Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uhnívající rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Uhnívající rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 16:33 Maq Re: smixers
smixers napsal: Pomuzete mi prosim?
Základní chyba je, že jsi si nepřečetl nic o akvaristice pro začátečníky. Na Tvém akváriu je to hodně poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 14:10 Muž martmart [106] Re: smixers
Deficit rostlin.. zoufale malo rostlin, vzdyt tam neni co hnojit.. osazet 80% dna rychlerostoucima rostlinama, prestat pouzivat co2 vital, poridit svetlo ktere bude trochu svitit, plovoucky na hladinu, menit 1/3 vody po trech dnech a nechat zabehnout..
Hlavne osadit rostlinama..

Hledat deficit muzes po pul roce... to akva si seda, zabiha se.. tady nebude zadny deficit ale masivni prebytek vseho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 14:01 smixers
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, nedávno jsem zalozil nove akvarium. Zhruba 3tydny voda bez kytek. Potom jsem osadil kytky a zhruba po trech tydnech kytky dost stradají.

V prezentaci(vetsi akvarium) mam uvedeny substrat i hnojivo.

Počet lumenů u světla neřeknu. Momentalne pozivam provizorni led stolni lampicku lampicku. Možnáto může být zdroj problému.

Prosím zkušenejsi zda by poradili co může kytkam chybet.

Pokousel jsem se poznat podle tabulek a a obrazku o jaky deficit se jedna ale nepovedlo se mi jednoznacne identifikovat o jaky nedostatek jde.

Pomuzete mi prosim?
Ph 5.9
Gh 5

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:08 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: syky
Založ si prezentaci, vyplň aspoň přibližně bydliště a uvidíš, že se někdo v okolí najde. Zajedeš pro rostlinky, omrkneš cizí akvárko, pokecáš a nakonec tě to vyjde laciněji, jak v akvaristice. Těch akvaristik, kde dobře poradí moc není, protože jak psal Kubaa, potřebují kšeft, ale najdou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2018 09:54 Muž Kubaa [718] Re: syky
To že to mají v akvaristice pod vodou má jediný důvod - chtějí oškubat zákazníky. Je to levná kytka do květináče, strčíme jí do vody (ona v ní pár dní vydrží) a prodáme zákazníkovi, který tomu nerozumí, s pěknou přirážkou. Je to prostě podvod.

A ano, tekuté CO2 je další podvod. Není to totiž žádné CO2, ale glutaraldehyd (to už nezní tak lákavě, že). Tekuté CO2 se prodává tak nanejvýš v potravinách a jmenuje se perlivá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2018 09:53 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: syky
Tekuté CO2 bych stejně jako kolegové doporučoval jen na likvidaci řas jako provizorní výpomoc a dočasně. Určitě ne na denní použití. Lej tam toho co nejméně, nejlépe vůbec nic a nech to na přírodě. A počítej, že některé rostliny ti prostě neporostou. I to co poroste si musí zvyknout na nové podmínky. Dokonce se to mění i v průběhu fungování akvária. Měl jsem rostliny, kterým se ze začátku moc růst nechtělo, pak jsem je rozdával na všechny strany a nestačil stříhat a teď živoří. Záleží jak se mění podmínky, živiny ve dnu, osvětlení, rybí osádka, podle mě má vliv i třeba stárnutí LED pásků.

Doporučení v akvaristice bych bral s rezervou a na pořízení nových rostlin bych využil třeba zdejší darovací vlákno nebo akvaristu z okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 09:24 syky Re: NHKG
Fotka k příspěvku díky za rady... na druhé fotce je rostlina, jež byla v akvaristice též po vodou a nečekal jsem, že by prodávali v akvaristice rostliny pod vodou nevhodné do akvária.... vyfotil jsem lépe, přikládám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 09:13 syky Re: vaaclav
Díky za info, každopádně jsem rostlinu kupoval v akvaristice a měli ji též celou pomořenou v nádrži...tak sem nečekal že by nebyla do akva.... btw té jedné z mála se i daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2018 08:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: syky
Hodně poškozené listy ostříhej a musíš počkat ne všechno ti poroste. Bohužel na třetí fotce vlevo je neakvarijní rostlina rybicky.net/atlasrostlin/ophiopogon_minima :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2018 08:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: syky
1. Echinodorus - jak psal powery, mění suchozemské listy za ty vodní
2. Nějaká suchozemská rostlina, ta ti pod vodou neporoste
3. Asi sagitaria, ale té se většinou v nových akváriích moc nedaří

