Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uhnívající rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Uhnívající rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:07 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Jaká je výška toho akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2011 23:06 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Pavel
Vesměs rostliny vyžadující střední až silné osvětlení, při vašem osvětlení budou živořit. Takže buď posílit osvětlení nebo nakoupit jiné vhodnější rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 22:49 Pavel
Alternanthera rubra 5x,Aponogeton crispus 1x,Bacopa monniera 2x,Cryptocoryne wendtii 1x,Echinodorus amazonicus 1x,Echinodorus cv. Beauty red 1x,Echinodorus cv. Ozelot 1x,Hygrophila corymbosa 3x,Hygrophila guyanensis 1x,Hygrophila difformis 2x,Ludwigia repens 1x...a žárovky mám 2x 18W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 22:37 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Pavel
Vyšší vrstva písku určitě není na škodu - záleží na jeho frakci (zrnitosti). Dále záleží na tom, o jaké rostlinky se jedná, jak hluboko jste je zasadil a jak silné máte osvětlení. Chce to více informací z Vaší strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 22:31 Pavel
Ahoj, před týdnem jsem koupil větší množství rostlinek,již do zaběhnutého akva,přidal jsem i oisku,měl jsem ho málo a některé rostlinky mi v části kde jsou uložený v písku uhnívají.na pár rostlinách uhnili i spodní listy,ale zatím nic strašnýho.Chtěl bych se tedy zeptat,jestli mám čekat jestli zakoření,nebo jim nějak pomoct?akva mám 160 litrů(2 roky, žádnou chemii nepoužívám, svítím 12hodin, 2 zařivky.děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 12:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tudy
V horším případě i solidní* kompaktní zářivka. Už proto, že by nebylo třeba žádných úprav osvětlení. :-)
(* = dostatečně výkonná s vhodným spektrem pro pěstování kytek.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 23:02 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: hanča
hanča napsala: Bylo mi to doporučeno.Že LEDky mají vysokou svítivost a žárovka dodá rostlinám barevné spektrum světla. Je to málo nebo moc nebo prostě jen "blbé"?


Ta 100 W žárovka má značně neekonomický provoz, nehledě na to, že je to bodový zdroj světla, mnohem lepší by byla lineární zářivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:28 hanča Re: Tudy
Děkuji, rybky samozřejmě příjdou,ale raději bych nejdříve vyřešila ty rostliny, aby pak ryby šly do již zařízeného akvaria apředevším tam měly dostatek úkrytů,protože bych ráda zkusila chov bojovnic. Ale ty kuličky pořídím,děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:25 hanča Re: Johan
Bylo mi to doporučeno.Že LEDky mají vysokou svítivost a žárovka dodá rostlinám barevné spektrum světla. Je to málo nebo moc nebo prostě jen "blbé"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 13:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: hanča
Nějaký důvod proč svítíte takhle blbě?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 12:57 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: hanča
Tipnul bych si na malý obsah živin. Zkuste jílové kuličky do dna ke kořenům rostlin a postupně přidávejte rybky. Možná by stálo za to smíchat drť na dně s jemnějším pískem (frakce 2-5 mm)-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 12:28 hanča
Mám problém s rostlinami: založila jsem si akvárko (54 litrů, na dně lávová drť, původní stav byl 5 kryptokoryn chery leaf, kterým se v předchozí dvacítce dařilo parádně i bez osvětlení, v novém akva během měsíce ze spodu uhnili a odešly a s nimi i ostatní "dvouděložné" rostliny. Jediné komu se daří jsou valiserie, které se úspěšné rozmnožují a rozrůstají, ale mít celé akva jen jich, to se mi moc nechce, nevypadá to hezky. Čím by to mohlo být? Svítím LED "zářivkou" a klasickou žárovkou (100w) k tomu. Nehnojím, nedávám žádnou chemii, nefiltruji a vzduchování také nemám. Teď tam nemám ryby, napadlo mě dát tam trochu CO2 aby se kytičkám vedlo lépe? Nebo poraďte co s tím, děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 14:35 JagerMaister Re: Johan
