Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 18:24 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to:o.m.p
no pokud si je chceš nechat vylihnout,tak nic:)jinak je můžeš odloupnout a vyhodit nebo nakrmit ryby(dle druhu)mě osobně den co den se objeví aspon jeden kokon na skle:)ale dělám to tak,že když se lihnou,dám nad jiný akva kde sou pouze šneci a nechám povyrůst,něco do zveráčů vyměnim za krmeni náký a jinak rozdám třeba jako krmeni..... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 17:21 gabli
ja jsem nechal vylíhnout jeden kokon z osmi a mam ted v akvarku 400 žlutých mrňousů.Zatím to 300l akvárko zvládá.Za pár dní už je začnu odlovovat a pomažou do akvaristiky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 17:03 o.m.p
Tak teda hrozny vajíček nad hladinou
. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 14:41 Muž Kurhell [7]
pěnové hnízdo měchýřovky?????? ne :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-|
nejsem si vědom že by měchýřovky dělali pěnová hnízda ,možná snesou hrozny vajíček nad hladinu ,ale pěnové hnízdo??? :-| :-| .Možná ti to udělala nějaká labiryntka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 14:19 o.m.p
Dnes přez noc se mi v akváriu oběvilo pěnové hnízdo měchýřovky chci se zeptat co s nimi mám dělat až se vylíhnou tone :-O tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 14:12 milan
vylov je. to bude asi nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 11:51 kropal
Díky za rady tak ted premyslim jestli je jenom nejak vylovit nebo nalit nejakou chemii coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:57 Žena Rypka [12] – Čo je toto za plža?
Fotka k příspěvku Pls. poraďte ak viete hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:50 vatkin
Ešte jednu vec, chémiu by som do vody nedával. Chemické prípravky na ničenie slimákov sa vyrábajú z látok, ktoré otravujú nielen slimáky ale čiastočne aj ryby a rastlinky. Cu-meď no no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:46 vatkin
Slimáci prežili v starom dne a tak si ich priniesol domov. Kúp si Botiu macracanthu a po čase máš po probléme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 19:50 MILAN
MOŽNÁ SIS JE PŘINES S ROSTLINAMA NA LISTECH. TAKŽE JE BUD ZREGULUJ NEBO V ZOO PRODEJNE MAJ NA NE PŘÍPRAVEK. HODNĚ ZDARU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 18:24 Kropal – Šneci
Dobrý den, jsem začínajicí akvarista ma akvarium cca 63l a mam v něm stare dno a nové dno koupené v akvaristice a mam takový problém ze asi po 3 tydnech se mi v akvarium mezi rybickami udelaly šneci cca 15 ks a ožíraji mi rostliny nevite cim to muze byt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 20:55 jardik.cardik
pomaha dat do vody misečku a na ní dat tabletu krmeni oni se na to slezou a pak jen odlovíš nebo je chemie s obsahem mědi pokud nechces chemii dej dobře očistěnej plateček mědi do vody musis ale vyvařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 20:36 Muž j_j [18] – rak a šneci
já taky nemám šneky,rak je všechny sežral... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 20:06 Logmann – se máte
ja nemám ani jednoho šneka, prostě se jim u mě nedaří.....a to mě štve!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 13:25 zoo – jak se jmenuje?
Fotka k příspěvku nevite, prosim, nekdo, jak se jmenuje tenhle snek?
diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 14:48 Falcon-554 – Mřenky
Tak jsem si pořídil 3 Mřenky nádherný - hned se vrhli na šneky a tak dlouho je včera a přes noc vycucávali až jich tam mám dnes o 80% méně ...HURÁ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 13:18 Heda – Falcon
Taky jsem si přímo nevšimla, že by mí krunýřovci baštili vajíčka šneků,ale prostě nejsou nikde vidět(skle, listech rostlin...) Zatím co v druhém akva kde je studená voda a tak jsme krunýřovce nedali je po skle vajíček plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 12:54 Falcon-554 – to Heda
Krunýřovce mám taky a nevšiml jsem si, že by baštili vajíčka ... no a prevence u mě jaksi nejde ... denně posbírám šneky a taktéž je rozmačkám. Pestřenci se na to vrhnou a sežerou je - bohužel sami si šneka nerozmačkají a abych se zbavil aspoň na chvilku šneků, tak bych musel celé akva ( písek, kameny, kořeny, rostlinky ) udělat znova ... takže začnu experimentovat s rybama co žerou šneky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 10:28 Muž Ivokuba [1] – plž
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 10:03 Muž j_j [18] – ano
je ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 10:00 Heda – šneci
Za těch 1Oměsíců co mám akva, myslím, že nejlepší na šneky je prevence. Alespoň jednou týdně oddělám vrchní sklo a šneci co jsou na dosah posbírám a rozmačkám a pojednom dávám rybám. Jsou to boje, moc jim to chutná a máte čerství živý krmivo zadarmo. Ale musej se to ty ryby postupně naučit. Až se divím, že se mi tímto způsobem daří šneky regulovat. Přemýšlele jsem i o tom zda krunýřovci jak stále lezou po skle, roslinkách a kamenech nelikvidujou i ty vajíčka. Docela by mě zajímal názor ostatních jestli je moje doměnka správná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 21:31 Falcon-554 – 21:22
No to je super ... takže po novém roce jdu hned schánět páreček ... doufám, že se mě neservou s Pestřencema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 21:22 Muž [] – cichlidky
Tak jsem právě byla svědkem zajímavého úkazu - sameček cichlidky kakadu se vrhnul mezi rostlinky, chvilku něco přežvykoval a pak vyplivnul PRÁZDNOU ULITU! Takže beru zpět, šneky žerou!!! A ta cena v internet.obchodě MIGA... :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 19:10 Muž j_j [18] – hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:57 Falcon-554 – to Vladi
Kouknu ... začnu je schánět u nás a jsem zvědav jaká cena tu bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:52 vik-a – Falcon-554
ja som nasla miesto kde sa najviac mnozili a to som znicila. Odvtedy som zatial nevidela ani jedneho hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:46 Muž [] – ccichlidky
Jsem sice z Pardubického kraje, ale díky spádovosti autobusů si můžu vybrat Brno, Svitavy nebo Poličku. V Poličce je mívají výjimečně, ve Svitavách taky (a párek za 220,-Kč!) a v Brně ve SkloREXu je mají myslím pořád. Za 67,-Kč, což znamená páreček za 134,-Kč. Mně je lovil přímo majitel firmy, vybrala jsem si, které chci a přesně ty jsem dostala. Je to ta nejlepší akvaristika, troufnu si říct, že v celé republice, pracují tam pouze odborníci (rodina majitele) a vřele doporučuji! Stačí mrknout: ODKAZ: www.sklorex-akvarium.cz ... a pak tam zajet. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:43 Falcon-554 – to vikka
Řešíme tu co se šnekama v akva a né prevenci ... teď už mě je prevence k ničemu .. teď už na ně jedině brutální represe bude platit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:41 Falcon-554 – to petra
Stačí se podívat co mám za rybky na mou stránku ... z těch malých tam mám Neonky a Tetry, Pancéřníčky ... o ty poslední bych nerad přišel :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:39 vik-a – petra
no, ta ryba sice zabera na slimakov ale pre rybky nie je velmi dobra kamaratka. moze sa aj stat, ze sa zbavis rybiek, slimakov a budes mat len tuto jednu! :)
SLIMAKY- skus najst miesto, kde sa najviac mnozia. ( u mna to bol filter!), odporuca sa tu dat kusok uhorky a rano zoberes uhorku so slimakmi- no neviem to asi budes velakrat robit.
