Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 18:44 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water – bzučení adapteru v zásuvce
Zdravím, mam menší problém. Dnes mi přišlo stmivatko na led světlo. Světlo mam aquatlantis 7,7w. Stmivatko funguje ale když začnu ubírat na stmivatku, začne mi pískat adaptér v zasuvce. Světlo je cca pul roku 12hodin v provozu. Může to ten adaptér odvařit? Nechci přijít domů a vyhořela zásuvka v tom lepším případě. Někdo nějaké doporučení? Koupit jiný adaptér? Moc diky za rady :-) pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2015 16:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
Jako vsechno, i LED pasek se musi umet navrhnout a vyrobit, a je nutne pri tom premyslet, co si dovolit lze a co ne (z mnoha ruznych pohledu). Jenze v dnesnim svete "aplikuji" (rozumej dojebavaji pri vyuziti) moderni technologie casto lide, kteri by bez sveho okoli nebyli ani na urovni doby zelezne, a to je cely prusvih. Pak je nakup cehokoli hotova loterie, a ze koupit jen tak nejaky LED pasek loterie je, o tom asi nemusim nikoho moc dlouho presvedcovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 15:53 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: Mysleno, ze za mesic ci dva, pri 10h denne, svitis polovinou svetelneho toku co puvodne.
Testoval som experimentálne, asi pred 3 rokmi pásik s 3528. Nalepil som do krytu (sú tam i žiarovky, takže tepla dostatok) na drevotriesku (takže odvod tepla blízky nule) a to ako zaliate, tak i nezaliate. Primárny cieľ bolo overiť výpočty s lumenmi (čo sa mi potvrdilo), ale popri tom som zistil, že zaliaty pásik po dvoch mesiacoch umrel - silikón úplne ztvrdol (pri odlepovaní sa lámal) a z LEDiek už asi polovica nesvietila vôbec a zvyšok len tak, aby sa nepovedalo - tj. hlboko pod polovou. Nezaliaty som vyhadzoval po cca pol roku - svietili ešte všetky, ale svietivisť bola pod polovicou. Takže Vaše tvredenie o 2 mesiacoch nie je vôbec prehnané.

V druhej fáze pokusu som kúpil pásik s 3014, ktorý má 2,5 x vyšší príkon (12 W/m) ako tie prvé. Tentokrát som použil hliníkovú lištu (H) v dvojnásobnej dĺžke oproti dĺžke pásika (pásik je nalepený v 20 cm kúskoch) a pridal som aj ventilátorček, na zníženie teploty v kryte (teplota lišty sa ustáli na asi 42 °C). Momentálne sú tam namontované viac ako 1,5 roka - svietia ešte stále všetky, intenzita je nižšia ako na začiatku, ale k polovici má ešte ďaleko. Takže Vaše tvrdenie o dvoch mesiacoch neplatí na všetky pásiky.

V tretej fáze plánujem nalepiť pásik v jedom kuse, ale najprv počkám, kým tento dožije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 22:36 xfit – 2835
Ja osobne pouzivam pasky s chipy 2835, co jsem zatim vycetl a i sam vyzkousel, tak tyto chipy dokazi nejlepe odvadet teplo diky pouzite medene desticce ze spodu chipu. Mam dve rady 24W a ty vlozeny do tohoto profilu www.ledshopik.cz/…

Do prostred jsem mrskl RGB pasek, ktery mam na noc nebo na doplneni barevneho spektra. Jako zatim velka spokojenost, uz jsem resil 4 akva, prvni uz mozna i pred 1,5 rokem a sviti to porad stejne dobre. Pasky jsem bral taky z toho shopu jak je ten profil, kvalita asi taky dobra, kdyz to porad sviti.
Joo a ten silikon na ty pasky fakt nee, driv jsem to taky nevedel a to jsem to menil jak blbej kazdy 3 mesice. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 17:01 Muž Rakvista [20]
Mám tento už rok přilepený z vnitřní strany krytu černým silikonem Juwel na plexi 4mm délka 3x35 cm bez chlazení a v pohodě. www.gme.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 11:47 Muž infernus [12]
Dobrý den přátelé, přihodím trochu do mlýna co se týče zkušeností s ledkama. Používám kombinaci těchto pásků:
www.tipa.eu/…
www.tipa.eu/…

