Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 20:38 R Muž romant [27987] Re: petulinakk
Můžeš uvést toho prodejce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 20:37 Žena petulinakk [2017]
Moje zkušenost s Amazonií - prodejce mne při předání substrátu varoval, že je v prvních týdnech opavdu důležité často měnit vodu. Protože jsem spěchala se zasazením rostlin (plavaly už nějakou chvíli v kýbli) a naopak jsem nespěchala na živočichy, tak jsem dala substát do akva hned i když jsem věděla že po týdnu (kdy jsem měnila poctivě obden půlku vody) odjíždím na 3 týdny pryč... po návratu bylo akva plné sinice, se kterou bojuju doted. Moje chyba, samozřejmě :-)
Ale k vlastnímu překvapení už v akvárku kromě sinice nebyla a není žádná jiná řasa, která mě dřív potkala po založení akva nebo výměně dna - ruducha, zelená přisedlá ani vláknitá, nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 20:06 Muž grunda [1781] - Cichlidy
to asi jo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2012 19:15 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: grunda
K těmto substrátům by se měl přikládat velmi podrobný návod na použití. hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 17:54 Muž grunda [1781] - Cichlidy
Testy vybraných substrátů - Tom Barr

Obsah živin v substrátu:
Substrát NH4-N NO3-N P K Fe Cu
(ppm = mg/kg)
ADA Aqua Soil Amazonia (nový) 263 9 111 390 325 1
ADA Aqua Soil Amazonia (starý)1) 15 28 155 554 216 2
ADA Power Sand 441 1616 160 1240 34 3
Own Harbor delta2) 16 2 19 127 174 9
Fyzikálně-chemické vlastnosti substrátu:
Substrát KVK3) OH4) Písek Bahno Jíl
meq/100g %
ADA Aqua Soil Amazonia (nový) 25 6 20 38 42
ADA Aqua Soil Amazonia (starý)1) 27 5 22 36 42
ADA Power Sand 8 2 69 25 6
Own Harbor delta2) 27 2 11 68 21
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 17:17 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: Miso
...no paradoxne NH4 je rastlinami preferovane viacej ako NO3...
Úplně všemi taky ne. :-)
A že by zvýšená koncentrace amoniaku byla u podobných substrátů záměrem, to se mi taky nezdá... :-O Co hledat příčinu ve výměnné iontové kapacitě? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 11:44 Muž Miso [470]
ono paradoxne NH4 je rastlinami preferovane viacej ako NO3 pravdepodobne preto ta zvysena koncentracia amoniaku u ADA. V dobre fungujucom akva sa da aj amoniakom hnojit, ale to chce asi skusenost ja by som si to netrufol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2012 10:33 Muž malyLibor [5371] - Asie
Rozumím jak to myslíte...
Grunda: Děkuji za vysvětlení, zřejmě máte pravdu, jak potvrzují i katterinecka a upřesňuje Sid.
Já to asi napsal špatně. Prostě u mne je to tak, že mi amoniak nikdy nedělal žádné problémy a test na NO2 jsem si koupil jen abych se ujistil, že jej opravdu v akvárku nemám. U mne zakládání akvárek probíhá vždy velmi podobně (snad s výjimkou té poslední třístovky, kde jsem udělal pár odlišností). Vezmu trochu písku ze starého dna a promíchám ho s novým pískem. Do akvárka dám odkalenou vodu z fungujícího akvárka. Na ni nasypu písek. Zasadím rostliny (většina z nich je z ostatních mých akvárek). Přiliju vodu odebranou z ostatních akvárek při výměně vody. Dám filtr z fungujícího akvária a do něj přidám nový filtr. Za dva dny přidám rybičky, obvykle 5 ks gupek. Po měsíci gupky vrátím do jejich akva a dám rybky či krevetky, které tam chci.
Díky tomu, jak zakládám, se v podstatě ani nejedná o nové akvárko, protože je tam naočkované dno, "zajetá" voda, funkční zajetý filtr.
