Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 21:49 Muž Miras [111] Re: freem1
pokud tam máš vlastně studenou bílou, tak bych přidal teplou bílou, ten hliníkovej profil ano, smršťovku ne. Použij zalité led IP65 či tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 17:59 Muž Marcelko [-3] - Rostliny – Dodatočné osvetlenie akvária
Mám oblúkové 112l akvárium s rozmermi 80x32x40 cm (d x š x v) a mám v ňom osvetlenie Chihiros LED A601 A serie 60-80 cm - dĺžka je 60 cm, výkon 39W, farebná teplota cca. 8000K, 5800 lúmenov.

Prosím Vás chcem si tam dať ešte 2 x 80 cm LED pásik s hliníkovou lištou a neviem:
- ktorá farba svetla LED pásika bude najlepšia a najvhodnejšia pre pestovanie rastliniek? - keď Chihiros má cca. 8000K

Zvoliť tento?
"Denná biela"
www.ledstar.sk/…

alebo tento "Zimná biela"
www.ledstar.sk/…

Chihiros je studená biela, keďže má 8000K.
Mám dať 2x80 cm LED pásik s "Denná biela" alebo 2x80 cm LED pásik s "Zimná biela"?
Alebo mám dať jeden pásik s "Denná biela" a druhý s "Zimná biela"?
Ktorá kombinácia je najlepšia pre rastlinky?

- a ktorú hliníkovú lištu?
Čo poviete napr. na túto?
ledstar.sk/…

Mám to potom dať do tej "tepelne zmrštiteľnej bužírky alebo už nemusím?
www.ledstar.sk/…

Aké sú ďalšie kvalitné LED pásiky v rozumnej cene, ktore sú najvhodnejšie pre pestovanie rastliniek?

Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2018 13:42 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Trucker
Neviem síce akú "rampu" máte, takže nie je jasné ako výmena pásika dopadne, pretože niektoré riešenia môžu byť "konkrétne", teda závislé na konkrétnom zapojení konkrétneho pásika.

UV vyslovene nutné nie je. Ak neviete, či ho potrebujete, tak ho s veľkou pravdepodobnosťou nepotrebujete... ale i tu platí prvý odsek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 22:25 Muž Trucker [0]
Prosim nekoho o radu. Zkratovala me originalni led rampa a chci si vymenit led pasek a dat uz rgb musi byt uv nebo staci normalni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 23:14 Muž martin386 [17] - Živorodky – Podvodní LED pásky?
Má někdo zkušenost s tímhle..?
www.ebay.de/…

Mám objem 112L (čistý ca 90l) a 2x Osram 18W, nevím, zda to mým kytkám stačí a přemýšlím nad něčím takovýmhle, přidělávat třetí zářivku do setového krytu mi přijde příliš komplikované.. :) Třeba by mohlo něco takového také pomoct mým rostlinám, ale těžko říct, nemám s tím zkušenost

Díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2018 20:06 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Fuchs
L=line (hnedý), N=neutral (modrý)

Edit. Pomalý som, idem radšej spať. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2018 20:05 Muž Driv3r [236] Re: Fuchs
Chybka :) L je fáze(černá, hnědá, šedá) N je (modrá)nula pracovní, značka je zem (zelenožlutá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 20:00 Muž Fuchs [169]
Fotka k příspěvku Dobrý večer, nevím jestli to sem patří ale potřebuji poradit ohledně 24V zdroje k LED jak ho zapojit. Vím, že hnědý je fáze, modrý nulák a žluto-zelený zemění. Ale na zdroji je to značený L, N a jaký si symbol. Myslím si, že ten symbol je zemění, N je fáze a L je nulák. Je to tak? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:59 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Jakub1
Jakub1 napsal: ... tak nejlepsi cipy jsou 2835 ... a zivotnost stejna jak 3528
Možno je to len preklep, ale pozor 2835 a 3528 sú úplne odlišné čipy, ako konštrukciou, tak i parametrami, vekom a cenou!

