Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 18:30 Muž Tomson [1] Re: Losky
Se obavam z moc nevydrzi,,lepsi je G4-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 16:57 Muž Lorennzo [5] – Led osvětlení Divera
Ahoj,jsu zde nový a tak Vás všechny zdravím :-) Mám na Vás dotaz. Řeším osvětlení akvária. Koupil jsem si set s 54l akváriem. Napadlo mě změnit druh osvětlení ze zářivkového na LED. Zaujalo mě osvětlení Diversa typ LED osvětlení Extra 7.2W nebo LED osvětlení Extra 2x7.2W. Teď je otázka jestli mě bude stačit 7.2W nebo si radši pořídit 14.4W. Máte s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 13:22 Muž Vstrom [82] - Malawi
já včera objednal z Číny RGB 5050 za 190Kč 5 metrů pásku. Koupím uzavíratelný alu profil s lištou a natáhnu na to tu bužírku a zatavím, jako to zde bylo na jednou odkazu a uvidím, jak dlouho vydrží. Pokud rok, účel to splní. 1m za 40Kč je zadarmo. Chtěl jsem sice objednat 5630, ale RGB se tam sehnat nedá. Vše jen 5050.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 10:33 Muž Killer [133] - SumciRe: KarlosS
Mě už to přišlo spojené od nich, jinak bych si řikal, že jsem to udělal blbě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 20:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Killer
proměřit, případně znovu spájet, vyměnit konektor, vyměnit kabel, ...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 18:05 Muž Killer [133] - SumciRe: Designer
Na zásuvce mi jde i druhé akvárko a tam svítim zářivkou..nicméně to teda přisuzuji spíš poškozenému konektoru..zdroje mám dva různé a nefunguje mi to ani na jednom..ale proč to teda zhaslo v době, kdy jsem s tim nic nedělal? Co s tim mam udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2015 15:27 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Killer
Nedávno som opravil počítač zastrčením vidlice do zásuvky ;-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.02.2015 18:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Killer
Pokud cely pasek najednou zhasne, utrhl se privodni kabel, povytahl ci poskodil konektor, odesel zdroj, nebo je napajeni pasku nekde ve zkratu. Pripadne je mrtva zasuvka, coz vyvolava nejvetsi takove zahady, kdyz na konkretnim jistici neni pripojeno nic, co by se hned poznalo (ona ta lednicka vytece az zitra) :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2015 18:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Killer
zdroj nebo kabel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 18:13 Muž Killer [133] - Sumci – Led pásek
Z ničeho nic mi nefunguje LED pásek..kromě toho, že mi někdo napíše: "je to rozbitý"..má někdo nějakej nápad, co se s tim dá dělat? Nebo to mam prostě vyhodit
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 12:39 Muž charli27 [9]
A nebo najde se tu někdo kdo mi udělá další cenovou nabídku na osvětlení z cree čipů,místo nynějších led pásků..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 12:36 Muž charli27 [9] Re: Tomason
Mám akva 100x40x50 cm a což 50 je výška,nyní tam mám dva metry led pásku 29.9 W/m a 1500 lm/m jak jsem už jsem psal výše,zatím nemám navíc zbytečné finance,aby jsem si teď momentálně mohl dovolit udělat osvětlení z cree čipů,cenový návrh už mám pozjišťovaný,tak to chci zatím jen něčím trochu vykompenzovat než budou peníze na lepší a výkonnější osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 12:26 Muž Tomason [37] Re: charli27
Ale pravda je, že jsou tady mnohem větší borci než já, takže vyčkej a někdo jistě poradí :-) Já zrovna řešil podobný problém pro mou hlavní nádrž a rozhodl jsem se pro čipy a ne pásky. Za pásek 12W 1100lm jsem se vším všudy zaplatil 640Kč a nepočítám kolik takových bych musel dát do akvária o mnohem větších rozměrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 12:23 Muž Tomason [37] Re: charli27
Jak jsem tady koukal, tak zase veliký rozdíl není. Za pásek se vším za to dáš stejně tak kolem 700Kč (minimálně)a vzhledem k tomu, že nevíme rozměry tvého akvária, tak nevím zda dostaneš nějakou přesnou odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 12:15 Muž charli27 [9]
Zdarec lidi,mám jen informativní dotaz,jaký ideální světelný výkon led pásků pro středně až náročné rostliny na osvětlení?nyní mám v akva cca 3500 lm,zatím nejsou peníze na to,aby jsem si nechal udělat osvětlení z cree čipů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 12:07 Muž Tomason [37] – Návod
Ahoj,
pro změnu řeším osvětlení malého akvária. Jen se chci zeptat, zda někdo postupoval dle tohohle návodu: www.t-led.cz/… Mě se zdá, že to skrz bužírku, skrz difuzor sotva bude svítit v dostatečné intenzitě. Nemá s tím někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 23:48 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: To zalezi, pro koho to zapojujes.