U třístovky to bylo odlišné v tom, že vše bylo hodně velké, oproti ostatním akváriím a chtěl jsem jiné dno a jiný filtr. Proto místo písku ze zajetého akva šel Rataj Aqua Clay staré dno, po zasazení rostlinek do akva vymačkán obsah 1,6litrové kostky z džungle, která jela rok bez čištění (tohle byla chyba, měl jsem to vymačkat na to staré dno pod Liapor, bordel mi pak plaval po akvárku ještě dva týdny) a vodu jsem přidával postupně v poměru 1 díl ze zajetých akvárek, 1 díl odstáté vodovodní a 2 díly z RO. Proto jsem taky použil ty testy a rybky vypouštěl první až po dvou týdnech. Jo, a zapomněl jsem, že jsem od začátku pravidelně při výměně dával Dajanapet Biofiltr pro podporu bakterií ve filtru.
Takže i tady si troufnu tvrdit, že to nebylo zcela nové akva. Vyšší množství dusičnanů bylo způsobeno kupovanými rostlinami, z nichž většině se po založení rozpadly listy, ale naočkovaný filtr i naočkované dno to zvládly vše převést na dusičnany a já měnil 3x týdně 60 litrů za 20 litrů vodovodní a 40 litrů permeátu z RO, tak mi problém s amoniakem nenastal.
Takže jsem to asi napsal trochu blbě. Netvrdím, že v akvárku nevzniká amoniak a není bakteriemi zpracován na dusitany a ty na dusičnany. Nicméně říkám, že jsem nikdy ve svém akvárku nezaznamenal problémy s amoniakem ani dusitany.
Snad jsem to teď napsal trochu lépe.
Jo, a hlavně bych rád napsal, že doufám, že problémy s amoniakem ani dusitany nezaznamenám ani v budoucnu, protože když jsem tu zhruba před rokem kdesi napsal, že nechápu, co furt mají krevetkáři s ploštěnkama, že u nás v akva s nimi nikdy problémy nebyly, tak za pár dní jsem je měl v krevetárku a pochopil jsem. Takže prosím akvaristického Pána Boha, aby mne zkušenosti s problémy s amoniakem a dusitany ušetřil, vím, že mohou nastata dělám vše pro to, aby nenastaly... doufám :-D
Jo, a omlouvám se za dlouhý příspěvek, já to kratší opravdu neumím. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 09:52 R Muž romant [27987] Re: Sid
Pravda píše, že ho nezažil, tak nevím, on to jistě potvrdí, vyvrátí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 09:49 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: romant
...že kolega něco ve smyslu "měřil jsem, nenaměřil" říkal...
To mi uniklo. O dusitanech to píše malyLibor píše, ale o amoniaku? Kde?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 09:44 R Muž romant [27987] Re: Sid
Já si zdvořile dovolím doplnit k tomu měření, že bude velmi záležet na tom čím je měřeno, protože si myslím, že kolega něco ve smyslu "měřil jsem, nenaměřil" říkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.08.2012 09:37 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: malyLibor
...Zvýšená hladina amoniaku?? Vím, že se to tady hodně píše, ale já to ještě u žádného akvárka, které jsem kdy zakládal, nezažil...
...Dusičnany, prosím... ale amoniak nevím... kde by se tak v akva vzal, pokud je o něj normálně pečováno? ... Třeba jsem měl jen dosud štěstí a ani nevím, jak jsem se vyhnul problémům, protože amoniak v akva by podle mne byl sakra problém...

A zkusil jste vůbec někdy amoniak po založení akvária měřit?! hmm :-)
Amoniak se v akva "vezme" tak, že se začnou rozkládat dusík obsahující organické látky rostlinného a živočišného původu. (Tomuto procesu se říká amonifikace.) Po nasazení ryb tento proces graduje i díky metabolismu dusíku - ryby jej vylučují převážně právě ve formě amoniaku žábrami.
Amoniak v akva problémem je, ale v závislosti na podmínkách problémem různě velkým od "zanedbatelného" po zcela zásadní...
Rozhodující vliv na "závažnost problému amoniaku v akva" má kromě jeho koncentrace především pH.
