Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 17:30 amrtin Re: Origin
Ebay.A tam je poštovné u spousty věcí zdarma: www.ebay.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 17:06 Origin Re: amrtin
Ahoj, no a můžeš nám prozradit kde kupuješ ty pásky 5050 za cenu 3328, aniž by pak jak to někdy bývá nepřevyšovalo poštovné skoro cenu samotného pásku ? =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 16:54 amrtin Re: kofejn
Bohužel kvalita pásků je silně kolísající,já jich taky už pár vyhodil.Holt čína je čína tone .Ale když to člověk kupuje za pár korun,tak to zas tak nebolí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 16:16 Muž kofejn [963] Re: RedMan
Po mé roční zkušenosti s páskem (pokud bych dával znovu pásek) vzal bych asi nezalitý a izolaci proti vlhkosti řešil po svém. Jinak pod páskem 5050 14W/1m (teplá bílá) mi kytky rostly dobře, ale jeho mechanické provedení bylo tragické. Vlhkost do něj vlezla hned první den (pak jsem ho zamázl neutrálním transparentním silikonem) a když jsem ho teď vyhazoval, byl pod silikonem zkorodovaný. V silikonu byl zalitý zvlněný, takže odvod tepla nebyl ideální. Vydržel půl roku, pak šel nepozorovaně do kytek a kytky vzápětí po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 00:58 amrtin Re: Onix
Jo,ale podívej se na ceny... tone Já ti seženu 5m 5050 za cenu jednoho metru 3328!A ta 5050-ka mu bude bohatě stačit.Ony by stačily i 5238,ale jen tak tak... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 00:06 Onix
Oboje má známá a spokojenost. ( sem chtěl napsat) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 00:00 Onix
No do statých 5050 bych nešel. Bud 5630 pásky www.iwd.cz/… - tyhle mám a každej tejden musím rostliny stříhat(profil neni ani teplej)... Nebo ješte novější 3328 www.t-led.cz/… nebo 2835 www.iwd.cz/… Oboje má známe a spokojenost. Videl sem svítit všechny 3 a nejlip svítí ten první 3čipovej 5630 ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 23:06 amrtin Re: RedMan
Použij 2x50cm led 5050 pásku zalitého v silikonu(IP 65) a ještě jej po celém obvodě přetáhni akvarijním transparentním silikonem.Je na tobě,jestli použiješ studenou nebo teplou bílou,nebo kombinaci.Pod teplou vypadaj dobře ryby,pod studenou zase postliny(i pod ní líp rostou).A nechej si místo ještě pro jeden,pak bych doporučil 1x teplý + 2x studený pásek,(to kdybys měl časem náročnější rostliny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 21:55 RedMan
Prosím, můžete mi někdo poradit jaký LED pásek mám použít pro akvárko které nyní zakládám ? Přečetl jsem půlku tohoto vlákna a nevím jaký vybrat. LED pásek bude umístěn na hlinkovém profilu.
Akvárko : 50x30x25cm , chci tam mít nenáročné rostiny, protože jsem začátečník.
Prosím o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 13:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: drahoczek
Od bezne zarivky T5/39W muzes cekat asi tak 3000lm, cena kolem 100Kc. K tomu potrebujes vodotesne patice (logicky 2 na zarivku), treba tady: www.sylvania-pro.cz/… (a na webu je nemaji skladem a pritom je maji, dokonce i na kramu primo ke koupi), cena 60Kc/ks. A pak predradnik pro jednu nebo dve 39W zarivky, v uvedenem eshopu kolem 400Kc. A pak jeste draty k pospojovani a vidlici do zasuvky, ale to je spotrebak kde se cena muze hodne lisit podle prodejce, rekneme do 100Kc za vsechno potrebne. Nepodcen reflektory, i jen polepeni krytu pod zarivkou alobalem vyrazne pomuze, poznas to i okem.

Rozdil pridanim jedne zarivky poznas, ale pridej si radeji aspon dve, protoze rozdil ceny predradniku pro jednu a dve je casto otazka padesatikoruny a zbytek uz tak drahy neni.