Ja som zatial vymenila komplet cele AQ a zinky vo filtre som kupala najprv ladovou a hned nato vriacou vodou. Ked som davala novy strk atd. davala som na vsetko pozor! A to aj na ratliny. Treba im prejst rukou po listoch aby si zistil ci tam nie su vajicka slimakov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:35 Petra – šneci
Já jsem napsala,že se pustí i do menších rybek.Ale na šneky jsou úžasný.Ale nevím,co máš za ryby v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:33 Muž j_j [18] – Falco
Apistogramma cacatuoides -moc pěkná ryba,nevite kde v Praze jí maj? ;-) mohla by regulovat počty samomnožícich se raků(procambarus fallax) tak dobudoucna bych taky o ní uvažoval.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:33 Falcon-554 – to Vladi
Do Brna??? ... až do Brna? ... kolik stáli? ... abych měl představu a jak je máš veliké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:29 Muž [] – cichlidky
Zajela jsem si pro ně do Brna do SkloREXu, jako pro většinu našich rybiček. Jsou to snad jediné rybky, které se od první chvíle vůbec nebojí a patentky žerou téměř z ruky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:26 Falcon-554 – to Vladi
No tak pak poreferuj ... kde jsi je koupil/a ... v Globusu v Pardubicích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:24 Falcon-554 – to Petra 18:20
Koukal jsem ... přečti si článek od Evy a dalších ... pak pochopíš proč nechci rybu co sežere vše živé včetně ryb smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:23 Muž [] – cichlidky
Když ony jsou zatím v karanténě a ještě malý... Nemám to srdce nechat je hladem. Ale pak ve společným akva budou muset o potravu trošku bojovat, tak uvidíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:20 Petra – šneci
Zkus se podívat na: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:19 Falcon-554 – to Vladi
No možná zkus jim nic nedávat ... našel jsem několik článků o tom, jak vysrkávají šneky z ulity :-D Doufám, že to není jako s tim Rájovcem a nebo Pestřencem ... mají je likvidovat a dokud jim ho nerozmáčknu, tak jako kdyby tam šnek nebyl ... nechám je pořádně hladovět ... doufám, že mě nesežerou tetry a nebo neonky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:17 Falcon-554 – to Petra
Čtvrzubec ti udělá to samé peklo jako Vrubozubec ... tyto dvě čeledi jsem zamítl hned jak jsem si přečetl pár článků X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:14 Falcon-554 – to Kryplak
Mřenka nádherná ... rybicky.net/atlasryb/mrenka_n ... až 25 cm !!! Si to pak užij :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:14 Petra – šneci
Je to čtverzubec.Ale nevím jak dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:13 Muž [] – šneci
Mám téměř 14 dní páreček cichlidek kakadu, jsou krásné,ale šneků se zatím ani nedotkly - žerou pouze vajíčka. Ale je také pravda, že sušené potravy se téměř nedotknou, tak třeba když jim nedám pár dní patentky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:12 Petra – šneci
Ale vrubozubec paví je dravec.Pokud nechceš nít aqvarium jako tankodrom a bez ryb a rostlin,tak vrubozubce nedávej.A dorustá i přes 30cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:10 Falcon-554 – to Petra
Co jsou ti Tetradoni? ... jaký to má přesný název?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:09 Falcon-554 – to Kryplak
Cichlidka by to měla umět od přírody stejně jako mřenka nádherná či vrubozubec, ale je to fešanda a je do 5 cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:05 Petra – šneci
Dobrý na šneky jsou i tetraodoni,ale až nebudou mít co baštit,tak se ti pustí i do menších rybek.Nikdy jsem neslyšela,že by mřenka nádherná žrala šneky!Vím,že dokáže svým "rypáčkem" zavrtat až do hloubky 3cm a vyčistí skvěle dno,ale že by žrala šneky,to nevím.Ale nechci se hádat.Jistá si nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:01 Muž Sprachys [48] – .
btw kdyz to chces ucit cichlidku tak to muzes rovnou zkusit naucit ty svy neonky a mas to :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:00 Muž Sprachys [48] – .
takzr tu mrenku mam uz 2 mesice, jedna ma tak 3-4 cm a ta druha + - 5 sneky nemam ( jen dve velky mechyrovky ptz na ty si netroufnou ) potom je muzes dat do jinyho akva, nekomu darovat nebo prodat atd... hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [17] 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898-plzi?od=801