Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 19:40 Žena HáňeKáně [1] Re: HáňeKáně
Fotka k příspěvku Neřekl, doporučila mi je paní v akvaristice, tak jsem je vzala..:-) a rikala jsem ji ze mam 30l dennerle, říkala, že neonka modra je do malých akvárií;-) aktualizuju, jen co se dostanu domů. Na skle se mi právě tvoří zelená řasa, myslela jsem, ze to bude stačit.. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 18:45 R Muž ctibum [6895] Re: HáňeKáně
Chtělo by to aktualizovat a oživit prezentaci. V té neaktivní moc řasy nevidím...
Že to pro ty neonky není ideální ti už asi někdo řekl... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 18:29 Žena HáňeKáně [1] Re: Anthrax
Cca po 3-4 dnech,maximálně do týdne, mají co žrát, jiné plže nemám. Je tam 10 neonek modrých a aktuálně 2 opět skoro mrtve neritiny. 30 litru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 18:23 R Muž Anthrax [4745] Re: HáňeKáně
Po jaké době zhruba? Kolik jich bylo? Takhle bez infa těžko říct. :-) Co je to za nádrž? Mají co žrát? Jsou tam i jiní plži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 18:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: HáňeKáně
- neritina potřebuje hodně řasy, tak třeba zde mohl být problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 18:15 Žena HáňeKáně [1] – Neritina
Dobrý den, prosím o radu. Již několikrát jsem si koupila neritiny a pokaždé pošly..krevety i ryby jsou OK:-(dělám něco špatně? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 16:11 Muž Papik [617] – Brakická voda
Netušíte, jestli jsou nějací plži, kteří žijí v brakické vodě? Kromě některých neritin.

Nemyslím vyloženě mořské plže ani larvy sladkovodních, které se v brakické vyvíjí a pak se vrací do sladké vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.05.2020 22:21 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vlka
Kružník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 22:13 Muž vlka [3444] – ...
Hezký pozdní večer, chci se zeptat, který z plžů je ,,na stejné úrovni,, jako Okružáci a Levatky ? Tzn. neryje dno a vesele nebaští rostliny ? Chtěl bych rozšířit pomocníky v AQ. Děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 21:22 Muž kuči [23] Re: Spunt
Zdravým. Já osobně mám jednu neritinu zebru a jednu neritinu puligeru a docela to funguje. Dekorace mám bez řas, ale na skle trochu řas je. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 20:34 Králík Re: Spunt
Záleží na tom, kolik tam máš nadbytečné potravy, aby Ti potom nežrali rostliny. Já osobně bych tam hodil tak tři a kdyby byla potřeba, tak bych ještě dokoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 13:01 Spunt – Clithon Corona
Dobrý den,
Chtěl bych si pořídit pár jedinců plžů Clithon Corona. Chtěl bych se zeptat, kolik by jste mi jich doporučili do akvária velikosti 40l? 5 jedinců či více nebo méně?

Předem děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 17:28 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Planorbella
Jestli jich bude hodně, to netuším, zatím jsem viděla dva nebo tři mladé šnečky, protože stejně jako dospělé bahenky i jejich novorozenci preferují noční aktivitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2019 12:18 Muž Planorbella [643] Re: zelenakapusta
Těch bude omnoho víc, samice rodí pravidelně a v noci. Navíc maláďata jsou po narození celkem velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2019 12:16 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Planorbella
Děkuji za informaci :-) Navíc těsně před zhasnutím jsem našla ještě jednoho pruhovaného šnečka, takže je to jisté hop Mám z toho radost hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2019 12:14 Muž Planorbella [643] Re: zelenakapusta
Ano, s filopaludinami se mi stalo to samé, samice mohou být oplodněné a už jsi si je tak donesla. A hned po přinesení porodily. Navíc ve Tvém akváriu mají nejvhodnější potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2019 12:03 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Je to vůbec možné?
Fotka k příspěvku No aby do mě hrom bacil! coze
Je vůbec možné, aby se mi bahenky rozmnožily za pouhý měsíc a jejich potomek stihl dorůst do této velikosti? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 22:06 Muž Otonic [54] Re: zervajs
díky za informaci, už jich porodila celkem dost a jsem se pídil po odpovědi tak ještě jednou dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 21:58 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Otonic
www.google.com/…

v článku je popsáno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 21:41 Muž Otonic [54] – dotaz
Ahoj, nevíte prosím někdo kolik mladých může po jednom oplodnění porodit Brotia hercula? Prozatím se mně nepodařilo vypátrat odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 19:58 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: KaGaOri
Ahoj, já jsem začal před časem taky míchat tvrdou brněnskou vodu s vodu z RO (hlavně v kvůli snížení vysoké vstupní hladiny dusičnanů a pak taky kvůli tvrdosti) a šneci to bezproblémů zvládli.