Ja zásadne pre seba ;-) Napriek tomu, že som vyštudoval tento odbor, nikdy som sa tým neživil. Ale niekedy som na seba tiež dosť nepríjemný zákazník tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 17:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
To zalezi, pro koho to zapojujes. Audiofil by chtel PNP i za trojnasobnou cenu, pac to co bezne zanedbas jako chybu vypoctu a toleranci, v tom on se do posledniho desetinneho mista prehrabuje, aby Ti rekl, ze to ma u svetylka nizsi sum smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 16:31 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: Treba takhle pro 60mA bile LED:
Niečo podobné používam, len s tranzistormi NPN, pre 30 mA a UV LED, ale to je jedno ;-) Zaistí stabilitu svetla aj pri kolísavom napätí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 15:43 Muž infernus [12] Re: Spiike
Led Green na Radlicke ulici v Praze. Maji i shop, prodavaji po metru. Ja potreboval 40cm. Vypada to fakt dobre. Mam to zavesene na retizkach.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 14:10 Muž Legioix [574] Re: Spiike
Spiike napsal: Aloha kde si to sehnal??? Přesně něco takového jsem hledal a potřeboval bych 80cm.
www.ledsvet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 13:59 Muž Spiike [63] Re: infernus
Aloha kde si to sehnal??? Přesně něco takového jsem hledal a potřeboval bych 80cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 12:47 Muž Vstrom [82] - Malawi
já to nemám na rostliny, mě stejně všechno zničej:) Takže tohle mám čistě na vybarvení ryb, kde při nabíchané bílé vyniknou barvy ploutví atd. Pod normální bílou nikoliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 11:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
RGB LED jsou hezke ohledne moznosti nastavit si barvu a vlastne i barevnou teplotu, kdyz to ma byt bile, jenze kdyz se na ne podivas ohledne vyzarovaneho spektra, je to delane pro oko a ne pro fotosyntezu rostlin. RGB LED jsou pro fotosyntezu beznych zelenych rostlin spektralne dost mimo, bile LED jsou na tom vyrazne lepe ;-) . Takze opravdu jsou vhodne spis k dobarveni, nez rozumnemu sviceni, a jisteze nektere ryby pod dobre nastavenym RGB mohou vypadat tak, jak to jinak nelze videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 10:58 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Já jsem tak nějak včera počítal, na kolik mě už vyšly světla nad mé akvárko a už s motám okolo 5t za 2,5 roku a pořád to není ono:(
Zatím pro mé účely nejlépe sedělo osvětlení pomocí LED pásku, kde jsem měl 170 cm RGB pásku:
www.tntrade.cz/…
a 170 cm tohoto bílého:
www.tntrade.cz/…
RGB po roce z půlky odešel, tedy né úplně, ale půlka svítí všelijak. Měl jsem namíchanou bílou, při které ryby vynikaly nejvíce a bohužel půlka svítí spíše do modrozelena. Na radu prodejce jsem pásek kolem dokola přejel ještě silikonem, ale stálá vlhkost v krytu ho zlikvidovala stejně. Chtěl jsem reklamovat, bohužel prodejce zkrachoval, takže mám smolíka. Bílej pásek zatím svítí bez problémů, samozřejmě oba jsou na alu profilech.
