Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uhnívající rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Uhnívající rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:59 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Re: Konhi
Nevím zda je ta prezentace akvária aktuální, ale pokud nepřikrmujete toho krunýřovce třeba okurkou, tak jedna z možných příčin je on. Tomu právě echinodorusy chutnají. Jinak jestli světlo a filtr vyhovují rybám, neznamená to rozhodně, že vyhovují i rostlinám. Kdyžtak upřesněte čím to osvětlujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 18:39 Muž Konhi [1] – Co se děje?? :(
Ahoj všichni!! Mám malý problém... Když jsem zřizoval své akva, pořídil jsem si pár echinodorusů, které mi do jednoho pochcípaly... Myslel jsem že to se to stalo protože jsem tam měl tu maximušli, kterou jsem posléze vytáhl. Rybičky jsem přesunul do nouzové nádrže, udělal octový test, nakoupil nové rsotlinky, a akvárko zařídil znovu. Rostlinky mi ale znovu bohužel pomalu ale jistě do jedné znovu pochcípaly... Rostlinky nejsou levnou záležitostí, tak než budu něco dělat, poradíte mi prosím někdo??? Věřte že umělé rostlinky se mi vážně pořizovat nechce :(

Rybičky prosperují skvěle, světlo, filtr, topení, to vše běhá bez problémů, tak co se děje :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:23 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Ne šneky tam zatím žádný nemám.
jen krevetek je tam 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:20 Usine – Re: Jetta
Máš tam opravdu jen ryby co máš v prezentaci nebo ještě nějakého šneka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:49 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
tak mi alespon poradte co udělat at se přestanou dělat ty díry
v mý nejoblíbenější rostlince.
prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:29 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Fotka k příspěvku ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:29 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Fotka k příspěvku Prosím o radu
mám AQ 38l založené před měsícem a něco. výška aq je 35cm
zářivka jenom 18W. svítím od 9:00 do 22:00(z přestávkou 12:00-14:00)
vodu mněním jednou za 7dní 10litru
Mám asi hodně přerybněno.rybičky jsou v profilu.

a ted muj problém ,začali mi hnít rostlinky
u cryptokoryny se nedivim ty byli pěstovány bez vody
ale Anubias (bylo mi řečeno že má rust normálně)
poradte pls
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 19:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Acinonyx
To já jsem břídil... :-O
"112" filtruje TETRA Tec Ex 700 a "330" EHEIM 2217 - v obou případech na plný průtok, ten ale nebude ani zdaleka 5x objem... hmm
Ale vodou hýbou i tak docela dobře. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 19:12 Acinonyx – Re: Sid
Ja som momentalne na asi 5 nasobku objemu. Ked sa vratim z Holandska, planujem experimentovat dalej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 18:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vaclav
Taky se chystám experimentovat. :-)
Už mě nebaví čučet na stále stejný obrázek - mám připravený AQUA-EL FAN 1, ( www.akva-tera.myeshop.cz/… ), kterým chci nahradit bublifuk v nádržce 30x20x20cm. :)
Papírový výkon má 300 l/h, což by mělo do 16 l nádržky stačit.
(Samozřejmě, že seřídím kolečkem průtok na minimum! Přesto podle pokusu ve kbelíku bude v akvišku pořádný fofr. Kdo ten filtr zná, ví, o čem píšu. :-D)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 17:05 Usine – Re: Sid
Mám jako spousta lidí zkušenost z tím že se ty řasy v proudu opravdu tvoří. Radši jsem to doteď neskoušel. Dneska jsem ale vrazil do akvária ještě jedno čerpadlo tak uvidím, jak to dopadne. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2010 16:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vaclav
Václave, vůbec nezpochybňuji, že mohou fungovat (nejen) rostlinná akvária s minimem nebo dokonce absencí techniky, akvária filtrovaná pomalu tekoucími filtry, filtrovaná matracovými filtry nebo třeba jen honiči vody. Co zpochybňuji, je tvrzení, že vysoké proudění vody = automaticky zvýšený růst řas.