Čo sa týka tých 3328, tak som sa s nimi ešte nestretol, čo samozrejme nemá výpovednú hodnotu. Avšak moje dlhoročné skúsenosti vravia, že nie každá vec, hoc akokoľvek dobrá, sa musí uchytiť. A čas zase môže ukázať, že nemusí byť až taká dobrá, ako to na začiatku vyzerá. Takže to buď risknite a uvidíte, alebo kúpte známu a osvedčenú klasiku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 15:00 Jakub1 – nejlepsi volba led pasku
Zdravim, mohl by mi tu prosim nekdo napsat, jake led pasky by bylo nejlepsi zvolit + nejake odkazy?

budu mit malawi 160x60x60, zadne rostlinky, takze nepotrebuju nejak extra svitit, chci tam jeden pasek studeny bily a jeden modry to si myslim ze by mohlo stacit doufam, neco jsem procetl ale kazdy tu rika neco jinyho, jaka je nejlepsi varianta ktera hodne vydrzi? jaky typ pasku? je jich tolik az je to nehezke,takze aby vydrzel nad akva a neprehrival se, poprosim vas o typy na ten studeny bily a modry + listy atd, vse co je k tomu potreba, dekuji mnohokrat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 11:28 Jakub1 – cip 2835 nebo 3328
Zdravim, co jsem tak koukal tak nejlepsi cipy jsou 2835 co jsem se docetl, ale dost se objevuji cipy 3328, ze pry prosli vyvojem a snizila se spotreba a svitivost je vynikajici a a zivotnost stejna jak 3528.....mate nekdo ty 3328 nebo vite o nich neco? ja na netu nemohl o nich za boha nic najit....kdyz dam nejaky srovnani cipu, seznam atd, tak ten 3328 nikde neni,jinak u nekolika vyrobku jsem ho samozrejme videl, ale zarazi me, ze neni jinak nikde uveden, diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 18:43 Muž Zip [277] Re: FilipF
Já používám toto:
www.t-led.cz/…
www.t-led.cz/…

Mám na tom každou LED rampu zvlášť pro snadnou demontáž.
Nesmí se příliš utáhnout šroubky, jinak se strhne závit, jinak spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 16:59 Muž pedro144 [40] Re: FilipF
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 16:51 FilipF Re: RST
Dík. Přesně to jsem měl na mysli. Jen ty konektory koupím bez kabelu ale se šroubovací svorkovnicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 06:20 Muž RST [16] Re: FilipF
Tenhle způsob připojení je běžně používaný, konektory na funkci nemají vliv. Je třeba zvolit konektory, které k sobě dobře pasují. Napřílad:
www.aliexpress.com/…

