Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 13:32 Marcel G Re: Malawi
A jak by podle tebe měli ten maximální výkon u LED čipů omezit? Kromě toho, každý LED čip můžeš provozovat i na vašší napětí, POKUD se prostě smíříš s nižší životnosti a vyšší teplotou, a zajistíš tomu čipu lepší chlazení. Výrobci přece netuší, jak a k jakým účelům budeš ten jejich čip používat. Oni zveřejnili všechny důležité podklady, a je pak na každém kupujícím, jestli si přečtou návod, nebo se budou mylně domnívat, že když si koupí čip s maximálním deklarovaným výkonem 5W, že je rozumné ho v tomto režimu provozovat. A k tomuto všeobecnému chaosu přispívají ještě prodejci, kteří na webu uvedou jen jakýsi výkon čipu, aniž by nám řekli, jestli se jedná o doporučený nebo maximální výkon. Já jsem z jednoho takového prodejce tuto informaci doloval několik týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 13:27 Marcel G Re: Malawi
Hned pod tím odkazovaným článkem je další zajímavý odkaz: www.novinky.cz/… (že výrobci LED často nadsazují jejich výkon). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 13:13 Muž Malawi [0] - AfrikaRe: Xavi
Myslím si, že jsi to správně nepřirovnal :-O
Tak mi řekni proč už to prostě neprodávají na 50% výkonu energie.Audi taky sériově dodává do auta omezovače!!! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 13:10 Muž Malawi [0] - Afrika – Nobelovka pro Japonce za ledky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 13:10 Muž Xavi [12] - RostlinyRe: Malawi
Ked si kupis auto ta tiez nejazdis z motorom vyotcenym na obmedzovac len preto, ze to mozes.... proste sa musis prisposobit a najst kompromis vykon vs zivostnost vs energeticka narocnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2014 12:04 Marcel G Re: Malawi
Malawi napsal: neuznávám to, že když si koupím LED pásek a nemohu jej využívat na 100% výkon/svítivost.Pokud vím, tak žádné LED pásky nedosahují běžně 100% svého potenciálu. Každopádně LED čipy/pásky jsou právě díky možnosti regulace jejich výkonu pro běžného uživatele velmi ošidné. Myslet si, že mohu jakýkoli čip beztrestně používat na 100% jeho maximálního výkonu, je prostě trestuhodný omyl, který nemůže skončit jinak, než zničením čipu. S tímhle je prostě potřeba při stavbě LED osvětlení počítat. U většiny čipů, které znám, platí, že výrobci doporučují používat je maximálně na poloviční výkon. Pokud z nich chceš vyždímat víc, tak prostě musíš počítat s nižší životností a větším rizikem zničení. S narůstajícím výkonem (proudem) roste i teplota spoje, a tím klesá životnost i svítivost. Běžně uváděná životnost čipů kolem 50-100 tisíc hodin, platí obvykle pro poloviční (nebo ještě nižší) proudy a relativně nízkou teplotu spoje => nejedná se v žádném případě o teplotu, kterou běžný člověk dokáže změřit; jedná se o teplotu v místě, kde samotný čip dosedá na podložku ( www.unionledlight.com/… ). To, co změříš ty, je teplota na povrchu nebo teplota na chladiči, což je něco zcela jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2014 12:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Malawi
Myslímže problém bude v tom že většina neseriózních výrobců neuvadí úplné informace o daném produktu , jak už psal Marcel, předhánějí se nízkým odběrem , vysokou svítivostí , jen aby podali , údaj o bezpečné teplotě nenajdeš snad u žádného pásku , prostě jim jde o to jen prodat , jak dlouho ti to vydrží neřeší , a když půjdeš reklamovat , zcela jistě tě odmítnou s konstatováním , že jsi pásek špatně nainstaloval
osobně a po zkušenostech co tady jiní píšou , uděláš určitě líp když přikoupíš o metr pásku víc a pojedeš je třaba na 75%, ušetříš si námahu s vymejšlením dokonalého chlazení a i kapsu zadalší pásky , až ti i tyto degradují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 12:00 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: Malawi
podle fotky to vypadá, že to je nějaký zalitý nebo dokonce v takové te silikonové hadici.
Ja používám uplně bez krytí a nestěžuju si. Už od 25.2.2012 mám popsáno u většího akvárka a v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 11:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcel G
Chtěl jsem jen Marceli říct , že mě až překvapilo , jak ten zavrhovaný obyčejný silikon vodí teplo , tak nějak jsem počítal s tím že pasta by mohla snížit teplotu na čipu ,kdyby o pět stupňů , tak by to bylo super ,
jinak samozřejmě souhlasím s tím co píšeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 11:31 Muž Malawi [0] - AfrikaRe: MonterMonty
Fotka k příspěvku No a vidíš, já zase neuznávám to, že když si koupím LED pásek a nemohu jej využívat na 100% výkon/svítivost.To si tam mohu rovnou zpět dát trubice a jet na ně,ale s větší spotřebou energie.Takže je potřeba toto vyřešit jinak,ale každopádně chci zase tam dát zpět LED pásek,koupím 2nové, ale zkusím to nalepit tím teplovodivým silikonem,protože nejsem si jist, zda to tak bylo opravdu uděláno.Otestuji to na tom silikonu teplovodivém a pak uvidíme.Mám to uděláno na dálkáč,takže stmívat mohu ano
Na foto je i studený bílý písek 5630 vysvícený tone
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2014 11:21 Marcel G Re: MonterMonty
Já se ale přece nepřu o to, kolik lepidla tam dávat. Každý, kdo někdy lepil chladič k procesoru určitě dobře ví, že se musí nanášet jen slabočká vrstvička. A samozřejmě čím slabší vrstvička, tím více se asi budou rozdíly v materiálu stírat. Chtěl jsem jen upozornit na to, že se tu čas od času objeví negativní reakce ohledně používání LED pásků, ale nevíme nic o tom, jestli byly ty pásky dobře chlazeny (resp. zda se z nich dobře odvádělo teplo), a zda neběžely na 100% výkon (nebo blízko tomu). Když někdo stáhne výkon LED čipů na 50%, tak nemusí třeba ani používat nějaký extra kvalitní chladič. Problém ale taky je, že spousta LED pásků z e-bay apod. nemá ani v popisu uvedené nějaké základní informace, a je otázkou, jestli tomu, co tam uvedené je, se dá vůbec věřit. Takže často se ty LED pásky kupují "na slepo", a zvláště v takovém případě je pak podle mě dobrý chladič a kvalitní termální lepidlo na místě (pokud chce mít člověk jistotu, že mu ty čipy vydrží).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 11:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcel G
