Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Žádná další stránka   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:09 Žena sivon [1694] - PlžiRe: rybarmarty
Mně perfektně funguje PATTEX oboustranná lepicí páska. Ale pozor, je několik druhů. Jen ta drahá je vhodná i do venkovních podmínek, takže i do vlhka.
Je to tahle:
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 20:18 Radim Re: rybarmarty
Já bych ho po mé předešlé zkušenosti(pásek zalitý v silikonu nalepený jen na krytu se přehřál a ztratil svítivost) nalepil na chladící lištu nějakou vodivou pastou pokud samolepící pásek nedrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:50 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: rybarmarty
Záleží na matriálu krytu ale já bych sázela na akvarijní silikon, nebo epoxidovou pryskyřici, co se používá k natírání akvapozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:32 rybarmarty – Čím přilepšit led pasek?
Ahoj poradíte mi prosim čím přilepit led pásku na plastové víko akvária? Ta lepicí páska ve vlhku nedrzi...díky za odpověd na stupidní dotaz :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 17:09 dusan73 Re: monty
No pořád je co se učit palec Zatím to nechám, uvidím jak dlouho to vydrží. Každopádně jsem zase o něco chytřejší. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2013 07:25 Muž monty [86] - AmerikaRe: dusan73
dusan73 napsal: No moc se teda v těch hodnotách nevyznám ale není 196 lm/m a 2700-3300 K málo? Pásek kvůli kterému toto vlákno vzniklo má 1500lm/m a 6000-6500K. Je teda fakt že svítí až dost, ale přece, máš zkušenost s tím že prosvítí např.akva o výšce 50cm?

2700-3000 je teplá bílá, je určitě více variant.

A k těm lm - pokud má něco 200 lm/m a něco 1500 lm/m tak to znamená, že to první je téměř studené a to druhé celkem teplé. Proto to druhé potřebuje chladit (hliník). Není lepší koupit to menší a dát těch pásků více?

Nebo koupit něco mezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 02:20 Janvac
Vyměnit třeba za tyto a bude to v pohodě: www.ledvyrobky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 01:10 dusan73 Re: monty
No moc se teda v těch hodnotách nevyznám ale není 196 lm/m a 2700-3300 K málo? Pásek kvůli kterému toto vlákno vzniklo má 1500lm/m a 6000-6500K. Je teda fakt že svítí až dost, ale přece, máš zkušenost s tím že prosvítí např.akva o výšce 50cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:47 Muž kortezhugo [983] Re: monty
No to IP ma vyrobok pocas celej zivotnosti.Preto tu vodoodolnost musi splnat kedykolvek.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.01.2013 23:27 Muž monty [86] - AmerikaRe: kortezhugo
kortezhugo napsal: Mne je to uplne jedno ako si to kto vysvetluje.
Tento LED pas o ktorom sa tu bavime nieje ani odolny voci striekajucej vode ani vlhkosti tak predsa nemoze splnat IP65. ;-)


Jo jasně.... Norma si to vysvětluje špatně.

Pro ostatní: Kupujte IP68 a máte klid, ten je pro trvalé ponoření do vody, tam s reklamací uspějete. IP65 není proti trvalému oplachu vodou.

IP68 pásek je téměř za stejnou cenu. Stačí jen hledat. Hlavně je nutné dát si pozor na spoje a pořádně je odizolovat.

Třeba:
shop.fkt.cz/…
a k tomu toto
shop.fkt.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:24 Muž kortezhugo [983] Re: monty
Mne je to uplne jedno ako si to kto vysvetluje.
Tento LED pas o ktorom sa tu bavime nieje ani odolny voci striekajucej vode ani vlhkosti tak predsa nemoze splnat IP65. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:17 Muž monty [86] - AmerikaRe: kortezhugo
Jasně, to že to někdo napíše zjednodušeně, tak to hned platí, co?
Tady je to popsáno podrobně a to ještě ne dost. I s tím jaký tlak a jakou dobu může maximálně působit. Prostě je to odolné proti tryskající vodě, ale pouze po určitou, krátkou dobu.

Odkaz dávám do fora již naposledy, kdo to chce pochopit, pochopí, kdo ne, ať si dohledá normu.
cs.wikipedia.org/…
shop.normy.biz/…

Moje auto má taky maximálku někde u 180 km/h, ale nemyslím si, že tou rychlostí vydrží valit rok.

A pokud ten výrobek splní test vodou, tak to krytí prostě má. Je to na spodní hranici, ale je, i když se nám to nemusí líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:07 Muž kortezhugo [983] Re: monty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:05 Muž kortezhugo [983] Re: monty
A toto si ako predstavujes?
Vydrzi to 3 minuty a moze sa to predavat? - nech sa deje co sa deje?
To musi vydrzat tie 3 minuty kedykolvek aj 5x denne. X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:04 Muž monty [86] - AmerikaRe: kortezhugo
kortezhugo napsal:
Prave toto ta norma riesi - proste to musi vydrzat.Pokial nie? - tak to nesplna IP65.A nie je to vodotesne.


