Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 21:18 Muž glpetr [69] Re: dimmur
Ahoj, dobrý Led pásek ale šílená cena na Ebay za 320kč 5m www.ebay.com/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:21 amrtin Re: dimmur
Já si taky myslim,že by to uchladil,ale foto opravdu víc napoví ano .Já bych pásek prostě přilepil a vidělo by se hmm
Akorát bych jej nekupoval takhle strašně draho,i když je z dobrých led diod.To bych radši obětoval cca desetinu tý ceny a laboroval X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 19:53 Muž dimmur [283] Re: Dejmon
ted to do sklepa fotit nepujdu, ale ciste teoreticky vy co mate zkusenost s paskama, tak jestli to muze uchladit, bude v nem nalepeno 2x 300 mm toho pasku a pasek je po obvodu obtazen jeste siikonem pro jistotu, akva bude mit cca 20 l....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 19:51 Muž Dejmon [64] Re: dimmur
Dej jsem také foto ano asi ano, něco podobného se budu pokoušet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 19:46 Muž dimmur [283] – uchladi to led pasek
mam dotaz, zhotovil jsem z 2mm hliniku cely kryt /rozmery 300x200 mm/, chci do nej prozatim vlepit dva pasky www.iwd.cz/…. Ma otazka: uchladi mi to ten celohlinikovy kryt jako chladic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2013 18:58 Muž glpetr [69] Re: Designer
Ahoj, Led páskem svítím asi půl roku, pokud vydrží ještě stejnou dobu (?) je to životnost zářivkové trubice. Při cenách na Ebay (www.ebay.com/… po roce není drahá záležitost. Další výhoda Led pásků je napájení 12-24V, kdýž vidím ubastlená zářivková svítidla některých "elektroakvaristů" tak z toho nemám moc dobrý pocit ahoj Dotaz kdo je výrobce Tvých značkových LED modulů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 17:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: glpetr
Mam nad akvarkem kryt a taky to tak zustane ;-) . LED pasky letely, zarivky funguji bajecne, je po problemech. Na druhou stranu mam nad 200l akvariem pridany znackove LED moduly, a protoze je k nim kompletni katalogovy list vyrobce se vsemi potrebnymi udaji, docela verim tomu, ze vydrzi co se uvadi.

Ten profil, ktery uvedl amrtin, je pro samotne pasivni chlazeni LED pasku okolo 12W/m a vice nepouzitelny. Napisu proc. Nektere LED v pascich silene degraduji uz pri dosti nizkych teplotach, zkratka jsou mizerne, a o kolik K/W si myslite, ze se tohle nic (ten chladic) ohreje? Pri minimu parametru, ktere uvadi vetsina prodejcu (vyrobce se casto ani nedozvite) LED pasku, mnohdy ani netuse, ze se musi chladit, je tezke se spolehnout na to, ze zrovna to co koupim vydrzi.

Dalsi veci je lepeni na LED pascich. Casto se honosi napisem 3M, coz je vyrobce, u ktereho se da predpokladat, ze dobre vi co cini. Ale vi co cini i vyrobce LED pasku a pouziva to lepeni spravne? Obcas o tom pochybuji.

LED paskum neverim, coz jiste neznamena, ze jsou vsechny spatne. Nicmene s timhle postojem uz nemohu byt zklaman, jedine prijemne prekvapen.

