Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 21:20 - Re: Raviolka
Smiem vedieť Raviolka zdroj.Ja som sa dočítal to čo som napísal.Že samček sa ojavuje len zriedka a väčšinou sú to všetko samičky,schopné samooplodnenia.Že to u kružníkov nie je ako u hermafroditov,kde jedinec nesie oba pohlavne znaky(samčie i samičie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2014 20:23 Žena Raviolka [2154] Re: prasan
prasan napsal: Z tohto spojenia sú samičky aj samčekovia.Kružníci jsou hermafrodité - samečci a samičky u nich tedy neexistují.

prasan napsal: Sú však schopné rozmnožovať sa i nepohlavne a to partogenézou,čiže samičky dokážu produkovať vlastné životaschopné klony.Tieto klony sú všetko identické samičky.Jelikož nejsou u kružníků samičky viz výše, tak to samozřejmě neplatí. Navíc partenogeneze se u nich nevyskytuje - může docházet vzácně k tomu, že jedinec oplodní sám sobě vlastní vajíčka, ale plicnatí plži (kam patří kružníci) se k tomu většinou uchylují až v nouzi, jinak se páří mezi sebou. To ale není partenogeneze, tam k oplození nedochází vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 14:40 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: prasan
Dik. Vajicka hledat nechci, jen se snazim psat clanek. Popisuju v nem i sneci vajicka, tak jsem chtela mit predstavu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 14:33 - Re: Bella
Rozmnožujú sa vajíčkami.Ak sa oplodnia dva slimáčiky navzájom.Z tohto spojenia sú samičky aj samčekovia.Sú však schopné rozmnožovať sa i nepohlavne a to partogenézou,čiže samičky dokážu produkovať vlastné životaschopné klony.Tieto klony sú všetko identické samičky.Vzhľadom na samotnú veľkosť slimáčiky,hľadať jeho vajíčka v akvárku by bolo ako hľadať ihlu v kope sena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 11:36 Žena Bella [1047] - Rostliny
Dotaz na znale:

Jak se rozmnozuji kruznici? Maji oddelene pohlavi? Jak vypadaji vajicka? Ve zdejsim atlasu jsem odpoved nenasla, googlim a nedari se.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2014 08:43 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: sivon
Aha, saaakra, dalsi akva oblast, kde mi ujel vlak. Ja znam jenom ty zluty klasicky bumbrliky... a uz vim ze jsou i pruhaty... o nejakych dalsich druzich jsem nevedela, a ani jsem je v akvaristikach nezaregistrovala.
Jdu se dovzdelat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 20:59 Žena sivon [1711] - PlžiRe: potass
Levatky je opravdu škoda hubit, ale jdou celkem dobře vysbírat, protože se drží u hladiny. Pak je můžeš darovat, v horším případě zkrmit.
Ale Johan to vystihl přesně - kvalitu vody si kazí většinou chovatel sám překrmováním. Plži jsou v tom nevinně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 20:56 Žena sivon [1711] - PlžiRe: Bella
Záleží na tom, jaký druh ampulárie si pořídíš. Ale i ta "hodná", která zdravé kytky nežere, dokáže pochroumat svou péčí jemnolisté rostliny tak, že je časem stejně musíš vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 14:57 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Bella
Tak já dávám šnekům okurky a takový věci a rostlin se ani netknou ano a to tam mam šneků taky poměrně dost :-D a to ani s neritinama nemam problém ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 14:21 Žena Bella [1047] - Rostliny
Perlicka - kamaradka kdysi mela v kouli zlatou rybku. Po nejake dobe ji posla. Videla u me v akvarku "zlatou" ampularku (no, normalni zlutou, ale pro ni byla zlata). A ze by se ji libila, kdyz ma tu kouli prazdnou. Dopadlo to tak, ze jsem za dva dny mela milyho sneka zpet, neb ji vadilo ze sere... A ta zlata rybka to asi zadrzovala v sobe, a proto posla... nebo co.

Pise se tady, ze ampularky pachaji skody na rostlinach - bych se jich zastala, u me se to nikdy nestavalo, a ze tech rostlinnej druhu uz mi akvarkama proslo (spis prorostlo), a nekdy i poslo dost (a to pak uklizely, spolecne se zbylou sneci osadkou)...