Nechci Marceli oponovat , ale včera jsem půl dne testoval osvětlení s čipy made-in china , nalepil jsem je obyčejným silikonem na metrovej profi chladič , jen co se na špičku párátka vešlo a řádně přitlačil , ničím nezatěžoval , teplota na čipu přilepeném silikonem je 52-53 stupnů , to se mi nezdálo tak jsem jeden pokusně odlepil, očistil , zase špičkou párátka nabral teplovodivou pastu (na CPU) a přišrouboval .Světe div se , teplota na čipu 52-53 stupňů , tak soudím že si taky bude záležet nejen čím ale jak (kolik lepidla )se nanese .
s chlazením pásků je to asi trochu slořitěší ,ale v zásadě , tuna lepidla at už jakéhokoli , ničemu neprospěje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2014 10:59 Marcel G Re: Malawi
No, pokud lepíš pásky na chladič obyčejným silikonem (nebo jakýmkoli jiným lepidlem, které na to není primárně určené), tak se pak není čemu divit, že ty čipy odcházejí. "Základem jsou sádlem namazané boty" (jak se říkalo v reklamě na Oskara), což bych si v tomto případě vyložil tak, že sebelepší chladič bez kvalitní teplovodivé pasty nebo termálního lepidla ti čipy neuchladí. Pokud nezajistíš kvalitní odvod tepla z těch čipů na chladič, tak je to stejné, jako bys tam žádný chladič neměl. A aby se teplo z čipů na chladič opravdu přenášelo, tak musí být čipy k tomu chladiči přilepené kvalitním materiálem (což silikon není). Zkus si schválně přilepit silikonem chladič na procesor v PC. Taky se ti za chvíli spálí, protože nekvalitní materiál bude přenosu tepla z procesoru (čipu) na chladič bránit, nikoli pomáhat. Druhou velmi důležitou věcí pro zajištění dlouhé životnosti čipů, je neprovozování těch čipů na 100%. Ideální je provozovat čipy tak na 50% výkon (a to podle mě platí i o LED páscích, nejen o výkonných LED čipech typu Cree nebo Bridgelux). Čipy SMD 5630/5730 mají maximální příkon při 150mA kolem 0.5W = ~30W/m (při počtu 60ks/m) → 115 lm/W. Pokud bych si tedy kupoval tyto LED pásky, dával bych si pozor na to, aby měly při počtu 60ks příkon pokud možno jen kolem 15W/m (50%). Dají se ale sehnat i čipy SMD 5630 s příkonem třeba 24W/m, a to už jsme někde na 80% maximálního výkonu (= větší riziko přehřívání, mnohem nižší životnost). Na některých páscích je zase našvihanán dvojnásobný počet čipů na jednom metru (120ks), což taky není ideální, protože pak opět dochází k většímu přehřívání. Dá se to samozřejmě elegantně vyřešit i pomocí nějakého stmívače, kterým si nastavím nižší intenzitu světla (nižší proud), díky čemuž mi pak čipy vydrží mnohem déle, a zároveň se tím sníží i nároky na chlazení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 10:34 Muž Malawi [0] - AfrikaRe: Marcel G
Ahoj, dělal mi to na zakázku hr, takže bych se ho musel zeptat, ale páchlo to ze startu jako klasický, nevím, zda použil teplovodivý silikon.Co navrhujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 10:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Malawi
to je důležitá otázka, standartní silikon je spíš tepelný izolant ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2014 10:05 Marcel G Re: Malawi
Malawi napsal: ...vlepit do profilů silkonem.A jaký silikon na to používáš? Doufám, že je to nějaký speciální, teplovodivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 08:44 Muž Malawi [0] - Afrika – led pásek problém
Fotka k příspěvku Zpozoroval jsem problém s LED páskama v ALU profilech(svítím 5630 studená bílá a 5050 RGB).
Přišel rapidní úbytek svítivosti LED pásků.
Musím koupit dva nové a přepájet to a znovu vlepit do profilů silkonem.
Hliníkový profil s LED páskama mám položeny na dvou sklech,viz.foto v mém profilu.
K osvětlení RGB mám dálkové ovládání na změnu barvy+intenzitu osvětlení(nahoru a dolů).
Kdo by chtěl více info jak levněji svítit, piště do zpráv.
Přikládám foto RGB pásku po úbytku svítivosti na krycích sklech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2014 23:21 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Dovolím si upozorniť, že v Číne (a podobných ázijských krajinách) sa v súčasnost vyrába veľká časť elektroniky, a to aj tzv. kvalitnej, ktorá nesie značku pôvodne západných firiem, mám taký pocit, že vrátane Bridgelux. Problém nie je v krajine pôvodu, ale v kvalite výrobku samotnej. Ak si niekto ako hlavné kritérium vyberie nízku cenu, tak pravdepodobnosť nekvality stúpa. A ebay (lacné čínske predaje) sú prípad sám o sebe - myslím si (či obávam sa?), že "značkové" výrobky za menej ako 50% ceny pochádzajú z odpadu, čo neprešiel výstupnou kontrolou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 22:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: davidek75
Udelam jednu uvahu. Mam nad akvarkem "hvezdicky" Bridgelux. Vyrobce garantuje, ze kdyz bude mit pouzdro do 85°C, vydrzi 50000h pri nesnizeni svitivosti pod 70%. Takze ne ze nejde vyrobit LED, ktere by to zvladly i pri vyssich teplotach, a ne ze by neslo udelat slusne tepelne vodive lepidlo, a taky slusnejsi pasek, ale nejspis muselo nejaky cas trvat, nez vyrobci dokonce i v Cine pochopili, ze jestli budou prodavat smejdy, jednou se prodavat prestanou. Jestli ta chvile uz nastala, tak budme radi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2014 20:07 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Mispulin
já jedu v 5730 a jen kladné zkušenosti
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 19:26 Muž Mispulin [67] Re: davidek75
Naprosto shodna zkusenost s LED pasky s chipy 5630 - viz posledni zaznam z meho deniku (kveten 2014). Doted krasne funguji (vratil jsem se na 80% svitivost) a zpatky na zarivky bych nemenil, ac energeticky neprinasi vyrazny uspory. Profit v LED pascich je nekde jinde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 15:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Ja mám inú skúsenosť s pásikmi, hoci musím uznať, že záleží o aké púzdro LED sa jedná. Osobne nevidím problém v prenose tepla z pásika na chladič - po zahriati bol rozdiel teploty medzi DPS pásika a chladičom žiadny (hoci merané len orientačným meradlom s neznámou presnosťou). Sám vidím skôr problém v prenose tepla z púzdra (a teda čipu) na pásik, avšak posledné výkriky (5630, 3014 a pod) by mali mať spodok kovový, práve kvôli prenosu tepla na podložku.