Takže zvažuju, jaký koupit kvalitní RGB ideálně s IP68, který má vydržet i v trvale mokrém prostředí, ale upřímně se mi za to už moc vyhazovat peněz nechce. KOlikrát si řikám, že jsem měl někoho sehnat, kdo by mi udělal komplet osvit pomocí power LED RGB. STálo by to třeba o něco víc, ale měl bych snad pokoj:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 21:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
Ber to jen jako nazorny priklad, ono je docela nestastne palit dalsi prikon tim odporem k zemi (a jeste jsem ho strelil od oka)... Nicmene to zapojeni je jedno z takovyvh "hezkych" :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 21:41 Muž infernus [12]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, pokud by nekdo chtěl, mám tu zbytek hlinikoveho profilu (60 cm) pro stavbu led osvětlení. Cena 385,-. Osobní předání Praha. Fotky přikládám, mám pouze profil, nic víc. Pokud by to chtěl tak piště do zpráv. Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 21:11 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Nanešťastie, nemám javu... Ak nezabudnem, pozriem inde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2015 17:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
Treba takhle pro 60mA bile LED:
www.falstad.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 16:21 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
V neposlednom rade, žiadny zdroj nedokáže dávať úplne presne dané napätie, polovodiče v stabilizátoroch majú vlastnost, ktoré sa líšia v závislosti na teplote (a často o dosť). Ak by som jednu LED pripojil povedzme na 3 V, teoreticky by to malo fungovať bez odporu, ale napr. už 3,3 V (tj. +- 10 %) môže spôsobiť, že dióda zhorí, ak je však pripojená cez odpor na povedzme 5 V, pri rovnakom náraste o 10 % (5,5 V) stúpne na dióde menej, pretože ako stúpa prúd, stúpa úbytok napätia na odpore rýchlejšie ako dióde a výsledkom je napr. len 3.1 V na dióde (nerátané, len tak od oka hádžem čísla). A tak sa na elektronike učí, že k LEDke(ám) dáva odpor. Tí lepší sa potom neskôr naučia používať aj prúdový zdroj X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 19:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Malapa
To neni jen ochrana, je to jakasi zpetna vazba, stabilizace proudu. A ono ji nejde delat s nepatrnym napetim, protoze cim je odpor vetsi, tim vic se to chova jako proudovy zdroj, a vetsi odpor znamena pro stejny proud vyssi napeti. Kdyz to ma dobre fungovat, cast napeti se holt obetovat musi. Navic ruzne LED (ruzne barevne) maji ruzne ubytky napeti, tech okolo 3V je to pro bile, ale zelene, cervene a zlute maji vyrazne min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 18:37 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Designer
Aha, chápu. Odpor působí jako ochrana proti dynamickým změnám. Tak pak už jen proč výrobci nepoužijí co nejmenší hodnotu odporu, aby ještě zajistili ochranu a přitom eliminovali ztráty? U 12V LED pásku obětovat 1/4 výkonu na ochranu, je docela slušné plýtvání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 17:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Malapa
Napeti na LED nemuzes povazovat za uplne konstantni, je pro dany proud kus od kusu jine, meni se s teplotou, a tezko bys pri nejakem konkretnim napeti dokazal zajistit konkretni proud, meni se rychleji nez napeti (mysleno jejich pomer rozdilu) ;-) . Proste hloupa desetinka Voltu zpusobi podstatny rozdil v proudu LED. Odpor se naproti tomu chova primo umerne, tedy zvysenim proudu odporem na nem primo umerne vzroste napeti, a to napeti sebere tem LED, nedovoli tedy tak velke zmeny, protoze napeti na vhodnem odporu se zmenou proudu naroste rychleji, nez na LED.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 16:52 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Designer
Nenapadá mě důvod, proč tam ten odpor je, když je na něm stejný úbytek napětí jako na diodě. Proč tam jednoduše není o jednu LED diodu víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 16:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
ano, v důsledku ano, ale jsou tam hlavně kvůli proudovýmu omezení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 12:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku Asi si to radeji ukazme, ja vim ze vite, ale moc se kolem toho motame ;-) .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 11:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Spatne ses vyjadril, odpor Ti napeti samozrejme srazi, protoze ma za sebou zatez z tech LED, tece jim proud, a tak na odporu zustane napeti U = I x R, na tech LED pak napajeci napeti minus napeti na odporu. Nemyslim, ze bys to nevedel, jen to vyjadreni bylo velice nestastne ;-) .

EDIT: Pripadne chvilkove zatmeni mysli, vcera v noci jsem napsal hrubku, ze jsem se stydel do rana...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 10:41 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: j0hny
Meral som to, prekvapivo, teplomerom. Presnejšie termočlánkom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 09:21 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: j0hny
j0hny napsal: "Ano, ale ne po 7 LED v serii. Tj mensie straty na odpore = vacsia ucinnost. Chapes...
Kde pri 12V pase ten odpor musi zrazat skoro dvojanosbne napatie ako pri 24V pase"....

jen pro info, odpor ti nikdy napětí nesrazí, jsou tam kvůli proudu. To by musely být zapojeny jako dělič (čili dva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 05:34 Muž j0hny [86]
Jasne, vymazte mi to, nech si vseci kupuju neefektivne pasiky s mizernou ucinnostou, kde udavany udaj "prikon" je zavadzajuci a vykon je este o 1/3 nizsi...
