Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2020 13:46 Muž aivenhov [16] Re: Shimi
Ja som robil sestre s LED pásikmi bez krytia proti vode a celé kúzlo spočívalo v tom, že tie pásiky idú na kovovú lištu, ktorá sa vsúva do plastového priehľadného púzdra a k tomu sa predávajú aj koncovky. Skrátka ak by sa to namočilo do vody, tak to asi postupne pretečie, ale pri umiestnení v kryte nad akváriom je to odolné voči odparovaniu, aj prípadných špliechancom pri výmene vody a údržbe.
Edit: www.123led.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 12:18 Muž Shimi [682] Re: Shimi
Tak situace se má následovně. Přímo na stránkách e-shopu je k dispozici chat, tak jsem toho využil a pokecal s pánem z obchodu. Bylo mi sděleno, že vodotěsné LED pásky jsou určeny pro použití přímo do vody z důvodu chlazení a garance životnosti. Jakmile bych ho přilepil pouze na profil, tak se začne přehřívat a po čase odejde. Konkrétní čas mi nebyl schopen říct, protože prý neznají nikoho, kdo by to zkusil a dal jim zpětnou vazbu. Mezi řečí, v dobrém slova smyslu, mi naznačil, ať to zkusím a dám jim vědět :-D Tož tak, kdyby to náhodou někoho zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 10:13 Muž Shimi [682] Re: aivenhov
Průmyslová světla jsou sice super, taky jsem nad nimi přemýšlel, ale nenarazil jsem na žádné, které by se mi hodilo (délka max. 145 cm, jinak se mi do krytu nevleze a 120 cm varianta je zase krátká) a zároveň bylo vodotěsné. Nevěřím tomu, že pokud to nebude mít krytí alespoň IPx6, že to v té vlhkosti vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 09:44 Muž aivenhov [16] Re: Shimi
Mne na jednom fóre odporučili namiesto LED pásika / trubíc napr. toto svetlo www.cbelektro.sk/… s parametrami - 38W, 6400K, 6080lm, biela, 150cm za cenu 25,- €

Porovnal som si to s LED pásikmi 20W/m nevodotesné, svetelný výkon 2300lm. Pri tomto porovnaní mi vychádza lepšie hotové svetlo, kde ešte nemusím kupovať adaptér a lišty. Ja som mal asi pred 5 rokmi vodeodolné led pásiky nalepené na hliníkovom kryte, a po krátkej dobe sa prehriali a dovi dopo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 09:07 Muž Shimi [682] – Vodotěsný LED pásek
Zdravím vespolek, doba pokročila a tak by mě zajímalo, jestli se někam posunuly vodotěsné LED pásky. Pohrávám si s myšlenkou udělat si vlastní osvětlení a jelikož mám kryt jehož součástí je i hliníkový profil (7x150), tak se varianta, že bych na něho zevnitř ty pásky prostě a jednoduše přilepil přímo nabízí.

Konkrétně by se jednalo o tento pásek: www.ledshopik.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2020 14:26 Muž Tony2013 [228] Re: strejc
otoc vidlici v zasuvce. Hodiny ti vypinaji nulu misto faze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2020 05:38 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: strejc
No pokud nerozumíš výrazu "paralelně s LED páskou", tak zkus pouze přeorganizovat kabely tak, aby byly dál od sebe a dál do toho ve vlastním zájmu nezasahuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 23:03 Muž strejc [1] Re: _ucx_
Dík moc v elektronice nejsem moc dobrý, zkusím to,snad to zvládnu.
Edit: Jo a ten odpor ke každému pásku..a zapojit ho jak? Říkám nejsem dobrý v elektronice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 21:01 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: strejc
Možná řešení:

1. přechod na DC
2. snížení frekvence
3. oddálit vodiče od sebe
4. doplnit stínění vodičů
5. 50k odpor paralelně s LED páskami -- asi nejjednodušší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 20:53 Muž strejc [1] Re: _ucx_
Dík,ale co stín mám dělat aby to tak nebylo,prosím tě....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 19:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: strejc
Indukce z jiných vodičů. Celkem běžná věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 17:11 Muž strejc [1] – Led pásky
Zdravím všichni,má takoví problém a už si nevím rady,tak se obracím na vás... mám dvě světelné rampy z led pásku které jsou zapínány a vypínáni časovými hodinami,no a problém je že večer když světlo zhasne tak mi z lehká některé pásky prosvěcují a pulzně blikají.Nevite čím to je...u jiných akváriích mi to nedělá.Dekuni za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 18:12 Muž Hansol [0] Re: slavko
Dakujem, zdá sa mi to logické, tak budem postupovať týmto smerom. Kúpim nejaké testy a snád ukážu čoho tam je málo, či naopak vela.
Ja som pri výpočte náhrhu LED pasikov vychádzal z hodnoty jedna trubica cca 3000Lm x 3=90000Lm, chcel som nejakú rezervu tak som dal (podla výrobcu) 11000Lm avšak som zabudol na straty okolo trubice. Tým pádom som to vlastne prehnal. Dakujem za radu a informáciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.02.2020 13:22 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Hansol
Dobre, z odpovede my vyplýva, že trubice svietili viac-menej naplno (aj tie časom slabnú) a boli cca rovnako ďaleko ako sú pásy LED. Do akvária sa z nich dostalo cca 60 % ich svetla (pri kvalitných reflektoroch býva odhad 75 %). Nemám poznačený bežný sv. tok týchto trubíc, tak urobím odhad z T5 podobného príkonu a z toho 60 % je cca 2000 lm, čiže sme niekde okolo 6000 lm pre tri trubice.

Tie údaje pri pásiku si dovolím označiť za nezmyselné, 161 lm/W z pásika dostanete len ťažko. Dovolím si to odhadnúť na 100 lm/W (veľmi kvalitné), to dáva pri 7 m celkom je cca 7000 lm, pričom do akvária ide všetko.

Ten rozdiel (nárast o 14 %) mi tak akosi pasuje k tomu čo píšete, že problémy sa nezačali prejavovať hneď, ale až po pol/trištvrte roku. Jednoducho došlo k narušeniu rovnováhy, rastliny spotrebujú viac živín, ako akvárium vyprodukuje rybami a krmivom, a tak sa časom živiny minuli. Rastliny sa začali trápiť, čo je raj pre riasy.

Obmedzenie osvetlenia je iste riešením, len si nie som istý, či ste to neprehnali... Skúste to riešiť v nejakom vlákne o riasach, napr. tu rybicky.net/forum/484 Pretože, ak už máte problém, prílišné obmedzenie svetla nie len, že už stačiť nemusí, ale môže problém ešte prehĺbiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 03:59 Muž Hansol [0] Re: slavko
a, Reflektory? Reflexná fólia po stenách svietidla bola
b, Trubice som menil každý rok, max 2 roky, OSRAM 36W/965 LUMILUX T8 občas som mal SunGlo
c, Tri trubice boli umiestnené v dvoch samostatných svietidlách a vždy položené priamo na krycom skle akvária.