Co se tyce Sylvania GROLUX zarivek, mam je ted asi tyden a rostliny pod nimi rostou. Mne nijak silene, protoze nepridavam CO2 a toho svetla by mohlo byt vic (jeste pridam), ale jinak si nestezuji, roste to dobre, i za tyden je to znat (mam 2x30W T8 nad 200l akvarkem). Horsi je, ze akvarium je s nimi tmavsi, protoze jejich spektrum oko dobre nevidi a take to, ze je s nimi akvarium ruzovofialove, a zelena vypada dost tmave (ty zarivky zelenou moc neprodukuji, jen aby se nereklo). Takze bych spis doporucil pouzit jednu GROLUX a doplnit druhou s nejakym studenejsim bilym svetlem, at se to trosku srovna a nemas akvarko jako ja, jako na Marsu :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 10:56 amrtin Re: drahoczek
Ano,něco takového.Anebo: www.ebay.ie/…
40cm vody prosvítí jako prd.Já mám led diody na krycím skle,takže vlhkost neřeším,ale jinak nevím,to jedině celé reflektory: www.ebay.ie/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 09:58 drahoczek Re: amrtin
Jako třeba něco takového? www.ledshop.cz/… Jakou může mít tak taková dioda svítivost? A jak to pak řešit s ochranou proti vlkosti? Pásky mám IP65 přilepené na tlustém profilu a celé objeté silikonem. Ta jedna zářivka by asi moc nešla poznat že, kdybych jednu přidal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 01:29 amrtin Re: drahoczek
A co takhle přidat tři kusy 10W led diod?To by nešlo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 23:18 drahoczek – Svítivost
Zdravím, mám v mém akva o vel. 100x40x50 3 řady led pásků 5630 o svítivosti 1500lm/m. Jako svítí to dobřě ale na kobercovky co chci asi nic moc - Eleocharis parvula,M.C. Cuba. Třeba eleocharis vivipara musím stříham každé 4 dny ale tak ta néni náročná :-) Uvažuji přidat 90cm 36w zářivku nebo dvě. Jakou má tak jedna zářivka svítivost v lumenech? Třeba Sylvania Grolux 39W 85 cm a jiná? Protože jen ta jedna bude brát to co berou 3 řady pásků. Ptám se proto jestli i tu jednu zářivku znatelně poznám, nebo radši přidat 2 řady pásků a žralo by to aspon méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2013 17:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lukáš
Ve sve podstate jsou LED pasky ulet, vhodny tak pro reklamu. Kdyz se clovek podiva na lm/W u modernich vykonovych LED, vypada to bajecne. Jenze kdyz se podiva na pasek, kde cast energie pali odpor, aby mohly byt ziveny napetim, vysledek uz vypada mnohem hur, nehlede k tomu, ze na bezne prodavanych LED pascich nebyva zadna technologicka spicka ohledne pouzitych LED, pac je to mraky LED a nekdo to musi zaplatit, pricemz tlak na cenu je dnes sileny. U vykonejsich, casto husteji osazenych, muze snadno nastat i problem s uchlazenim. LED pasky vypadaji jako snadno pouzitelne a vyhodne reseni, ale plati se za to vzdycky nejaka dan, at uz ma jakoukoli podobu. Vzdycky je neco za neco. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2013 17:17 Lukáš – ledprovas.cz
Fotka k příspěvku Zkušenost z nákupu Led pásků
koupil jsem na těchto stránkách SMD 5050 60 led/m IP 67 denní bílou a studenou bílou...po měsíci začali korodovat. Zajímavé je, že mnohem více ta studená bílá, než denní. Snaha o reklamaci nejprve marná, ale nechal jsem si udělat odborný posudek a ač neradi, tak mi reklamaci uznají (ačkoli mi přimo napsali, že by se mnou "rádi ukončili spolupráci a zrušili tento obchod")