Jedine poskozeni ktere mi v akvarku od sneku vzniklo bylo od neritin, ktere se natolik pilne pustily do kulaty prisedly rasy na anubiasu, ze se proradulkovaly az na pletivo. Jo, a taky mi zlikvidovaly nadhernou zelenou kobercovou rasu, ktera mi porostla bridlicove platy, vyluxovaly to docistadocisla. A takovy krasny zeleny kozisek to byl...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.09.2014 14:09 Žena Raviolka [2154] Re: potass, maryn
Ta karta v atlase je nešťastně napsaná. To se divím, že není takové varování i u všech ryb, jaké produkují množství výkalů a kazí vodu a obratem dodatek, čím vším je jde zabít coze
Levatka se ani extra rychle nerozmnožuje, ani nemá extra velké množství výkalů. A tvrzení, že dost kazí kvalitu vody, zkrátka nevěřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 14:01 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: potass
Jak jsi přišel na to, že Ti kvalitu vody snižují právě levatky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 13:55 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: maryn
No jo, ale každá mince má dvě strany. Jako každý živočích, dělají i levetky bordýlek. Ale jako každý správný chovatel, je potřeba se o nádrž starat a pravidelně (1x týdně) jí udržovat v čistotě. Pak nemůže dojít k tomu, že ti levetky budou kazit vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 13:48 Muž maryn [40] Re: Johan
Třeba z důvodu, který je uveden v atlasu... rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   11.09.2014 11:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: potass
Jak mohou kazit kvalitu vody? Vždyť sežerou jen to, co se tam dostane vaší rukou. Ba naopak pomáhají tím, že se to dřív, než se to rozloží, v nich ještě částečně prodýchá. Ale to já jen tak... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 11:46 Muž potass [0]
zdravim mate nekdo zkusenosti s vyhubenim (nejucineji)levatek?Celkem dost mi kazi kvalitu vody :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:45 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: lolak
Tak mu pořiď clithona nebo neritinu, ti jsou taky moc pěkní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2014 09:24 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: lolak
no jestli můžu poradit, těch ampulárek bych se zbavil úplně. I kdyby se ti kružníci a okružáci přemnožili, není to takové zlo, jako bordel od ampulárek + škody, které dokážou nadělat na rostlinkách. A jak psal jamajcan, na 50l jsou i tak dvě moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2014 09:22 Muž maryn [40] Re: lolak
Ona je ampulárka takové malé prasátko, a do tvého objemu bych nechal maximálně jednu, dvě určitě ne. A i o té jedné bych hodně přemýšlel, záleží na další osádce akva a jejich požadavcích na čistotu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:19 jamajcan Re: lolak
2 ampulárky na 50l akva.,není vážně nejlepší nápad.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:17 lolak Re: Štefan
rozumím btw jak vydím bude to chtit větší rekonstrukci akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2014 09:16 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: lolak
odkalovací zvon :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:16 lolak Re: jamajcan
dobré ale ty mi asi nezvládnou 2 ampulárky na 50l vody co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2014 09:15 jamajcan Re: lolak
Bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:14 lolak Re: jamajcan
aha živí se tím někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:11 jamajcan Re: lolak
Uklízecí plži,se neživí trusem Ampulárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:08 lolak Re: Zoidik
ok tak ja něco takovýho skusím ale zas ta ampulárka je tak pěkná :( dybychv přidal uklízecí plže myslíte že by se to nevykompenzovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2014 08:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: lolak
Pokud nepekrmuješ a udržuješ akvárko v čistotě, tak se nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 08:29 lolak Re: Štefan
ti se ale přemnožují ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 08:10 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: lolak
Kružník, nebo Okružník, malý dříč, který se zdravých rostlinek netkne. Když se poptáš pocestných, určitě je bude mít někdo ve svých nádržích a pár kousků ti věnuje. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 06:58 lolak Re: romant
jasně to chapu sem začátečník kery udělal pravě tady chybu myslel sem šnek je prostě čistič tak sem si kupil prvniho co byl v akvaristice - a byla to ampulárka a ted sem zistil že sem udělal vic škody než užitku a eště sem koupil dvě do 50ky akvárka takže je budu muset propustit a zhanim nějakeho šneka co mi pomuže trochu z uklidem a nechá napokoji rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 06:52 R Muž romant [27987] Re: lolak
Piskořky, ale jenom na ně se spoléhat nevyplácí a dle potřeby zabořit odkalovací zvon je obvykle záhodno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 06:46 lolak – Šnek na udržbu dna
Zdravím nevim jestli jsem ve správnem tematu ale prosím existuje šnek kerý by kromě řas a jako hlavní složku potravy měl detrit a zbytky jidla rybyček?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 12:37 jamajcan
Fotka nic moc,ale mohla by to být Plovatka bahenní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 12:34 radim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 12:28 pavla – snek