Sám som vyskúšal aj bežne dostupné (5050, 3528), a to ako zaliate, tak i nezaliate, a ich životnosť bola v prípade nezaliatych biedna a pri zaliatych ešte horšia. Teraz mám asi rok púzdra 3014 a pokles svietvosti som nezaznamenal (od oka), takže na tom niečo bude a nezatracoval by som pásiky ako také...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2014 11:56 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: jackson8800
čipy 2835 jsem si taky koupil ale když jsem to viděl tak jsem to použil jen jako noční osvětlení klávesnice , na nic víc se to nehodí , zkus projet toto vlákno psal jsem tady o tom kde se to dá sehnat . nebo zkus na netu vyhledat čipy 5730 nebo 5630
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 11:52 jackson8800
Davidek75: to verim sviti ti to pekne,prijde mi ze bych tam toho myho musel dat tak 20metru aby to tak svitilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 11:02 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Designer
provozuji je většinu dne na 100% , ráno a večer rozednívám a stmívám pomocí PWM , nad akvárkem jsem měl původně zářivky a plechy jsou 350 x 350 mm , ale tam jsem teplotu neměřil , tyto pásky mám i nad pracovním stolem a pod kuchyňskou linkou kde je mám přilepené na pozinkovánem plechu 0,8 mm šíře 65 mm ten má oněch 39°C , pásky jsou samolepící tak ničím speciálním jsem je nelepil , jen nad akvárkem jsem to asi špatně odmastil a pár cm jsem musel přilepit chemoprenem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2014 10:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: davidek75
Jednak jsi mel stesti a jednak taky vis co delas, coz se o vetsine lidi, kteri se rozhodnou k LED paskum, neda tak uplne rict ;-) .