Liješ tam moc "vodiček" a přitom vůbec netušíš jaké máš parametry vody. Hnojit se musí s rozmyslem, jinak to nedopadne dobře. Zkus si toho víc nastudovat, ale vyhni se stránkám výrobců a prodejců.
Například "tekuté CO2" je desinfekce dobrá na zničení řas, ale rybám a rostlinám většinou spíše škodí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2018 08:42 Muž powery [250] Re: syky
První rostlina je echinodorus. Dochází k přechodu emerzní na submerzní formu. Listy narostlé nad hladinou odumírají a postupně rostou nové přizpůsobené na růst pod vodou. Normální stav.

Druhá fotka taky echinodorus?

Třetí myslím sagitaria. Tam je to horší. Nechám na zkrušenějších, možná nedostatek živin, velký rozdíl mezi vodou, kde rostla původně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 08:31 syky – odumírající rostlinky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nedávno jsem si pořídil akvárium RIO 180L, LED osvětlení. Před asi 14dny jsem akvárium založil, nasázel rostliny, ale asi po 5-6dnech se některým očividně nedaří...poradíte čím to? Akvárium je dno substrát DENNERLE živná půda Deponit Mix 9v1, navrchu písek DENNERLE Crystal-Quartz. Rostliny od téže firmy. Svítíl jsem první týden 6-7hod, nyní 8hod denně. Při založení jsem dal dle doporučení přípravky easy-life (aquasafe, bakterie a rostlinám tekuté CO2 a poté ještě nějakou výživu. Avšak se některým očividně nedaří. Poraďte prosím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 12:09 Muž Adison [1]
No uvidíme dám vedieť ci prežil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 21:49 Žena lenkalor [580] Re: Cyklohentán
No, jak u koho. ;-) Ale je fakt, že vydrží dlouho a dlouho čekat na lepší podmínky, aby pak začal celkem slušně růst. Vlastní zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 20:38 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Adison
Nevešaj hlavu, tiež mi po takom radikálnom reze ostali len dva listy a rastie pekne ďalej. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 20:22 R Muž romant [27987] Re: Cyklohentán
Tak roste i skoro po tmě, ale nesmrtelnej není. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 20:21 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Adison
Anubias je nesmrteľná rastlina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 20:12 Muž Adison [1] Re: romant
No som ostrihal ostali tri listy neviem ci z neho niečo bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 15:19 R Muž romant [27987] Re: Adison
Odříznout oddenek až k živý části, zbytek vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 13:26 Muž Adison [1] – Anubias
Fotka k příspěvku Ahojte viete mi poradiť listy na anubiasi mi začali odpadávať vyzerá to ako by ich od koreňa niečo obzieralo.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2018 11:59 Žena drvi [2894] Re: Nick
No jestli to je čerstvé akvárium bez osádky, tak asi nemá živiny, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:23 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Nick
Alebo žaburinku ;-) (Lemna minor, pussila...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nick
Někdy se jim nedaří hlavně pod sklem pokud ti nepůjde skus tuhle rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:06 Nick
Ale aby se mi začaly vůbec množit musí se jim teprve dařit.. ale nevím jak toho decílit. Samozřejmě že budu redukovat jejich počet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 10:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nick
Téhle rostlině se v některých nádrží nedaří a aby ti trochu vyrostla nesmíš je nechat takhle nekontrolovaně množit a odstraňovat nové odnože. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 10:30 Nick
Fotka k příspěvku Dobrý den, před několika dny jsem si do akvária dotáhl několik pistií na zaběhnutí akvária,ale moc se ji nedaří viz. foto. Nevíte někdo co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 23:16 Žena Karnal [196] Re: Martincz
Ještě přidám svou zkušenost s bahnatkou - v čerstvém akváriu jí u mě dělala vysloveně dobře výměna vody. Druhý den po výměně vždycky vypadala o dost lépe. Měnila jsem v začátku hlavně kvůli ní vodu co dva - tři dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 22:37 Muž Martincz [9] Re: RE5PEK7
Ok, děkuji za radu ohledně tý vody, mám pražskou ale nechávám ji odstát třeba 3-4 hodky kvůli teplotě mám strach aby nebyla studená nebo moc teplá. Komplexní hnojivo a co2 mám od firmy Profiplants, hnojivo COMPLETE FREE bez fosfátů, prodejce poradil že v pražský vodě toho je dost.Jestli jsem pochopil zprávně tak teď mám co2 vynechat, není problém. Hodiny svícení od zítra prodloužím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:47 Žena Sarka27 [0] – Hnědé skvrny na listech rostlin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer jdu poprosit o radu ohledně hnědých skvrn na listech Vallisnerie a Anubisu. Ničím nehnojim. Třeba rostlinám chybí nějaké stopové prvky jen jsem v přehledu stopových prvků nezaznamenala, který prvek by to mohl být sad obě rostlinky mám rok a byly do teď v pořádku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:06 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Martincz
Zdravím.
Světlo startuje kytky k růstu, rostou díky hnojení a CO2 to celé katalyzuje.

