Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uhnívající rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Uhnívající rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 17:49 Muž Gumish [5]
OK, takže s ADOU už nic neudělám, ale můžu na zkoušku vyhodit ten pískovec (třeba na měsíc)! Postupoval jsem dle "návodu" na "rostlinna-akvaria.cz", kde ADU a FEROX doporučovali, takže jsem tak jel s tím, že bude chyba asi někde jinde.
Takže byste mi doporučovali ten FEROX vysadit. Mám ho třeba nahradit menšími dávkami PMDD i když v něm je také železo? Ale snad je ho tam méně.

Doma mám tyto hnojiva: InvitalFerox, K2SO4, KNO3, KH2PO4, MgSO4, TensoCoctail

Jinak vodu jsem si začal vozit v kanystrech měkčí (www.vakna.cz/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 17:00 Maq Re: Gumish
Moc železa. Poděkuj ADA substrátu, a možná i tomu pískovci. Z toho rostou řasy.
S tím světlem nějak nevím; ty Limnophily vypadají jako by hladově táhly za světlem. Ta řasa mezi Micranthemum zase má ráda světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 16:10 Muž MichalV [327] Re: Gumish
take moje postrehy: vstupna voda ma dost Ca a malo Mg
tvoja Aqua Soil Amazonia ma slusnu zasobu zeleza a to este pridavas cez Ferox, a nizky obsah fosforu, ktory uz nepridavas vobec.
Drasliku tam tiez nebudes mat vela. (ale nemusi to byt pricina problemov)
Z fotky mam pocit, ze sa ti relativne dost zivin uvolnuje do stlpca (riasy tesne nad dnom ak dobre vidim).
Zaver si sprav sam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 16:05 R Muž afc1886 [14704] Re: Gumish
Podle mě jsi si vybral moc silné světlo,které ti nejde ukočírovat.Já osobně bych ubral světlo a přestal hnojit.Začal bych namotávat tu vláknitou řasu a začal častěji měnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 15:47 Muž Gumish [5] – Stagnující rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nemáte někdo tip na to, co bych měl dělat abych podpořil rostliny a zlikvidoval tak řasu? Už se s tím trápím od Vánoc. Viz moje nádrž v profilu. Uhnívají mi listy i stonky i dost nenáročných rostlinách. Svítím 6 hodin denně, dno je ADA Aquasoil, sytím CO2, proud si myslím je dostatečný. Krmím tak 1x za 2 dny trochu. Měním 40% vody týdně. Zkoušel jsem moc nehnojit i hnojit pomocí FEROX + KNO3 + PO4, ale výsledek je stále stejný. Že by to bylo tím pískovcem v akváriu? Zkoušel jsem ho octem, a ani po hodině z něj nevyšla ani bublinka. Situace je týden od týdne horší a horší
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 13:23 Muž amrtin [191] Re: housis
To opravdu uhnilý-mrtvý rozhodně pryč...jinak jak píše Václav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 21:07 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: housis
Většina to rozdejchá hlavně stonkovky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 20:38 housis
Ještě jednu otázku: když mají kytky uhnilé černé kořínky, mohu je dát do nového štěrku a nebo raději vyhodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 20:31 R Muž romant [27987] Re: housis
Táákže to vyměň ještě jednou a dej si tam křemičitej písek(štěrk frakce 2-4mm) a máš po starostech, poroste ti v tom drtivá většina rostlin a nebude to hnít a když si do dna dáš nějaký kypřitele v podobě šneků piskořek, budeš to mít posichrovaný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 20:28 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: housis
Je to samý vápenec a do akvária to nepatří. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 20:24 housis Re: vaaclav
Perlí ti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 19:45 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: housis
drť mix černá - bílá č.4 Skus dát pár těch bílých šutrů do octa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 19:15 housis Re: vaaclav
vaaclav napsal: Zahnívá ti dno, chce to hloubkově odkalit a ne jednou. Bohužel nemáš prezentaci takže ani nevím co máš za dno. :-)
Mám akva 120l. Juwel lido 120. A na dně drť bílá č.3 a drť mix černá - bílá č.4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 18:44 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: housis
Zahnívá ti dno, chce to hloubkově odkalit a ne jednou. Bohužel nemáš prezentaci takže ani nevím co máš za dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 17:12 housis – Uhnívající rostliny a kořeny