tak to by som potreboval vyššiu rastlinku :) ale dobrý nápad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 10:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bluemonster
Ono je lepší před rotalu dát nějaké jiné menší kytky. Právě aby ty spodky nebyly vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 19:46 JagerMaister
Aha, tak to sa jej asi zbavím chcel som skúsiť náročnejšie kytky ale vidím že ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 18:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bluemonster
stačí jí docela málo, ale neroste pak tak pěkně, natož listy dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 17:52 JagerMaister
nestačí pre ňu 11w na 20l ? :-O asi splaším nové svetlo ale skôr sa jej zbavím dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 16:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bluemonster
to bude asi málo světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 16:43 JagerMaister
ahojte v 20l akváriu s osvetlením 11w mám rotalu rotundifoliu a odspodu jej odhnívajú listy ... lístky jej ostali iba na vrchu ,môžem jej nejako pomôcť nechcem hnojiť lebo mám krevetky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 19:30 Muž Filip980 [398] - Rostliny
No tak to nevím. Promiň. Myslím ale že to je asi štěrkem, když jim uhnili kořeny a vyplavali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 19:16 Muž myskjarc [6] Re: Filip980
Zasazene jsou dobre.jsou v 10L AQ a jeste v 90L AQ Po zasazeni vypadali docela dobre a za par dni plavali na hladine a korinky byli uplne zhnile.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 19:10 Muž Filip980 [398] - Rostliny
V jakém akva je máš? A jsou pořádně zasazené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 19:09 Muž myskjarc [6] Re: Filip980
Treba Cabomba aquatica a podobne rostlinky dela to u stonovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 19:04 Muž Filip980 [398] - Rostliny
No trochu to vypiš podrobněji. Jakým druhům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 18:49 Muž myskjarc [6] – uhnivani korinku
Dobry den.Na rostlinkach mi uhnivaji korinky a nevim co je pricinou.Poradi nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 22:17 R Muž romant [27987] Re: Bzzz
Na to aby se dalo smysluplně reagovat na dotaz, bylo by nejvhodnější založit si prezentaci a uvést co nejvíce informací o nádrži s nějakou fotodokumentací a jistě se k nějakému řešení problému někdo z nás dobere. ;-) Na tak to položený dotaz se nedá reagovat jinak než dalším dotazem a to stále dokola, proto odpovídám tak jak odpovídám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 22:07 Bzzz – Náhlá změna stavu
Dobrý den, mám půl roku založené 100l akvárium. 60W žárovka a 11W zářivka. Z počátku se rostlinám dařilo dobře, ale poslední měsíc sleduji změny. Rostliny začinají postupně uhnívat. U dlouholistých rostlin uhnívají listy a u zbytku spíše kořeny. Nechápu, jak mohlo dojít k tak razantnímu stavu. Mockrát děkuji. JK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 19:39 guli – Re:romant
Kapradiny nie,jedná sa o valisnerie. Ale nevadí ešte ich nechám nejakú dobu stagnovať a ak nič tak tone budú nahradené takými rastlinami ktoré sa snažia aj v mojich skromnejších podmienkach ;-) ,samozrejme dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 19:21 R Muž romant [27987] Re: guli
Ještě doplním, že některý rostliny, třeba kapradiny mají svoje kořeny povětšinou tmavě hnědý až černý, takže u nich je to normální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 19:13 R Muž romant [27987] Re: guli