Mám je instalované na krevetkáriu na hliníkovém profilu, nejsou nijak kryté a jsou ve výšce cca 7 cm nad vodní hladinou. Celková délka je 140cm. Svítím cca 8 hodin denně cca 7 měsíců. Ledky svítí pořád všechny, intenzita je také stejná. Jestli je po těch 7 měsících menší nemůžu posoudit protože nemám nový kus pro srovnání. Třeba jsem někomu poradil s výběrem. Pokud by někdo chtěl, můžu přihodit fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 07:49 kroupapp Re: Tomason
Fotka k příspěvku S těma "zatavenýma" páskama je to pravda, alespoň podle mé zkušenosti. Pár měsíců a jsou v háji. Není se čemu divit, měl jsem je sice na chladiči a ten jsem ještě ofukoval větráčkem, ale k přenosu tepla mezi silikonem, v kterém je pásek zalit a hliníkovým chladičem prostě dojít nemůže. Měl jsem je taky od firmy t-led a všechna čest...vrátili mi bez problému peníze a do dokonce 2x :-) Říkali mi, že už ten zatavený pásek nebudou prodávat...tenhle systém co máš teď ty, vypadá, že mi mohl fungovat. Přikládám foto degradace jednotlivých čipů (v provozu cca 3 měsíce, 10 hodin denně)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 07:40 Muž tonof [53] - RostlinyRe: Designer
Degradácia nastane aj keď bude pás prevádzkovaný na polovičný výkon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:28 Muž Tomason [37] Re: Malapa
Já používám tyhle: www.t-led.cz/… ale mám je teprve 2 měsíce, takže to ti asi nepomůžu. Použil jsem návod www.t-led.cz/… Je pravdou, že tímto jsem přišel jistě část původní intenzity. Chtěl jsem celkově zatavené LED pásky, ale bylo mi doporučeno při denním 10ti hodinovým svícení zvolit nezatavené. Ty zatavené údajně nejsou dělané na tak dlouhé svícení v kuse. Co je na tom pravdy taky nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:14 Muž Fuchs [169] Re: Fuchs
Najde se někdo kdo poradí s výběrem děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 21:11 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Designer
Tak zatím nic takového nepozoruju. Uvidím třeba za rok, jestli poznám rozdíl mezi jednmotlivími čipy na pásku.
Výhodou může být, že nejvýkonější pásek co mám je 14,4W/m, takže tolik netopí.
www.hutermann.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 20:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Malapa
I okem poznas, ze to min sviti, a kdyz si nechas ke srovnani nepouzity dilek, pak to muzes snadno okem porovnat bez uvah, kolik to na zacatku asi tak svitilo.

Jinak kazdy kus LED na pasku degraduje trosku jinak. Takze dalsim poznavacim znamenim, ze se to deje je, ze kazda LED sviti jinak. Ona kazda sviti nejak (od do) uz od zacatku, ale to okem nepoznas, ale jak se zhorsuji, kazdy kus jinak, ten rozdil mezi kusy uvidis.

Muzes taky videt situaci, ze krajni sviti dobre, ale prostredni slabnou. Pak je ale na vine chladic (za to pasek nemuze), chladic je moc uzky a ma maly povrch.

Schvalne kdyz nekdy v noci pujdes kolem nejakeho podniku, vyzdobeneho LED pasky, se na ne podivej, a casto zjistis, ze kazda LED opravdu sviti dost jinak a celkove treba nesviti nic moc, jak jsou komplet v haji (tam to ale nevadi, v noci to staci a kazda jinak dela i zajimavy efekt). U noveho pasku bys to nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 20:24 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Designer
A to je pozorovatelné pouze okem, nebo jen měřením? Svítím půl roku? Spíš déle a nepozoruju změnu. Různé LED pásky 5050 a teď i nějaký novější typ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 18:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Malapa
Mysleno, ze za mesic ci dva, pri 10h denne, svitis polovinou svetelneho toku co puvodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 18:05 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Designer
Co znamená rychle? Do roka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kulisek
Ted mas proste jen dve moznosti. Bud zkouset co to umi, nebo na to hodit bobek. Ono nekdy se vyplati si s necim vyhrat, ale vzdycky je v takovem pripade fajn si dat pozor, aby to nestalo pro to vyzkouseni moc.

Sam jsem kdysi za "moc fajn" LED pasky vyhodil peknych par set (nebylo to nic levneho, kolem dvacky za 2.5cm dilek), abych pak dosel ke zjisteni, ze at se snazim delat co umim, pri beznem sviceni 10h denne velice rychle degraduji, bez ohledu na chladic pod nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 11:59 Kulisek Re: Designer
Tak teď mi přišla odpověď na dotaz ohledně katalogového listu nebo datasheetu.