Zkušenost, snad někomu k užitku :)

ps. jinak jsem od nich bral nové IP 68, tak jsem zvědav. Na první pohled se tváři velmi solidně, tak uvidíme
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 21:40 amrtin Re: Mira
Ale jo,proč ne?Snad jen já přesně tyhle věci nakupuju za míň než polovinu ceny.A na jak velkým akva to máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 21:34 Mira – LED pásek a zdroj
Ahoj,

já mám zapojený pásek 2m dlouhý 14,4W/m na zdroji 45W a jsem úplně vysmátý.

www.svicenilevne.cz/…

www.svicenilevne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 13:35 threat Re: davidek75
Hele Davide,co kdyby jsi šel raději oslavovat narození syna,tady to chvíli počká:-)
Hodně štěstí,ať roste ve zdraví.
A vychovej z něj nového akvaristu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 13:09 Muž ViktorX [474]
Fotka k příspěvku Tady je start ATX zdroje... jediný problém je, že mají při nižší zátěži jen jednoho napájecího napětí relativně vysokou režii.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:44 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: SlavekB
A umíš ho nastartovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: SlavekB
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:07 Muž SlavekB [168] - Živorodky – zdroje
je možné použít nějaký současný zdroj do PC na napájení pásků a ventilátorů místo třeba www.iwd.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 10:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Rybka
Pulzni nebo spinany zdroj, to je stale totez. Je to snaha o to, snizit ztratovy vykon na minimum, at samotny zdroj tolik nehreje, je to mensi, a setri energii.

Spinany zdroj dava na vystupu napeti stejne jako linearni zdroj, jen toho uvnitr dosahne jinym zpusobem, takze v mnoha pripadech je celkem jedno, jak ten zdroj pracuje. Jedno to nebude v pripadech, kde je potreba velice presne a nezvlnene napeti, ale v akvaristice moc pripadu, kde by spinany zdroj nevyhovel, nenajdeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 21:39 Muž ViktorX [474] Re: Rybka
Jasně že je rozdíl, když mají jiný výkon, ale spínané jsou oba, klasické 60W trafo by se tam ani nevešlo ano, co to znamená si přečti o kousek níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 20:55 Rybka – zdroj
Je rozdíl mezi tímto a tímto? Co je to ten spínaný zroj? U druháho píší impulsní? Nebo sou stejné krom těch 60w a 50w. www.t-led.cz/…
www.iwd.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   27.07.2013 14:17 Muž ViktorX [474] Re: Designer
Fotka k příspěvku Teda ty máš trpělivost... Na škole jsme Ohmovu zákonu říkali "URIho zákon", protože U = R * I :-D, ale když už jsi o něm začal, ještě připojím nalezenou názornou pomůcku pro laiky. Jo a pokud si chce někdo počíst, doporučuju pročíst (alespoň ;-)) první 4 odkazy nahoře ve vláknu rybicky.net/forum/4030-led-osvetleni-do-akvaria
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2013 12:02 Muž Designer [5695] - CichlidyBourani mytu...
Jdu vyvracet myty a povery :) .

- Spinane zdroje pracuji na kmitoctech radove desitek az stovek kHz.

- LED pracujici napajene z PWM blikaji radove na stovkach Hz, ale to tam jde o pouhe rychle zapinani a vypinani LED, aby oko videlo podle pomeru zapnuti a vypnuti ruzny jas. Spinany zdroj napeti, pracuji na par stovkach Hz, by pro vetsinu aplikaci nebyl k nicemu.

- Pokud se spinany zdroj pri pretizeni rozkmita, muze to byt zpusobeno tim, ze ma nadproudovou ochranu, vypne, tim zmizi duvod k vypnuti a zase po nejake chvili nabehne, pretizi se a zase vypne atd. Na jake frekvenci tohle udela je dano konstrukci ochrany. Prave tak mohou nektere zdroje s ochranami reagovat na prehrati, u vetsich treba na vadne chlazeni (povoleny chladic). Nektere se pri pretizeni vypnou az do okamziku odpojeni a znovupripojeni napajeni.

- Vykon/prikon se pocita jako P=U*I, kde P je vykon ve Wattech, U (ve svete V, u nas U) je napeti ve Voltech, I je proud v Amperech.