Nebo: www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 02:06 FilipF – Napájecí konektor 2,1 x 5,5 mm
Ahoj,
řeším možnost jednoduchého odpojení jednotlivých LED pásků od programátoru a rád bych použil klasické napájecí DC konektory "jack" 2,1 x 5,5 mm. Ovlivní to nějak napětí resp proud na LED pásku? Přece jen to není dokonalý kontakt...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 11:36 FilipF Re: Kubaa
Díky vám oběma. Taky jsem si myslel, že bude asi vhodné dát pouze červenou. Výhodou by byl fakt, že možná seženu kvalitní pásek s napětím 24 V a nebudu muset kupovat další zdroj na 12V. Stávající pásky jsou totiž 24 V a na zdroji mám rezervu. Budu ale muset doma propočítat co snese programátor TC420 - dost možná tam přidám zesilovač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2018 10:48 Muž LukšaNM [309] Re: FilipF
Nevím jak moc dobrý nebo špatný je, aktuálně ho mám stejnak zhaslý, ale já mám tenhle a světla dává podle mě relativně dost (2160 lm/m).
www.smdledzarovky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:45 Muž Kubaa [718] Re: FilipF
Dal bych červený nebo teple bílý. Modrého světla máš v 6500K dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:24 FilipF – Poměr barev led pásků
Mám takový dotaz k osvětlení s LED páskami. Aktuálně používám 4 x 6500 K a mám prostor pro další pásek. S tím jak jsem se začal víc zajímat o vybarvení rostlin, vlnovou délku atd, tak bych se mi hodil pásek červený a modrý. Vtip je v tom, že tam dám jen jeden pásek - jaký by jste použili? Nějaké "grow plant" pásky nepřipadají v úvahu, protože světla dávají vcelku málo a jejich výběr je velmi špatný. U RGB bych asi musel vypnout zelenou část a tím pádem by světelný výkon taky nebyl nic moc. Mám dát pouze červený? Předem díky za odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2018 11:28 Džukel – Led osvetlenie pre 63l akvarium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj vyrobil som si osvetlenie pre moje 63l akvarium,rozmery ma 60x30x35.Pouzil som led pas s cipmy 2835 12w/m, 1100 lm/m,farba svetla je biela denna 4000-4500k.Celkom som pouzil 4 kusy dlhe 53cm ,celkovy pocet diod je 130kusou.Je to nalepene na hlinikovom profile hrubky 3mm.Celkom to sviety dost dobre hadam to bude stacit :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 18:00 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já to mám do nového akvária. Ve starém jsem to měl stejně (pasek v alu profilu a celé v bužírce) asi dva roky a bez problémů. Zářivky nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 16:57 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Losky
Z pásikov (po zarátaní účinnosti zdroja a obmedzovacích rezistorov) dostanete len o málo (ak vôbec) vyššiu účinnosť ako pri trubiciach, takže návratnosť obstarávacích nákladov je v nedohľadne. Ak k tomu prirátam rozličnú kvalitu pásikov a snahu uzatvoriť ich, ľahko sa môže stať, že po pár mesiacoch dosvietia. Ja by som do toho toľko nevrazil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 16:12 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Popravdě se s tím světlem už nechci babrat, max koupit led pásky s alu profily, zatavit a nazdar. Případně použít power led, ale s tím, že bych to nechal někoho udělat, na to už já nemám nervy. Zde jsem si předběžně vybral pásky a s trafem a stmívačem jsem tak na 5tis.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 14:15 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Jarry
LED čipy jsem měl u amerik a nevím, prostě se mi to neosvědčilo. Dost se objevovala koroze a měl jsem řadu studených bílých a řadu teplých. Furt se dělalo hodně řasy a nic moc. Pak jsem zkusil LED pásky studená bílá v kombinaci s RGB páskem (namíchaná také bílá) a najednou vystoupla krásně kresba ryb. Prostě to bylo najednou o něčem jiném. U Malawek se dává nejčastěji LED pásky studená bílá, modrá, červená, teplá bílá. Přemýšlel jsem ještě nad LED reflektory, ale nevím, musela by být nádrž zase otevřená a to se mi moc nechce dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2018 08:09 Muž Jarry [1437] Re: Losky
Jaká je výška nádrže? Osobně bych raději použil nějaké slabší LED čipy, např. XT-E a pro jistotu s regulací. 2 rampy po cca 20ks by mohly stačit. Osvětluju 10ti XT-E na jedné rampě Malawi o ploše 130x50cm a je to až dost. Předtím jsem tam měl LED pásky a nebylo to ono, ve srovnání s čipy. Experimentoval jsem i s modrými čipy, ale nevypadalo to dobře. Pokud tam nebudeš mít vyloženě převahu červených ryb, šel bych jenom do studené bílé. Pro vytažení červené barvy bych maximálně občas dal teplejší bílou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 23:43 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Waaw
1. Původně jsem nevěděl, jak náročné kytky tam dám (třeba jako doplněk). Kdybych potřeboval ubrat, tak prostě odšroubuji jeden "modul". Teď je tam třeba Pačule Helferova a ta už patří k náročnějším. Zase dobře rostoucí kytky == méně řas. Sice řeším žabí vlas, ale není to kalamita.

2. Mám dvě svítidla s SB-300 a menším chladičem, přišlo mi to dost na hraně. Svítivostí i teplotně (kolem 50 °C). Navíc lumeny jsou orientační (nějak podle lidského oka) a ideální světlo pro kytky není ideální esteticky (fialové akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 19:43 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jarda62
On to samozrejme nemusí byť RGB (z fotky to ide ťažko poznať) môže to byť farebný 3528, ktorý je tiež 3 v jednom, potom v každom čipe budú vždy 3 a 3 vývody prepojené dokopy. Ale to je v podstate jedno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 19:37 Jarda62 Re: slavko
Fotka k příspěvku Je to pouzdro 5050, ale ne klasické rgb, protože v každém sektoru je červené světlo, jsou zapojeny všechny 3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 19:31 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jarda62
Keď budete nad tým bádať: čip RGB si predstavte prosto ako 3 v jednom, každý s inou farbou. Keď sa pozriete na čip, má 6 vývodov -- anóda a katóda každej LED. Vždy tri budú prepojené spolu, zvyšné tri ovládajú svietenie jednotlivých farieb. Zapojenie môže byť rôzne, ale odhadujem, že zapojený bude vždy len jeden -- buď modrý alebo červený.