Lepils to necim specialnim? Provozujes Ty LED na plny prikon? A predpokladam ten plech (chladic) taky neni uplny drobecek? No a zatim je mas pulrok, chovas se k nim zrejme slusne, ale i tak jeste nerikej hop :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 10:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Jirko , jde to i levněji www.elektroeden.cz/… smich smich
vyzkouším to na 25cm vysokou vytíračkou stydim kus nějakého AL profilu doma najdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 10:47 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Designer
Já mám LED pásky jako hlavní světlo a nemůžu si je vynachválit kytky se můžou zbláznit , jednou jsem to tu psal , 5m + zdroj přímo z Číny za cca 400kč , mám to od jara , přilepené na plechu který má 39°C . Lux metrem to občas přeměřím a +/- stále stejná hodnota .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 09:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jackson8800
I kydyby to svitilo dobre, predpokladam ze to ma prikon tak 12W/m, a to chces prenest na chladic pres lepidlo. Ne ze by to neslo, ale ne tak jak se to dnes bezne dela. LED pasek k osvetleni jsou vyhozene penize, i kdyz chapu, ze je to lakave, protoze to co uvadis koupis i za 200Kc/m. Pro natoceni reklamy parada, par dni to sviti a pak se to vyhaze, ale nad akvarko LED pasky... uz vic lidi se z toho vylecilo :) . Az budou LED na pascich schopne pracovat pri dost vysokych teplotach bez degradace, nebo se zlepsi prenos tepla z pasku na chladic, pak ano, ale tak nejak nesleduji, ze by se delo u toho, co se da bezne koupit. Mam proste k LED paskum nad akvarium averzi, a ne neopodstatnenou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 09:41 jackson8800
Ahoj,poridil jsem si led pasek jako doplnkove osvetleni bocnich stran akvaria,jedna se o metr s cipem 2835 ktery ma mit 1200lm/m coz by podle prodejce melo byt jedno z nejlepsich momentalnich cipu na pasku mimo cree atd. Nicmene jsem pasek zapojil nalepil do krytu a nestacil jsem se divit,sviti to tak bidne ze to jde videt tak 5 cm kolem hladiny a v tom rohu kde neni voda,jsou ty pasky takova bida nebo je neco spatne? Diky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 11:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: funtcz
rybicky.net/nadrze/18477 fotky ve slozce "osvetleni".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 21:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
u mně má lepší čipy cree xml a ještě levněji:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 19:25 Muž funtcz [22] Re: Designer
Díky. Pěkné jsi to vysvětlil. Pokud to maš doma, na co jsi je lepil? Může být na reflektorach? Čím mezi sebou propojim? No a to chlazení, jaký spusob? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.08.2014 17:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: funtcz
Myslim spis LED moduly, neco jako tohle:
cz.farnell.com/…
Ten ktery uvadim neni zadny posledni vykrik technologie, ale je slusny, cena celkem rozumna, pouzivam je. Jen u takovych LED musis zajistit jeste jejich napajeni proudovym zdrojem. Muzes je videt treba zde: www.gme.cz/…