Vsak raz to pochopia ze to je len o reflektore, ktory mimochodom vydrzi 100x viac dlhsie ako led pasik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 23:33 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Tak nejako som myslel tú svoju poslednú vetu ;-) V mojom prípade (na pásiku som nešetril) by mi výmena nepomohla, len by som si pridal robotu. Každopádne, nie je na škodu prilepiť najprv jeden dielik, pomerať a rozhodnúť sa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 23:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
3M je znacka a verim, ze panove vedi co cini. Otazka je, zda vedi co cini i ti, kdo tam tu pasku davaji, pac jina s uplne jinymi vlastnostmi ponese totez logo, ale vhodna byt nemusi. A kdyz je vyrazne levnejsi, co si mysli vyvoj je fuk, obchodnici si to vyslechnou a staci jim pripustit moznost "ze to mozna muze stacit", a je rozhodnuto. 3M bych ani nevinil, ze se pouzije suplera misto klesti, za to taky suplera nemuze, pochybuji, ze by si chteli kazit jmeno.

No a falza, to je jeste dalsi pisnicka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 23:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: j0hny
Pouzivam LED s proudem 60mA, napeti na kazde ze sedmi je 3V, na odporu taktez 3V (plus minus drobne). Celkem mam tedy ze 24V 1.44W celkem, z toho 1.26W na sedmi LED. Kdyz budu pocitat 22lm (22 az 28lm dle pdf, a pocitam 3V, maji typicky 3.2V, ale byva tam spis min), je to 122lm/W, to neni spatne, zvlast za 3.58Kc v kusovce (bez DPH). No a kdyz zapoctu i ten odpor, mam 107lm/W, coz stale jde. Jestli nekdo namitne, ze se da napocitat pod 110lm/W (pro samotnou LED), ale klidne i nad 140lm/W (jak si zkombinuju parametry, a ze mi nezustanou na odporu cele 3V), tady je to asi fakt sumak, stejne jako co zustane na tom odporu neni u maleho svetla s takovym razenim LED vubec podstatne, svetlo nikdy nedokazeme do akvaria doladit ve smyslu presnych cisel.

Vyssi napeti je proste vyhodnejsi, samozrejme, proto to tak delam :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 23:05 Muž j0hny [86] Re: slavko
Cim si to meral len tak pre info ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:54 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: Zajimava myslenka, zbavit se te puvodni lepici vrstvy. Clovek nekdy pro oci nevidi, lepidlo na chladice (pochopitelne teplovodive, primo k tomu ucelu) bych mel a kamos neco zrovna s LED pasy dela, tak by to mohl testnout, dik za namet. ;-)
Meral som. Nemám síce nad 14 W/m, ale asi po hodine nebol merateľný rozdiel medzi lištou a telom pásika pri použití pôvodného lepidla na pásiku. Mám pásik 12 W/m. Ono, samozrejme, môže sa to líšiť pásik od pásika, ale pokiaľ viem, tie 3M by mali byť teplovodivé. No bratia z Číny dokážu nazvať 3M aj obuvnícky glej :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: j0hny
Ja bych rekl, ze na tom odporu bude napeti stejne, vlastne nahrazuje jednu LED, ale pochopitelne "1 ze 4" a "1 z 8" je slusny rozdil ;-) . Nakonec vzdyt prave proto taky zapojuju ty sedmice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:44 Muž j0hny [86] Re: Designer
Ano, ale ne po 7 LED v serii. Tj mensie straty na odpore = vacsia ucinnost. Chapes...
Kde pri 12V pase ten odpor musi zrazat skoro dvojanosbne napatie ako pri 24V pase.

A zaroven to je "doma", nemusim platit drahe postovne, necakam dlhsie ako 2 dni, a ak sa mi to nepaci, poslem im to nazat a o 3 dni mam nazat prachy na ucte.

const. current pasy su parada, keby tak boli aj u nas za normalne prachy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: j0hny
Myslim, ze jsem videl 24V LED pasy uz driv, zas takova novinka to nebude. Najdou se vselijake veci: www.gl-leds.com/… (jen prikladem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:28 Muž j0hny [86] Re: Designer
urcite skus, zivotnosti to len pomoze...
Inak nedavno sme sa bavili o 24V pasoch...
Konecne 7 cipove :-D
www.tme.eu/…#
A cena celkom v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: j0hny
Zajimava myslenka, zbavit se te puvodni lepici vrstvy. Clovek nekdy pro oci nevidi, lepidlo na chladice (pochopitelne teplovodive, primo k tomu ucelu) bych mel a kamos neco zrovna s LED pasy dela, tak by to mohl testnout, dik za namet. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72863x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=1551