Nicméně - jak jste i naznačil - než "spoléhat na pH" je lepší věnovat pozornost pravidelné údržbě, tedy odstaňování rozkládající se organické hmoty a výměně části vody. (Podpůrné prostředky nitrifikačních procesů v podobě komerčních přípravků a/nebo aplikace obsahu náplní zaběhnutých filtrů zdravých nádrží se nezavrhují! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 08:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
nitrifikační bakterie přeměňují amoniak na dusitany a ty pak na dusičnany, první dva zmíněné mají v akváriu zvýšené hodnoty právě v případě, že je nitrifikačních bakterií málo, proto se to projevuje hlavně u nově založených akvárií, nebo při nesprávné údržbě. Amoniak a dusitany jsou toxické i při malých koncentracích narozdíl od dušičnanů. Je taky možné že tvůj test na dusitany nefunguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 02:46 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
Vrtani ve dne,ja myslim,ze lide cas od casu kytky presazuji a delaji jine drobne upravy a ty "granulky" ADA maji proste tendenci se rozpadat(pravda je,ze Amaz.2 byla na tom nejhure),jak rikam je to dobry substrat,ale nemusi vsem vyhovovat! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 02:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: malyLibor
Mas pravdu,ze u jinych substratu dobre zalozene akva v zabehu(samo ze bez ryb)by to melo byt v pohode i bez castejsich nez tydenich vymen vody,bohuzel ne u Amazonie,ja ji testoval a Amoniak vyskocil hned(behem par hodin) z 0 na 4.0 ppm. :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 02:17 Muž grunda [1781] - Cichlidy
akva - štěrk, je zdrojem amoniaku je rozkládjící se biomasa - rostliny
akva - ADA, amoniak je záměrně dodáván jako hnojivo pro kytky, plus biomasa
akva - bez substrátu a kytek, amoniak není, do doby než se přidají ryby

to vše za předpokladu, že nemáme buď a)zaběhlý a dostatečně výkonný fitr, b)akva založeno metodou DSM a bakterie už jsou ve dnu c)fitr i dno osídlené

aspoň takhe to chápu já, pokud se mýlím, opravte mne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 01:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: grunda
Zvýšená hladina amoniaku?? Vím, že se to tady hodně píše, ale já to ještě u žádného akvárka, které jsem kdy zakládal, nezažil. A že už jich za ta léta bylo požehnaně. Nezažil jsem ani dusitany, na které mám testy. Dusičnany, prosím, ty se samozřejmě v novém akva vyskytují, především pokud si všechny rostliny koupím a jsou pěstovány z větší části emersně... ale amoniak nevím... kde by se tak v akva vzal, pokud je o něj normálně pečováno? Promiň, to je spíš řečnická otázka, ale kdybys znal odpověď, zajímala by mne. Třeba jsem měl jen dosud štěstí a ani nevím, jak jsem se vyhnul problémům, protože amoniak v akva by podle mne byl sakra problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 00:39 Muž grunda [1781] - Cichlidy
zvýšená hladina amoniku a s ní spojené výměny vody je normální stav v každém nově založeném akva(faktem zůstává, že při použití substrátů ADA je ta hladia vyšší než je běžné), s rozpadáním měl problém substrát ADA amazonia II, jednička a amazonia new jsou v pohodě. Vrtání se ve dně se nedoporučuje u žádného akva a pokud proběhne, je třeba vyměnit velkou část vody - to je stejné u štěrku i soilových substrátů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2012 22:15 Muž Miso [470] Re: Kamilstrom
jj, ale predpokladam ze ten kto sa rozhodne vrazit take peniaze do dna vie preco to robi a co robi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2012 21:46 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: gargamel
Je treba jeste upozornit,ze pro lidi co nemaji z ADA New Amazonia(nebo jejima starsimy produkty)zkusenost,na problemy s ni,nejenom financni,ale zejmena na dobu po kterou,po zalozeni akvaria,nemuzete vpoustet ryby,protoze uvolnuje amoniak do vody a je treba caste vymeny vody(po dobu nekolika tydnu nekdy i mesic)a taky ze neni moc dobre casto se v ni hrabat a presazovat(meni se na pak na bahno a kali vodu).Jinak je to vyborny substrat. :-) !
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:02 Muž abdul99 [51]
Koukám, že jsem tady rozvířil velkou diskusi. Mě osobně zajímala odezva a zkušenosti ostatních s různými substráty. Je mi jasné, že na dně by se šetřit nemělo. S tím, že HC ve štěrku neroste jsem to ale myslel spíš tak, že neroste u mě v nádrži (stagnuje) a ne že všeobecně ve štěrku neroste. Byl jsem zkrátka jenom zvědavej na zkušenosti ostatních i na jiných serverech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 19:37 Muž Miso [470] Re: grunda
sak toto, keby stala o polovicu menej mali by sme to asi moc jednoduche :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 19:37 gargamel Re: Miso
Je to drahota, ale jde to poznat, a to hodně.
