Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 12:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Raviolka
Wow... a co tedy u Brotií považuješ za důležité? Je fakt, že sežerou i kopřivu, a to nejen listy, i stopku... ale nejraději se popásají na řase na skle, kamenech a kořenech. No a za nejdůležitější pro to udržet je naživu považuji to, že denně musím sledovat akva a všechny přepočítat, a když je nevidím, tak prohlédnout dno, aby některá neležela vzhůru nohama - neobrátí se a umírají hlady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:48 Žena Raviolka [2154] Re: malyLibor
Vida, zrovna u brotií já řasy za důležité nepovažuju - opět teda narážím na rozdíl mezi "viditelnou řasou" a tím, co je na skle apod. Řasa je nouzovka, aby měly aspon možnost něco žrát, kdyby ty hlavní zdroje nebyly dostatečné. Ale já mám B. armata a B. herculea, pokud by to hrálo nějakou roli - nemyslím si, že by byly tak odlišné, minimálně armata a pagodula pocházejí evidentně ze stejných ekologických podmínek. Spíš jde o to najít ty podmínky a "režim", který jim vyhovuje - každý pak máme svoje zaklínadlo a toho se držíme.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 19:54 Muž malyLibor [5371] - Asie
Moji nejoblíbenější šneci jsou Brotia pagodula. Ale je pravda, že než se mi podařilo je udržet, už jsem měl několikrát chuť to vzdát. Vypěstovat jim dostatek řasy k životu je někdy až nadlidská dřina... a jindy to jde zcela samo. Ty řasy, to je prevít. Když je člověk nechce, má jich plno, ale když je potřebuje, tak se ne a ne objevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 13:38 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Raviolka
Jsou krásní a ve svém oboru opravdu umí, to je fakt, který nikdo nezpochybňuje. Jejich jedinou nevýhodou je to, že je nemůžeme namnožit a jejich úmrtnost během převozu, prodeje a nezvládnuté aklimatizace je značná :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:27 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Raviolka
ano raviolka má pravdu,to je jako by ste chtěli po zedníkovy aby vyšíval :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.12.2013 10:44 Žena Raviolka [2154]
Neritiny a lenoši? Hm, pokud je nasadíte na řasu, kterou preferují, tak dokáží zázraky. To je "nízká" řasa na skle, rozsivky apod. Samozřejmě i na kamenech a rostlinách. Na toto jsou neritiny i clithoni perfektní, udržují plochy čisté jak žádný jiný šnek. Problém je, když od nich člověk čeká jinou práci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 09:10 Muž snehulda007 [850]
Klasický okružáci jsou nádherný šneci (ty modrý a růžový moc nemusim), ale od tý doby co se dostaly do módy surmovky se shánějí čím dál hůř...teda aspoň já mám takovou zkušenost.
Neritky a clithoni moc velký pracanti nejsou,ale já je mám rád pro jejich krásný zbarvení a mám je ve všech svých akv. teda kromě toho s rakama..
Úžasnej šnek je podle mě Faunus.Sice to neni žádnej velkej krasavec,ale krásně vyčistí dno od všech zbytků potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   22.12.2013 00:01 Žena sivon [1694] - PlžiRe: petulinakk
Okružáci jsou navíc zadarmo, sami se množí, nejedou k nám přes půl světa, houf okružáků zvládne stejnou práci jako neritina a ještě uklidí zbytky po rybách. Netrpí hlady, když dojdou řasy. Ti červení jsou i krásní - existují i další barvy, ale ti červení jsou pro mne nejkrásnější.
Co víc by si mohl člověk přát ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2013 23:59 Žena petulinakk [2016] Re: romant
romant napsal: Já mám hrozně vomezenej obzor
bych tak úplně neřekla :-D
vše OT a díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 23:57 R Muž romant [27987] Re: petulinakk
Já mám hrozně vomezenej obzor a protežuju jenom okružáky, levatky a piskořky, takže dále nemohu sloužit a snad si s tím ještě nějakej čas vystačím. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 23:54 Žena petulinakk [2016] – Re: romant
romant napsal: Piskořky to jsou taky dělníci, ale neviditelní a neritiny u mě lenoši.