Je to o vyváženosti, o znalosti, jak dané akva "poskládat", znalosti, co si mohu a nemohu v daných podmínkách dovolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 16:09 Usine – Re: Sid
Asi bych rozlišoval u jakých akvárií se dá tento systém použít. Tam kde je jen nízký koberec je silný průtok určitě možný. Čím vyšší a křehčí rostliny tím se průtok bude snižovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 16:03 Usine – Re: KataM
Záleží co jsi měla za rostliny, ne všechny co se prodávají jsou pro akvárium vhodné. Jestliže uhnívají spodní listy bývá to špatným světlem, rostlina byla určitě emerzní a přechod pod vodu je doprovázeno výměnou listů za submerzní. Podíval bych se také na dno jestli nezahnívá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 15:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: stetinka
...že rostlinkám ve velkém proudu není dobře je jasné. Už jen z toho důvodu, že proud bude přinášet kyslík a důkazem by mohl být třeba zvýšený růst řas v proudu...
Kromě kyslíku bude proudění přinášet i živiny a může zlepšit jejich distribuci po akva a dostupnost díky snížení hraniční vrstvy.
Vysoké proudění vody neznamená automaticky zvýšený výskyt řas. X-)
Jak píše Acinonyx - není nutné slepě věřit všemu, co se traduje. :-)
Ostatně - i na těchto stránkách se podařilo vyvrátit řadu překonaných dogmat; někde tu je na toto téma samostatné vlákno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 15:18 Acinonyx – Re: stetinka
To je ta dogma, o ktorej hovorim. Je to "desatrociami overeny fakt" a tak sa vsetci podla toho riadia a veria tomu bezhranicne, ale evidentne to nie je take jednoduche ako sa to prezentuje. Moze to uplne v pohode fungovat "proti" tomu faktu, vid. zmienene forum. Treba trochu vystupit z tiena starych poznatkov a dat sancu novym znalostiam a skusenostiam. ;-) ( Ja teraz nehovorim o jednom akvariu na tom fore, ale o desiatkach az stovkach rastlinnych akvarii "provozovanych" s takymi brutalnymi prietokmi. )

Suhlasim vsak s eliminaciou moznych pricin, ale zacal by som tymi najviac pravdepodobnymi. Ako uz bolo spomenute - relativne mala intenzita svetla, malo rastlin na mnozstvo zivin, ktore su v akvariu, a co je pravdepodobne hlavnou pricinou - prechod emerznych foriem rastlin na subemerzne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 14:59 Žena stetinka [270] – Re: Acinonyx
Myslím, že už všichni tady víme, že není akvárium jako akvárium. Také je třeba omrknout jednotlivé druhy rostlin a jejich nároky. Pokud máš problém, tak budeš eliminovat možné příčiny a že rostlinkám ve velkém proudu není dobře je jasné. Už jen z toho důvodu, že proud bude přinášet kyslík a důkazem by mohl být třeba zvýšený růst řas v proudu. Nemyslím si, že desetiletí ověřený fakt starých akvaristů by najednou jedno forum mohlo změnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 14:19 Acinonyx – Re: JuraS
Ja neviem, ci je to pre tvoje akvarium najvhodnejsie a ani to nema zmysel riesit. Ja sa len snazim ukazat, ze vysoky prietok nie je nutne katastrofa, a v drvivej casti pripadov to ani nie je pricina problemov. Je to iba akasi dogma vypestovana v nasich koncinach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 14:13 JuraS – Re: Acinonyx
mám pomalu běžící filtraci, co nejmenší průtok s velkým objemem filtrační hmoty...a pro akva s terčovci které se mi vytřeli na list vím, že je to nejvhodnější (pro mé akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 14:12 Acinonyx – Re: JuraS
Aha, takze v skratke - prietoky pod 8 nasobok objemu nadrze za hodinu (minimum doporocuju 10) tam nepouzivaju, v drvivej vacsine pripadov su to husto osadene nadrze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 14:08 JuraS – Re: Acinonyx
hezké ale registrovat se na kdejaké fórum nebudu..číst to bez přihlášení nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 13:32 Acinonyx – Re: JuraS
Rastliny taky prietok zvladnu, len to treba mat slusne nasmerovane. Vid: www.ukaps.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 13:23 KataM – Re: JuraS