Abdul psal, že chce miníčko s eleocharisem a HC, tady se rozhodně vyplatí do ADA zainvestovat a ty výsledky budou X krát lepší. Minimálně ze začátku budou opravdu markantní. Aquasoil snižuje pH, tvrdost, je nadopovaný živinami a krásně drží tvar. V dlouhodobém horizontu navíc odpustí i dost chyb v hnojení a výživě. Já chápu, že se každý snaží ušetřit kde se dá, ale zrovna v tomhle případě šetřit na substrátu není zrovna šťastné.
Mrkněte tady: www.akvarko.cz/… prvních pět akvárií v kategorii jede na ADA Aquasoil, náhoda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 19:29 Muž grunda [1781] - Cichlidy
uvidíš sám, ale podle mých zkušeností stojí(i když na můj vkus trošku moc :-| )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 19:27 Muž Miso [470]
pekne akva moze mat clovek aj so strkom, ADA ma ale aj niaku pridanu hodnotu a za tu sa plati (az zbytocne moc), do 240l by som za nu nebol ochotny zaplatit, mam tam aquaclay a som s nim spokojny. Do minicka ale skusim Amazoniu ci ta pridana hodnota staji aspon trochu za to ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2012 19:21 Muž grunda [1781] - Cichlidy
možná až vyzkoušíš i něco jiného, tak poznáš rozdíl ;-) já jsem si taky prošel akva se štěrkem, pak rataj profi soil a aquasoil a skončil jsem u ADA, rozdíl je obrovský, bohužel i v ceně :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2012 19:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: grunda
a? mám 37 litrů s křemičitým pískem a kytkama bez filtru a funguje už pěkně dlouho, to mi povídat nemusíš. Nemíním se s tebou dohadovat, je mi líto, že jsem se dotkla aquascaperů ;-) Vím jak akvárko funguje, mým akváriím se daří a nepotřebuju žádné speciální serepatičky, až na to budu mít tak si je třeba pořídím, ale zatím jsem spokojená.
Abdul snad bude rád za každou další možnost a radu a má snad vlastní hlavu aby se rozhod sám co chce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 19:11 Muž grunda [1781] - Cichlidy
substrát neslouží v akva jen na uchycení kytek, když je správný tak je to ten neučinější biologický filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 19:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: grunda
každý si kopec s kamením představuje trochu jinak ;-)
Když mají rostliny dostatek světla, CO2 a živin tak jim záleží na tom v čem rostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.08.2012 19:03 Muž grunda [1781] - Cichlidy
právě proto jsem mu radil ADA ;-) vzhledem k tomu, že chtěl něco takového rybicky.net/fotogalerie.php…
jinak názor, že na dně nezáleží, je pěkná blbost(neber to osobně)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: grunda
tak jsem mu poradila další alternativu, nic proti ;-) jasně křemičitej písek moc svah nedrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:53 Muž grunda [1781] - Cichlidy
abdulovi jsem radil já, neříkal jsem, že pokud nebude ADA, tak nic neporoste. řekl jsem mu, že ADA dobře drží tvar a rostou v něm dobře kytky. tudíž pokud chce dělat svah a sázet HC tak ADA je nejvhodnější rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: gargamel
ano učite je v tom rozdíl, i v ceně je podstatný rozdíl. Neodrazuju od zkoušení něčeho jiného, zvlášť v tak malém akvárku ta cena nebude až tak vysoká, tak už tu bylo řečeno.
Vycházela jsem z toho že abdulovi radili že potřebuje ADA aby mu to vůbec rostlo, tak jsem chtěla poukázat na to že nepotřebuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:26 gargamel Re: Miso
Katterinecka zřejmě nikdy nic jiného než štěrk nezkoušela, jinak by nemohla napsat, že je to v podstatě jedno. Jedno to není a ten rozdíl je tak výrazný, až by ses možná divila, vyzkoušej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:16 Muž Miso [470] Re: abdul99
ale zasa preco tu Amazoniu neskusit, na tak male akva to nieje velka investicia. V 200l to skusat asi nebudes ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 17:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: abdul99
na dně až tak nezáleží, i když č.2 mi na tak malé akvárko příjde dost hrubé. Můžeš tam dát písek z flexiobkladů, klidně i tu jemnější zrnitost a pod to zásobní hnojivo, třeba JBL Florapol (zásobní hnojivo je pro kobercovky dobré).