Veskere informace s rozmery mate u nas v eshopu u kazdeho led pasku v sekci parametry. Jestli potrebujete udaj ktery tam neni, tak nam dejte vedet ktery a my ho doplnime na eshop.


Asi vůbec nevědi, co po nich vlastně chci a nebo nic nemaj hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 07:16 Muž Fuchs [169] – Náhrada za zářivky
Dobrý den, přemýšlím o novém osvětlení, kvůli spotřebě energie, mohli by jste mo poradit kolik a jaké pásky bych měl dát aby mi to nahradilo 4x20W zářivky? Viz moje prezentace. Všem děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2015 21:32 Peter17 – kusok pravdy o LED strip
www.mavys.sk/…

kto vie ci novsie puzdra 2835,5630 dokazu dostatocne ochladit cip a iba boh vie ake cipy v nich su :]

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2015 15:31 Kulisek Re: Designer
Přesně tak jsme jim také odpověděl, jsem zvědav, jestli něco pošlou a jestli vůbec odpovědí..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 13:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kulisek
Prodejce si je dobre vedom, ze jeho LED pasky jsou sirsi nez je obvykle, a tak v ocekavani, kdy se to nekde projevi, nejspis povazoval dotaz na katalogovy list za dotaz, jak je mozne, ze se tento LED pasek nevejde misto jineho, a navic se jeste ocekava dalsi predelavka. Jinymi slovy, zatim neni garance ani budouciho mechanickeho usporadani. Alespon tak bych to dekodoval ja.

Spravna odpoved:"Velice dekuji za poskytnute doplnujici udaje k mechanickym parametrum. Nicmene muj zajem o katalogovy list nadale trva. Neexistuje-li, pak prosim alespon o datasheet k pouzitym LED."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:55 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Ale veď máte pravdu, nakoniec som to aj písal: našiel som len jeden datašít, v ktorom som nenašiel to čo som hľadal, preto sa pýtam, či niekto nebol úspešnejší...

Ad: Kulisek: tú odpoveď chápem takto: Nemáme ani tušenie, tak napíšeme niečo múdre, aby to nebolo na prvý pohľad jasné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 14:02 Kulisek Re: Designer
Tak jsem odeslal žádost ohledně katalogového listu k pásku 7020 a přišla mi tato odpověď:

Jedna se o uplne novou technologii s novym pouzdrem proto byl vyuzit 12mm siroky pasek namisto bezneho 10mm. V budoucnu premyslime ze cip bude sklopeny o 45 stupnu aby se vesel do typickeho 10mm podkladu.

Nevím co si mám od toho myslet :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2015 17:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
Presne z toho duvodu byly vymysleny katalogove listy, aby se kazdy mohl podivat, o co jde ;-) . Jenze u noname zalezitosti snad radeji ani nejsou. Vzdyt i pro hobby ucely dokazi nekteri z nas udelat katalogovy list, a vyrobce velkych mnozstvi nemuze? Co je to pak zac?

Nehlede k tomu mi neco rika, ze kdyz prodejce jednou neco zmeril, kdyz to poprve objednal, a pak dostal neco jineho, jestli to nebude jako s tim sudovym vinem. Koupil jsem dva litry bajecneho modreho portugalu, bylo nas na to vic, tak mne pak spolecnost odeslala jeste jednou - ten patok co jsem donesl, se dal pit jen s nejvetsim sebezaprenim, nebylo to totez. Takze ze by prvni dodavka a pak se uz nekdo spolehne na to, ze uz se na to nikdo ani nepodiva, nez to proda? Neco je spatne, ze ano? (Kulisek 13.03.2015 20:04) Ale pouzdro je stale stejne ;-) .

Ten primer jiste trosku pokulhava, mel byt hodne nadneseny, a lepsi mne zatim nenapadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 17:34 Kulisek Re: slavko
Já bych typoval, že tam je jenom jiný rozměr ale každopádně,je to zatím nejlíp svítící led pásek. Uvidím se jaké budou pásky 8020 ale ty jsem ještě neviděl a ani nevím že by se někde prodávaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 17:20 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: Jasne, pouzdro ma vliv na prenos tepla (nejen rozmerem a usporadanim, pouzdro musi vyhovet tomu, co do nej dam), jsou lepsi a horsi pouzdra (pouzdro je ten obal kolem LED uvnitr), ale posuzovat takto LED, je (prehnane, at kazdy pochopi) asi jako posuzovat boty podle skatule, ve ktere se prodavaji.

