Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 21:20 Steppik Re: Urtman
Jak to myslíš hrozný? jako ta barva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 20:58 JoKa Re: Steppik
Svítí to hezky na pohled. Ale to dno je hrozný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 20:26 Steppik Re: Legioix
Fotka k příspěvku Tak jsem vyfotil jak svítí to světlo. viz www.akva-tera.cz/…

foceno f 6.3 čas 1/4 iso 100

Co si o tom myslíte? rozzureny

Díky za názory :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2015 16:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: buchcikbel
Jak teple ci studene bilou, to je spis o tom, co se Ti libi :-) .

A konkretni LED pasek, dnes uz si nedovolim doporucit zadny, ktery jsem nemel v ruce, a dokonce ani takovy, ktery mi nesviti nad akvariem aspon pul roku (a to neni zadny, od jejich pouzivani jsem ustoupil). To mi totiz jeden typ LED pasku svitil slusne prvni mesice, ja byl spokojeny a mel jsem tendence ho doporucovat, a pak sel do kopru... (si pak clovek pripada jako debil, a je jedno zda jim opravdu jsem), takze cokoli doporucit chce vlastni dlouhodobou zkusenost (opravdu aspon pul roku nad akvariem, a je jeste rozdil v krytu ci na rampe), jinak je to jen placnuti do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 15:19 Muž buchcikbel [0]
vyberu si asi z těchto:
www.ledbeast.cz/…
www.svetsoucastek.cz/…
www.svetsoucastek.cz/…
www.ledbeast.cz/…
nejspíš ten první.
nejlepší parametry má ten poslední, ale přijde mi to až podezřele moc lumenů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 14:52 Muž buchcikbel [0]
Jo, ještě!
asi tam dám teda 3 metry - vedle sebe.
Mám tam dát třeba dva po 6000k a jeden teplý? (3-4 000k)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 14:50 Muž buchcikbel [0]
jo, chápu.
Asi to tak udělám a uvidíme...
alespoň další zkušenost. :-D
Moockrát ti děkuji, že si se ozval... byl jsem nahranej, protože výrobci neuvádějí luxy a někdy ani lumeny... :-O
No jo, je to holt to osvětlení taky věda... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 14:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: buchcikbel
buchcikbel napsal: jak jsem psal i níže, náročné rostliny nemám a ani neplánuju mít, tak by to snad šlo... :)
Proste na koberecek neceho narocnejsiho na dne zapomen, protoze pak mas bud samou vlaknitou rasu na cemkoli u hladiny, nebo nemas koberecek. Moznym resenim je mit jen koberecek na dne a zadne rostliny nenechat dorust do horni poloviny vodniho sloupce, tak to jde a nemusi to taky vypadat spatne, jen muze vzniknout potreba caseteji stirat zelenou prisedlou rasu ve vyssich mistech skel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2015 14:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: buchcikbel
V 50cm budes mit nahore ohledne svetla peklo a dole tmu, ale nakonec, ani se zarivkami s beznymi reflektory to neni lepsi a zit se s tim mnozi naucili, provozovat to nejak jde. A jak na to jit lepe, chipy s optikou ci reflektory, ale to neni na jednu vetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 14:28 Muž buchcikbel [0]
To je přesně to, co potřebuju vědět! díky za reakce!
Led pásky se do větších aq nehodí...?
No, má na délku metr, na výšku 50cm...přemýšlel jsem třeba 3 metry led pásku 14,4w.
to jsem našel třeba tady www.ledbeast.cz/…
No, a když se tam nehodí pásky, co bys do toho krytu nasadil?
Potřebuju to rychle vyřešit... kryt je u elektrikáře...:)
jak jsem psal i níže, náročné rostliny nemám a ani neplánuju mít, tak by to snad šlo... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 14:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: buchcikbel
Ac jsem elektronik a akvarista, kdyz nemam z ceho pocitat, nemohu rict vysledek, a ona data u LED pasku casto chybi ;-) .