Tak na nic konkrétního si tipovat netroufám, Jenom vím, že když má rostlina černý kořeny, tak to jsou povětšinou ty kořeny se kterými jsi ji do akva zasadil a ona tím pádem neroste a pouze stagnuje, v lepším případě. Může to taktéž znamenat, že není spokojená se zrnitostí substrátu v němž je zasazena, ale ve Tvém případě bych si myslel, že to světlo bude ten základní limitující faktor, pto to aby se rostlinám začalo dařit lépe. Sám píšeš, že něco roste a něco ne, takže pokud to takto ponecháš, tak ten výběr bude omezen těma světelnejma podmínkama co tam máš, takže to bude z těch rostlin nenáročněnjších na světlo vybrat ty co půjdou. Druhá varianta je posílení toho osvětlení, ale to je vždycky na každým majiteli, pro co se rozhodne. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 19:01 guli – Re:romant
..spomínal si "čierne korene" , dá sa z toho vyvodiť nejaký konkrétnejší záver kde je problém? Nehnojím,bez CO,svietim tak na hrane (alebo pod ? 84l-20w refl.),rastlinkám sa darí niektorým viac iným menej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 16:39 Muž bobik [15] Re: romant
prima,nechám ji čas,dám pod ně jbl kuličku a pokud ani to nezabere přesadím ji na jiné místo v akva.děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 16:13 R Muž romant [27987] Re: bobik
Ty rozpadající se listy klidně ostříhej. Já s Valisnerkama mám tu zkušenost, že čím více jsem je zastřihoval, tím více měly snahu se rozrůstat. To sklovatění listů by mohlo vypovídat o nižší uhličitanový tvrdosti vody, což se jim nikdy moc nelíbí a tam je dobrý to podpořit trochou jedlý sody, ale zase je třeba mít na paměti nároky ostatních kytek v akva. Neházel bych flintu do osení a nechal bych tý rostlině ještě čas. Přesazení, nebo povytaření jí mnohdy nastrtuje k růstu. ;-)
EDIT: Tady je možný se dočíst o tom zvyšování alkality a pracování s ní.
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 16:11 Muž bobik [15] Re: tomas3000
já říkal,že otíci jsou hodní a roztomilí ,jbl kuličky jsou myslím universal,zkusím je.myslím,že Dennerle to má po druzích rostlin,jak píšeš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 16:08 Muž bobik [15] Re: romant
díky za vlákno,kořínky mají bílé a myslím,že se i trochu rozrustají,to je o.k. jen odnože zatím nic a nahoru také nerostou a nahoře také uhnívají.ale některé jsou nižší,sice stagnují,ale nerozpadají se,myslím,že se rozpadají jen ty vysoké-které jsem již koupil vysoké,ty se rozpadly. zkontroluji jak mám vytažená ty srdíčka,tady si nejsem 100% jist.děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 15:59 R Muž romant [27987] Re: bobik
Tohle vlákno se problémův s Valisnerkama věnuje podrobněji.
rybicky.net/forum/2248
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 15:54 Muž tomas3000 [15] Re: bobik
otíci kytky neožírají...nemají na to uspůsobenou tlamku aby narušili rostlinné pletivo...jedině, když je rostlina nemocná a rozpadá se, tak ti ji otíci pomůžou uklidit:-) zkus ty kuličky...tím nic nezkazíš...ale mrkni, jestli to jsou univerzální jílové kuličky nebo jen pro echinodory...oni mi jednou v akvaristice říkali, že se prodávají i hnojiva pro různé druhy rostlin...třeba tablety pro echinodory, kryptošky, atd. a že je lepší těmito hnojivy hnojit jen rostliny, pro které jsou...tak nevím, jestli to nějak vadí...vzal jsem si od tam univerzální tablety do dna...pokud máš normální jílové kuličky, tak to bude asi univerzál a to můžeš vrznout kamkoliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 15:47 R Muž romant [27987] Re: bobik
Měj je zasazený tak, aby to srdíčko, ze kterýho vyrůstají nový listy bylo nad substrátem. Prostě když se zasadí, tak je můžeš trošku povytáhnout, taky aby byly v substrátu schovaný akorát kořeny. Můžeš je vytáhnout úplně a podívat se jaký mají kořeny. Pokud by je měly hnědý až černý, tak jim u tebe něco z podmínek nesedí.