Krabicu na topánky obutú nenosíte, zato tie LED čipy v tom púzdre fungujú až do svojej smrti.

Pri LED pásikoch práve o ten prenos tepla ide, a preto to ma zaujíma, či sú čipy v 7020 len zmenou rozmeru, alebo aj zmenou konštrukcie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2015 12:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Tak jeste jednou...
Kdyz porovnavate cisla jako 5050, 7020 a co je vim co vsechno, porovnavate velikost pouzdra.

Jasne, pouzdro ma vliv na prenos tepla (nejen rozmerem a usporadanim, pouzdro musi vyhovet tomu, co do nej dam), jsou lepsi a horsi pouzdra (pouzdro je ten obal kolem LED uvnitr), ale posuzovat takto LED, je (prehnane, at kazdy pochopi) asi jako posuzovat boty podle skatule, ve ktere se prodavaji.

Svet se dnes zblaznil, misto znalosti se hledaji silena zjednoduseni, a tohle je jeden z prikladu, jak jsou ta zjednoduseni silene zradna. Do slusneho pouzdra se da dat i mizerna LED, mnoho mizernych soucastek ma slusne pouzdro, protoze pouzdreni je dobre zvladnuta technologie a jeho cena je vlastne dana, ale to co se da dovnitr, ta samotna LED, to muze byt opravdu velice ruzne, a to nejlepsi co se vytvori, neni pro kazdeho Cinana, ktery se rozhodl koupit starsi vybaveni a flakat na tom superobjemy nejakeho spotrebaku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 00:17 Kulisek Re: slavko
Dával jsem je 8cm od sebe.
Konstrukční detaily jsem také nikdy nenašel a co jsem dával dotaz prodejci, tak také prý nic jiného nevědí, než to co mají na svých stránkách.
www.ledbeast.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 23:51 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Kulisek
Čiže, ak správne chápem, pásik je na tom plechu každých cca 10 cm. Tomu už vravím chladenie palec
Hoci, myslím, že možno až trochu prehnané, najmä hrúbka, no pásiku to neuškodí. Mne sa osvedčilo, s 3014, použiť klasickú H lištu, len s dvojnásobnou dĺžkou, takže mám na striedačku 20 cm pásik, 20 cm medzera, atď a teplotu to drží na cca 42 °C.

Viac ma však zaujímajú konštrukčné detaily čipu, tj. v čom sa 7020, okrem rozmerov, líši oproti predchodcom, ale nedarí sa mi nič zmysluplné nájsť. Nemáte nejaký odkaz? Našiel som jeden datašít, ale tam nebolo nič zmysluplné, okrem el. parametrov, ale tie zase neboli vôbec výnimočné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 23:08 Kulisek Re: slavko
Já jsem dával 6 metrů pásku na 6mm Al plech 120x50cm, sundal jsme tu pofiderní 3M lepící pásku a nalepil jsem je teplovodním lepidlem a celé jsem to raději ještě stříknul urethanem. Led pásku jsme použil s krytím IP20. Když jsem měřil teplotu hliníkového plechu po 5ti hodinovém svícení, tak byla cca. 33-35 stupňů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 22:43 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Kulisek
Taký pofidérny kúsok tenkého hliníka v tvare U - mám LEDky na pevnom páse, ktorý je dnu voľne vsunutý, čo tiež nevytvára dobrý prechod tepla. Určite by to chcelo niečo členitejšie, ale na testovanie životnosti super ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 18:57 Kulisek Re: slavko
Na jaké liště pásek máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 16:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS napsal: to je ale super přístup prodejce, pokud se to zakládá na pravdě:-)
Už nejaký ten týždeň mám 7020 pásik doma. Udávaných je 18 W/m, ale nemeral som to. Mám 50cm pásku na 50 cm lište v terárku, ktoré ešte nie je v prevádzke. Množstvom svetla som bol (od oka) veľmi milo prekvapený, ohrevom už menej - po pár hod svietenia má lišta 50 °C, a to je to zatiaľ celé otvorené = dobre vetrané. Porovnávať to s 5630 nemôžem, pretože mám pásik 5630 je postavený na 12 W/m a mám ho v úplne inej lište, kde je oveľa lepšie chladený. Uvidím, ako sa prejaví životnosťou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 13:23 Kulisek Re: KarlosS
Také bych řekl, tím pádem bych i těm 2400lm celkem věřil. A je pravda že viditelně pásky 7020 víc svítí než 5630. Obojí při 18W/m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 11:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kulisek
to je ale super přístup prodejce, pokud se to zakládá na pravdě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 20:04 Kulisek – Led pásek 7020 svítivost
Před měsícem jsem hledal led pásek 7020, byla udávána svítivost 3100 lm/m. Dneska jsem ho chtěl objednat a najednou tam uvádějí 2400lm/m !! Tak jsem jim napsal email a požádal o vysvětlení. Odpověď na můj dotaz vám překopíruji pro informaci sem.