V akva som od založenia 2007 obmenil interný filter Fluval4 za externý TetraTec1200. Nepoužíval som žiadne tekuté hnojenie. Sporadicky, občas tuhé do koreňovej sústavy. Pestoval som len jednoduché Crypto a Echino. Stačilo to, aby som "kosil rastliny každý mesiac". Akvárium fungovalo úplne samostatne.
Pre LED pásy som sa rozhodol z dôvodu úspory energie a použil tú istú konštrukciu. Vytiahol som trubice, nalepil LED a položil zase na krycie sklo akvária. LED regulujem s TC420 od 7:00 postupne do 21:00 Na LED pás som prešiel koncom roka 2018. Postupne a velmi pomaly (cca 3/4 roka) sa zastavoval rast rastlín, až začali rásť vo velkom riasy. Vtedy som začal uberať na intenzite, skúšam pridávať živiny PMDD a pridal som další filter TetraTec1200. Proste hladám príčinu. Parametre vody nepoznám, len NO3 30-40 (nikdy som iné nepotreboval vedieť)
LED som použil od CZ firmy Wireli 1550lm 9,6W CRI>80 (bílá studená) celkom 7,2m - 11160lm teoretických pri 60VA príkonu.
idealnonstop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 00:06 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Hansol
Mali ste na tých trubiciach reflektory? Pravidelne ste, raz za 2-3 roky, tie trubice menili? Mali ste tie trubice rovnako ďaleko od hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 23:42 Muž Hansol [0] Re: AsusKD
Možno to mám extrémne presvetlené ale teraz hladám správnu intenzitu s LED pásmi. Predtým boli 3x36W T8 a teraz 7m LED pás s príkonom 63W max. Ako som písal už som znížil intentzitu v priemere na cca 30-40% , čo je 20-25W. Predtým 108W a teraz 25W a stále problém? Určite je niečo v nepomery ale zatial nedokážem prísť na to čo chýba. Postupne pridávam PMDD, ale mám dojem, že to je ešte je horšie. Roky som fungoval na T8 a OK. Preto vo mne vzniká nespokojnosť s LED pásmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 20:08 Muž bici10 [24] - TetryRe: Finn
Dekuju za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 20:02 Muž Finn [11] Re: bici10
Nejde, jsou tam úchytky na přilepení ke krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 18:19 Muž AsusKD [85] Re: Hansol
ono už podľa fotiek to máš extrémne presvetlené a pokiaľ nehnojíš (tekutý uhlík nie je hnojivo), tak ti tam bují riasa: www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 17:46 Muž bici10 [24] - TetryRe: Finn
Takjo já vím že je to v jednou kuse s tím počítám že se to bude muset předělat a ztratím záruku
Edit: A jde ta trubice strčit do otvorů místo zářivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 17:17 Muž Finn [11] Re: bici10
Fotka k příspěvku Mám 90cm verzi a spokojenost. Barva světla je trochu do červena, není to čistě bílé, ale rostlinám to zjevně prospívá. A i ryby vypadají pěkně.
Ale pozor, stmívač připojíš jen když rozstřihneš přívodní kabel, je v jednom kuse.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 16:57 Muž bici10 [24] - Tetry
Máte někdo zkušenosti s tímto světlem? www.rostlinna-akvaria.cz/… místo toho pásku bych nahradil jednu trubici tím to světlem. Koupil k tomu stmívač aby se dala regulovat svítivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 15:22 Muž Hansol [0]
Od vtedy čo som vymenil trubice T5 a T8 za LED pásiky mám neskutočné problémy s pestovaním rastlín. Nenáročné crypto. a echin. sa nedokážu spamätať. Všade samá riasa a nie a nie sa jej zbaviť. Už svietim cca na 30% intenzity aby sa ako tak riasa nemnožila. Takže za mňa LED pásik nedoporučujem. Je to však len môj všeobecný názor podložený len optickým vzhľadom akvária. Možno výmena za čipy je o niečo lepšia verzia náhrady za T5 a T8. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 19:04 Muž bici10 [24] - TetryRe: Zip
Já právě zjišťuji co je a není dispozici :-) podle toho se pak zařídím ale vůbec nevím co pořídit nebo jestli nechat ty dvě zářivky :-)
Tak to chlapci nahradim asi něčím takovým www.vyprodeje24.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 13:44 Muž Zip [277] Re: bici10
Spíš něco takového www.rostlinna-akvaria.cz/…
Myslím, že Chihiros A nejsou světla s vyšším IP krytím a nehodí se do zavřeného krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 12:30 Muž bici10 [24] - Tetry
A nebo rovnou koupit tohle světlo www.rostlinna-akvaria.cz/… i s těma držákama do trubic to je taky možnost ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 12:26 Muž bici10 [24] - Tetry
Naň na to kryt a v něm jsou právě dvě zářivky. A chtěl bych právě tam dostat i nějak ledky aby kytky a rybky byly lépe vybarvený tak proto se ptám na vaše názory a zkušenosti. Nebo tam nechám ty trubice a dám tam třeba kousek toho pásku aby to lépe svítilo to by také šlo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 00:39 Muž AsusKD [85] Re: bici10
ta trubica je v podstate pásik, ale v puzdre. Chcelo by to min. 4, ale netuším či sa to dá regulovať a ako t svieti. Ak nemáš na svetlo nič pripravené a budeš všetko kupovať, tak choď do čipov.
Zapojení a veľkosti nájdeš na nete mraky a tu ti isto poradia tí, čo si to robili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:34 Muž bici10 [24] - Tetry
Chlapi a když nahradim klasické zářivky za tyhle led www.rostlinna-akvaria.cz/… tak si pomůžu? Bude to lepší? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 22:41 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: bici10
bici10 napsal: Já právě nejsem žádnej elektrikář a moc tomu nerozumím
Myslím, že na inštaláciu pásikov netreba byť veľký elektrikár. Návodov s laickými nákresmi nájdete dosť, ak si chcete byť istý, tesne pred zapojením sa tu spýtajte znova. Bez hlbších znalostí a istej zručnosti sa do čipov sám nepúšťajte...