- Ohmuv zakon zni U=I*R, kde U je napeti ve Voltech, I je proud v Amperach, R je odpor v Ohmech.

- Pokud na zdroj o napeti (prikladem) 12V (Voltu) pripojim zatez o odporu 15R (Ohmu), potece ji proud 12V/15R=0.8A. To co se udava u zdroje jako proud (treba u adapteru do zdi 500mA), je maximalni mozny proud, ktery je z nej mozno brat, aby se neznicil a nebo nevypnul. Tedy proud do zateze je u napetoveho zdroje dan odporem zateze, nikoli tim, co je napsano na zdroji. Pokud by pak mel zdroj davat vice proudu, nez na jaky je staven, bud neudrzi napeti, nebo shori, nebo se vypne, zkratka nic dobreho se mu nedeje.

- Znacka m (mili) znamena, ze jde o tisiciny, tedy 0.8A je 800mA. Znacka k je pak kilo, tedy tisice. Pouzivaji se i dalsi cs.wikipedia.org/…

- Kdyz jsem pripojil na zdroj 12V zatez o odporu 15R, tece ji proud 0.8A, to uz jsme si ukazali. A vykonova ztrata na tom odporu je 12V*0.8A=9.6W (Wattu). Takze kdyz vezmu zdroj, ktery ma na vystupu 12V a doda alespon 800mA (0.8A), pripojim na nej 15R rezistor, mam akvarijni topitko 9.6W (ovsem bez termostatu, bez drzeni nastavene teploty).

- Zdroj se da zatizit tak, jak je uvedeno v jeho dokumentaci. Pokud je uveden maximalni proud, lze odebirat maximalne tento proud, jakkoli mene je mozne, neni-li stanoveno jinak (existuji i zdroje, ktere nesmi pracovat bez minimalni zateze). Pokud je uveden maximalni dodavany vykon, tyka se to ne celeho zdroje, ale jen zateze a pak se tato hodnota nesmi prekrocit, ale muze se plne dosahnout.

- Elektronicke soucastky se dimenzuji na vyssi ztratovy vykon a to z toho duvodu, ze pri maximalnim ztratovem vykonu uz mohou mit prilis vysokou teplotu (klidne i 150°C, samozrejme i podle teploty okoli), coz muze byt v konstrukci silne nezadouci. Zaroven u nekterych soucastek plati, ze se zvysovanim jejich teploty klesa zatizitelnost. Nesmi se zapominat ani na tolerance a moznost ruzne velkych napajecich napeti. To se ale tyka konstrukce, u finalnich vyrobku jsou deklarovany mozne provozni parametry a ty musi byt schopen vyrobek splnit od A do Z (s tim, ze solidni vyrobce si necha alespon malou rezervu navic). Nicmene muze byt uvedena zivotnost pro ruzne provozni stavy a nizsi zatizeni muze znamenat delsi zivotnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 09:56 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: amrtin
nevím , neřeším , ubral jsem a svítí .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 09:55 amrtin Re: davidek75
To je divný.Tyhle zdroje jsou napěťově řízený a kmitaj zhruba na kmitočtu 200Hz(pokud se nepletu) a když se přetíží,tak sníží kmitočet a ten způsobuje to blikání.
Mě už se to stalo a zdroj fakt viditelně blikal(teda ledky samozřejmě).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 09:53 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Draggg
Tento zdroj sice jen 30W mám a při přetížení mí pásky neblikají ale nesvítí . Takže se toho nelekni .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 07:46 amrtin Re: Draggg
Ten klidne pouzij,budes tam mit jeste rezervu.Hrat samozrejme bude,ale prehrati nehrozi.Kazdej zdroj hreje.
Jen na okraj:pokud se takovyto zdroj pretizi,led zacnou blikat.
p.s.:pisu z mobilu,proto ta gramatika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 00:05 Draggg Re: amrtin
A když použiji třeba tento www.t-led.cz/… pásky budou brát asi 45w. Nebude se mi to přehřívat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 23:33 amrtin Re: Draggg
Tyhle zdroje jsou vlastně to samý,jako zdroje v počítačích,nebo od notebooků.Všechno jsou to napěťově spínané zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 23:31 amrtin Re: Draggg
Jako třeba tenhle?: www.t-led.cz/… Ano,uvnitř je totéž,jenom je to udělaný pro snadný zapojení. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 23:11 Draggg Re: amrtin
Ano a splní stejný ůčel i zásuvkovej? Bude teda brát taky jen minimum?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 23:01 amrtin Re: Draggg
Ano.Ale odkaz nejde otevřít.Je to tenhle: www.t-led.cz/… Ale ten je zbytečně drahý protože je voděodolný.Na těch stránkách jsou to všechny spínané napěťové zdroje pro led pásky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 23:00 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: ViktorX
mám zdroj viz. příspěvek níže a kouká z něho cca 30cm vodičů , myslel jsem si že ho rozeberu a napojím dlouhý vodiče , tak jsem ho rozebral a v tom hliníkovým pouzdře je zdroj komplet zalitý v silikonu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 22:57 Muž ViktorX [474] Re: Draggg, davidek75
Voděodolný spínaný zdroj s ochranou IP67.
Jak to tipuješ? Já bych řekl že asi bude, když to tam píšou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 22:57 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Draggg
není u toho katalogový list a v popise o tom nic nepíšou , tak nebo tak nějaký zdroj budeš muset koupit a každý si něco veme , ale neviděl bych to tak strašně , nezapomeň ale že spínaný zdroj by měl být zatížen na max. 75% , já mám tento taky ( teda 80W ) beru z něho 4A tzn. nějakých 48W a topí jak blázen , tak s tím počítej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 22:51 Draggg Re: davidek75
spínaný zdroj? Jako tohle www.t-led.cz/…