Dobrý den, pásek 7020 je nový typ pásku. Pásek jsme během měsíce nechali několikrát přeměřit a nejnižší hodnota, kterou jsme naměřili byla 2400 lumenů. Raději tedy udáváme nejnižší naměřenou hodnotu. Jakmile si budeme jistí tím že výrobce zvládne vyrobit pásek vždy s jeho udávanou svítivostí v lumenech, tak hodnotu upravíme.

Omlouváme se pokud Vám tento údaj způsobil nějaké potíže.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 22:08 tpk1001 Re: Designer
Tak tech 0.5w to bude maximalne, dulezitejsi je ale ten LED vs. zarivky. Tam bych byl rad za nejaky tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2015 21:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: tpk1001
0.5W/l zarivek u akvaria bez rostlin, to je zbytecne moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 20:45 tpk1001 – Osvetleni
Zdravim pritomne znalce a mel bych jeden dotaz. Planuju v nejblizsi dobe nove akvarium, ktere bude navratem k Malawi, s kterym jsem kdysi zacinal. Nebude to bohuzel z prostorovych duvodu nic velkeho - rohove akvarium (cca 70x70x65), tj. neco pod 200l, delane na zakazku. S cim bych potreboval poradit je vhodne osvetleni. Prvni vec je intenzita - ta vzhledem k absenci rostlin (resp. max nejakych pomalurostoucich a nenarocnych na svetlo) neni zasadni, takze pocitam ze bych melo stacit nejakych 0.5W/l (i pres zminenou vysku)? Druha vec je druh osviceni - jsou podle Vas lepsi klasicke zarivky (kolik a jake idealne) nebo by melo smysl jit do nejakych LEDek (pokud ano kolik jakou znacku). Finacne to nejak zasadne omezeno neni. Diky predem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 19:12 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: replikant33
replikant33 napsal: setina to je neznalost musel jsi to počitat aspon 10x než jsi přišel na to že to má mít 60x10x9
No, výsledok 54 / 6 netreba každému rátať 10 krát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 16:50 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: slavko
sakra chlape polepši se:) žadná desetina to je neznalost musel jsi to počitat aspon 10x než jsi přišel na to že to má mít 60x10x9
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 16:31 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: replikant33
Áno, to som sa sekol, čísla sedia, len tá čiarka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 15:32 Muž sasula [274] Re: slavko
to by bylo 5,4L akvarko... chyba v desetine carce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 15:29 Muž půlpy [2131] Re: slavko
špatně litr je decimetr krychlový, co píšeš je objem 5,4litru ;-)
edit: tedy např. 60x30x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   20.02.2015 15:16 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: replikant33
Možno Vám uniklo práve tých 54 l v pôvodnej otázke... Nech rátam ako rátam, bolo by to pri 60 cm šírke povedzme 60x10x9 cm, a to mi nehrá :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 13:55 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: slavko
viz. prezentace má Lorennzo akvarium 60x30x30 takže osvětlení pro akvárium 60 cm bude asi idealní ale možná mi něco uniká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 22:06 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Lorennzo
Ja teda neviem. Má to mať 60 cm, nie je to na 54l akva trochu dlhé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 20:10 Muž Lorennzo [5] Re: replikant33
Děkuji...to jsem potřeboval vědět. Tak to bude muset být ta verze 2x7.2W ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2015 19:57 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Lorennzo
v první řadě záleží jaké akvárium chceš mít, resp. jaké rostliny tam budeš mít. nenáročným rostlinám na světlo bude stačit i těch 7,2W ale na kobereček to určitě nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.02.2015 18:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lorennzo
Já myslím že u toho dost popletli už jen název ,přesnější by bylo-LED osvětlení Nic Moc Extra 7.2W atd :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=1501