Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 13:12 irza
je to mozne jak je tam hodim tak se na ně hnet prisajou.Krmim je pravidelne obmněnuji rostlinou,patentky a vlockove aqa mám 120L.Porat prosim cim este krmit dik X-) love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 12:39 Muž ghostik [81] – Re: irza
A sneci ti umrely a nebo je sezraly ancici ? Jestli nejsou ancici hladovy a pak dorazeji stale na sneky a oni nevylezou a umrou hlady :o(
V jak velkem AQ to mas ? Nemas tam moc NO3 nebo NO2 i kdyz asi by driv zemrely rybky nez sneci :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 11:46 irza
V rybickach mam pavi ocka, tetry ,mecovky a 2 ancistrusy celkem tak 20ks ph mam 7 skoušel sem to s měchyřovkou východni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 11:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: irza
A taky jaké šneky myslíš! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 11:21 Muž ghostik [81]
K tomu asi bude zapotreby i nejake informace o slozeni vody. Jako napr. NO2,NO3,P,PH atd. A taky co mas za ryby a kolik a v jak velkem AQ ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 11:03 irza – ŠNECI
Mam problem s plži vubec se jim u mne neliby po zakoupeni mi 2 dny žijou pak se zadekluji azahynou filtr mam voda 24 stupnu svetla dostatek poradte jak na ně vyzrát díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:42 Žena ŠDK [3]
to je možný, ale byl dost malej na to abych ho viděla takhle detajlně... připadal mi ale trochu průsvitnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 16:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: recht
To na tvé fotce vypadá na Planorbella anceps, ale na fotce 1. plže od ŠDK bych řek, že bude asi něco jiného. ale je to malé, tak třeba ne ;-)
for ŠDK: nevypadal za živa takhle? rybicky.net/nadrz/2817/56.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 16:35 Žena ŠDK [3]
to bude asi to samý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 16:18 Muž recht [10]
Ja mam rybicky.net/nadrz/3073/o2071.jpg vypada trosku podobne a bylo me receno ze je to varianta okruzaka. Muze to byt to samé ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 16:10 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: ŠDK
Ten druhý by měl být okružák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 16:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ŠDK
S tím prvním nepomůžu, ale ten druhej je něco jako Gyraulus. Tady rybicky.net/forum/5777… na konci je pár mých plžů, mohlo by to být to samé, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 16:06 Žena ŠDK [3]
Fotka k příspěvku a pak mám šneka č.2... nebo jsem aspoň měla - nějak pomřeli (ty na fotce jsou taky po smrti) a už tam mam jen ty první a člunici. Tyhle měří 4mm a ta ulita vypadala průsvitnější dokud byli na živu..... ani nevím proč umřeli ale snažím se teď ověřit nezávadnost vody a použité dekorace.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 16:01 Žena ŠDK [3]
Fotka k příspěvku tohle by měl být taky on.. ale ze shora a ne z boku. zatím všichni měří do cca 3mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 15:59 Žena ŠDK [3]
Fotka k příspěvku Já bych taky docela ráda věděla co to mám za potvůrky. Zatím se mi to nepodařilo přesně identifikovat (zatím teda ani nepřesně)... máte ponětí co je to zač?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 00:27 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Rypka
Vím, trochu staré téma, ale na netu jsem narazil na tento název Planorbella scalaris, možná by to moch být váš plž.
www.man.poznan.pl/…
rybicky.net/atlasostatnich/plz_planorbella_scalaris

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 12:48 Chocenak
To třeba já, kdybych papal hovínka, tak by ze mně vyšlo mnohem větší množství než bych pozřel.... :-| to sem ale asi nepatří no , máme diskuzi na téma "šneci" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 12:30 Muž Horác [3942] – Gošíci
Pravda ... pokud by z těch hovínek dokázali ještě něco zužitkovat, pak by jich samozřejmě trochu ubylo :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 12:26 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Takhle ne, zákon zachování energie....hovínek by ubývalo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 12:24 Muž Horác [3942] – Host
Zajímavá myšlenka, ale takhle se těch výkalů nezbavíte. I kdyby je ti šneci baštili, platí zákon zachování hmoty (hovínek) smich smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 10:04 Muž Eff [417] - Rostliny
A nejlíp kdyby se tím milí šnečkové opravdu živili a zezedu jim padalo vločkové krmivo, že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 09:46 Muž filipsi [1295]
Maloco se zivi vykaly. Takze pokud budou mit jinou moznost (a to v akva budou mit takrka vzdycky), rozhodne na ne nesahnou. Odkalovat a nemit moc ryb.
