Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 16:22 Žena @ Morticia [22] Re: Turbínka
Akva: 100 cm x 50 cm x 38 cm. Plži: 2x Neritina zebra, 2x Clithon, 1x Neritina pulligera, 1x Ampularia a X Kružníků, Okružáků a nějaké Levatky. Občas dokrmuju.
Sklo tedy vycídím, děkuju. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 16:02 R Žena @ Turbínka [2498] Re: Morticia
Otázkou je co je to za plže a jak velký objem mají k dispozici. U většiny zdravých akvárií si běžná plží osádka najde jídlo kdekoliv jinde na místech více lahodících oku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 16:00 Žena @ Morticia [22]
Mám dotaz: na předním skle semi rozrůstá jakýsi povlak řas, jsou tam stále vidět plži i to, jak je to od nich ohoblované, ale začíná to kazit dojem. Dolů to jde, ale nevím, zda jim (šnekom) rušit jídelnu..?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 16:29 Muž @ rudiezi [2] Re: ctibum
ako 3-10 cm preto lebo lebo som videl rôzne druhy už...len ma zaujíma či existuje dáka takáto super kombinácia že ho aj vidno v akváriu, neničí rastlinstvo a požiera riasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2017 16:06 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: ctibum
ctibum napsal: 3-10cm...? smich
Brotia herculea klidně i těch deset cm má. A pokud by riskl poškozování kytek, tak Tylomelania patriarchalis. Ta může mít i 12cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 16:03 R Muž @ vaaclav [5951] - EchinodoryRe: rudiezi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 12:50 Muž @ rudiezi [2] – TOP slimák (plž)
Existuje slimák(plž), ktorý požiera riasy, v prípade nedostatku rias spapá aj zeleninu, krmivo pre ryby, neničí rastliny, je aktívny a veľkosťou je tak cca 3-10 cm ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 18:41 Žena @ Morticia [22]
Jeden se dneska dal do práce na předním skle. ;-) A vidím,že to je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 14:15 Žena @ permonici [14] Re: Morticia
Můj clithon se chová podobně. Setrvá dlouho na jednom místě a pak jej najednou vidím na druhé straně akvária, někdy např. po nočním přesunu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 23:15 Žena @ Morticia [22] Re: Mitroz
Ufff,tak to su ráda! Asi se vždy jedou nafutrovat a pak šlofíček. Díky. Uklidnils mě. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 21:57 Muž @ Mitroz [9] Re: Morticia
Ahoj,
mám asi tři déle než měsíc a chovají se podobně. Klidně půl dne parkují na místě, pak pár centimetrů a pak zas parking :-)
Po nějaké době se proberou, projedou celý akvárko a zase se flákají. Nevím jestli je to normální, ale vypadají spokojeně a nezdá se, že by nějak strádali ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 21:29 Žena @ Morticia [22] – Clithon
Zdravím.Mám dotaz ohledně Clithona. V nedělu jsem si z burzy přinesla (kromě jiných) i dva Clithony (od p.Gebauera). Dala jsem je na kámen a do teď udělali okruh max. tak 6cm a jsou tam,kde začali skoro... Je to normální? Ostatní nově přinesené Neritiny normálka lozí do akva. 25°C, 17,3°dH.. Mají 0,5 cm a 0,4 cm. Nechcou třeba ještě tu slanější vodu,už i to mě napadlo...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 19:15 Žena @ permonici [14]
Bacoun: Já taky, proto jsem je vyžebrala na hodném pánovi v prodejně obuvi. :-)
Eliss, ludvik: Děkuji za tipy, poohlédnu se po nich. Taiu neznám, zagooglím. Okružáky jsem zatím v prodejně neviděla (myslím ty větší druhy), ale třeba budu mít štěstí na nějaký přebytek. V Brně přeci musí být plno akvaristů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 12:06 Muž @ ludvik [994] - nerozumí psanému projevuRe: permonici
Na koukání je třeba Taia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 10:53 Bacoun - nerozumí psanému projevuRe: permonici
Já teda osobně mám piskořky k něčemu jinému než ke koukání.Ony když nejsou moc vidět,tak právě dělají tu práci,ke které jsou určeny.Tím nechci říct,že nejsem rád,když nějakou uvidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 08:56 Žena @ Eliss [9] Re: permonici
Já mám ráda okružáky, mají různé barvy a celý den někde lozí. Zdravých kytek si nevšimnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 07:31 Žena @ permonici [14]
Kteří další plži jsou čilí a akční jako ampulárky a přitom nežerou rostliny? Piskořky ve dne spí a lezou líně, clithon je sice milý a aktivní, ale maliný, není mu "pořádně vidět do obličeje" :-D
Ampulárky mi budou chybět. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 21:08 Žena @ Eliss [9] Re: permonici
Měla jsem 2 Ampulárky , byly jako kombajn, tak šly o dům dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 21:00 R Žena @ Turbínka [2498] Re: permonici
Ampulárie jsou jediné z výčtu, které jsou schopné pustit se i do zdravé rostliny a sežrat ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 17:58 Žena @ permonici [14] – Nejrostlinožravější šnek
Mám v akváriu (54 l) několik druhů plžů. Ožírají rostliny rychlostí blesku. Nevím, který nejvíc. Všichni tři byli spatřeni při páchání podezřelé aktivity u stonků a listů.