Ale vis co, kdyz budes pocitat, ze LED pasek udela 50lm/W, moc se neseknes. Na 50l potrebujes asi tak 600lm. Takze kdyz budes pocitat u mensiho az stredniho akvaria 12W LED pasku na kazdych 50l, bude to pro low-tech akorat, co to snese. Samozrejme u vetsich akvarii (a hlavne vyssich, kam se LED pasky nehodi) uz to bude jine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 14:13 Muž buchcikbel [0]
nebo toto...http://www.ledbeast.cz/led-pasky/led-pasek-5050-60-led-m-14-4w-venkovni/
neumím ale převést lumeny na luxy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 14:00 Muž buchcikbel [0]
Moc vás prosím, aspoň lumeny... nejsem z toho moc moudrý. Spěchá to, potřebuji vybrat ještě dneska a nejlíp co nejdřív ;-)
třeba toto? :http://www.svetsoucastek.cz/hebei-strf4-3528-w6-120-12v-wp-d-p52773/?cid=156
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 13:38 Muž buchcikbel [0]
Mohl bych e ještě jednou na Led pásek-jetli by jste měli nějáké doporučení, nebo aspoň pordit, kolik watů neo lumenů by to mělo mít? a ay kolik metrů - 2,3? Právě nějáké hledám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2015 11:26 Steppik Re: Legioix
Odpoledne přidám fotku,nemám v akva zatím nic,ale tak alespoň pro představu :-) . Našel jsem jen že by tam mělo být 15x1,5 W čipů (4x10 000K,5x 8 000K,6x RGB) + 6x 0,24 W RGB pro noční režim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2015 11:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Steppik
Takový světelnosti nedosahují ani nejmodernější čipy Cree, já myslím, že to bude mít max. 2500 lm.
Ale vzhledem, že je to blízko hladině, tak by to s nenáročnýma kytkama fungovat mohlo.
Ani tu blyxu bych nezavrhoval, u ní je hlavní předpoklad měkka voda a jede i bez co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 11:19 Muž Legioix [574] Re: Steppik
Nějaká fotka toho jak to nad akváriem svítí by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 11:11 Steppik Re: Legioix
7000 lm to nemá určitě,ale těch 3000 lm by to mít mohlo. Nenašel jsem žádné info o svítivosti,typu diod apod. věcech. Takže mám spíš zajíce v pytli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2015 11:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Steppik
fakt? Tak to je jiná. Že by zázračný čipy? Já to odhadoval na led 5730 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2015 11:07 Muž Legioix [574] Re: Steppik
To je technicky nemožné aby to mělo kolem 7000lm což mají třeba 3 zářivky 25W od Philipsu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 11:07 smik
Zdar odborníci,
potřebuju poradit z jiného soudku. Chci použít led pásek do interiéru. Vůbec se v tom nevyznám. Nejspíš si to dokážu nastudovat, ale potřeboval bych trochu navést aspoň typově.
Mám v ložnici pod stropem niku ze sádroše. V současné době v ní mám nějaké T8 zářivky, myslím že 36W L 120cm a chtěl bych je nahradit LED páskem.
Nika je dlouhá cca 4m. Odhaduji že bude stačit kolem 30-40w LED.
Doporučíte mi nějakej typ LED pásku?
Předpokládám, že to bude muset být nalepené na nějakém hliníkovém profilu a k tomu nějaké trafo. Je tak?

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 11:02 Steppik Re: KarlosS
Jako svítí to líp než 3x25 W zářivka,to mě trochu uklidnilo,ale stejně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 10:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Steppik
navíc máš na cubu celkem vysoký akva, to abys svítil HQI nebo Cree :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 10:47 Steppik Re: KarlosS
Jj nějak tak jsem to udělal :-) . Ono je to variabilní pro akvária od nějakých 65 cm do 85 cm. Mělo by obsahovat 21 diod a celkový příkon je 23 W. Akvy teprve zakládám,rostliny by měly být Hemiantus,Blyxa,apod. To jsi mě moc nepotěšil :-( Váhám jestli založit a uvidím jak to půjde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 10:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Steppik
nic sis o něm nezjistil a koupil ho? :-)
nemám s ním zkušenost, ale dá se to lehce odvodit od použitých čipů, příkonu a velikosti.
To světlo je dělané na standartní rozměr 60*30*30cm, čili 54 litrů.
Co v něm bude je jedno, na rostliny to není.
Dosvítit zářivkama nebo pořádnýma LED.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 10:02 Muž Legioix [574] Re: Steppik
Taky myslím, že to bude na 180l málo. Záleží na tom, co v akváriu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 10:00 Steppik Re: KarlosS
Myslíš že to bude až taková tragédie? Nenašel jsem nikde ani hodnotu světelného toku,prostě nic. Máš s tímhle světlem zkušenost?
Popř. čím bude nejlepší dosvítit....
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 09:33 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Steppik
nebude ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 08:25 Steppik – LED osvětlení Arcadia
Zdravím. Děkuji všem za pomoc a názory.Nakonec jsem od LED pásku opustil a koupil jsem www.akva-tera.cz/…