A proc by v akva nebyly zadne rostliny? Kdyz tam nebudou, opravdu nezbyva nez odkalova, odkalovat, odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 09:26 Host
Prosím vás, mám takový hloupý dotaz, v akvaristice se moc nevyznám. Sežerou šneci výkaly od ryb? Hlavně od sumců. Když je v akváriu několik velkých sumců (mimo jiné) a žádní šneci, musí se stále čistit a čistit od jejich výkalů. Pomohly by na tohle šneci? Připomínám, že by v akváriu nebyly žádné rostliny. Muže se tedy šnek živit de facto jen výkaly? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:52 Muž Eff [417] - Rostliny
Mě už do toho ve šnekárku okružáci praštili taky, z krycího skla se sypou malé ampulárky, teď už čekám jen na piskořky. Všude mainkatí půlmilimetroví prckové potlesk Je to moje jediná bezúdržbová nádrž (jen filtr běží). Voda je křišťálová, netřeba ji měnit, dusičnany skoro nula. A to jsou ampulárky fakt prasata. Nikde ani řasa, naopak - hážu sem zařasené rostliny z velkého akvárka a za pár dní jsou čisté.
Neodsuzujte je hned, když je v akváriu najdete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:48 Muž georged [44] - Živorodky – to bulit
Souhlasit nemusíš, ale věř, že šneci jsou užiteční(pokud jsou v množství, které je v rovnováze s faunou a flórou v akváriu). V přírodě se taky nepřemnožují(tam mají sice dostatek potravy, ale zase tam jsou predátoři). A pokud se přemnožují, je to dobrá známka toho, že je něco v nepořádku(u malých akva toto platit nemusí, protože tam je těžké udržet nějakou rovnováhu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:45 Muž georged [44] - Živorodky – to bucliik
Levatka želvě moc nejdede... má nějakou tvrdší ulitu a n nechutná jí sad , sice ji rozkousne, ale nepoliká to... jen zbírá z dna zbytky a ty dále rozkusuje a vyplyvuje, ale nežere to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:32 Žena bucliik [99]
já chtěla aby se namnožili okružáci abych je mohla dávat želvám a hle, mrchám se nechce,možná se to povedlo levatce, ale byla tam sama tak nevím jestli něco z vajec bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:31 Frigo112
ja by som mal zaujem o sneky, u mna v akvariu sa nerozmnozia lebo ich rybi styhaju likvidovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:27 Žena Dinamit [68]
Proč bys s tim nesouhlasil? Když nepřekrmuješ, tak šneci nemaj co žrát, a jak známo, když nemá zvíře co žrát, tak se ani nemnoží X-) .
Když jsem znovuzaložila svoje akva, tak jsem špatně umyla rostlinky a šneci zůstali. Teď jich tam pár je, ale že by se nějak razantně množili, to ne. Spíš rostou a rostou a noví nejsou. Už jsem si na ně zvykla, takže mi ani tolik nevadí.
Ale, když jsem nechala své akvárko 3 týdny bez dozoru (krmili jenom rodiče), tak se přemnožili takovim způsobem, že mi požrali polovinu kytek, což jim asi nikdy nezapomenu, protože vzal za svý můj nejoblíbenější echinodorus.
Takže, když se bude jejich populace regulovat, třeba už jenom tim, že se nebudou překrmovat, nebo že vytáhneš pár šneků ven, popřípadě jim rozmáčkneš ulitu, tak to bude OK. A navíc si rybky ještě náramě pochutnaj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:13 bulit
Georged s tym nesuhlasim ne presnejsie s tymto- S tím množstvím nesouhlasím, v "dobře fungujícím akva, kde se nepřekrmuje" se šnečí populace drží na rozumné míře nebo je zvyšování mírné a lehko regulovatelné
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 16:11 Muž georged [44] - Živorodky
S tím množstvím nesouhlasím, v "dobře fungujícím akva, kde se nepřekrmuje" se šnečí populace drží na rozumné míře nebo je zvyšování mírné a lehko regulovatelné. Navíc šneci, kteří jsou částí akvatistů vnímáni jako škůdci, mají v přírodě a potažmo i v akváriu svoji nezastupitelnou funkci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 16:09 Muž Eff [417] - Rostliny
to se tes na šnečí atentát =oDD ne budes jich mit ale silene moc a uz se jic nezabvis!