Ahoj. Potřeboval bych poradit. Po roce mi přestali kytky růst: uhnívají kořeny a když odkazují, voda je černá a smrdí jak močůvka. Tak jsem vyměnil štěrk a kytky a opět po měsíci stejný problém. Pomůže mi někdo? Nevím si rady sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 16:59 Muž amrtin [191] Re: Dominik
Jde o organický odpad...a né o nedostatek P,ale o špatný poměr N/P.To vyčištění určitě pomůže palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 15:54 Dominik Re: amrtin
vodu měním každý týden 50%. Pridávam jak dusík tak i fosfor. Spíš to bude tím že jsem nechal trávníček moc vyrůst a to se pak spatne odsaval kal a necistoty a začlo to zespodu uhnívat. Dneska jsem travnícek vytrhal vycistil substrat a zkusil zasadit znova, uvidíme jak to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 15:07 Muž amrtin [191] Re: Sihoda
Rostlinný odpad je akorát zdroj problémů,já bych očekával brzo i nástup ruduchy.Rozhodně je chyba neměnit vodu!Za ty rozpady bych vinil nedostatek fosforu (nepoměr vůči dusíku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 13:35 Muž konrad [45] Re: Dominik
To by mala byť sinica v substráte. Tvorí docela tvrdé pláty. Pomôže prelepenie skla ale pak je to hneď naspäť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 12:34 Dominik – Uhnívání kořínků?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, může mi někdo poradit co způsobuje hnědo-černý povlak na skle asi 2-3 cm pod horní vrstvou substrátu? Nedávno jsem nechal moc vyrůst Micranthemum callitrichoides a ta mi začla asi zespoda uhnívát a odlepovat se od dna. Po radikálním zkrácení se sice opět zazelenala a vypada ze se vzpamatovala, ale pořád lovím z hladiny kousky porostu. Muze byt ten povlak způsobený hnijícími kořínky? Pořípadě jak řešit. Použity substrát je ADA Aqua soil. Akvarium asi 4 měsice po zalozeni.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 22:05 Sihoda
Zdravím. Taky potřebuji poradit ohledně uhnívajících rostlin. Tento čtvrtek to bude 3 týdny, co mám založené 200 litrové akvárium. Dno flexi obklady, vodní sloupec cca 34 cm, 2 x 25 W trubice v délce 75 cm( tuším Juwel). Akvárko má na délku metr. Dnešní parametry PH 7,1; celková tvrdost 6,6; UT 2, NO2-0; NO3-20 (Aquar kapkové testy). V posledním týdnu se mi objevila asi hnědá řasa, ale roste přímo pod světlem na pozadí a anubiasu. Foto dodám zítra. Dalo by se říct, že první týden až dva bylo vše v pohodě, rostlinky přirůstaly, ale ten třetí týden se vše změnilo. Komplet mi uhnila sagittaria, Proserpinaca palustris už měla cca 1 cm přírůstky a během dvou dní celá zhnědla, když jsem ji chtěla vytáhnout, rozbředla se. Ryby zatím nemám. Ještě jsem neodkalovala a ani nijak výrazně neměnila vodu, jen včera cca 15 litrů, protože hodnoty NO3 byly cca 35 mg/l, chtěla jsem akva nechat v klidu zaběhnout. Faktem je, že na dně je poměrně dost odpadu z odumřelých listů. Nehnojím. Tak nějak si najivně myslím, že ten rostlinný odpad je krmivo pro nitrifikační bakterie :-o Prosím o radu co dělám špatně (doufám, že ne všechno)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 08:59 deathdealer0012 Re: Helga
Ahoj. Pokud nemáš nic na měření parametrů vody a nemůžeš z toho vyvodit závěry tak ti nezbývá nic jiného než experimentovat. příčin je mnoho tak jak píšou předchozích článcích. Slabé osvětlení, špatné parametry vody, nedostatek živin. Doporučuji prověřit sílu osvětlení a začít hnojit ( stačí tekuté hnojivo třeba od Rataje ). A ten zákal vypadá skoro jako přemnožení nálevníci (pokud se to objevilo až po pár týdnech). Až budou v nádrži i ryby tak zmizí. Určitě ale pokračuj ve výměně vody. 1/3 týdně. Hodně štěstí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2016 18:49 Muž Vodnar [10] Re: Helga
Skús si aspoň vyplniť kartu akvária... Veštec tu dnes nieje tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:23 Helga – uhnívající špičky
Fotka k příspěvku tři týdny mám založené akvárko, rostlinkám se dařilo, začali růst nové přírůstky a najednou začalo vše nové jakoby uhnívat. Voda se začla barvit trochu do žlutozelena, i přes to že měním teď za začátku hodně často. prosím poraďte čím to může být...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 09:07 Muž konrad [45] Re: KarlosS
To som po niekdajších radách zvýšil. V tej inkriminovanej 200l je na úrovni cca 50mg/l.