Tieto typy púzdier sú zastarané, odvádzajú teplo celým svojim telom, ak nie je okolo dostatočné prúdenie vzduchu na chladenie, tak sa ľahko prehrejú. A s prúdením vzduchu to je alchýmia, ktorú v domácich podmienkach nijako nezmeriate, uvidíte len výsledok... Pozriem ešte to Vaše video, možno ma niečo napadne ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 19:15 Jarda62 Re: slavko
Mám pocit že je to mezi sebou nějak propojené, ty červené s červenýma a modré s modrýma, nevedou tam klasicky 2 vodiče, v pásku jsou rozdělené na 4. K pásku vedou jen 2 samozřejmě. Zkusím to rozebrat a za provozu se budu snažit namáhat spoje a uvidím. Nic jiného mě už nenapadá. Aspoň že na tom spoji jsem se s někým shodnul díky :-)
Přehrát se to nemohlo na to to nemá výkon, nebo má, ale mám to nastavené na 15% max výkonu čipů a teplota je maximálně 35°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 19:14 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jarda62
Keď sa tu bavíme o prehriatí, verím, že viacerí majú na mysli lokálne prehriatie, nie pásika ako celku. Mohli ste mať napr. mastný kúsok povrchu, a tak tam pásik prilieha horšie, alebo v tých miestach inak prúdi vzduch, alebo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 19:10 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jarda62
Zlý kontakt ma tiež napadol, ale uvažujte sám, aká bude pravdepodobnosť, že sa to stane na presne rovnakých miestach rôznych pásikov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 19:04 Jarda62 Re: slavko
Tomu rozumím, a nemůže to být špatným kontaktem, mezi nějakým rezistorem a nosičem. Led pasek svítí, při stlumení shasne a pak zas blikne, do chvíle kdy se zas rozsvítí úplně, viz video v prezentaci bio rio. Ten kontakt mě napadá ve spojitosti s roztažností pásku a problikávání by to mohlo způsobovat? Kdyby byl pásek přehřátý, nevěřím že by to bylo tak symetrické.

Edit u přehřátého pásku, je poznat menší svítivost vadných čipů, ale tyhle svítí pořád všechny stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 18:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jarda62
Ono to vyzerá na klasický pásik s čipmi RGB 5050, resp 3528 s klasickým obmedzovacím rezistorom -- takže žiadna "elektronika", ktorá by sa tam mohla pokaziť. Takže naďalej ostáva prehriatie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 15:00 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, kolik byste dali led pásků na 200x70 velkou nádrž pro Malawi? Mám objednaný stmívač a zvažuji, že bych tam napojil asi 4 lišty 200 cm dlouhé (1x modrá, 1x červená, 1x teplá bílá, 1x studená bílá). Chci je dát do alu lišt, zatavit tou smršťovací bužírkou. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 12:15 Jarda62
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Našel jsem kus toho led pásku a při bližším pozorování jsem si všimnul malých asi 0.5mm kuliček cínu, který je v blízkosti el. součástek na pásku, podotýkám že se jedná o pěstební pásek 4/1 čtyři červené jeden modrý čip z Číny. Přikládám foto jestli už to někdo viděl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 11:02 Jarda62 – Vada led pásku
Dal jsem video do prezentace s nahrávkou led pásku a jeho vady. Zdá se mi že není problém v přehřátých čipech, ale nejspíš jsou vadné nějaké součástky na pásku, na plný výkon svítí normálně, ale když se začne ubírat, vypadávají jednotlivé segmenty a svítí nepravidelně, chvíli jo a chvíli ne. Videa čekají na schválení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 20:32 Jarda62 Re: prasan
Fotka k příspěvku Osvětlení má celkovou teplotu 35-45°C nikdy jsem nesvítil zbytečně moc. Ale je to možné, neříkám že ne, nevím jakou teplotu mají čipy uvnitř, teď to svítí normálně v 11:00 tam skočí zase 2% tak jsem zvědav.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 18:43 - Re: jarda62
Povedal by som,že je to prehrievaním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 18:42 Jarda62 Re: Magic
To nevím, dneska se to budu snažit vypozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 18:20 Muž Magic [879] - RostlinyRe: jarda62
Ako rýchlo sa ten rozdiel ukáže? Dôvodom môže byť i samotné vychladnutie, s teplotou sa toho hodne hýbe.