Omlouvám se ale v led teprve začínám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 22:46 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Draggg
to ti neřeknu , trafo si ale bere oproti spínanému zdroji daleko víc , možná by se to dalo najít v katalogovém listu toho zdroje .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 22:44 Draggg Re: davidek75
Takže bude celkovej odběr asi jaký u pásků co berou 36w? Kolik teda může brát to trofo (zdroj)? Je to třeba víc jak 5w?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 22:38 Muž ViktorX [474] Re: Draggg
Ať už spínaný zdroj nebo zdroj s trafem, mají li výkon 50W a zatížíš je jen 36W, sežerou jen o něco víc, řekněme třeba 40W, jen ty spínané mívají vyšší účinnost.
Že třeba 50W zdroj trvale žere 50W tvrdil jen jeden "odborník", JosefVavra, ale byl po zásluze umlácen čepicemi ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 22:36 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Draggg
Když máš zdroj ať spínaný nebo trafo tak ten zdroj si bere něco málo pro svojí potřebu , pokud k tomu zdroji zapojíš nějakou zátěž tak ten zdroj si bere něco pro svojí potřebu + to co si veme ta zátěž ( v tomto případě LED pásek )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 21:48 Draggg – trafo
Ted tomu nějak nerozumím. Takže když mám napájecí adaptér pro LED pásek 50w tak bere pořád 50w? Nebo jen 36w, kolik mají má pásky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:54 amrtin Re: kofejn
Jistě že má vyšší ztráty naprázdno.Ale o to tady nejde.Dotaz zněl,jestli zdroj pro led "žere" tolik,na kolik je stavěnej,nebo tolik,kolik "sežerou" led,který jsou k němu připojené. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 19:22 Muž kofejn [963] Re: amrtin
Transformátor má vyšší ztráty naprázdno, ale rozhodně se nerovnají jmenovitému výkonu, který by mělo trafo přenést. K čemu by pak takový geret byl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 19:15 amrtin Re: kofejn
A pročpak?Je fakt,že jsem to napsal aby to bylo jednoduchý a srozumitelný pro každýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2013 19:08 Muž kofejn [963] Re: amrtin
amrtin napsal: Hloupá otázka to není,protože klasický transformátor ve zdroji by si bral pořád stejně,jako má výkon,ale to už se dneska moc nepoužívá(v led technologii vůbec).

To je ale pěkná hovadina. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=2451