Kandidáti: Ampularia? Ďáblův roh? Brotia?

Clithona nepodezřívám, stejně tak malé piskořky ani mrňavé okružáky.
Máte tip?
(Ampulárky už jsou na odchodu do jiných lovišť, daří se jim a vyrostly do velkých rozměrů.;-) )
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2016 06:34 S Muž @ ctibum [811] - Snažím se to nezahubit...Re: luda88
No pokud netrváš na terénních úpravch dna, které časem srovnají, tak bych je nechal, dělají za tebe užitečnou práci a když je něco blbě, tak ti to řeknou (viz atlas a/nebo odkaz Jirky Ščobáka). Spíš bych řešil přemnožení. Živí se bordelem (krmení, detrit) ze dna, takže ho je asi hodně, když se jim tak daří. Tedy jestli je máš přemnožené... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2016 02:32 Muž @ JirkaŠčobák [704] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: luda88
Ani, ani :). Neškodí.
Doplňuju, že se samice rozmnožují partenogeneticky, takže ti stačí jedna.
Přečti si: scobak.blog.sme.sk/… Pokud se nehýbe dno, je to ok :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2016 01:29 Muž @ ludvik [994] - nerozumí psanému projevuRe: luda88
Piskořky mají stejnou funkci, jako žížaly na souši ... O dobrosti a špatnosti si rozhodni sám.
Jediná špatnost, co snad existuje je rovnání dna.
A druhá špatnost je ta, že ti co je chtějí je nemají a ti co nechtějí se jich nemohou zbavit. Nejspíš mají u tebe hodně co žrát a reagují jako všechny ostatní živočichové a plži zvlášť - milují se a množí se. Někteří jen množí (třeba zrovna ty piskořky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 00:52 luda88 - nerozumí psanému projevuplži
To je dobrý, nebo špatný??? Co s nimi???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 21:49 S Muž @ ctibum [811] - Snažím se to nezahubit...Re: luda88
Piskořky řekl bych. Nejsi z Prahy? Vzal bych si... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 21:26 luda88 - Snažím se to nezahubit... – Plži
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 19:36 Muž @ Ondrášek [0] Re: afc1886
Dík za radu, co nevidět vyzkouším nějakého šnečka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 19:30 R Muž @ afc1886 [1542] Re: Ondrášek
Tak na řasy jsou lepší šneci,než měchýřovka.Ta jak si umane,tak za sebou nechá vyžraný pás jak po kombajnu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 19:25 Muž @ Ondrášek [0] Re: afc1886
Díky za odpověď. Jo, taky se na to koukal ale pořád sem doufal, že to nebude tak zlé. Původně jsem je chtěl na požírání řas, ale jak tak koukám v praxi to funguje troch jinak :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 19:00 R Muž @ afc1886 [1542] Re: Ondrášek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 18:58 Muž @ Ondrášek [0] – Mohou šneci zhoršit kvalitu vody?
Ahoj, chtěl bych zjistit zda dvě měchýřovky v 60l akvárku mohou za horší kvalitu vody?