Dobrý den, děkuji za připomínky. Přesně tak jak jste uvedl, proudnice byla nasměrovaná směrem do prostoru akvária, aby rybičky měly "trochu" toho pohybu. Rostlinky tedy byly vystaveny poměrně velkému proudu, ale už jsem jej nastavil na druhou stranu. Vodu měním každé 3 týdny asi 1/3 a odkaluji dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 07:36 JuraS
700 lt/hod filtrace na 112 lt akva (počítám, že je to vypočítaný objem takže bez dna a horního okraje tak 85 lt.)..no to je tedy bomba...ne každá kytka zvládne život v proudu jak od horského potoka..zvlášť ty amazonské typy ze stojatých vod, asijské z rýžovišť..aj....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 00:52 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: KataM
a pod tím štěrkem není žádné staré dno nebo jiný základ? hm...zkuste nějaký echinodorus (africanus apod.) ten vám poroste. pokud nemáte pod dnem základ - musíte hnojit...nebo hodně dlouho čekat, než se udělá sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 21:00 KataM – Re: cc355
Dno máme pouze akvarijní černý štěrk praný, velikost cca 4-8 mm. Cose týče zakořenení, tak to bylo vždy pevné, rostliny nevyplavávaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:42 Muž FreeDale [17] - Labyrintky
mě se taky stává, ze nové kytky zhnědnou a uhnijou jim listy a pak nasadí nové a je to dobry. dno mam vrstvu písku a na tom štěrk. ale je fakt pravda, ze v miniakva mi kytky uhnily cely, ale tam mam jenom ten štěrk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:35 Žena stetinka [270] – Re: KataM
ty W jsou dost malé, roslin 5 do 120 je taky málo. V setech jsou silné filtry bez regulace, jestli je máte i vy, zkuste nasměrovat tak, aby nebyl proud. Přidat zářivky!
Jinak na rostliny jsou tu jiní superznalci, třeba zajdou. Chtělo by to vědět i hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:17 Muž cc355 [1]
Jaké máte dno? Jestli tam mohou rostliny dobře kořenit. Při sázení rostlin přidávám pod ně hnojivo Bivoj...1 kuličku. Na dně mám staré dno od rataje + písek a na tom štěrk. Rostliny jedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:58 KataM – Uhnívání rostlin
Dobrý den, potřebovala bych poradit s hnijícími rostlinami. V červnu jsme založili 112 L akvárium s cca 20ti rybkami nenáročného druhu a s 5ti druhy rostlin různé náročnosti.Akvárium není na přímém slunci, zářivky mají výkon celkem 36W.Koupili jsme akvarijní set s vnitřím filtrem, průtok 700l za hodinu.Rostliny nehnojíme ani nepoužívámě CO2.Po výměně vody dáváme akvaregulátor, bioenzym R. Akvárium bylo krásné cca 2týdny.Poté začaly hnědnout listy, pak i stonky,neobjevovali se žádné řasy.Mysleli jsem, že důvodem je vyšší teplota vody,průměr během léta byl 29°C.Rostliny jsem museli postupně vytrhat, odpadávaly jim listy.Zbyla akorát 1,která se rozmnožuje šlahouny a mechová koule.Nyní, když klesla teplota vzduchu,jsem koupili novou rostlinu rodu Bacopa, střední náročnost.Teplota je 24°C a po necelém týdnu jí opět začínají hnědnout lísty, nejvíce dole.Neradi bychom každý měsíc kupovali nové rostliny, budeme vděční za každou radu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 12:14 Vojrik – :-D
A nenapadlo vás třeba, že egeria nechce moc světla?...možná by pomohlo trochu experimentování se svetlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:52 jbh
to Sid:
Díky moc. Já jen vím, že asi před rokem něco psali v místních novinách, že tu vodu nově míchají s měkčí, tak proto zřejmě ty hodnoty nejsou tak katastrofální (i když teda ten rozdíl ohledně vodního kamene atd. pozorovatelný není). Teď už to akva nechám tak, jak je i s tím hnojivem co jsem tam kápnul a uvidím, co to bude dělat. Jestli to chcípne, tak zkusím nové kytky a tu vodu namíchat nebo použít jen vodovodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:44 Muž Sid [6637] - Rostliny
...Jsem z Lysé nad Labem. Bohužel, dodavatel hodnoty vody neuvádí, resp jsem je nikde na internetu oficiálně nenašel...
