Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 21:12 Muž TRULY [164] Re: romant
vieš čo je najlepšie? že dneska som im nakrajal mrkvu, tak nechcu, nakrajal som čínske zelí a nechcú. Ten 11cm si trošku prišiel jemnučko poobkusať ale nejak ho to aj tak nebavilo a čakal som že na to zautočia a nejak mi to tam stalo, tak som nechcel aby to kyslo v akvariu niekolko hodin. Asi skusim zemiaky raz za tým šaleli tak neviem. Ale tak všeobecne známa vec že echinodorus je mňamka :-D na noc asi pridam ser well chips aby žral čo má a nie bludy :)

+ mam aj ine foto kde je riadne vyžratá diera, pekná okruhla ako keby si to vyštikol neviem čim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 21:10 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: TRULY
Skus jim dávat listy ze salátu, který se spaří horkou vodou. U mně salát tak rychle zbaští a dokonce už i listy echinodorusů nechali na pokoji, teda zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2016 20:33 R Muž romant [27983] Re: TRULY
Učebnicový příklad požeru od ancáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 20:29 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Ancistrus alebo kotulka?

Mam ancistrusov o velkosti 5,7,8,11 a tipol by som to na nocne utoky toho najvacsieho.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 18:59 nero
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku teplota pro tercovce 25c je malo. vapnik nemam.kyselost mi tak klesa kdyz krmim hov.srdcem.i kdyz zvednu ph na 7 kazdy druhy den pri odkaleni. foto bohuzel jen z telefonu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 20:56 Dupity Re: nero
Ahoj. Měříš-li správně "kyselost" tj. pH 4. Tak máš v akváriu kyselinu. Teplotu máš skoro 30 stupňů. V takové vodě se nebude dařit ani rostlinám, ani rybám. Echinodory však opravdu nesnáší vápník v substrátu, ale to zřejmě nebude tvůj případ. Navrhuji ustálit pH na7. Teplotu snížit na cca 25 stupňů. A hlavně nebláznit s hnojením. Často se tady o to lidé zajímají, ale opravdu platí, že méně je více. Většinou hnojení obstarají samotné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 20:54 JoKa Re: romant
To je dost šílenej rozptyl. Čím to měříš?
A taky dost šílený hodnoty... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 18:30 R Muž romant [27983] Re: nero
To je dost šílenej rozptyl. Čím to měříš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 17:56 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nero
V takové vodě se jim asi moc nelíbí, je to na ně trochu moc kyselé. Jak dlouho ho máš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 17:38 nero
myslim tim kyselost vody 4,5-5,6ph. mam tercovce a neonky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2015 10:36 Muž Yirka [9123] Re: nero
Častou chybou akvaristů je, že E. mají zasazen příliš hluboko. Podívej se, zda je nad substrátem nejen celá růžice, ale i začátek kořínků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 10:35 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nero
Co myslíš tou kyselostí 4-5 ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 10:27 nero – echinodorus problem
300l akvarium
kyselost 4-5
teplota 27-29c
uhniva mi od rapiku a cely zhnedne.myslim ze stejny problem ma p. hanka. zatim bez odpovedi.
poradi nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2015 18:44 R Muž romant [27983] Re: Lukehofarma
Přelistovává z emerzní formy, na formu submerzní. Nechal bych listy do rozpadu a potom odstraňoval ten zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 18:30 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky – Nevím
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj už včera jsem viděl změny na rostlinkách echinodorů. Přišli do nové nádrže 20.7.2015 a den poté už byly vidět fleky. Nevím jestli je to tím že je moc světla na ně nebo že přišly do nové nádrže shodí listy a rozrostou se fakt nevím. Jestli se někdo setkal s tímto tak prosím napište. Ty díry budou po ampullaria australis načapal jsem je a dal zvlášť.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 10:39 Muž tojehnus [1] Re: jamajcan
Jsem šťastnej, ještě nikdy nešly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2015 10:44 jamajcan Re: tojehnus
Buď rád.Jdou Ti do barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 09:48 Muž tojehnus [1] – Echinodorus 'Python'
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se optat, ujistit, že vývoj listů rostliny Echinodorus 'Python' je normální.
Lekl jsem se skvrn a barvy listů. Měl jsem za to, že je to přebytek nebo nedostatek nějakých prvků.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 14:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: HankaV
Videl jsem to ted. Vetsina Echinodoru OK, ale mam kus, kteremu uhnily listy odspodu po prestehovani akvaria a znovuzasazeni. Byl to slabsi kousek a sel do vyrazne mekci vody. Co se prave jemu stalo, kdyz ostatni utrpely jen obcas nejake drobnejsi poraneni, to ale opravdu netusim, bral jsem to jako dan za utrapy s presunem.