I pri pásikoch však musíte zvládnuť trochu spájkovania, minimálne aby ste pripájkovali prívody. No a musíte si dať pozor na dostatočný výkon zdroja (3 x 12 W = min 36 W) a dostatočný prierez prívodov tak, aby zvládli nie len prevádzkový prúd (3 A) ale aj max. prúd zdroja -- súčasné zdroje zvyčajne majú zabudovanú ochranu pred preťažením, a to je ten max. prúd, ktorý môže prívodmi tiecť, ak sa niečo pototo. Ak zdroj takú ochranu nemá, treba použiť nejakú, napr tavnú, poistku.

Myslím, že pásikmi nedostanete oveľa viac svetla ako z T8 (+ reflektor), aspoň teda nie s výrazne nižšou spotrebou. Osobne si nemyslím, že sa oplatí trubice meniť za pásiky, za tie prachy a roboru pri výmene (+ riziko chyby pri výrobe) budete trubicami svietiť veľa rokov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 22:20 Muž bici10 [24] - TetryRe: Tommo
Takže mě možná vyjde levněji tam koupit přímo světlo led ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:58 Muž Tommo [828] Re: bici10
Zase tak složité to není. Také nejsem elektrikář, návodů je dost. V prezentaci mám popsáno, co jsem použil. Původně jsem také přemýšlel o led páskách a dnes jsem rád, že jsem si udělal čipy. Syn je má na dvou malých akva. Na jednom má 4xpůl metru je to akvárium 60x30x30 a u dna má o 1/3 méně světla než já. Ale k ničemu tě nepřemlouvám :-), Jen píšu svoje zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:48 Muž bici10 [24] - TetryRe: Tommo
Já právě nejsem žádnej elektrikář a moc tomu nerozumím tak právě se ptám na ty pásky. Protože v tom krytu co tam jsou tak tam jsou dvě trubice T8 a jedna má 36W.tqk chci něco co svítí víc a a nebude to tak žrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:47 Muž Zip [277] Re: bici10
Mám starší typ těchto www.t-led.cz/… již 3 roky jedou bez jediné vady (kromě jednoho segmentu, který jsem odpálil asi letováním).
Dělal jsem to podle tohoto návodu www.t-led.cz/…
Do teď jsem jel na 70%, teplota v zavřené krytu cca 45s. Nyní jedou na 100% a teplota 50st. na chladiči. Mám 4 rampy po 90cm a na náročné kytky to není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:40 Muž Tommo [828] Re: bici10
No pokud chceš stavět osvětlení, tak doporučuji led čipy. Mnohem větší výkon a menší spotřeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:36 Muž AsusKD [85] Re: bici10
Tak v tom CRI ti neporadím. Asi najlešie je postaviť osvetlenie na základe LED čipov a prúdoveho zdroja.
To bude u mňa asi ďalší krok. Pre začiatok začnem tiež pásikmy. Z činy mi došli pásiky 5m RGB SMD5050 120led/m, 5m CCT SMD 2835 WW+CW 180led/m a TC420. Za všetko dohromady som dal cca 900Kč. Čuduj sa svet, všetko aj funguje. Do čipov som zatiaľ nešiel, pretože mi doma leží napäťový zdroj, tak som ho chcel využiť. Teraz davam dohromady material na Al kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 19:50 Muž bici10 [24] - TetryRe: AsusKD
To jsem jen tak placnul 3m dám víc tady jde o to jestli to můžu dát místo nějakýho certifikovaných led světel jestli to bude mít stejný účinek. Někde jsem se dočetl že Musí být CRI větší než 90 pak ty led pásky mají lepší barvy a tak. Tak jestli je to pravda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 19:25 Muž AsusKD [85] Re: bici10
Na tak veľku nádrž bude 3m málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:14 Muž bici10 [24] - Tetry – Led pásek
Ahoj řeším že si pořídím větší nádrž o rozměrech 150x50x40. Vše si budu postupně dělat sám i světlo. Zajímá mě jestli bych mohl dát třeba tento pásek do krytu. V délce třeba 3m. www.t-led.cz/… děkuji za názory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 18:17 Muž snajprik [57] Re: Petr