V domácej stovke som ho zvýšil na 15mg/l ale v nej je fosfor takmer nemeratelný takže by malo/mohlo stačiť. V nej momentálne čakám čo sa bude diať, je to len 8 dní od zvýšenia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 08:27 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: konrad
u sinice si nejdřív změř NO3 a vsadím se, že ho bude málo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 22:25 Muž konrad [45] Re: DaveLister
Móže byť. Ale nadbytok neviem čoho. Najprv som hnojil pmdd ale stále bolo všetkého málo a sinica pokrývala všetko. Po zatemnení a potom začatí s EI sa sinica aj zelené riasy stiahli alebo aspoň sa nešírili. Teraz som si ale všimol to uhnívanie a hlavne podĺa mňa na netypických miestach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 22:24 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: konrad
Asi jsi ale zjistil že něco není v pořádku a proto máš takové potíže. Metodou EI bych rozhodně nezačínal protože to není tak jednoduché ukočírovat, nakonec jsi to poznal sám a můžu tě ubezpečit že nejsi sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 22:18 Muž DaveLister [478] Re: konrad
A nemohlo by to být přehnojené? Nadbytek něčeho? EI je masakr. Jen takový nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 22:13 Muž konrad [45] Re: vaaclav
Inak, podľa tabuliek na rybicky.net/clanky/1167-led-osvetleni-akvaria-s-cipy-cree by to svetlo malo ísť približne na 55watt a cca 6000lm čo papierovo, pri hnojení EI a dostatku CO2 by nemalo byť nejak moc.
Hlavne aby kvoli tomu hnila väčšina rastlín v akváriu +riasy+sinice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 22:10 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: konrad
Vzal jsi to za špatný konec. Už p. Rataj psal že se nejdřív musíš naučit pěstovat rostliny a až potom jim začít svítit. 0,7w/l v ledkách je opravdu masakr, já jsem nikdy nepřelezl 0,3 w/l a to mám T5 trubice i když u většího akvária a také tu funguje a to jsem měl ještě méně a také to šlo. Začít znova můžeš jen ale musíš něco udělat se světlem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 21:37 Muž konrad [45] Re: vaaclav
Tuším, že príčinou je svetlo, len aj keď som ho dal na 50% tak sa nič nemenilo,skôr horšilo... myslím, že vyhádžem všetky rastliny, zatemním ho na 10 dní a všetko začnem odznova. Len čo na to povedia ryby

Je mi doplaču z toho stavu

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2016 19:38 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: konrad
Jako hlavní problém bych viděl nezvládnutí příliš silného osvětlení 100w v ledkách na 150 litrů vody je opravdu hodně i na těch 8 hodin co se svítí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 18:58 Muž konrad [45] – Hniloba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Okrem celkovýh problémov v akva ma momentálne zarazila jedna vec. Na lobelii hnijú nové listy (+akoby biela plíseň) a dokonca aj stonka. Spodok rastliny (dolná polovica aj korene) je úplne ok

Aj keď vlastne.. v tom akváriu ma už asi nič neprekvapí..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 23:20 Jenda85 Re: vaaclav
Rozhodne vetsi, v malym je jen deset 14ti dennich pavich ok :) Hnojivo davam Easy-Life Profito 5 ml tydne, udajne tam maji byt makro i mikroprvky, presne chem. slozeni moji vody a hnojiva neznam :( podle davkovani mam davat 6ml (60L), ale rikal jsem si, ze rostlinky nejsou jeste tolik vzrostle, proto o 1ml mene, jestli je to blbost rad se poucim. Tekuty uhlik Easy-Life EasyCarbo, udajne spolu ucinkuji skvele. Bohuzel nemam potvrzeno, proto tolik "udajne" :( svitim 8:00-13:00 a 14:30-21:00 t.j. 11,5 hod s prestavkou, 2x13W Osram obyc zarivkama za 70kc/ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 21:56 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jenda85