Na HC a eleocharis je dobré jemné dno, ale v podstatě je jinak jedno co tam dáš, jestli obyčejný křemičitý písek nebo speciální substrát, záleží na ostatních podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 15:55 Muž abdul99 [51] – Nano 10l
Mám takovej dotaz, Chci si domů k posteli založit 10l nano akvo. Rozměry 28x15x25cm (d.š.v.) na pár krevet. Technika bude Aquael decolight 9W, atman hf-0100, ze kterého chci odstranit filtrační vatu a akt. uhlí a celou komoru vyplnit bioakvacitem. Hnojivo budu používat PMDD a Easy life Carbo. Chtěl bych si udělat takovej kopec s kamením a s kobercem z HC Cuba a kolem zadní stěny nějaká tráva (asi parvula), popř. něco jiného - poraďte prosím. Pár lidí mi na dno, aby to vůbec rostlo, protože ve štěrku č.2 to stagnuje a nic moc to neroste (spíš nic než moc), radili ADA Aqua Soil Amazonia Powder. Zdá se mi to dost drahé, i když jsem našel i 3l balení za necelé 400. Radili by jste mi to samé? Nikdy jsem s takovým materiálem nepracoval, jak na to? Předem moc díky za odpověďi. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:43 Muž Miso [470] Re: kofejn
podobne som to riesil s Aquaclay, to co plavalo som zlial a odlozil, takze mam nieco do zasoby, ostatne hned do akva. So sadenim rastlin ale vecsi problem nebol ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:07 Muž kofejn [963] Re: radusho
Dneska jsem musel vrátit zavařovací hrnec, už jsou v něm zase okurky ;-) . Myslím si, že ty dva kýble mi budou stačit, základna nádrže má 108x43cm a potopeno je cca 35l. Ale je pravda, že každý den něco klesá. Dovařil jsem v pátek a snad ve středu si pojedu pro kytky do pěstírny web.telecom.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 21:04 Muž radusho [41] Re: kofejn
asi si nedodrzal ten postup od maleho libora lebo me toho nepotopiteneho zostalo o dost menej ak mozem poradi a nikam sa neponahlas nechaj ten liapor takto zaliaty aspon tyzden pripadne dlhsie urcite sa ti bude sadit o dost lepsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 19:05 Muž grunda [1781] - Cichlidy
hlavně to chce dobrou pinzetu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 18:18 -
Aj do najjemnejších substrátov sa sadí úplne bez problémov.Ba dokonca by so tvrdil,že lepšie ako do hrubšieho štrku kde sa niekedy dosť ťažko robí akákoľvek jamka.Chce to len trocha cvik. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 17:00 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: kofejn
Přeju pevné nervy a panáka na posilněnou :-D Páč můj chlap se doma vzteká ještě po 3 týdnech, co ho tam má a navíc ho má smíchaný s pískem, jinak si myslim, že kdyby měl jen liapor, tak mě vydědí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 14:59 Muž kofejn [963] Re: Jupí
Fotka k příspěvku Vím jak Ti je smich . Na obrázku je celý 50l pytel a ten nejmenší kýbl je nepotopitelný odpad. Ale jak do toho budu sázet kytky, to jsem tedy zvědav.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:37 Žena Jupí [125] - Asie – Jupí
No tak má zkušenost s Liaporem je takové , že když je někomu 13 a je to blázen tak fajn. Ale vařit to v noci byla blbost ano :-P smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   15.08.2012 19:17 yenya Re: toni
Když se ti bude zdát málo dosypeš, když hodně, ubereš. Hlavně žádnou vědu a udělat to tak, aby se ti to líbilo a kytky tam mohly růst ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 17:39 Žena toni [68]
hmmm...taky to tak pomalu vidim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2012 12:48 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Takže nakonec těch 5 cm jak jsem psal, bude klasickej zlatej střed. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 12:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Nemusíš to přehánět. Klidně dopředu 3 cm, dozadu 6 cm a je to v pohodě. Dozadu přijdou kořenící rostliny, ty potřebují víc písku. ve předu stačí trocha písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:05 Žena toni [68] Re: ivaha
jj mam ;-)
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114587x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914?od=3101