Nemáte s tím někdo zkušenost? Mám to pro 180 l akva, 80x45x50 (dxšxv) tak doufam že bude dostačující :-) ¨

Děkuji za jakékoliv reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 20:14 Muž buchcikbel [0]
Vím, ze je to složité, závisí na vzdálenosti od hladiny a mnoha dalších faktorech, stačí mi jen opravdu hrubý odhad, nedělat z toho vědu a jak dlouhý má ten pásek být-jestli 2, nebo více řad?? nebo si něco najdu sám... musím to vyřešit co nejdříve...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:17 Muž buchcikbel [0]
Co potřebuju je vědět, kolik má ten pásek mít wattů/lumenů/luxů... pak už to klidně nějak dořeším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:14 Muž buchcikbel [0]
Docela dost pásků je na www.posvit.si/…- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:10 Muž buchcikbel [0]
Tak se nám to vyvíjí...
Plast už zpátky vrátit nepůjde, takže se asi poohlédnu po těch Led páscích.
Máte někdo nějáké tipy nebo zkušenosti?
Pokud možno cenově přijatelné :-D
A jen tak bokem: už jsem pročítal dost článků, ale všechno je psaný dost složitě-jak to je s těma lumenama a luxama? Kolik je jich zhruba minimálně potřeba pro zdárný vývyn ryb a růst rostlin? (ne nějak extrémě náročných ;-) ). Vím, že důležité jsou spíš luxy - mám pocit kolem 6000, ale jestli to není zbytečně moc? hlavní problém je, že luxy se málo kdy uvádějí. Hlavní otázkou ale zůstává, co s tím páskem-kolik watů a tak...
poraďte prosím, díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 16:54 Muž buchcikbel [0]
Tak se ještě jednou vracím.
Celý kryt jsem právě odevzdal elektřikáři, ať se v tom povrtá.
On i jeden prodavač v Haku mi navrhovali, abych tam dal místo těchto normálních zářivek LEDkové. Prý jen stačí vyměnit startéry. Pokud bych tak udělal, měl bych tam dát LEDkové trubice obě, nebo jen jednu (bílou) a druhou normální a teplejší (míň kelvinů - do žluta)? Ještě jde o to, jestli se ten plast v krytu, co kryje dráty, nerozsype. To už bych to potom musel vyřešit nějákými Led pásky, nejspíš.
Díky za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 14:58 Muž kofejn [963] Re: Slav3k
Píšu světla, myslím tepla. Ajaj tone, pardon stydim
7W ze zářivky bude topit stejně jako 7W třeba z COB čipu. Akorát že zářivka má mnohem větší plochu k vyzáření tepla než čip o ploše 1x1cm. A protože LED diodám teplo dost vadí, musí se dostat od čipu co nejrychleji pryč. Takže bývá na měděné podložce a tu musíš stejně umístit na chladič.
Nevím jak to máš vymyšlené, ani jaké pásky chceš použít, ale dovedu si představit situace, kdy 2mm plech k odvodu tepla stačit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 13:37 Muž Slav3k [23] Re: kofejn
Bavili jsme se o teple, o výkonnosti co se týče světla nikdo nepochyboval. :)

No a moje tvrzení že ledky moc netopí, bylo myšleno vztaženo k jiným zdrojům světla, jako například zářivka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 09:12 Muž kofejn [963] Re: Slav3k
Třeba to bude dost, ale na dvojce plechu poznám, kde čip topí. U pětky ne. A tvrdit, že LEDky neprodukují moc světla je zavádějící, nelze házet všechny do jednoho pytle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:53 amrtin Re: Slav3k
Ledky vyzařují tepla docela dost,záleží samozřejmě na typu a jeho příkonu.Ale jako chladič rozhodně hliníkový profil(nebo hl.plech).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:26 Muž Slav3k [23] Re: kofejn
To je nesmysl ... 2mm musí být víc než dost ;) LEDky neprodukují tolik tepla a kámoš je má umístěne třeba na kartonu :-D Takže věřím že dural se svou tepelnou vodivostí je víc než dobré řešení ;)