Měnil jsem po týdnu vždy 30% vody v poměru 1:1. Od té doby jsem s parametry vody v AQ spokojen a je to vážně poznat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 19:46 Muž Planorbella [643] Re: Maq
Jo, máš pravdu napsal jsem to blbě, měl jsem napsat "méně".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 19:44 Maq Re: Planorbella
Věřím. V krmivech je (mělo by být) hodně dusíku a fosforu. Odumřelé listy rostlin jsou skoro samý uhlík (a někdy trochu vápníku nebo křemíku). To bakteriím dvakrát neleze, a často jim do začátku musejí pomoct houby.
Takže, velké rozdíly v průběhu jsou jistě možné. Ale nedá se napsat, že vodu nekazí vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 19:39 Muž Planorbella [643] Re: Maq
Aha, to jsem tedy nevěděl, díky palec
Já jsem vycházel z pozorování a tyto výkaly, tvořené růžkatcem opravdu vodu nekazily. Naproti tomu výkaly tvořené krmivem pro ryby mi vodu kazily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 19:27 Maq Re: afc1886, Planorbella
afc1886 napsal: Nevím kolik akvárií nebo sklenic bez dna a jen se šneky jsi měl, ale věř mi, že i flaška plná růžkatce s okružáky a levatkami a hovínka jen tak před očima nemizí. A nemyslím si, že tam mám nefunkční prostředí. Nemám jen jednu sklenici bez dna, abych nemohl porovnávat.
Možná si nerozumíme. Já jsem mínil "nefunkčním" prostředím takové, ve kterém probíhá dekompozice pomalu. Což je špatně. Bez ohledu na to, v kolika nádobách se to děje.
Vloni jsem jeden čas zápolil se sinicí, tak jsem s ní pokusničil. Nebyla to akvárka bez substrátu, byl tam jemný písek (0.6-1.2 mm). Na substrátu a rostlinách byla sinice, a dal jsem tam spousty okružáků. Aby ji žrali.
V jednom z těch čtyřech akvárií, pouze v jednom, se hromadily výkaly okružáků. A to v tom, kde byla voda silně kyselá (pH 5.5). Tam bylo prostředí "nefunkční" v tom smyslu, že tam nefungovala dekompozice. V daném případě to bylo právě kvůli tomu nízkému pH, které bakterie nemají rády. V ostatních výkaly mizely beze stopy. Tam dekomozice probíhala správně = rychle.
Ve Tvých sklenicích je taky nějaký důvod, proč tam dekompozice neprobíhá (resp. jen pomalu), a je to tedy akvaristicky nefunkční prostředí.

Planorbella napsal: Mimochodem tyto výkaly nekazí nijak vodu, jsou tvořeny odumřelou masou růžkatce a různými filmy.
Omyl. Organická hmota se podle původu liší procentuálním zastoupením různých prvků, ale v principu je to totéž. Výjimkami jsou jen lignin a huminové látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 18:50 Žena KaGaOri [89] – plži x voda z osmózy
Chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte poznatky či zkušenosti s tím, jak plži snáší přechod z tvrdé do měkčí vody. Mám teď tvrdovodu (20° celková tvrdost) a chystám se začít při výměnách vody postupně přidávat vodu z osmózy. Cílová hodnota je někde okolo 8° celkové tvrdosti. Řeším jak moc rychlý pokles si můžu dovolit, aby to s nimi nezamávalo. Plán je 1x týdně výměna 100 l vody (250 l hrubý objem akva, tj. cca 200 l vody celkem), z toho 50 l z osmózy a pokračovat s tím tak dlouho až se dostanu na žádoucí hodnotu. Pak spočítám podle počtu výměn poměr vodovodní : z osmózy a pojedu podle toho. Myslíte, že si můžu troufnout přilít jim napoprvé rovnou celých 50 l z osmózy, nebo raději začít třeba s 25 l? V akvu bydlí okružák kanadský, levatka ostrá, plovatka toulavá a piskořka věžovitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 18:08 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Však nic takového jsem nepsal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2019 17:31 Silviebaris Re: Planorbella
Já nikde nepíši o tom,že je tam nechci,nebo jak se jich zbavit,ja ukazuji,kolik bordelu vyprodukují...chci říct,že vhozením např,100 okružaků do akvária,v kombinaci s výkalemi z ryb,může způsobit zhoršení kvality vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 17:13 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Ono ani nejde, aby ty výkaly mizely.
Časem, když to takto necháš, tak se dno vytvoří. Ale ani poté ubývat nebude, pomalu se bude tvořit.
