Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 18 Žádná další stránka   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:58 Falcon-554 – to J_J
Už jsem si našel co si pořídím ... Apistogramma cacatuoides ... Cichlidka kakadu co vyroste do 5 cm a měla by baštit šneky ... když je baštit nebude, tak jí to asi budu muset naučit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:56 Falcon-554 – to kryplak
to samé co pro Dussy ... nechci Mřenku nádhernou co vyroste do 20 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:55 Falcon-554 – to Dussy
Přečti si co jsem psal ... rozčiluješ se a píšeš Mřenka nádherná ... psal jsem, že nechci 20 cm velkou rybu a mřenka nádherná se dorůstá 20 cm :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:54 Muž j_j [18] – rak
záleží taky na tom jak sou vyhladovělí...ale když s tím máš zkušenost,tak máš asi pravdu....jinak rak je fakt sežere ;-) ale pak začne žrát i kytky,což asi nepotřebuješ. hmm
s tim vyhladověnim si byl o minutu rychlejší... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:54 Muž Sprachys [48] – .
jendim slovem: mrenka nadherna ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:53 Falcon-554 – to Vaclav
...díkec ... někde jsem tu už taky viděl pastičku na šneky dokonce vyfocenou ... našel jsem na jiném serveru, že dobré na šneky jsou Cichlidky ( asi si pořídím páreček ) ... no doufám, že nezůstane jen u "psaného pravidla" a Cichlidky se do šneků pustí!!! Rájovci a Pestřenci jsou mino ... zkusím ryby 3 dny nekrmit a uvidím jestli se šneci začnou ztrácet ... dnes jsem jich vytahal snad 100 ... vždy je čisté dno a za 1 hodinu jich tam je zase na další sbírání tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:48 Falcon-554 – Dussy
Buď od té dobroty a nešmajruj ... ano ... píší všude, že Rájovec dlouhoploutvý a Pestřenec červený jsou na šneky ... mám 3 Rájovce a 4 Pestřence a dokud jim šneka nerizmačkám, tak si ho ani nevšimnou !!! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:40 Muž j_j [18] – raka :-)
raka! ten to sežere úplně všechno,ale úplně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:15 Usine – Šneci
také jsem se potýkal s těmito obyvateli akvaria, když jsem si je přinesl s novou rostlinou. rozmnožili se natolik, že ruční likvidace v akvariu byla zcela nemožná. proto jsem si v hornbachu koupil od fy jbl past na plže. je to taková krabička, kam se umístí (jako návnada) tableta zeleného krmiva. Šneci do této krabičky nalezou otvorem, který je přisbůsobený tak, žaby se jim už nepodařilo vylézt zpět .za několik dní je je po šnecích. je nutno si uvědomit, že tito malí šneci vyvýjejí svojí aktivitu převážně v noci, přes den jsou z větší části zavrtáni pod kameny, kořeny nebo i v pískovém dně. tato past je na šnaky velmi účiná. ale ten, kdo má v akvariu ryby typu ancistrus,obývající dno akvaria různé sumečky nebo které se živí zeleným krmivem, musí tuto past něčím zatížit, aby ji ryby nepřevracely a hlavně se nedostaly dovnitř. Řešil jsem to tím způsobem, že jsem přes otvor této krabičky, který je obdélníkového tvaru, přetáhl několik slabých gumiček do vlasů a zatížil jsem ji kamenem. v noci tam pak šneci nalezli a ráno byla krabička plná těchto návštěvníků. podobnou krabičku fungující na stejném principu, jsem též viděl i od fy sera.
ještě uvedu další možnost sběru šneků, kterou nevědomky vymyslel můj kamarád, když chtěl vytvořit úkryt pro své ancistrusy. dal do akvaria na dno polovinu skořápky z kokosového ořechu. jelikož udělal na vrcholu skořápky maký otvor a ancistrusi se tak nedostali dovnitř, snažil se druhý den tuto chybu napravit. když tuto skořápku vyndal z akvaria, byl mile překvapen, jak byla z vnitřní části obalena šneky. tímto způsobem se mu v krátké době podařilo zlikvidovat všechny nežádoucí šneky v akvariu. To jsem jen okopíroval. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:10 Dussy – ...
jezisi je to vsude napr. mrenka nadherna a rajovec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:06 Falcon-554 – ........