Takže bych přidal na světle, aspoň 8 hodin denně (6 je docela málo), postupně zvyšovat na 9-10, lze i víc. CO2 bych teď nepoužíval, pokud mají rostliny něčeho nedostatek nebo problém s příjmem něčeho, tak se to tím CO2 akorát zhorší.
Jakou máš vstupní vodu, respektive odkud jsi?
Jaké kompletní hnojivo, respektive značka a obsah?

Jinak rostlinky ti budou během záběhu odumírat. Některé to nepostihne, některé se vzpamatují, jiné ne.
EDIT: A svícení přerušovaně není takový problém, ale je doporučeno mít ty úseky alespoň 4 hodiny. Díky přerušovanému svícení budeš mít vyrovnanější hodnoty CO2 a PH, což rybka spíš ocení. Betta konkrétně se při rozsvícení nijak neleká.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 17:20 Muž Martincz [9]
Fotka k příspěvku Dobrý den , nevím jestli bahnatka uhnívá nebo ne ale nemohl by mi někdo prosím poradit co se s bahnatkou dějě? Prezentaci mám , jen dodám že svítím cca 6 hodin a to 3 hoďky dopoledne a 3 odpoledne, teplota vody 26 st. ,někde jsem četl že by to nemělo být přerušované. Po začátečnické chybě kdy jsem nenechal akvarium zajed jsem ani nehnojil, včera jsem začal z nouze, koupil jsem komplexní hnojivo a tekuté co2. Jestli už není pozdě, ze začátku bahnatka rostla ale pak začala ztrácet barvu a po akvárku plavou kousky větviček viz. foto prezentace. Díky za každou radu sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 15:59 Muž Jarry [1437] Re: Maq
Také je to mám dojem ještě emerzní forma, takže přesazení bude nutné tak jako tak. Já bych možná i počkal, až vyroste alespoň 10-15cm submerzní formy, pak ostříhal a rozsázel vršky a tohle celé vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 15:08 Maq Re: Rorys
Rozhodně rozesadit víc naširoko, ale je tam zřejmě ještě jeden problém, a tím je blízkost filtru. Voda tam intenzivně proudí jedním směrem a na rostlinách se zachytává maličký bordel. V tom se daří řasám, bakteriím, všemu neřádu. Rostlinám to nedělá dobře.
Proto ty limnophily nahoře asimilují v pohodě, ale vespod je to bída - tma a svinčík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 13:08 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Rorys
Tak v tom prípade, ako píše Tudy, rozsadiť. Každú stonku zvlášť a aspoň 3-5cm od seba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 12:59 Rorys Re: Tudy
Je to limnophila. Tak nejak jsem si to myslel, ale porad je to pro me spanelska vesnice, diky za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 12:57 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Magic
Máš pravdu, ty bílé kořínky co vyrůstají na bázi, to kapradina nedělá. Takže rozsadit, dole je moc husto a tmavo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2017 12:51 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Tudy
Mne to skôr príde ako príšerne nahusto nastrkaná limnophila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 12:38 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Rorys
Ta rostlina je nejspíš Kapradina (Ceratopteris) a u něj je důležité (cituju Atlas), aby bylo místo, ze kterého vyrůstají listy, nad substrátem. Jinak bude rostlina uhnívat. Trochu ji povytáhni ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 12:16 Rorys Re: NHKG
Kaminky nesumi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 12:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rorys
Vypadá to na nevhodné dno. Vezmi hrst kamínků ze dna, nasyp je do kelímku a zalij octem. Pokud budou šumět, je potřeba vyměnit dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 12:00 Rorys – Uhnivajici rostliny
Fotka k příspěvku Zdravim, momentalne se mi u stonku rostliny deje to, ze uhniva, jinak rpste vcelku slusne, muzete poradit? Svetlo mam pevne od 8:00 do 14:00 a pak kdyz dorazim z prace cca od 18:00 do 22:00
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2017 20:18 Muž LeRi [315] Re: svecpetr
Krmení: 3x denně klasické krmení, každé dva dny nitěnky a spol, každý dva dny přikrm škrabáků