Mimochodem tyto výkaly nekazí nijak vodu, jsou tvořeny odumřelou masou růžkatce a různými filmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 15:37 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: silviebaris
já vím... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2019 15:35 Silviebaris Re: zervajs
Fotka k příspěvku Já tam ale žadný dno nemám...;-) Vespod vazy je nalepka,tak to by mohlo vadit tomu dnu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 15:34 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: afc1886
já tomu maqovu termínu rozumím tak, že je nefunkční dno,kde ( hlavně) probíhá vona přeměna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.05.2019 15:10 R Muž afc1886 [14681] Re: Maq
Maq napsal:Na druhou stranu to signalizuje nefunkční prostředí, protože do těch hovínek by se okamžitě měly pustit dekompoziční bakterie a měly by Ti mizet před očima.
Nevím kolik akvárií nebo sklenic bez dna a jen se šneky jsi měl, ale věř mi, že i flaška plná růžkatce s okružáky a levatkami a hovínka jen tak před očima nemizí. A nemyslím si, že tam mám nefunkční prostředí. Nemám jen jednu sklenici bez dna, abych nemohl porovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 14:40 Silviebaris Re: Maq
No vidis,a nemizí,hromadí se na dně...Je to jen váza kde je růžkatec a přebytek šneků,které odebirám z akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2019 14:33 Maq Re: silviebaris
Je to zajímavá fotka z toho hlediska, kolik žrádýlka šneci oberou z povrchu té napohled čisté rostliny.
Na druhou stranu to signalizuje nefunkční prostředí, protože do těch hovínek by se okamžitě měly pustit dekompoziční bakterie a měly by Ti mizet před očima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2019 12:29 Silviebaris Re: Maq
Jasný,ja jen chtěla ukazat co detritu naděla 15 šneků,co teprve 50,100 a vice...asi mazec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 11:53 Muž larix [1420] Re: Maq
Presne tak. Slimáky do kolobehu látok neprispievajú hmotou (na rozdiel od rýb) ale iba energiou (s výnimkou prípadu, keď niekto kŕmi slimáky cielene).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2019 11:31 Maq Re: silviebaris
Což znamená, že ještě o trochu víc bordelu sežrali jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2019 07:18 Silviebaris
Fotka k příspěvku Jen pro zajímavost,kolik bordelu dokážou šneci /asi 15kusů/ vyprodukovat asi za 10 dní...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 22:21 Muž Planorbella [643] Re: Dorea
Aha, no každopádně držím palce pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 22:08 Dorea Re: Planorbella
Ono to možná klame, ale on jen tak leží na tom kameni zavrtaný v ulitě. A bohužel se od té doby, co jsem ho dala zpět do vody nepohnul. Koukala jsem na něho několikrát. Ale vyměnila jsem mu vodu, nahoru pro sichr dala zábranu. Tak snad to kluk ještě rozdýchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 21:59 Muž Planorbella [643] Re: Dorea
Tak to žije!
Musí se i pohybovat, protože je přilepený ke sklu, chvilku ho sleduj a uvidíš, že se hýbe a leze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 21:54 Dorea Re: Planorbella
Fotka k příspěvku Ponořil se ke dnu a momentálně vypadá takhle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 21:28 Muž Planorbella [643] Re: Dorea
Jak říkám ještě počkej.
A teď plave na hladině nebo klesl ke dnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 21:25 Dorea Re: Planorbella
Nevím přesně jak dlouho(těch dvanáct hodin byla maximální hodnota), ale víc jak dvě hodiny to určitě bylo. Každopádně díky moc za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 21:21 Muž Planorbella [643] Re: Dorea
Tak to je s největší pravděpodobností není naživu, 2 hodiny na suchu ještě přežije, ale 12 je hodně a jednoduše vyschl. Můžeš počkat, no moc šancí mu nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 21:16 Dorea Re: Planorbella
Obě fotky jsou foceny už před tím, než si vyšel na výlet. Díky moc za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 21:12 Muž Planorbella [643] Re: Dorea
Je to levatka a pokud je ta první fotka vyfocena po tom incidentu, tak je živá.
Levatky rády chodí na výlety a není to nic neobvyklého, jen když se zkazí voda a nebo malý objem vody, je opouštění vody častější.
Jinak jsou na tom plži s víčkem a bez, jak, to si lze domyslet. Například piskořky vydrží i pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 21:06 Dorea – šnek bez vody
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
jdu asi s trochu hloupou otázkou, ale jak dlouho dokáže přežít akvarijní šnek bez vody?
Při výměně vody řasokoulím jsem zjistila, že jsem si s nimi přinesla i šnečka. Dala jsem ho tedy do jiné nádoby a ten trubka mi z ní po čtrnácti dnech vylezl a zjistila jsem to asi po dvanácti hodinách. Hned jsem ho dala zpátka do vody, ale i po několika hodinách je pořád takový zalezlý do zadní poloviny ulitky a nevypadá, že by se měl k životu. Je možné, že to ještě rozchodí? Díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 21:30 Muž Welt [4] Re: ctibum
Tak to je fajn že budou malí je toho hodně co musí uklidit než je budu redukovat :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898-plzi?od=51