Uvádí je tady: www.stavokomplet.cz/… :-)
NO3 - 42-46mg/l, (to kdyby vás zajímaly dusičnany :)), a tvrdost cca 22-25 dGH, což je "dost", ale žádná hrůza. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:38 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hf
Rád přenechám řešení jiným. To moje je příliš jednoduché... :) Ty kytky nesadit, ale nechat volně plavat. No a vodu připravit smícháním "kojenecké" s vodovodní v poměru - řekněme - 2:1, nehnojit, svítit 10h/den, obden měnit cca 1/2 objemu vody. :-)
Ale jestli si chce někdo hrát s PMDD, ať si hraje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: jbh
to není, kojenecká musí vyhovovat specálním předpisům, přísnějším než normální stolní voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:27 jbh
katterinecka napsala: nebo tam dávat normální balenou vodu, někde jsem slyšela že to tam stejně lijou z kohoutku :-D
Tu vodu jsem nekoupil speciálně kvůli tomu aby byla "kojenecká" ale proto, že byla z balené vody nejlevnější, nebyla tak tvrdá a měli ji v 10l barelech. Myslel jsem, že prakticky jakákoliv neperlivá voda, kterou koupíš v krámě a není to minerálka má na sobě napsáno "kojenecká" normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:16 Muž hf [54] – Re: jbh
Přečtěte si co Vám napsal Sid a udělejte co říká... Hnojení nového akvárka, když tomu navíc ještě nerozumíte mi přijde dost odvážné. Ony i kytky si potřebují zvyknout na jinou vodu / osvětlení...

Jo a 12h svícení je dle mého názoru také přehnané, ani na rovníku nesvítí slunce do vody 12 hodin.

EDIT: Tak sorry, mezitím už to se Sidem řešíte. :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: jbh
nebo tam dávat normální balenou vodu, někde jsem slyšela že to tam stejně lijou z kohoutku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:13 jbh
Sid napsal: A co si "přitvrdit" tu kojeneckou vodu tou vaší vodovodní? :-)
Znáte její parametry?
Odkud jste, že bychom se mrkli po tom, co o ní píše dodavatel?

Jsem z Lysé nad Labem. Bohužel, dodavatel hodnoty vody neuvádí, resp jsem je nikde na internetu oficiálně nenašel... Kdysi jsme z nějakého důvodu dávali vodu na rozbor a tvrdost byla, pokud se nepletu, 35°. Od té doby se to na první pohled nezměnilo. Neoficiálně na netu píšou, že to může v Lysé být až 50°. Ta voda je vážně katastrofálně tvrdá na první pohled. Už po jednom vymytí akvária před prvním naplněním se udělaly výrazné mapy na skle kdekoliv zůstala odpařená kapka. Použil bych raději než kupovanou třeba tu dešťovku nebo vodu někde z potoka, někdo mi to radil, ale netroufám si vzhledem k možné biologické kontaminaci (nemám nic jako UV sterilizátor).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:07 jbh
Díky všem za rady... Zatím jsem tedy kontaminoval vodu cca půl mililitrem nějakého hnojiva na kytky s obsahem dusíku a uvidím, jestli to rostlinám alespoň částečně pomůže. Horší, než teď to už snad nebude. Doušku jsem zkrátil cca na polovinu, protože spodní listy byly beznadějně mrtvé, růžkatec ještě vypadá, že má šanci se z toho dostat (pokud teda tohle byla příčina)... Do budoucna určitě nastuduju to pmdd, vypadá to poměrně zajímavě, rád bych měl hustě zarosté akvárko, ale zatím nemám zkušenosti. Předpokládám, že až budu mít nějaké ryby nebo krevetky, tak nebude už s dusíkem problém, před jejich vysazením si ovšem koupím test na dusitany a dusičnany. Z toho co jsem četl, tak dusitany jsou pro ryby toxické, kdežto nadměrné hodnoty dusičnanů "pouze" podporují růst řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: jbh
A co si "přitvrdit" tu kojeneckou vodu tou vaší vodovodní? :-)
Znáte její parametry?