PS: v současnosti mám v plechovém (Fe) krytu uzavřeny 2 zářivky (dohromady skoro k 50W) a taky to jde (uvnitř teploty kolem 50 - 60°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:19 Muž kofejn [963] Re: Slav3k
www.alupa.cz/…
Do poznámky napsat poptávka, po mailu doladíš podrobnosti a plech ti přijde poštou nařezaný.
Ale 2mm se mi zdá na výkonější pásek málo, v plechu se teplo moc nerozprostře. Srovnávám to právě s 2mm plechem na krevetárku a 5mm plechem na velkém akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 23:50 Muž Slav3k [23]
Zdravím,

dorazili mi LED pásky a řekl jsem si že bych je chtěl namontovat na Duralový plech (třeba 2mm). Nevíte, jak si nejlépe takový plech opatřit? Jsem z Prostějova ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 22:59 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: replikant33
Pred týždňom som kupoval pásik s 5630 (nie je určený nad akvárko) a keďže na obale nebol údaj o príkone, tak mi to v predajni meral a nameral 12 W/m, pri 60 LED/m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 20:33 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
ano mám přesně ten samy u tohoto pasku když jsem nechal omylem puštěno 100% celý den tak začali odcházet jednotlivé sektory tak že zhasnuli uplně, a před tim jsem něl sansung 20W/m 5630 tam jsem to měl už od prvopočátku na 100% a po 14 dnech jsem si všímnul že to svítí nějak min, porovnával jsem to s 10cm co mi zbyl a těch 10cm svítilo víc jak cely 1m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 19:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant33
To je zkusenost primo s timhle paskem, nebo obecna zkusenost s podobnymi? On clovek muze nekdy byt i mile prekvapen, protoze kdyby se zajistil slusny prenos tepla a slusny chladic, 24W by se z velikosti toho pasku odvest rozumne dalo :-) . Chce to ovsem i slusne LEDky, pac nektere (a ani ne moc drahe) snaseji i 100°C na chipu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 19:00 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
nevydrží ani 14 dnu musí se to omezit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Steppik
Byt Tebou, opravil bych otazku na: "Je tady nekdo, komu uz tenhle pasek bez znatelne ztraty svitivosti sviti plnym vykonem uz aspon pul roku?"

Ono 24W/m na takovy nejaky pasecek, kdyz obcas pasky nedokazi prenest na chladic teplo ani pri polovicnim prikonu, je opravdu o tom vedet od nekoho kdo ho pouziva, ze to nejsou splachnute penize (treba je opravdu slusny, ale potom co uz jsem vsechno videl, mam dost cerny pohled na vec).

V kazdem pripade ma kryti IP20, a jestli ho das do deklu, vidis tam ta medena mista urcena k pajeni? Tak od nich to zacne "vyhnivat" :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 17:27 Muž acik [416]
poradí mi tedy někdo jaký led pasky zvolit? :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 17:15 Steppik – LED pásek - dotaz
Zdravím všechny.Potřeboval bych poradit.. Zakládám akva 180 l , 80x45x50 (dxšxv) plánuji osadit rostlinkami trochu náročnějšími na světlo (např. Hemiantus,Blyxa,apod.). Chtěl bych použít pásek www.ledshopik.cz/…
nalepený v Al profilu,v plánu mám 2 řady po 800 mm. celková svítivost vychází cca 3800 lm.
Poraďte prosím kdo s tím má jakou zkušenost,zda bude světlo dostačujicí....
Předem děkuji za jakoukoliv radu nebo nápad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 20:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: buchcikbel
netuším odkud jsi , no Designer vyrábí z čipů vodotěsné pásky , KarloS zase osvětlení z Creeček ,nebo pokud jsi zručnější , vyrobíš i něco sám , různých návodů a článků je tu spousta . čaem zjistíš jako všichni že ty starší plastové kryty jsou k prdu, pokaždé když jdeš do akva něco dělat tak to musíš celé sundat a pak v akvu nic nevidíš , se zářivkami v krytu zas budeš mít na krajích akva tmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 19:22 Muž buchcikbel [0]
na rostlina-akvária.cz jsem našel třeba i přídavnou T5 zářivku 39w, ale popravdě nejsem elektrikář a moc se v tom krytu vrtat nechci hmm .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=1651