Tomu se říká proroctví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 16:06 Tatranka
to se tes na šnečí atentát =oDD ne :-D budes jich mit ale silene moc a uz se jic nezabvis!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 13:11 Mrosko12
živou stravu nedavam zatal mam male rybky skor asi na rastlinach boli vajicka si myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 12:17 Havel-st
Nejspíš s rostlinama, za pár týdnů jich bude na rozdávání (teda, kdyby o ně někdo stál). :-)
Další možnost je živé krmení, možná že i mražené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 12:00 Mrosko12 – šnek v mím akva
Vcera vecer jsem koukal na ryby a nasel jsem asi 3milimetrovyho šneka ale ja ine šneky nemam jako jse tam dostal? smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 17:21 radim
ja sem si sneka dal k rybkam on se rozmnozil a chcipnul zak jsem ho vylovil a vyhodil a jeho potomci mi tam prezili a nic,zalezi jakeho sneka vylovis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 21:09 Muž PT [89]
koukni na akva.sk, maji tam cislo venovana plzum.
Pokud jsem spravne cetl, pravdepodobne jsi nasla rybicky.net/atlasplzu/plovatka_bahenni jez je pry vcelku rostlinozrava, do akva tahat moc neradi. Podobne vypadajici snek je rybicky.net/atlasplzu/levatka_ostra, ta nema byt tak zrava, ale mnozi se taky rychle.
Jinak ta plovatka bahenni ma mit trojuhelnikove tykadla, ta levatka tenke stopkovite.

doporucuju www.klub.akva.sk/…
o snecich je tusim cislo 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 16:56 oldkiwinka
já mám z potoka jednoho. viviparus viviparus.
je ale větší, než máš ty asi 3-4 cm
já ho dala pod studenou vodu, odrhla ulitu kartáčkem, dala do 14 l akva, ptz jeho rekonstrukce by mě moc nezabila a kdyz sem musela male akva vypustit, tak sem ho dala do velkyho. obavala jsem se, ze umre hlady, nebo ze chcipne tou teplou vodou ale ejhle, mu se daří
to je můj případ, ale nevím jak to bude s tvojím plžem. muže se přemnožit, něco zatáhnout atd.atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 16:50 Muž georged [44] - Živorodky
Můžeš si tím zatáhnout spoustu nemocí. A očistit šneka lze těžko(jedině vyvařením :-D , což ho zabije sad ).Na chemii bývají citliví :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 16:23 Usine
Nic takového bych nedělal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 16:12 visitor – Plž z rybníčku
Ze zahradního rybníčku se mi podařilo vylovil nějakého plže, šnečka. Je černý, má tmavou budku a je velký asi 2-3 mm. Uvažuju o tom, že si ho dám do akva. Je to nějaké riziko? Existuje nějaký postup, jak ho "očistit"?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 18:02 vatkin
Kúp si Botiu macracanthu a máš po čase pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 11:41 Muž [] – Martík
Díky moc... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 10:53 Digger – Martík
No moc kvalitní to není, ale vypadá to jako okružák.
Jestli jich není úplně kvanta, tak si je tam nech...sežerou zbytky po rybách.
Kdyby ti moc vadili tak list pekingského zelí a oni ti na to večer nalezou a pak je jen sesypeš...
Nebo je můžeš rybám mačkat a budou je žrát...nebo si pořiď nějaké ryby, které je žerou i tak...třeba rájovce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 10:47 Muž [] – Martík
Fotka k příspěvku Ahojík, potřebuji poradit. Mám akvárko asi tak půl roku a začali se mi tam objevovat tito šneci. Jsou velcí asi tak půl centimetru a množí se hrozně rychle. :-| Nejspíš jsem si je musela přinést s rostlinkami. Jak bych se jich mohla zbavit? A co je to vlastně za druh?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 12:39 Muž danrycka [56]
ty první mám taky a jméno neznám
rybicky.net/nadrz/441/7.jpg ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 12:17 Muž j_j [18]
tý jo, kde berete takový "speciály"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 12:12 zoo – a co tenhle
Fotka k příspěvku myho sneka mi taky nikdo nepojmenoval
vite?
diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2007 11:47 ►MICUS◄
To jsem v životě neviděla. Není to levatka s vytuněnou kapotou? :-P

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1898-plzi?od=751