EDIT: Většinou se jim lépe daří v tvrdší vodě, ale není to podmínkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 15:38 Muž bobik [15] Re: tomas3000
ancistruse nemám-líbí se mi,ale bojím se ,že by mi dříve či později sežrali půlku akva.ale mám 6 otíků-krunýřovec jednopruhý,ale myslím,že ti jsou hodní.tedy oni ty valisnerky žužlají,to jo,ale myslím,že až po tom co se rozpadají,pak jim to chutná,ale že by to způsobili otíci,to asi ne.ale kuličky jbl jsem pod valisnerie nedal,myslel jsem ,že jsou spíše pod echinodory,takže díky za radu,dám je tam.já jsem valisnerky kdysi již měl,a rostly hodně rychle jak do výšky,tak měly neustále odnože,tak nevím ,co se jim u mě nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 15:22 Muž tomas3000 [15] Re: bobik
Vypadá to, jako by to bylo ožrané od ancistrusů, máš je tam? Zkus je přikrmovat zelenou stravou, okurkou a tabletami se spirulinou, jinak vallisneria je docela rychlík v růstu a má mohutný kořenový systém...prospělo by jí hnojivo do dna...buď jílové kuličky. Pokud jsi je tam dal před nějakou dobou, tak je možné, že už jsou vypotřebované a je třeba dát nové...vydrží cca 3 měsíce, nebo tablety sera florenette A, které se aplikují též ke kořenům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 14:46 Muž bobik [15] – valisnerie se rozpadají
Fotka k příspěvku ahoj,valisnerie asi torta nebo asiatica nerostou ani do výšky ani nové odnože,některé se i rozpadají .viz foto-vím,ne moc kvalitní-je to mobilem.jsou v akva asi cca 2měsíce.jiné rostliny rostou docela dobře-aqutaica,mokřanka,egeria-ta obzvlášt,anubias.ludwiga,ovšem echinodorus bleherae-sice mu rostou nové lístky,ale ne do výšky.nehnojím,pouze echinodor -jbl jilové koule.asi to chce čas.........
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:20 R Muž romant [27987] Re: wenduska
Pokud tam máš nějaký ryby co si rádi kousnou do zelenýho, tak je jasný, že rostlinám nedají pokoj. Jestli jsou ty rostliny hnědý, jak píšeš, tak to by svědčilo na ten nedosstatek světla a to co tam s největší pravděpodobností jsou tzv. rozsivky. Zkus to pohledat a uvidíš, že to bude na Tvoje akvárko pasovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:15 Žena wenduska [0] Re: romant
Nafotím a přidám :-) 92l
To světlo nevím Před 14 dny proběhla totální rekonstrukce akvárka a na hladině jsem nechala jen pár kousků kytek Týden bylo akvárko krásné a ted už zase nahnědlé a kytky jak z kanálu Ještě podezřívám kořen Ale ten jsem vařila snad týden se solí a už nepouštěl Určitě to trhají ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:09 R Muž romant [27987] Re: wenduska
Podle těch málo informací co jsou k dispozici, bych si myslel, že tam bude málo světla a to v důsledku výraznějšího namnožení té pistie, ale chce to určitě více informací. Redukcí té pistie, by se mělo ve velmi krátkým čase ukázat, jestli to může být ta příčina. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 08:52 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: wenduska
Jestli chceš poradit, tak si založ prezentaci aby bylo vidět, jaké rostliny tam máš a v jakém prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 08:44 Žena wenduska [0]
Ahoj Mě poslední dobou kytičky nějak chřadnou Červené ztrácí barvu jsou spíš do zelena a některé zelené hnědnou a některé to zabalili docela Taky se mi zdá, že je pěkně roztrhaly rybky Akvárko začíná vypadat jak stoka :( jedině pistie se množí jak blázen

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:39 Muž Slav3k [23] Re: seic
čistý objem vody je 100L což dá nějakých 40W/L ... to není zas takovej problém ne ? Pravda je že z těch 3 zářivek co tam jsou, jsem začal svítit všemi až teď den zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 11:23 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Slav3k
- rostliny se musi adaptovat na nove aqua/vodu,takze dej tomu cas ...
- divam se ale, ze mas 39W na 120l vody..tady bych videl hlavni problem, rostliny jsou podle fotek vytahle, bez listu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 11:15 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Heteranthera zosterifolia to po transportu schytala nejvíc, byla dolámaná jak svině. Ale myslím že vršek se jí zelená
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 11:14 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku další foto, sorry za kvalitu, třeba se z toho bude dát něco vyvodit

kámen pokryt rozsivkami (hnědá potvora) a hlavně anubiasy, nové listy jsou světle zelené, chybí železo nebo ztmavnou až časem ?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24748x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny?od=701