, pouští do stran bílé kořínky ale nakonec uhnije stonek u dna.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 11:33 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TomasHu
u toho echináče je to přechod z emerzu na submerzní. Jinak tám máš kryptokoryny červené a u nich to je zas změnou prostředí. Uhnívající listy odstraňuj a počkej až vyrazí nové.
Vydrž až se vše zaběhne a pak uvidíš, které rostliny ti jdou a které ne a podle toho dosadíš nové.
A zřejmě moc krmíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 11:01 TomasHu – Hnijici rostliny v akvariu - pomooooc!!
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvarium je v provozu cca 6 týdnů. Rostliny rostly první 2 týdny jak z vody.
Svítím 10 hodin deně, 2x 39w.
Před 5 dny jsem přidal trochu Bioflor a Co2 od te doby mi zacaly rostliny uhnívat. A ještě se na některých tvoří řasa + mám zelenou řasu i na skle.
Mám poměrně vysoké hodnoty v CHSK testu, tak měním pravidelně vodu 1x za dva dny a odsávám detrit ze dna.
Mám ty uhnívající rostliny vyházet a zbytek třeba propláchnout v hypermanganu?
Zdá se , že se ta hniloba přenáši z rostliny na rostlinu.. Pár rostlin jsem přendal do jiného provizorního menšiho akva, ale tam se jim také vyloženě nedaří.
Přikládám pár fotek, není to tam tak viditelné skutečnost je mnohem horší..
předem díky za rady!



 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2015 16:42 Muž amrtin [190] Re: Jifi
Tak jasně že pokud to krevetky spotřebují, není to problém ( platí i pro listy dubu...). Já jen chtěl naznačit že ponechání většího množství org.odpadu povede k problémům (ruducha) a rozhodně to není dobrá řada pro začátečníky nebo pokud je akva nějaký problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2015 11:05 R Muž romant [27983] Re: Jifi
Když se k tomu přistupuje rozumně, tedy je těch listů akceptovatelné množství pro daný objem akvária, potom nelze než souhlasit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2015 09:23 Muž Jifi [675] Re: amrtin
To není zadělávání akvárka, to je přirozená potrava :-)
Jestli jim spaříš kopřivu nebo jabloňové listy anebo jestli tam necháváš nějaké listy akvarijních kytek - jaký je v tom rozdíl?
Kdo má krevetky, tak je pravidelně přikrmuje.
Ty malé druhy řasožravých krevetek třeba nejsou takoví žrouti, ale japonské krevety žerou jak kyselina sírová :-)
A i pro šneky je to přirozená potrava.
Takže já nechávám část listů mokřanky v akvárku a některé vytahuju. Nechávám jich tolik, kolik jich stihnou sežrat. Ty upadlé listy rychle změknou a taky pak rychle mizí. Jak jsou měkké, tak jsou osypané krevetkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 22:46 Muž amrtin [190] Re: Jifi
To sice je fakt..ale stejně bych to vyndaval...proč si zadělávat akvo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24747x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny?od=351