Vím, že požírají řasy a zbytky potravy ale od doby co je mám, tak je voda zakalená a množí se řasy. Je moje podezření správné? Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 16:47 Žena @ Bobika [1] Re: Bobika
Tak jen pro úplnost,kdyby někdo hledal a pročítal, odpovím si sama, byl to začátek aktivního růstu. Nyní má ulitu o cm a půl větší a víčko nové. Šmíruje po akvarku a honí co se dá :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 19:40 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: Paul
Bude okružáci betám chutnají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 19:23 R Muž @ romant [24413] Re: Paul
A když sem tam nějakýho rozmáčkneš o sklo, tak si pošmákne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 19:13 Muž @ Paul [1] - Betta Splendens
Ok, díky za pomoc. :-) A nebude na něj Betta útočit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 16:33 R Muž @ romant [24413] Re: LiborSprysl
A až příjde někdo, kdo je obhajovatel "pořádný vany" pro betty, skončí to jenom u těch okružáků. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2016 16:18 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: romant
romant napsal: Vzhledem k velikosti nádrže, bych volil jenom ty okružáky. ;-)
Vzhledem k velikosti nádrže bych se věnoval její hygieně ručně a ne přidáváním další zátěže... stačí krmit s rozumem... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 16:16 R Muž @ romant [24413] Re: Paul
Vzhledem k velikosti nádrže, bych volil jenom ty okružáky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2016 12:00 R Muž @ afc1886 [1542] Re: Paul
podívej se na levatky nebo okružáky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 11:57 Muž @ Paul [1] - Betta Splendens
Ahoj, existuje nějaký šnek, nebo živočich, který by mi pomohl se zbytky jídla, řas a tak? Mám pouze 6l akvárium s bettou.. Asi ne, že? :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2016 21:53 Žena @ Bobika [1]
Mám v aq měchýřku, dnes jsem ale našla její víčko oddělené od nohy. V aq není žádný predátor který by ji to mohl udělat a Helenky jsou oproti ní mrňave.. Je možné,že ji oddělila sama? Myslela jsem, že zdechla protože se vznášela u hladiny ale teď si tu vesele pochoduje jakoby nic..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2016 16:39 Žena @ sivon [1508] - PlžiRe: Sitius
Žádný problém. Pokud nebudeš překrmovat těch pár ryb, co tam máš, lze je udržet v rozumném množství. Pak jsou opravdu velmi užiteční. Pokud by se náhodou přemnožili, není problém z nich udělat potravu pro jakoukoliv rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.03.2016 21:33 R Žena @ Turbínka [2498] Re: Sitius
Buď za ně rád! Jsou to dělnící bez odborů a báječní, krásní tvorové :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 21:31 Muž @ Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Turbínka
Díky moc šneky vůbec neznám, nikdy jsem je nechtěl :-( a natahl jsem to tam asi s rostlinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 21:22 R Žena @ Turbínka [2498] Re: Sitius
Okružák bych řekla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 21:20 Muž @ Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – Název?
Fotka k příspěvku Mohl by mi někdo prosím říct jak se tento šnek jmenuje?Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 17:10 Muž @ patamatix [403] Re: RBSC
Sůl jsem nedával ani nepamatuji,tak uvidím,trochu to víc prohrábnu,možná se my jen za ty roky nahromadily ulity,tak to vypadá blbě :-) Jak říkám nic se v akvu neděje,tak to bude třeba jen krmením,jsem na to opatrný. Beru to podle sebe,když jsem přežranej,tak se my taky nic nechce,takže ryby u mě jsou na tom stejně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 15:53 RBSC Re: patamatix
OT: Sůl už nikoli? Mohou být zalezlí například kvůli vyšší intezitě světla - vážně třeba probagrovat to dno. Jestli to dělá Torben Ti nepovím, vím jen, že v impaktovaných článcích je zmiňována škodlivost některých fulvokyselin, i nepřímá škodlivost pro některé korýše u huminů(vychytávání potřebných prvků z vody). PMDD by muselo být větší množství, a u té petky na výrobu CO2 nepředpokládám vysokou koncentraci. Tož skutečně bych začal s tím, že to exaktně spočítáš vybagrováním. Nejspíš vážně jen nemají potravu, pokud jich je méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 15:38 Muž @ patamatix [403] Re: RBSC
Dávám akorát torben,co2 z petky a PMMD nic víc. Dřív jse je vídal jak lezou po dně,po skle a teď je tam opravdu jen mraky prázdných ulit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 15:34 RBSC Re: patamatix
OT: Nejdřív si ověř, je-li tomu skutečně tak. Vybagrovat tak cca 10x10 cm povrchové vrstvy a spočítat počet a poměr živých k mrtvým.

Čistě hypoteticky to může být tou potravou nebo například solí nebo huminovými látkami(méně pravděpodobné, ale ne nemožné). Zatím bych se přidržel možnosti, že se mýlíš ohledně počtu, nebo jde o nedostatek stravy. Nebo se více rozepiš, co všechno je dodáváno do akvária.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 9453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1898-plzi