Osvětlení:
svícení 14 hodin.

Údržba: každých 10 dní odkalení eheim quick vac coze Všechno špatně! Krmíš moc , svítíš moc, údržba špatná. Ty bílé kameny jsou z vápence?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2017 19:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: svecpetr
Absolutně nevhodné ryby. Pancéřníček kropenatý dorůstá 20cm, V tom akvárku se neotočí. 4 krunýřovci jsou moc. Navíc nevíme, jací krunýřovci. Jo a ty mechové asi nejsou tetry, ale parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 19:41 Maq Re: svecpetr
Problémy s vodou Ti dělá asi ten substrát. To je pro rostlinná akvária a pro lidi, co s tím umějí zacházet.
Jako "designové akvárium" je to teda bída, to Ti povím. Vnitřní filtr jak stodola, tapeta v pozadí... mizerná, mořské šutry a mušličky... kde je potápěč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.09.2017 19:03 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: svecpetr
Tu vodu bych asi měnil místo luxování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 18:37 svecpetr
Poradíte mi někdo v čem by mohl být problém, relativně nové akvárium jeho profil jsem dal do nádrží ( rybicky.net/nadrze/27527 ), jenže rostliny mi v něm prvních 14 dní vždy krásně rostou, pak ztmavnou listy, začnou se rozpadat a nakonec uhnijí... už jsem takhle dělal podruhé výsadbu a opět se to začíná opakovat. Přitom v krámě mi říkali, že k bílému LED světlu stačí přidat modré na růst, já přidal i červené a že by to bylo lepší jsem ji fakt nevšimlo. Poprvé mi rostliny sežrala řasa, protože jsem neodkaloval tak často, teď už odkaluji akždých 10 dní. Netuším jestli není problém stále s tím odkalením, odkaluji eheim quickvac (takže vlastně jen luxuji - neměním vodu) nebo jestli je problém s kyslíkem, CO2 tam nedávám žádné, předpokládal jsem, že ho nepotřebuji. Taky mě překvapilo, že cca každý týden se v postatě ucpe filtr eheim biopower 200 tj. filter, který je na 200litru se mi po týdnu totálně ucpe řasou takovou mazlavov vojenská khaky barvě :-( Šneci jsou dost často na hladině, takže mi dávají najevo, že nějaký problém mám...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 22:07 Muž Banung [28] Re: Maq
To víš, já mít dobrá čeština už po má babička :)

Problém s Limnophilou tipuji na osvětlení, protože ty led pásky rozhodně nesvítí udávaných 11w, jak jsem nyní zjistil...
Přidal jsem tedy světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 21:13 Muž Banung [28] Re: romant
No, asi budu praktikovat terapii klidem :-)

Páč ty plovoučky jsem tam přidal právě proto, aby nebylo toho N moc.
Ryby se občas (vyjímečně) o něco otřou...

Limpholii nahradí něco čemu se bude dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 21:05 R Muž romant [27987] Re: Banung
Osobně se domnívám, na základě toho jak vypadají plovoučky, že by to na nedostatek dusíku mohlo ukazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 21:02 Muž Banung [28] Re: romant
Jako, že se ještě nestihl vytvořit??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24747x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny?od=201