Je ale potreba si uvedomit, kolik jich budes potrebovat nad sve akvarium, jak je usporadas a cim to budes zivit, a taky na co to das, abys to uchladil. Rozhodne takove reseni nad 450l akvarium neni cenove uplne bezbolestne (i kdyz jak to kdo bere).

Ceny ktere vidis, mohou byt jiste nizsi, LED jeste svitivejsi, ja to pro par kousku neresil a vyuzil jsem dodavatele, kteri mi to umeli dodat okamzite.

Rekneme, ze Tve zarivky 2x54W produkuji celkove svetelny tok 9000lm. Jestli mas reflektory, odecteme tretinu na ztraty (to zalezi na reflektoru), rekneme ze mame uzitecnych 6000lm. Ty LED sviti 685lm, tedy potrebujes jich asi tak 9, abys mel totez a vyuziti celeho jejich svetelneho toku muzeme prirovnat k tomu vysledku zarivek po odecteni ztrat. S lepsimi LED by samozrejme mohlo stacit i mene. Vysledkem tedy usetris asi tak polovinu energie (pokud mas ted zarivky s elektronickym predradnikem a pocitano k uvedenym LED a poctu 9ks). Ber to ale opravdu jen zhruba, pocitame s nepresnymi cisly, plus minus autobus.

Takze otazka je, za co jsi schopen si vsechno potrebne shromazdit a jak Ti vyjde, ze se to vyplati. Kdybys chtel svetla jako mas ted, pak rekneme denne usetris 0.5kWh, tedy rekneme 2.5Kc denne, tedy tak tisicovku rocne. A s lepsimi LED to jiste muze byt lepsi (kdyz daji vic lm/W).

Mas silu cekat, az se naklady vrati a jestli i tohle z jakehokoli duvodu za tu dobu neodejde? A jiste vis, jaky je rozdil mezi vetsi castkou zaplacenou hned a castkou placenou po malych castech, pac vetsi hromada penez hned ma vzdycky mnohem vetsi cenu, nez drobky za delsi cas...

Jak to tak sleduji, vlastne Ti to rozmlouvam, a to jsem k tomu ani nechtel cilene dojit ;-) . Takze si v klidu prostuduj co je k mani, co potrebujes, a zeptej se i zkusenejsich s ohledem na moznou nizsi cenu, kterou ja moc neresil, kdyz jsem tech LED potreboval jen 3ks k doladeni bile po zarivkach GROLUX.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 16:44 Muž funtcz [22] Re: Designer
Myslíš led zářivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 11:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: funtcz
Jo kdybys chtel LEDky jako takove, to muze byt fajn, ale pasky nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 11:19 Muž funtcz [22] Re: Designer
Právě to druhé, úspora..Tak asi nic... Ale díky, aspoň teď nad tím nebudu koumat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2014 11:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: funtcz
Otazka je, proc bys to delal? Jestli mas malo svetla, pridej dalsi zarivku, a k zarivkam pochopitelne patri reflektory.