Už jsem zkouknul milion příspěvků, ale ani jeden, kde bych se dozvěděl to co chci. Buď má ryba 20 cm a nebo sežere všechny šneky včetně ryb a to taky nechci. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 16:52 Sidonius – Šneci
To jsem upřímně rád! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 16:49 Falcon-554 – hmmm
... to jsi mě teda pomohl coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 16:47 Sidonius – Šneci
Zkuste trochu hledat - řeší se to tu co chvíli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 16:43 Falcon-554 – Šneci
Nemáte někdo něco spolehlivého na šneky? ... vysbírat to nejde a ty šmejdi s ulitama se množí a množí a množí !!! Nechci tam rvát žádnou chémii, tak pokud někdo máte nějakou radu, tak něco přirozeného ( nejlépe přeirozeného nepřítele, ale né zase takového aby mě to sežralo 1/2 akva s rybama ) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 19:09 Dussy – ...
taky sem si vcera kupoval 2 a jedna nich byla zdechla mam zebru tygra a ta zdechla byla neco mezi zebrou a tygrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 18:12 kiiki – ti prodavači:(
Hm tak to je blbý......Jenom prázdná ulita.... :-O rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 17:29 zoo – zebry
kupuj ty co jsou prilepeny na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 16:10 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Díky
Díky za odpověď. Taky jsem si tam koupila jednu zebru a až doma jsme zjistili, že to je jenom prázdná ulita! sad Aspoň vím, na co mám příště dávat pozor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 16:07 kiiki – neritina
tak to měli správně.Je to taky neritina já jí měla taky dokonce 4.Všecky z ničehonic umřely sad :-( Říká se mi n.paví očko a taky tygr. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 16:03 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Tečkovaný plž
Včera jsem koupila ve zverimexu šneka, tvar ulity má jako N. zebra, ale místo pruhů má na ulitě černé tečky. Víte co je to za druh? nemůžu to nikde najít. V krámě měli napsáno, že je to Šnek tygr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 13:13 karci – Planorbis sp. ;-)
Planorbis - terčovník (okružák) je celý rod, nehledě na to, že okružák se říká snad každému "šneku" v akváriu, vyjma snad Pomocea bridgesi.
To co myslíš je Planorbis corneus - okružák ploský, chleš-li.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 20:41 honky – ...
rak si na nich smlsne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 20:39 akara123 – dotaz
Říkáte zbavit? A jak? Dejte mi nějaké tipy, bojuju s nima od začátku a nic jiného než sběr nepomáhá. Nechci jít do chemie, mám strach o rybí osádku. Co nějaké rybky? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 17:02 markii – okruzak
me se okruzaci premnozili, ale takovi ti velci, meli 5 cm, a ty mlade jsem rozmackavala o sklo, aspon meli mi ancitrusici co papat tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 18:09 maliman – klz
Já myslím ,že by to s tlamovcema vydržela nějaká velká ampulárie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 14:52 KLZ – JZT
mam tlamovce existujou nejaci sneci ktery s nima prezijou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 23:41 Šaman – okružák
okružáků se opravdu zbav. je to sairait. a bacha na vajíčka- lepí je po celim akvárku rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 21:49 Linda – šneci
Souhlasím!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 21:25 vatkin – šneky
Okružáky vzhoď, lebo sa ti premnožia v akváriu a už sa ich nezbbavíš, alebo len veľmi ťažko. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 18:21 Muž Horác [3942] – šneci
Záleží na druhu. Například u ampulárií se doporučuje jedna na 30-40 litrů vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 17:52 Pavel – Množství
Jaký počet šneků do akva 41l. Předem dík. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 12:43 Sidonius – To Vojta
Takto se to říct asi nedá... Vodu přímo nečistí, ale pomáhají zbavovat akva organického odpadu, (odumřelých částí rostlin, zbytků krmiva, případných uhynulých živočichů), a tím brání jeho zahnívání, rozvoji plísní a jiných choroboplodných organismů.
Výkaly plžů jsou samozřejmě také organickou zátěží, ale bakterie je přeměňují na výživu rostlin.
Počet plžů by měl být přiměřený podmínkám v nádrži, zejména velikosti akva, hustotě a prosperitě rostlin...