Aký veľký rozdiel to je? Z tej fotky moc nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 16:38 Jarda62 Re: daren
Kdo ví? Na to se právě snažím přijít, je zajímavé, že pásky jsou celkem 4 jsou zapojeny od jednoho konce a nalepeny vedle se a v polovině mají pauzu, ale místa kde nesvíti se vedle sebe potkávají. Tomu moc nerozumím. Když se pásek pomalu rozsvěcuje tak se rozdíly ve svítivosti jednotlivých led vyrovnávají, až nejsou žádné... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2018 15:23 Muž daren [408] Re: jarda62
Jenom spekulace - nemuze to byt rodilnou teplotou v ruznych castech pasku? Mam pocit, ze svitivost led je dost zavisla na teplote...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 13:30 Jarda62 – Led pásek svítí nerovnoměrně
Fotka k příspěvku Ahoj, čím to je že led pásek svítí různou intenzitou? Používám Tc420 přes den svítí na 90% a na noc se stlumí na 2%. Večer svítí ještě všechny led stejně i na ty 2%, ale ráno už svítí nerovnoměrně pořád tam jsou 2% je to vada pásku? Nebo je to normální když jede tak dlouho na tak malý výkon? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 13:31 FilipF Re: Waaw
Já mám v plánu instalovat papírových 5700 lumen na 200 l akvárko. Vody tam bude tak +- 160 litrů, čili to jest nějakých 36 lumen/litr. Tropica na svých stránkách uvádí, že 40+ je pro rostliny označené jako "advanced".
Tak teď nevím. Mám ještě jeden pásek navíc a dostal bych 8500 lumen a to by bylo 47 lumen/litr. Mám ho tam hodit nebo ne?

Pár otázek na "páskaře" :-)

Kolik jste nechali místa od konce chladiče ke sklu akvária? Myslím tím, že akvárko má např 100 cm délky a pásek jste použili 90/95/... cm?
Moje akvárium má podélné výztuhy. Hloubka akvárka je 40 cm a samotné výztuhy mají 4 cm každá. Mám LED páseky instalovat tak, aby svítily jakoby mezi ty výztuhy do pomyslného otvoru? A nebo mám hodit pásek klidně i nad výztuhu. Mám strach, že mi to bude nějak pochybně lomit světlo, ale na druhou stranu zase teoreticky hezky dosvítím i na kraje akvárka...

Díky za rekace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 11:15 Waaw Re: PaulZy
Az 82 lumenu na litr vody pro mene narocne kytky? Neni to trochu moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 00:39 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Tom384
Fotka k příspěvku Výhodou LED pásků je snadnost instalace (oproti čipům) a pořád vypadají lépe než zářivky. Teď jsem vytvářel prezentaci 84l akvária, kde mám 6krát 55 cm SB3-600 pásků napájené 11 V (papírově 10,8 V). Zdroj má tuším 150 W, příkon pásků je 20 W/m při 12 V. Z LED čipů bych možná za stejnou cenu poskládal něco méně žravého, ale už delší dobu (dva roky?) provozuji několik menších osvětlení z pásků SB3-300 (12W varianta) s menším chladičem a napětím 12 V.

Podle toho bych mohl i SB3-600 provozovat při nesníženém napětí (chladič má průřez 19 mm x 19 mm), ale nechci to riskovat. Kytky rostou jak divé, i když vyloženě náročného tam asi nemám nic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 23:56 Muž Tom384 [54] – Proc Led Strip
BTW, podle me se led pasky nevyplati. 10 XPG3 stoji 15$ i s postovnym, maji lepe vyresene chlazeni, nejlepsi technologii vyroby ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 07:37 Roman
Vzal jsem jenom denni bilou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72864x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=451