Fotka k příspěvku Co je to za druh šneka?dostala jsem včera sneky a nevím jaký to je druh? Prosím o radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 10:50 Žena danol [1] Re: snehulda007
Díky všem za odpověď. Jedná se o to menší-54l akvárium, kde je 1 ancík a 1 Hypancistrus (oba do 5-ti cm). Děje se to, že jsem si myslela, že budu mít malé akva jako "zahrádku" pro všežravky ve větším a zatím je to opačně. Koupím kytku, do 10 dnů začnou zahnívat listy - sklovatět a opadávat, nové jsou jakoby menší pokud vůbec začnou růst. Pokud přesazuju kytku.tak pod kořeny dávám tabletku od Tetry s rašelinou na lepší zakořenění- je fakt,že jsem dělala větší pořádek v akva a kořenové baly jsou pěkné,ale listová růžice nikde. Vyměnila jsem zářivku za novou - typ zjistím. Po výměně vody přihnojím , voda má paratry dle testu o.k., možná dusičnany + , dusitany 0 . CO-očko nemám. No a pokud mi nějaké listy zbydou, tak jsou děravé. Poslední echináč jsem "zachránila" přesunem do většího,kde jsou ancíci 3 - (12 , 8 a 4cm) a je už týden stejný resp. stejně děravý. Asi je pravda,že jim něco chybí,ale netuším co. Filtr je plný šněčků do 3mm a občas nějakého najdu venku, což dříve nebylo.....tak asi tak . Díky moc za rady!!!Vážím si toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 17:59 Muž snehulda007 [850] Re: danol
"listy přes noc jako cedník,tuholisté nikoliv"..Já myslím, že není co řešit...To budou ti ancíci... ;-) Zkus jim zpestřit jídelníček a když to nepomůže tak si budeš muset vybrat,jestli ancíky a tolerovat ohoblovaný rostlinky,nebo krásný rostlinky,ale bez ancíků...A nebo zkoušej jaký kytky jim neboudou šmakovat a na ty se zaměř.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 17:01 Muž Yirka [9126] Re: danol
Já bych se spíše jako na "škůdce" zaměřil na ty krunýřovce. Ancistrusi, to jsou experti na likvidaci i zdravých rostlin. Pro lepší identifikaci problému by posloužilo foto poškozeného listu. Pokud nese známky jakéhosi hoblování, není co řešit. (Tedy je ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.08.2014 14:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: danol
Zkus ještě napsat, ve kterém akváriu se ti to děje. Šneky bych za to nevinil. Oni sice žereou listy, ale ty co odumíraj, na zdravé nejdou. Spíše bych to tipoval, že rostlinám něco chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 14:36 Žena danol [1] – Asi šneci???
Zdravím příznivce akvaristiky.
Zanesla jsem si s kytičkama okružáky. Množí se mi ve filtru ,ale to by mi až tak nevadilo. Ale co mě může maximálně namíchnout,že když koupím novou kytku,tak přes noc má listy jako cedník. Tuholisté nikoliv,ale jemnolisté vždycky. Odchází mi i microsorium a nestačí dorůstat. Co s nimi???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2014 22:43 Žena sivon [1711] - PlžiRe: tereza
Tak ty přebytečné prostě zkrm - neonky i živorodky (a i ancíci) si rády pochutnají. Nebudeš alespoň muset krmit ničím jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.07.2014 06:20 Muž Yirka [9126] Re: tereza
S těmi s bídou deseti litry vody bych to udělal spíš obráceně. To je dal pryč všechny ty trápící se rybičky a nechal jen šneky.....
Popřípadě pořídit do něj místo rybiček krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 01:13 Žena Raviolka [2154] Re: tereza
Máš tam mooooc rybiček. Tohle fungovat nebude a šneci nejsou tvůj problém, ale tvoji pomocníci v tom průseru. Projdi si ty odkazy a řeš skutečný problém, ne to že se ti nelíbí šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 23:57 tereza Re: Turbínka
já ti věřím že jsou užiteční ale už jich tam mam moooc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 23:51 S Muž invalida [3881] Re: tereza
Zkus dát večer tabletu do něčeho a s nalezenejma šnekama to něco (třeba plastovku) vyndej...třeba...nebo je v noci sundej ze skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 23:50 Žena Turbínka [2558] Re: tereza
Nevíme o jaké plže se jedná, mohu věštit, že nějaký okružák nebo levatka. Jsou to hermafrodité a kladou vajíčka, která můžeš manuálně sbírat, jsou to malé slizovité kulovité útvary jako vidíš třeba tady na fotce vlevo (vajíčka okružáka) rybicky.net/fotogalerie.php… . Dospělé jedince můžeš nachytat na okurku a následně odstranit. Ale ještě jednou podotýkám - plž je užitečný a prospěšný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 23:44 tereza Re: Turbínka
dobře... já se kouknu na ty odkazy a pak se ještě ozvu a ještě se chci zeptat jak moc se mohou rozmnožit a jak ovlivnit jejich počet, aby se už aspoň nemnožili98???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.07.2014 23:38 Žena Turbínka [2558] Re: tereza
Neber to zle, ale Tvůj problém nejsou plži v akváriu, ale absolutně nevhodná osádka v nevhodně malém akváriu. Pokud chceš, aby nádrž dlouhodobě prosperovala projdi pozorně následující odkazy:

ttp://rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

Ovšem pokud si moji velmi dobře míněné rady nevezmeš k srdci, jak vyřešit "problém" s plži jsem Ti nastínila. Ale věř, plži problém nejsou, ale špatné dno, absence rostlin, málo výkonná filtrace a nevhodně zvolená osádka. Pokud tenhle problém chceš řešit, založ si zde profil a prezentaci a můžeme se dopracovat k pěkné, dobře fungující nádrži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 23:30 tereza Re: Turbínka
Fotka k příspěvku v20xd30xš19 4x ancistrusi, 2x živorodky, 3x neonky, a ti šneci jsou tak malý a rychlý že je nespočítám, ale je jich hodně
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898-plzi?od=251