O fyzice malinko neco vim, musim, jinak by mne neuzivila :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 16:29 amrtin Re: glpetr
To je pravda,já jsem zase zvyklý dávat pásky přímo nad vodu :) A i ty už jsem několikrát utopil-a to dokonce zapnuté!Svítí dodnes :-D :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 16:26 Muž glpetr [69] Re: Designer
Ahoj, v případě ,že máš na aqva krycí sklo, tak jsou zalité pásky zbytečné, čím víc pásky zalíváš a lepíš silikonem, tím víc se přehřívají a odcházejí. Já používám pásky nezalité, a protože mám svítidlo umístěné přímo na krycím skle, tak se mi povedlo ho již nekolikrát utopit, vyliju vodu nechám pásky svítit ,vyschnou a je vše v poho ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 16:15 amrtin Re: Dejmon
A pokud máš možnost celé hliníkové desky,tak jí klidně použij ;-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 16:14 amrtin Re: Dejmon
Ventilátor z pc samozřejmě paralelně k led připojit lze,ale podle mě to je zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 16:12 amrtin Re: Dejmon
Dle mého názoru to je opravdu málo,to chce alespoň toto: www.gme.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 16:08 Muž glpetr [69] Re: jurca
(Vyroba LED svítidla (profil www.iwd.cz/…) pro Tvé aqva zabere asi 20minut (3x50cm Led pásku CW 14,4W/m)v případě , že máš zájem tak napiš, pošlu foto a cenu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 15:52 Muž Dejmon [64] Re: Designer
TO MÁŠ JEŠTĚ ZALITÝ NEBO TO JE TAK JAK SE TO PRODÁVÁ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 15:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
rybicky.net/fotogalerie.php…

Sirka 32mm, dalsich 10mm za ohubem do pravych uhlu, nahore jeste T drazka, tloustka materialu 1.5mm, hlinik. Nevim pro co to puvodne bylo, meli jsme to hozene do odpadu pro strycka prihodu. A muzu Ti rict, chce to opravdu vic, tohle bylo prvni jeste jakz takz snesitelne minimum, a stejne ty LED dlouho nevydrzely, rekneme neco pres mesic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 15:47 Muž Dejmon [64] Re: Designer
CO NA TO PUSTIT VENTILÁTORY Z PC, STEJNĚ TO MUSÍŠ PÍCHNOUT K 12V TRAFU, TAK NĚJAKÉ 2 MOŽNÁ 3 VENTILÁTORY BY TEN ZDROJ MĚL JEŠTĚ UTÁHNOUT. a TEDY TO VYPADÁ, ŽE BUDU ASI DĚLAT NOVÝ KRYT, TAK TO JEN TAK ASI SVÍTIT NEBUDU ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 15:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
Mel jsem pro podobne LED vetsi, clenitejsi (vetsi povrch) a stejne to bylo v krytu jeste stale teplejsi, nez bych si predstavoval. Dle meho nazoru je to malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 15:40 Muž Dejmon [64] Re: Designer
JENOM PRO INFORMACI, JAKÉ CHLAZENÍ BY BYLO DOBRÉ, STAČÍ TOTO www.t-led.cz/… NEBO MÁM DÁT CELOU DESKU HLINÍKOVOU (100X30)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 15:22 amrtin Re: jurca
Jak koukám na tvé akva,tobě by stačilo opravdu jenom doplnit světlo a to 50cm teplá bílá led 5050. aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 15:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
12W/m, to na moc dlouho bez chladice nepoustej ani pro vyzkouseni ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 15:15 amrtin Re: Dejmon
Tak tyhle dej stoprocentně na chladič(al profil)!Hodně hřejí a moc dlouho by nevydržely!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 14:47 Muž Dejmon [64]
JÁ JSEM SI OBJEDNAL TOTO www.t-led.cz/… A DOUFÁM, ŽE BUDU SPOKOJENÝ. BUDU TO PŘEDĚLÁVAT POZDĚJI, JEŠTĚ PŘEMÝŠLÍM, ZDA POD NĚ DÁM HLINÍKOVÉ PROFILY NEBO TO DÁM ROVNOU NA UMĚLOU HMOTU, PŘÍMO NA KRYT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 10:05 jurca
Tak to tady pročítám a opravdu se v tom nedokážu zorientovat. Mám představu o LED pásku, který mi pomůže s denním osvětlením mého 54l akvárka. ¨
Bohužel se vůbec neorientuju v tom jaký chip, jaké LED a co vše k tomu. Byl by někdo tak ochotný a dokázal poradit něco konkrétního pro mlj případ?

Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2013 17:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
U RGB bych si dal pozor na jejich vlnove delky.
Kdyz budou prikladem:
Modra 465nm
Zelena 525nm
Ruda 615nm
(jiste ze jsou i jine) a podivam se sem:
www.sd84.k12.id.us/…

ta modra trefi jeste tak trochu chlorofyl b, acku je k nicemu (pomer a a b je u rostlin obecne 3:1).
Zelena je temer k nicemu obecne, ale at vidime bile, takze fajn, tam je to jedno.
Ruda je zase tak trosku vyuzitelna chlorofylem b, ale nic moc, acku je k nicemu.

Takze vysledek, svitil bych tim jak sileny a svetla pro rostliny nic moc.

Ja jen aby se nekdo nedivil, ze nejaky konkretni RGB LED pasek nesplnil ocekavani co se rostlin tyce. Ale jinak pro dobarveni svetla v akvariu pro oko, no proc ne, to vyhovi jakykoli RGB (ohledne spektra), zelene taky svitime a rostlinam je to k nicemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2013 17:43 Muž glpetr [69] Re: amrtin
Ahoj, LED pásek RGB můžeš použít jako doplňkové osvětlení (přes RGB kontrolér),to beru ale jako hlavní svítidlo pro aqva to asi ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:21 amrtin Re: glpetr
Souhlas,ale RGB pásek je náhodou docela dobře použitelný-má výhodu v nastavení odstínu barvy dle potřeby ;-) Já jeden 70cm kousek používám taky k dobarvení atmosféry v akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:19 amrtin Re: slavko
Jo,dobře jsi to popsal ano ,já měl na mysli pásek s vyšším stupněm ochrany(např.IP 68 -ten je určený do vodního prostředí,ale nad akva nepoužitelný).IP 65 - ...proti stříkající vodě...,ano,to jsi krásně rozepsal palec ,já právě proto tyhle pásky přetahuju po hranách silikonem abych je utěsnil.A že nevydrží zalitý v silikonu tak dlouho jako "obyčejný"?Tam je to opravdu dané tím "chlazením",resp. přehříváním.Ale je to kus od kusu.Už s nima mám docela dost zkušeností. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:07 Muž glpetr [69] Re: stana85
Ahoj,v odkazu sice nepíšou, zě je to RGB pásek, ale na tom obrázku je pásek RGB( 4 pájecí body červená,zelená,modrá, -pól)taky prodejce nepíše o příkomu LED pásku (dost důležítá informace). Pro tvé aqva postačí 2-3x50cmm(Led pásek 14W na m) Používám LED pásky bez zalití silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2013 16:59 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: amrtin
Krytie IP65 poskytuje ochranu pred nebezpečným dotykovým napätím akoukoľvek pomôckou (pri bežných páskoch nedôležité), poskytuje prachotesnosť (zväčša tiež nedôležité) a ochranu pred tryskajúcou vodou (pod tlakom a zo všetkých smerov) - tu je dôležité asi len to, že zo všetkých smerov, teda i zdola.

Ako tento stupeň ochrany z marketingových dôvodov nazývajú predajcovia ma netrápi. O odbornosti mnohých sa už presvedčili viacerí...

Ak iné ako s IP65 nezoženiem, tak by ma zaujímalo odkiaľ mám tie moje - bez silikónu ;-) Ale k veci. Nemať krycie sklo pod krytom považujem za hlúposť a nič na tom nemení fakt, že sa takto niektoré súpravy predávajú. V prípade rôznych viac-menej paludárií, s osvetlením pomerne vysoko nad, je to iná vec, lenže tam už len tak ľahko voda nedostriekne.

Používanie tej tzv. ochrany so silikónu má aj bočný efekt - ono totiž voda nemá len tekuté skupenstvo a napriek vysokej miere viery zákazníkov, neposkytuje vzduchotesnosť, ktorá by zabránila prieniku vzdušnej vlhkosti. Samozrejme, tá vlhkosť preniká pomalšie, pretože prúdenie vzduchu vnútri je minimálne. Čo však dnu prenikne, to sa odtiaľ rovnako ťažko dostáva von, a tak zvýšená vlhkosť pôsobí dlhodobo. O zhoršenom odvote tepla pri pásikoch ani nepíšem.