Pokud bys to chtel kvuli uspore energie, klidne na to zapomen, oproti zarivkam se slusnymi reflektory s beznymi LED pasky nic neustris (investice se Ti tezko vrati), ale vystavujes se znacne realne sanci vyhodit penize za neco, co za dost kratkou dobu svitit prestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 09:44 Muž funtcz [22] – LED pásek
Zdravim pánové.Možna se budu opakovat z dotazem ale použil jsem i vyhledávání ale nenašel jsem to co hledám.Mam v planu vyměnit na mojím 450 l akváriu světla t5 na led pásky.Neporadi někdo kdo už má kolik je tam mam dat? Teď mi svítí 2×54w T5. Moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 21:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TitanArmy
zas tak levné to teda není , no bude to shitt se směšnou svítivostí , ale pásky patřej jinam (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 21:36 Muž TitanArmy [4] Re: MonterMonty
No já je nekupuji. Jen ukazuji, jak levně a výhodně se prodává :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 21:35 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – Meanwell
Akorát teda koukám proč ty Meanwelly jsou na ebay tak drahé u nás cca 160kč , na Eb.. 12e coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 21:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TitanArmy
Jo , užij si je potlesk stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 21:11 Muž TitanArmy [4] – jen tak
Fotka k příspěvku LED pásky z Lidlu :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 13:00 -
Led sa používajú už i na verejnom osvetlení.Ak sa niekto bojí,že má málo svetla tak si kľudne môže takúto SMD LED žiarovku kúpiť.
5600 Lumen
5000 - 5500 K
Akurát,že to beží na min.85V / 200 W smich (Vyrába ich Samsung)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2014 08:35 amrtin Re: Imii
Tak určitě rozstříhat tu samolepku a udělat mezery,víc se světlo rozprostře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 07:15 Žena Imii [45] Re: amrtin
No nad akva je klasická 18W 840 zářivka (dnes budu kupovat už novou, je tam dlouho a asi vezmu 865) a 10W LED Diversa (čekala jsem že bude svítit více a trošku mě to zklamalo).
Fotografie určitě dám, ale ještě nevím kdy to přijde. Občas to trvá týden ale někdy i měsíc.


Bude lepší to "nainstalovat" takhle v kuse, nebo mezi jednotlivými pásky udělat mezery ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 00:19 amrtin Re: Imii
Ty z tvýho odkazu jsou skutečně 5050(poznám čipy podle fotky) a i když nemají udány Montym kýžené parametry,dá se to spočítat.Ale to je už jedno,určitě to bude lepší než tma v akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 19:40 Muž Pepator [9] Re: Imii
Až to dorazí a zapojíte to tak nám nezapomeň sdělit své dojmy, případně pořídit nějaké foto. Také používám LED pásek 70 cm cca 9W jako doplňkové svítidlo ke dvěma T8 zářivkám 18 W a mám ho cca 2 měsíce a zatím svítí v pohodě a to jsem ho přilípnul na pár bodů do plastového černého krytu. Pásek je zalitý v silikonu a když na něj šáhnu, tak sice trochu hřeje, ale nic extrémního. Uvidím jakou bude mít pásek životnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 18:41 Žena Imii [45] Re: MonterMonty
No už je to objednané a zaplacené, tak se musím nechat překvapit =)

Nad páskama jsem uvažovala, ale přítel je prostě líný a říkal, že mi max. udělá 12V do zásuvky adaptér a na víc mi prdí :

Chci to jen na cca 2 roky nad akva, pak už budeme ve svým a budu řešit osvětlení větší nádrže. Tohle je jen takový akviško pro radost, nemám velké ambice a když to doteď rostlo, tak ikdyž přidám něco slabší, pořád to je trocha k dobru než tam nedat nic =) A aspoň další osobní zkušenost

Ale určitě příště budu hledat ty lepší (já hledala, ale nenašla, tak jsem riskla toto)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=1851