Ja sa LED pásikov noname bojím vždy kupuješ mačku vo vreci, stretol som sa s pásikmi čo mali pisane 100lm/W a v skutočnosti mali 20lm/W. Ale parametre by mali mať 4000K-5500K CRI 85+ intenzitu cca 4000Lux (2000Lux lowthech – 10 000Lux highthech) od zdroja svetla po dno akvária.
Osobne by som sa vykašlal na pásiky a kúpil nejaké certifikovane svietidlo za par €.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 17:26 Petr – Výměna Led
Ahoj, potřebuji poradit od zkušenějších, mám set aquael leddy 80 a chci vyměnit LED pásek co je v trubici s vestavěným zdrojem na 220v za LED pásek na 12V, abych to mohl zapojit na stmívač, trubici sem kuchnul a vyndal původní pásek. Je tam kruhový hliníkový profil na chlazení.
A teď mám dilema co za pásek koupit, délka bude 70cm,jakou teplotu světla zvolit? Popřípadě dual white? Dále kolik cca watů na nenáročné akvárium a co CRI?
Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2019 16:43 Muž MiKu [50] - TetryRe: ZDRI
ahoj, třeba aquatlantis easy led má mít cri 80, v porovnání s tím co mám teď, tedy cri 95, jsou ty barvy jasnější, příjemnější... jenom subjektivni dojem, ale byla tam i jiná teplota barev. V jedné místnosti mám led žárovky se stejnou barevnou teplotou cri 80, v druhé cri 90. místnost je stejně namalována, se stejnou podlahou... rozdíl v barvách je vidět. zase jen okometricky... je to prostě příjemnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 09:57 Muž ZDRI [1415] Re: MiKu
Hodnoty CRI mám teoreticky nastudované. Ale než objednám finální drahé pásky - porovnával jste to někdo naživo doma při osvětlení akvárka? Je to to opravdu tak velký rozdíl, aby se tyto pásky s vysokým CRI vyplatilo koupit? Díky za trpělivost :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2019 19:40 Muž MiKu [50] - TetryRe: artmle9
u cri 75 budou barvy hodně vyblite... hlavně odstíny červené na tom budou hodně špatně, takže určitě bych bral cri 93 nebo vyšší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2019 19:27 Jarda62 Re: artmle9
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2019 19:10 Muž artmle9 [2]
Zdravim, bude velky rozdil v led pasku
2835 SMD Super Brightness Sanan CRI 75 a
2835 SMD Super Brightness CRI 93
nebo ktery byste pouzili pro rostlinne akva. Diky za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2019 17:28 Muž jarovo [1695] Re: ZDRI
Niečo podobné mám odskúšané - dáš plech na osb dosku, na to pravítko - najlepšie je ocelové - a stiahneš to zvierkami aby to držalo polohu. Potom špičatým nožom kolmo na plech špičkou ako keby hobluješ drážku do plechu ťaháš nôž chrbtom dopredu. Stačí pár záberov a máš to rovno odrezané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 16:44 Muž ZDRI [1415] Re: Kawa
Rád bych, ale nejsou lidi (na takové malé zákázky)...
Navíc, když mi před časem dělali klempíři něco podobného (vanička z plechu na osmáky), bylo to podobně "kvalitní", jako bych to stříhal já krejčovskými nůžkami.
Prosím poraďte mi, nezkoušeli jste řezat měkký Al plech 0,5 mm nějakým nožem/řezákem podle kovového pravítka? Kupovat něco profi na pár řezů se mi nevyplatí. Ohnout už to pak umím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 14:20 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: ZDRI
S tím stříháním? Nech si to střihnout a naoýbat v klempířské dílně a budeš to mít profi. pivo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=51