Pôvodne som mal použité dva druhy pásikov - jeden so (studená biela) a jeden bez silikónu (teplá biela). Tie so silikónom umreli po pár týždňoch, tie bez neho svietia bez viditeľnej zmeny podnes. Tažko mi presne určiť príčinu smrti, ale podľa stvrdnutého silikónu to odhadujem na teplo, teda prehriatie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:24 amrtin Re: slavko
Voděodolné = krytí IP65 = zalité v silikonu.Jiné led pásky(použitelné)stejně nesežene.A je jasné,že když bude pásek na suchém místě(nad krycím sklem),tak stačí "obyčejný" ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:16 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: stana85
Vodeodolné? Ak myslíte vodotesné, tak nad tými by som uvažoval len v prípade, že by ich mohla ostriekať voda. Sám mám viac ako rok nad krycím sklom tie bez ochrany proti vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 14:36 stana85 Re: glpetr
V tom odkazu nic o RGB napsáno není. Takže když bude nahoře na krycím skle tak není potřeba voděodolný? To by mi asi stačily jen 2x50cm když mám oproti tobě poloviční akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 12:18 Muž glpetr [69] Re: stana85
Zdravím, na fotce z odkazu je RGB pásek, ten bych nedoporučil. Použíj pásek o min.příkonu 14W/m.(např. www.iwd.cz/… v AL profilu s difuzorem. Na svém 90 litrovém aqva mám 4x50cm tohoto Led pásku v AL profilu( www.iwd.cz/…) přímo na krycím skle. Rostlinky rostou celkem v pohodě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 03:26 stana85 – pásek
Zdrávím, máte někdo zkušenosti s LEd pásky z aukra? Třeba tento aukro.cz/…
Chtěl bych si udělat led osvětlení pro 50l akvárium. Chtěl bych ho udělat z 50cm led pásků. Kolik jich budu potřebovat? Uvažuju o 4 dva studená bílá a dva teplá. Poradíte mi někdo? Jak se dají spojovat vodotěsné(zalité) led pásky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 22:55 Muž sasula [274] Re: MonterMonty
Pokud chces tak mam slusny zasoby 3w led chipu na hvezdici... at nemusis cekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Vybodl jsem se na to, zase takove prachy to nebyly, aby mi stalo za to plytvat casem, za ktery radeji vydelam prachy nove, coz je pro mne prijemnejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:34 amrtin Re: MonterMonty
Já je kupuju na ebay s rizikem že budou nekvalitní,ale za tu cenu se to i tak vyplatí hmm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 17:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
jj , pročetl jsem toho tady spoustu , musím někde ty čipy omrknout , v našem skladě je nemaj, v hornbachu měli nějaké mrkvičky za skoro 300 , bez udaných parametrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 17:39 amrtin Re: Designer
To je taky zvěrstvo,člověk by čekal kvalitu + výdrž a pak tohle... tone Naštěstí by to mělo jít reklamovat,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 17:38 amrtin Re: MonterMonty
Samostatný čipy jdou uchladit líp,člověk si může chlazení dokonale přizpůsobit.S pásky to je horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 17:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
No pokud bych do led šel , tak v kombinaci s klasickou trubicí a uvažoval byh asi o těch čipech, chlazení určitě nebudu podcenovat , mám v plánu i nějaký ventilátor , světelný tok max 340ln/m , krytí moc neřeším , svítidlo bude nad krycím sklem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 17:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
Mel jsem takove LED pasky, ne primo tyhle, ale s takovymi parametry a presne tak huste osazene. A co se stalo? Ackoli sidlily na celkem slusnem hlinikovem profilu, za mesic ci dva sly kukat (postupne svitily mene a mene, pozdeji kazda LED jinak), neuchladily se. Ne ze by to nezvladl ten hlinik uchladit, nejspis to nezvladla cela jejich konstrukce vcetne lepu prenest na ten hlinik. Navic dost nedobre snaseji vyssi teploty, nedela jim to vubec dobre a je to tady hodne rychle znat, i kdyz se na tom da udrzet ruka a clovek by si rekl, ze je to dobre. Co si lze dovolit k LED modulum (v podobe hvezdicky atp.) ohledne teploty, to tady ani nahodou.