Vodotěsné je prostě IP68. To ostatní vydrží vodu jen po velice krátkou dobu. To že si myslíme, že to ten ostřik vydrží pořád je věc jiná.

Prostě IP65 je ledka do kuchyně a tam, kde to občas něco opláchne a to ještě to něco nesmí být ponoření do vody na půl dne.

Zeptejte se revizáka. On Vám vysvětlí, co musí být za jištění u bazénu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2013 23:01 Muž monty [86] - AmerikaRe: ViktorX
ViktorX napsal: Jestli nebude problém v tom "...po dobu 3 minuty".

Ano, po tři minuty, pak by to mělo určitě oschnout, ne tři minuty půl roku po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:41 Muž kortezhugo [983] Re: formik
formik napsal: Přesně tak, on ten vliv vlhkosti na IP65 je spíš v úrovni snížení spolehlivosti/životnosti a to tahle norma samozřejmě neřeší.

Prave toto ta norma riesi - proste to musi vydrzat.Pokial nie? - tak to nesplna IP65.A nie je to vodotesne.
Este dodam ze ked ma nieco znacenie IP65 - tak to musi splnat zaroven aj IP61,62,63,64.
To ako sa tato norma dodrziava?(lepsie povedane ci to oznacenie skutocne plati?) je uz druha vec - potom to aj tak vyzera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:25 formik Re: ViktorX
Přesně tak, on ten vliv vlhkosti na IP65 je spíš v úrovni snížení spolehlivosti/životnosti a to tahle norma samozřejmě neřeší.
BTW, jsem měl teď naposled asi štěstí na poctivého prodejce, jelikož ten rovnou od začátku varoval před použitím IP65 v trvale vlhkém prostředí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:20 Muž ViktorX [474] Re: kortezhugo
Jestli nebude problém v tom "...po dobu 3 minuty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:13 Muž kortezhugo [983] Re: monty
Asi tomu moc nerozumies.
IP65 musi odolavat striekajucej vode.A preto daaka vlhkost nemoze sposobovat problem.Ak sa toto deje? -tak to nesplna IPx5.
Ten pas co je na fotkach (ja som to mal tiez stejne) nieje izolovany zboku preto nema ziadnu odolnost voci vode.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 21:37 Muž monty [86] - AmerikaRe: formik
To je přesně to, o čem mluvím, IP65 jsem koupil s tím, že to zkusím a počítám, že to moc nevydrží. Záleží, kolik vody na to odstřikuje, kolik kondenzuje. Ono je něco jiného postříkat to jednou za čas na kuchyňské lince a něco jiného je 24*7*365 vlhko, kondenzace a ostřik kapkami z akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 21:05 formik Re: monty
Obávám se, že to vada kusu nebyla. Mám zkušenosti s různými páskami různých výrobců a bohužel IP65 je do vlhkého prostředí špatná volba. Po dvou letech v krytu v podstatě stejný stav jako popsal kortezhugo - koroze a rozpad pásku. Na jednom akvu, které je bez krytu, ale drží a nemám problém - tam ale nedochází ke kondenzaci. Nedávno jsem pořídil IP68 a musím uznat, že v provedení je to diametrální rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 20:22 Muž monty [86] - AmerikaRe: kortezhugo
Mluvím obecně o IP65, že ten s trvalou vlhkostí prostě mít bude, ten vydrží při občasném vystavení vodě, ne trvalém!
Příklad s rozvaděčem do studny na fundovaném severu elektrika.cz

diskuse.elektrika.cz/…

Samozřejmě je možné, že to byla vada kusu, jak jsem již psal o odchlípnutí pásky. Také mohl být pásek trošku porušen a voda již udělala své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 18:41 Muž kortezhugo [983] Re: monty
Fotka k příspěvku Ake IP ma podla teba toto?
Zariadenia splnujuce IP65 nemozu mat ziadny problem z vlhkostou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2013 17:44 Muž monty [86] - AmerikaRe: kortezhugo
IP 6x jakoukoliv pomůckou prachu úplně
IP x5 Chráněno proti vodním proudům. Voda míří 6,3 mm tryskou ve všech úhlech při průtoku 12.5 litrů za minutu při tlaku 30 kN/m2 po dobu 3 minuty ze vzdálenosti 3 metry.

IP x8 Chráněno proti potopení do vody. Zařízení je schopné nepřetržitého potopení do vody za podmínek, které určí výrobce zařízení.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 17:31 Muž kortezhugo [983] Re: monty
monty napsal:Se vsadím, že ty tři minuty to vydrží....