Předpokládám že to je ta větší nádrž. Jak dlouho svítíš? Víš co to tvé hnojivo obsahuje, nebo jak se jmenuje? Tekuté CO2 nemyslím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:54 Jenda85
Hygrophila (mam asi tri nebo ctyri druhy) tim trpi asi nejvic :( stejne se mi nejvice libi rychlerostouci stonkovky. Nemuze mi tam delat bordel microsorum? Cetl jsem ze okyseluje vodu. Jinak pH mam kolem 7.5 . Je dobry napad dat do dna dve tri osmicky matky kvuli zelezu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:53 R Muž romant [27987] Re: Jenda85
Nic, jeď si svojí lajnu a nech to na přírodě, poroste ti tam co bude mít tvoje podmínky, tedy klidně něco z toho co jsi zasadil na začátku bude odejito, nahradíš jiným druhem a historie se bude třeba opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:47 Jenda85
Dekuji za odkazy, co s tim mam delat, kdyz nechci pridavat dalsi chemii? Vodu menim 1x tydne 1/3 objemu + odkaleni. Nejsou v profitu veskere prvky? Mam pridat? Nebo ubrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:44 Jenda85
Fotka k příspěvku Z rychle rostoucich mam cabombu, ruzkatec, limnophilu, egerii, ty jsou na tom skvele co se tyce rychlosti rustu i kondice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:42 R Muž romant [27987] Re: Jenda85
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:41 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jenda85
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:40 Jenda85
Jsem zacatecnik, od zacatku jsem mel microsorum pteropus v bidnem stavu (ani jsem nevedel co kupuju nekopejte do me :) echinodorus rubin roste docela rychle, ma skrcene strany listu dolu, hygrophila ma na sobe cerne (mozna hnede) tecky a vetsina rostlinek ma uhnile spicky i novych listku, starsi jsou na tom hur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:36 Jenda85
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim pomoc co je mym rostlinkam? Akva 72L, mesic zalozene, voda ze studny, svetlo 2x13W osram obyc zarivky s mlecnym plexi, hnojivo profito 5ml tydne a easycarbo 1ml denne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 16:54 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel
Není to akvarijní rostlina takže ti pod vodou neporoste.
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/soubory/152.pdf :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 16:38 Pavel – Rostlina - dotaz
Fotka k příspěvku Dobrý den, koupil jsem na burze rybiček rostlinu (na obrázku s růžovými okraji) a rozpadají se jí listy.Zajímalo by mě, zda tuto rostlinu někdo zná, protože jsem ji nikde nenašel a zda jde vůbec o akvarijní rostlinu ? Díky, Pavel
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 12:08 deathdealer0012 Re: Yirka
Děkuji za radu. Zkusim to. Ale 7 měsíců rostla dobře ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 12:06 Muž Yirka [9126] Re: deathdealer0012
Jednoznačně povytáhnout nahoru. Začátky kořínků musí být vidět. (A měly by být bílé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 11:03 deathdealer0012 Re: NHKG
Fotka k příspěvku Je na zadní straně nádrže ale snad to půjde vidět. Je to před neonkou, ale i pod ní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 11:03 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Pokud rostlina dorostla do takové velikosti je úplně jedno jestli je trochu utopená, to příčina hnití určitě nebude. Běžně je takhle mám a rostou dál bez problémů. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24748x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny?od=301