Odkud jste, že bychom se mrkli po tom, co o ní píše dodavatel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 20:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
a na tech strankach jsou i kalkulacky pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 19:11 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: jbh
a co pmdd? Můžeš si ho namíchat s čím chceš a není ani tak drahé jako běžně prodávaná hnojiva, a narozdíl od nich přesně víš co v něm je. pmdd.mrp-cz.com/… na těch stránkách se dá i objednat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 19:03 jbh
kyknos napsal: Kojenecká voda by mohla - a měla - mít velmi malé množství dusíku.
Díky za tip, to zní logicky a přitom by mě to nenapadlo :-). Koukal jsem na hnojivo do akvária a ani v něm také žádný dusík není. Vyměnil jsem teď půlku vody opět za tu pitnou kojeneckou a jinou vodu k dispozici nemám (leda ten tekutý šutr z kohoutku nebo dešťovku ale u té bych se zase bál biologické kontaminace). Co s tím tedy můžu dělat? Živočichy teď do nefunkčního ekosystému vypouštět asi optimální nebude... Napadlo mě zkusit tam dát kapku normálního hnojiva na kytky ve kterém dusík je, ale něco mi říká, že to je drastické. A samozřejmě bych musel asi před vysazením ryb přeměřit hladiny dusičnanů a dusitanů ve vodě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 18:15 kyknos – Re: jbh
Kojenecká voda by mohla - a měla - mít velmi malé množství dusíku. A pokud tam nejsou žádní živočichové a tudíž se nekrmí, může chybět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: jbh
Lepší je hnojit míň než je v návodu, je to trochu složitější než píšou na lahvičce, zezačátku by se akvárko nemělo hnojit vůbec a teprv až začne rostlinám něco chybět. Já jsem se dala spíš na rostliny i když předtím mi taky vždycky zdechly. Ale řekla jsem si když se u mě bude dařit rostlinám tak už rybky nebudou problém. Klidně mi napiš vzkaz a já ti poradím, pomohlo by kdyby sis tu založil prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:28 jbh
Rostliny jsem na začátek přihnojil podle návodu. Jdu odsát mrtvé zbytky a pak jim hnojivo ještě přidám. Bavil jsem se o tom se sousedem - akvaristou - a tvrdil mi, že mu rostliny vždycky odumřou a proto je nepěstuje vůbec. Podle toho, co jsem četl, však jsou pro správně fungující akvárium potřeba... Tak nevím. Myslel jse, že když vyberu odolné druhy, že nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:18 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: jbh
akvaregulátor ničemu neuškodí ale je to zbytečné a ještě tuplem když tam nejsou živočichové a bereš vodu ve které nejspíš vysoké hodnoty kovů ani chlor nebude. Spíš bych to tipla že rostliny vysály z vody živiny a teď už žádné nemají, měla by snad pomoct častější výmena vody nebo mírné přihnojování. A stačí když tam ty rostliny necháš volně plavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:14 jbh
Vodu z vodovodu nemůžu použít, máme tvrdost přes 35°, nejtvrdší v republice, všichni zdejší akvaristé berou vodu od jinud nebo ji kupují v barelech. Předpokládám, že by se v naší vodě z kohoutku ničemu nedařilo. Akvaregulátor jsem použil "pro jistotu" a předpokládal jsem, že zkazit se tím nedá nic. Živočichové tam nejsou zatím žádní. Momentálně zvažuju, že zkusím vyměnit část vody a odsát mrtvé listy rostlin, ale příčinu to asi neodstraní. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: jbh
zrovna tyhle rostliny se sázet nemusejí, ale v tomhle bych asi problém neviděla. Proč nepoužíváš vodu z vodovodu? A proč tam dáváš akvaregulátor? Jsou tam už nějací živočichové? Zkoušel jsi měnit vodu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24748x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny?od=801