Prave ze nevydrzi....
Tu ide o elektricke zariadenie a je zle izolovane.
IP65 je na pouzite aj do trvaleho vlhka.
IP68 je na elektricke zariadenia pracujuce trvalo pod vodou - napr. akva ohrievace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 12:43 Muž kortezhugo [983] Re: dusan73
cs.wikipedia.org/…

Dovaza sa sem kopec "bordelu" a hocikto predava hocico.Ako som pisal jedine stastie je ze je to na 12V.
Inac takto ked si to zatrel silikonom tak by to malo nieco vydrzat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2013 12:25 dusan73
Fotka k příspěvku Naprosto souhlasím, uvidím jak se to bude chovat dál když jsem to dal na aluprofil a celé zaizoloval silikonem. Čas a vlhko ukáže. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2013 09:12 Muž kortezhugo [983] Re: dusan73
Tie vrstvy su len nalepene na seba a nie su vobec izolovane.Zboku ako si sem dal foto sa daju "rozlupat" az k vodivim vrstvam a diodam.A tadial sa casom dostane aj voda.Ja som takto LED pas vyhodil a nemal odsvietene ani rok.(vela diod uz nesvietilo a pas bol biely - nebol transparentny)
Ono to chce bud z boku zatret silikonom alebo pouzit tie AL chaladice na LED pas.Proste tie pasy maju hooodne daleko od IP65 a vyrobcovia maju len jedno stastie - ze je to na 12V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 22:48 Muž monty [86] - Amerika
Ještě se ta samotná páska ráda odlepuje od podložky. Takže na to chce myslet
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2013 19:11 dusan73
Nepálí vůbec, na dotek jsou jen trošku vlažné. Spíš to vypadá že se tam vlhko dostalo pod samolepící páskou. I tak jsem to ale vyřešil přlepením pásku na aluprofil a ještě kolem pásku po celé délce utěsnil akvasilikonem. Naštěstí se to stalo jen na malém kousku, takže 90% jsem zachránil. Snad to teď už bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:02 Muž monty [86] - AmerikaRe: Jiri_99
Z fotek to není moc patrné, ale jestli je to ten typ pásku, který je nahoře zalit silikonem, tak ten dole moc izolaci nemívá, je to jen IP65. Řekl bych, že nad akvárkem budou horší podmínky, hlavně neustálé vlhko.
Mám podobné, také IP65, ale méně svítivé, tedy nebudou se tolik tavit, na omak jsou teplejší, ale dá se to. Tyto musí pálit.

Já mám tyto: www.kanlux.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:53 Muž Jiri_99 [425] Re: dusan73
Spíš než že by tohle udělala voda, mi přijde, že se to řádně rozehřálo a roztavilo. A voda pak už mohla dokonat zbytek. Alu profil by nebyl od věci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2013 18:50 amrtin
Vypadá to,že ten pásek je nějaký nekvalitní a obávám se,že to bude čím dál horší a že tohle je jedna z prvních vlaštovek :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:50 Dracecek
Zdravím,
tak tohle vypadá rozhodně na chybu výrobku, ten pásek vypadá rozmočený. Určitě bych reklamoval a pokud má být vodotěsný, nemáte se s prodejcem o čem bavit. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:37 dusan73
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:36 dusan73
Fotka k příspěvku Tak úpřímě řečeno jsem trochu v rozpacích. Mrkněte na fotky a napište svůj názor. Myslím že tohle by se asi u VODĚODOLNÉHO pásku stát nemělo. Snad jen že to mělo být opravdu v nějakém tom alu profilu ale i tak.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 16:02 dusan73
Ok díky přeletuju to a uvidíme. Teda spíš ten jeden modul úplně odstřihnu, bude to sice o tři diody kratší ale to by vadit nemělo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:57 Muž kofejn [963] Re: dusan73
Zkusil bych pustit napájení z druhé strany a vadný segment vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:55 Muž land2 [0] - Cichlidy – Afrika – LED pásek - problém
Ahoj zkusil bych to asi vyndat a preletovat znova - vymenit tu diodu jestli na to mas teda cas a nervy je to piplacka ale udelat se to da. Tipuju ze tam bude chyba v odporu nebo to opravdu propousti vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2013 15:47 dusan73
Omlouvám se je to tenhle - www.iwd.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:36 Muž monty [86] - AmerikaRe: dusan73
Jak je pásek voděodolný, jaké krytí? Popřípadě typ, abychom si to mohli najít na webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2013 15:21 dusan73 – LED pásek - problém
Fotka k příspěvku Zdravím všechny a žádám o radu. Nevím kde jsem udělal chybu (teda tuším), ale led pásek mě začal (po dvou měsících) blikat a odchází na jednom pásu diody (viz foto). Pravda že jsem ho neumístil do AL profilu. Spodek krytu je kovolaminát, tudíž by měl teplo bezpečně odvádět a pásek se opravdu nezahřívá. V čem bych viděl problém je stříkající voda na pásek u výstupu vody z čerpadla. Právě v tom místě je jedna dioda jakoby spálená a při dotyku na toto místo zbytek pásku bliká. Z fotky je i vidět jak od tohoto místa svítí diody slaběji. Pásek je sice voděodolný ale kdo ví. Ještě dodám že všechny pájené spoje jsem pečlivě odizoloval akvarijním silikonem.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [60]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=2951