Plži také jsou dobrými ukazateli kvality vody - jsou citlivější než rybky na škodlivé látky, takže jejich úhyn signalizuje, že v akva není něco v pořádku. Naopak jejich přemnožení svědčí o podmínkách příznivých, bohužel ale i co do nadbytku potravy... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 19:52 Vojta – šnek
Slišel sem že plži čistí vodu v akvariu je to pravda? Zatím díky. ne :-O coze ne ne ne ne ne ne ne palec potlesk rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 08:34 paulinn – To Havel-st
mě "hodné ampullárie" zlikvidovali téměř všechny rostlinky:)) Jsem myslela že to jsou pestřenci, ale ampulárie byly přistiženy při činu tone Jednu za to sežraly mřenky a druhá už je teď trošku hodnější:)) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 17:47 Xantis – šnek
měchýřovka je super šnek potlesk :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 17:14 matko – cool
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 16:05 kiiki – .
já mám ráda měchýřovky(klasický hnědý nebo zlatý šnek)a neritiny(zebry a paví očka). potlesk šnečka určitě můžeš do kulatého akva dát ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 02:55 Havel-st – slimáčik v guli
Šnek v kouli může být, má nedokonalé vidění, vnímá prý očima spíše jen intenzitu světla.
Myslím, že ryba je na tom mnohem hůře, má široký zorný úhel a předměty za sklem se jí musí, jakoby pohybovat. Bude to asi jakoby si člověk nasadil brýle o 50ti dioptriích - strašná představa. :-O
Nemám rád okružáky, co mi občas ožírají listy rostlin - mám rád mé hodné ampulárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 00:44 matko – mate radi slimaciky
chcem sa spytat.. ako su na tom slimaciky, co sa tyka gulatych akvarii? vadi im to? nevadi im to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2006 18:13 Havel-st – šneci z rybníka
A ani z louže, kde nejsou ryby - můžou tam nalétat kačeny, volavky, či jiná havěť a tu nakaženou svoloč tam zavléct. Šneci mají v sobě nebývalou sbírku bakterií a někdy i cizopasníků.
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2006 13:59 ondra – Plži
Já bych si je do akvárka nikdy nedal, ale udělal to muj kámoš, a chcíply jak ryby, tak šneci a kytky na tom taky nebyli nejlíp. no tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 20:11 blek – šnek
je to okružák ploský ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 20:03 Havel-st – okružák
Hm, já měl zato, že okružák právě nemá tu plošku z boku na závitech, že má větší průměr a je placatější (menší šířka ze předu).
... a jó, on to bude nějaký Okružák-exot, já dosud vidě jen ty naše křehké.
Děkuju za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 19:58 Janik – snek
klasickej okruzak
http://rybicky.net/atlasplzu/cesky/o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 19:54 Havel-st – Plži, kdo jsi?
Prosím Vás, nevíte někdo co je tohle za plže? Můj život na tom nezávisí, ale rád bych věděl, co je zač, když už s ním musím žít. Donesl jsem ho z jedné školy s javským mechem.
http://rybicky.net/k/forum/277.jpg
vice fotek:
http://havel3.ralsko.net/akvarka/_binec/snek/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 22:21 Ursus – asi tak
Nic vůbec nic z rybníka nesmí přít do akvária!!!! Natož plži a mlži - přenašeči různý havětě a chorob!!! no no tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 22:10 Netpetr – plži z rybníka
Mohou plži z rybnika do akvaria...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2005 22:50 Šmoula Re: lajkouni
Vaši šneci jsou pravděpodobně okružáci. Mohli jste si je do akvária zanést např. při koupi nových rostlin. Pokud si je chcete v akváriu nechat, tak vás musím upozornit, že jestliže jsou to okružáci, tak se vám můžou natolik přemnožit, že nebudete stíhat je likvidovat a nakonec to skončí tak, že vám z nedostatku potravy mohou zlikvidovat všechnu zeleň v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2005 21:28 lajkouni – sneci
v akvarku se nam z niceho nic objevili 2 snecci.nikdy jsme zadne nemeli.zivime zatim jen susenou stravou...nevime kde se vzali..? nevite,co jsou zac?prvni den byli mali asi 1-2mm a zluti, po ctyrech dnech asi 5-6mm tmavi az cerni.dekuju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [18]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898-plzi?od=851