:-D díky :-) a clithoni? lenoši v menším? :-) jen pro pořádek - taky nevěřím, že tihle "řasožraví" šnečci dokážou zázraky, a spasí přehmaty svého majitele v akvárku, stejně jako to někteří připisují i krevetkám, otíkům... jsem jen zvědavá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 23:48 R Muž romant [27987] Re: petulinakk
Piskořky to jsou taky dělníci, ale neviditelní a neritiny u mě lenoši. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 23:47 Žena petulinakk [2016] Re: romant
romant napsal: Levatky a okružáky, já mám v kategorii "dělníci". X-)

OT - jen pro zajímavost, v jaké kategorii máš piskořky a neritiny? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2013 23:42 R Muž romant [27987] Re: sivon
Ale, někdy je to fuška je o tom přesvědčit, ovšem vyplácí se. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.12.2013 23:40 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Turbínka
Je potěšující, že už se najde stále více lidí, kteří mají z objevení plžů v akváriu radost a nechtějí je hned vraždit. potlesk
Hodně štěstí v chovu a hlavně nepřekrmovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   21.12.2013 17:54 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Já osobně mám okružáky ráda, proto jsem první rotliny co jsem koupila jen lehce opláchla doufaje, že se okružák najde a našel :-) Po 2 měsících má ten nějvětší průměr ulity 14 mm a jsem na něj náležité hrdá ano A i levatky jsou mi sypmatické, proto mám radost, že jsem si ji dnes domů nevědomky zavlekla. Až napustím nové akvárium půjdou tam jako první obyvatelé, aby se mi urychlil a zkvalitnil záběh nové nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2013 17:49 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Levatky a okružáky, já mám v kategorii "dělníci". X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: mantra
Parmička červenoocasá, jak se správně tato rybka jmenuje, je do tvého akvárka naprosto nevhodná. Máš na ni moc malé akvárko. Navíc musí být chovány ve skupině, aby si nevšímaly ostatních ryb. Nikdy jsem je neviděl žrát šneky, ale možné to je. Určitě většími žrouty šneků jsou však parmičky čtyřpruhé, které u tebe v akva vidím. Ty požírají hlavně mladé šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 22:25 mantra
V akvaristice mi bylo doporučeno labelo červenoocasé místo mřenky, prý také žere šneky, je to pravda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 20:29 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: LiborSprysl
Ono v atlase je to pisane bud ako pomacea....ale uvadzana je ako ampullaria australis, takze tu budu problem asi synonyma a ako to kto pozna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:48 Muž Michaldvd [45] - Asie
Čo to vlastne teraz je? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: koikapor

krajšie sú kotúlky...ale to asi asi nebudou plži globálně... ;-) ahoj
P.S. jinak je to latinsky Pomacea.... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:16 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: LiborSprysl
latinsky je to asi tiež ampullaria, ale nakoniec sme to vyriešili, tak je to v pohode, po slovesky to všetko voláme ampulárky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: koikapor
koikapor napsal: asi ampulárka, hnedá forma

asi měchýřovka... :-P ampulárka je okružákovitá, někdy zvaná marisa... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:09 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Michaldvd
asi ampulárka, hnedá forma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:52 Muž Michaldvd [45] - Asie
Fotka k příspěvku Zdar, chcem sa spýtať čo je to za slimáka. Ďakujem za reakcie
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 16:47 Muž Yirka [9126] Re: volhpe1
Je to okružák ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2013 15:04 Muž volhpe1 [41] - Tetry – Šneci
Fotka k příspěvku Co je to za druh šneka? Vypadá jako okružák, ale nevím. Řasy požírá na skle docela svižně, nechci ho likvidovat klidně ať se s krevetama množí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:12 Žena darka [520] Re: Horác
Moje Neritiny sedí na kořenu a ani se z něj nehnou ;-) , Clithoni lezou všude, je pravda, že řasu buď nemám nebo mám zelenou vláknitou, na té seděla plovatka, kterou jsem přehlédla a dorostla úctyhodných rozměrů smich , asi jí ta zelená vláknitá chutnala hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:04 amrtin Re: romant
Tak já jejich řady při nejbližší příležitosti(asi burza) rozšířím pivo .
p.s.:tohle jsem netušil,i když ti moji se přátelí s neritinama(občas po sobě lezou a navzájem se vozí :-D ).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:43 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Nejsem kdovíjakej odborník na plže, ale tím kdo mě onehdá Clithony nechával jsem byl na tu jejich pospolitost upozorněn, nemám důvodu dotyčnýmu nevěřit, proto se o tom zmiňuji, bral jsem jich 6 do 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:34 amrtin Re: romant
Já mám dvě neritiny a dva clithony a spolehlivě likvidují ruduchu(tedy její zbytky-o hlavní nápor se postaralo PMFE).