Neodrazuji, nemam ten konkretni vyrobek po ruce, ale predem rikam: "Chladit, chladit a chladit" a dodavam "radeji nejprve kus na zkousku, nez vyhodit penize a po mesici i ty pasky". Opatrnost je zde na miste.

Jinak o stupni kryti, jak moc jsou vodotesne, uz se zde psalo, i korodovat nektere umi slusne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 17:26 amrtin Re: MonterMonty
Jasně,za kvalitu se holt platí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 17:10 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – LED
Zdravím , kdo moc nekouká na korunu a hledá opravdu vysoký světelný tok , našel jsem tyto:
mcled.cz/…
světelný tok 1200lm/m to už je rachot stydim oproti běžnějsím páskům okolo 100-200Kč/m ty mají cca 150-300 lm/m , no ale ta cena ..... mají v nabídce i 2000 lm/m ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 23:09 amrtin Re: sasula
Asi jak kterej,mě ten v kuchyni ani nehřeje a fakt svítí 3/4 roku bezvadně a to nonstop(nezhasínáme ho ani v noci,ani přes den) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 23:04 Muž sasula [274] Re: amrtin
Svitim tim do 1 akva a osvetluju 2 kuchyne. Bez umreni, bez silikonu nepotrebujou ani chladit, silikon potrebuje chadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 21:27 amrtin Re: sasula
Pásky 3528 600led/5m už mi taky prošly rukama a svítí fakt nádherně,ale trvanlivost posoudit nemohu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 21:25 amrtin Re: Origin
Mám nějaké zkušenosti jak z pásky koupenými u nás,tak z číny.Mohu upozornit,že je to jedno a to samé zboží,jen u nás je to o 200 % dražší.Teď nemám na mysli ty opravdu značkové pásky(např.s čipy CREE a pod.).
Některé opravdu mohou umřít už za týden(stalo se mi např. u led 5050,v silikonu,bílá denní),ale jiný úplně totožný pásek svítí už skoro rok naprosto bez problémů(za stejných podmínek).Opravdu je to kus od kusu,záleží,jestli měl čínský dělník svůj den :-D .Sice to zní srandovně,ale jinak si to vysvětlit nedovedu :) .Pak třeba pásek 3528,zalitý,d.bílá:svítí mi v akva třičtvrtě roku,pár diod pohaslo,ale jenom malé množství,takže celkem dobrý.Další část tohoto pásku svítí v kuchyni pod linkou bez jakéhokoli chlazení a naprosto bez problémů.Dále u nás zakoupený p. d.bílá,zal.v silikonu ihned po připojení odešly dva segmenty a po měsíci zbytek pásku přestal svítit,jen světélkuje.
Vím,že jsem moc nepomohl,ale bohužel to je tak.Na druhou stranu za tyhle peníze,když se trefím do špatného,koupím v řádově desetikorunách nový a nijak to neřeším. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 20:46 Muž sasula [274] Re: Origin
osobně provozuji 600 led /5 m, 3528 čipy. naprosto bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 20:35 Origin Re: amrtin
Děkuji za odkaz ;) ikdyž nakupování na eBay přes paypal moc nemusím, budu se muset přizpůsobit :-D je mi jasný, že poměru cena/výdrž se asi těmto čínským páskům jiné nevyrovnají. Ikdyž bych raději 300diod/5m než 150,a ani vodotěsné být nemusí, chtěl bych se zeptat jestli máte přímo s těmato nějaké zkušenosti. Nemám iluze, ale jde mi o to aby neumřely už třeba za týden smich . Zatím mám LED pásky koupené v ČR a samozřejmě chladím pomocí hliníkového plechu. Díky =)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=2401