Romant:myslíš,že bych clithonů měl pořídit víc?Já se obávám,že by neměli pak co žrát hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:14 R Muž romant [27987] Re: Horác
Tak rozhodně je nezajímala ruducha na kterou jsou zhusta doporučovány, to jestli si daly řasu jinou, to ti nepovím, testoval jsem je spec. na ruduchu a tam jsem nepochodil, asi byl dostatek jiných řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:09 Muž Horác [3942] Re: romant
romant napsal: ... No a co se týká netirin, tak s nima mám zkušenost takovou, že je řasy moc nezajímají, tedy alespoň ty který jsem kdy kde v jaký nádrži testoval. :-)
A co je teda zajímalo? (Já že třeba ve zdejším atlasu stojí, že neritiny žerou pouze řasy ... a když ty nejsou, hrozí úhyn ...
Tak jak to teda je? :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 19:46 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Clithon není sólista, to chce partu. X-) Okružáci mě ještě nikdy nezklamaly, jsou to vděční dělníci a když se více namnoží, tak putují o akvário dále, žádnej problém. No a co se týká netirin, tak s nima mám zkušenost takovou, že je řasy moc nezajímají, tedy alespoň ty který jsem kdy kde v jaký nádrži testoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 19:42 amrtin Re: romant
Já si ale myslim že je lepší jeden clithon,než mraky okružáků(důvody jsou nasnadě) :-| Vždyť by tam nemusel bejt nafurt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 19:39 R Muž romant [27987] Re: amrtin
amrtin napsal: Já bych volil spíš než okružáky neritinu nebo clithona.Nemyslím si že je Tvoje doporučení do akvária tazatelova objemu dvakrát vhodné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 19:27 amrtin Re: Urtman
Já bych volil spíš než okružáky neritinu nebo clithona.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:55 - Re: Anubis007
No-Planria(no nie vždy 100%-ná) alebo Clea helena (len to je na dlhšie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:29 Muž Anubis007 [22] – Jak se zbavit šněku a neublížit krevetám...
Jak se zbavit šněku a neublížit krevetám...

děkuji vám
M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 19:36 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: predator3313
Tak to jo, me stačil dat do 6l akva pár okruzaku a rasa ne a ne se rozrůst :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 19:35 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kryštof
:-D no já jich mám takové trochu větší množství :-D takže stačí i když jsou flákači :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 19:26 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: predator3313
Okružáci jsou větší dříči ;) než krevule :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 17:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: romant
Za levatky a okružáky tu práci udělají krevetky ne? pokud jsem to dobře pochopil a chce je tam mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2013 15:09 R Muž romant [27987] Re: oleksakk
Zkus si o nich něco nastudovat. Okružáci a levatky Ti budou odklízet pouze rostliny který budou poškozený a jsou odkázaný k zániku, ale systematicky se do nich nepustí a tím jak stírají tu jemnou vrstvu na listech rostlin, tak jim pomáhají aby mohly lépe fungovat a prosperovat. Piskořky budou zavrtaný po většinu dne ve dně a svojí činností ho budou prokysličovat a konzumovat zbytky, no prostě samý vhodní obyvatelé do akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 14:07 Muž oleksakk [4] - Miniakvária
Ja nechcem piškorky ;) Veď levatky a okružáky mi nebudú okusovať rastlinky ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 12:53 R Muž romant [27987] Re: oleksakk
Ani Neritinu, do dna piskořky a k okružákům na údržbu rostlin třeba levatky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 12:51 Muž oleksakk [4] - Miniakvária
Tak potom radšej NERITINU ??? Chcem tam nejaké slimáky... :-D Len neviem aké.. ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 12:47 R Muž romant [27987] Re: oleksakk
A proč hned Helenu? Když se nebude překrmovat, tak Ti budou okružáci sloužit jako skvělý dělníci a tak bych to taky nechal a nevraždil je hned Helenou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 12:43 Muž oleksakk [4] - Miniakvária
Nie, do filtra ani dna nebolo zasahované. Okružáky v akváriu sú. Chcem kúpiť helenku ešte zajtra. Krevetky vo štvrtok a potom rybky. Akvárium je už kríštáľovo čisté, 2x vyčistené. Tak dúfam že to bude OK. Lebo od rána mám infarktové stavy s toho... :-D :-D ďakujem za odpoveď :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898-plzi?od=351