Nicmene kdyz Ti neco takoveho zbyde, vytahnout zbytek ze dna a nechat plavat na hladine. Pokud je to aspon trosku v jeho silach, a pokud ten vytazeny kus oddenku plave a neni rozblemcany, vyrazi Ti na nem listecky a mozna ziskas i vic kusu. Ale trva to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 14:24 Žena HankaV [0] – Uhnívání listů zevnitř rostliny
Setkali jste se někdy s něčím takovým? Včera jsem si všimla, že mi u jednoho echinodoru argentinensis začaly velmi podivně uhnívat listy. Uhnívají totiž ty nejmladší listy a to od stonků - konce listů byly ještě krásné, ale spodek byl úplně hotovo. Fotku nemám, listy jsem otrhala. Myslím, že echináč můžu rovnou vyhodit, ten už to nerozdýchá. Zajímalo by mě ale, jestli to může mít nějakou příčinu (jinou, než že echinodorus jenom tak sám od sebe najednou zdechl). Dost mě to překvapilo, protože doteď se mu dařilo a ostatní rostliny jsou v pořádku. Může to být třeba nedostatkem nebo nadbytkem nějaké živiny a může se to projevit i u jiných rostlin? Díky za odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 11:57 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: vaaclav
Tak to su klidný, jen ať jim chutná.
Děkuji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 10:51 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sputnik
Za a) je správně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 10:15 Muž Sputnik [12] - Rostliny – zhoblované lístky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,u jednoho echynodoru uruguayensis pozoruji na listech světlá až skoro bílá místa.U větších oblastí se uprostřed objevuje i díra.
Je to typické poskození ancíkama? Nebo něco chybí?
Jedná se o nádrž Independence
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 13:40 KubaR
Do vecera sem hodim fotky a budeme vedet vic lobi se mi tom akvarku hlavme pro kanciky a vrbozubce prijemne ukryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 22:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KubaR
Mas tam Anubias, co dela ten? On totiz potrebuje mnohem mene svetla nez jine rostliny, takze pokud se to Anubiasu netyka, svetlo nemas uvedeno, bude ho nejspis malo.

Pokud je tim hnedym potazeny i Anubias a jeho listy jsou pevne a jinak zdrave, pujde o rozsivku.

Tezko rict jen tak, malo informaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 21:16 KubaR
Ahoj ahoj chtel bych se zeptat co zpusobuje ve vode hnednuti listu rostlin ? Jedna se i rostliny v akveriu 450 l cichlidy mam je tam vypsane ne to nejaka rasa ? Co a jak s tim dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 21:37 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: TRULY
No, ta ryba může "pracovat" i potmě. Já bych ji nikdy k echinodorům nedal. Na vašem místě bych se jí zbavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 21:25 Muž TRULY [164] Re: Sid
tak samica je vkuse nalepena na liste, zjavne ju nežerie ale mam pocit, že listy na ktorých si odpočiva, teraz je to druhy, začinaju byť tenšie a svetlejšie. Zrejme ju možemrovno darovať známemu či?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 20:33 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: DavidDizzer
Na který příspěvek reaguješ?
Oplégry echinodorů po ztrátě všech listů znovu obráží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 20:14 Muž DavidDizzer [26] – EMERZNí > SUBMBERZNí
Bude to buď přechod z emerzní formy na submerzní, či jednoduché odmuření listů a zvyknutí si na jiné podmínky v akváriu - tedy jinou kvalitu vody, protože to pro něj jako rostlinu může být šok. Nechej ji tam, je možné, že takto odejdou všechny listy, ale opět obrazí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: TRULY
Počkejte a uvidíte sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:34 Muž TRULY [164]
čaute, zaujíma ma či vo všetkých prípadoch ancistrus zožiera listy Echinodorus ?
Moja samička sa od listu nevie odlepiť, proste je pricucla a oddychuje tam vkuse aj cez noc. Myslíte že požiera pomaly listy? Urobí dieru, alebo ich jemne nacuca a tie su na tých miestach tenšie? vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 21:50 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Sid
To bych nerekla :-O udelala jsem z baraku pet kroku do vyhrateho auta, prevezla jsem ho a zase pet kroku z auta do baraku :-( Taky se bojim, ze udela papapa :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Zoidik
Sotva. Spíš to vypadá, že vymrzl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:00 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Zoidik
Kytka byla v akvarku :-O no snad vydrzi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 15:20 Muž rybka1 [178] Re: Katchi
Chce to cas,nechaj ho zakorenit.tiez mozes nahnojit dno pri nom.trpezlivost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2014 14:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Katchi
Nechal bych ho tak, může se jednat o přechod z emerzu na submerz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 14:03 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetky
Fotka k příspěvku Ahoj, dostala jsem maly Echinodorus Bleherae, je to odnoz od matecni rostliny. Po par dnech v akvarku jsou listy skoro pruhledne. Mam se s nim rozloucit nebo se to upravi? Pridavam foto, co mam, lepsi mohu nafotit vecer, ted nemam u sebe fotak...diky z rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 21:49 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rybka1
To co máš na fotce je běžný jev to že nové listy jsou více či méně načervenalé až rudé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 21:23 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vakes
Trošku je problém s kvalitou tej fotky - je asi rozmazaná pohybom (príliš dlhý čas uzávierky pri fotení z ruky, chcelo by to použiť statív) a ešte aj silne komprimovaná (ani ten vložený dátum nie je ostrý). Potom sa zle na ňu pozerá, teda s výnimkou extra skúsených echinodoristov, ako je vaaclav, ktorým stačí i to málo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 21:02 Muž vakes [0] Re: rybka1
Já to mám u více listů a to u červených i u zelených.U tebe vidím něco jiného(červené fleky)a u mého problému jsou červené žilky a pletivo slabě na zelenalé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 20:51 Muž rybka1 [178] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Poslal som foto tam kde sa cervenanie straca.a take su ked sa tlacia.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 20:46 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rybka1
Jsem asi trochu mimo a na tvé rostlině nic nenormálního nevidím. To o čem mluvím je na mladých listech u fotek od vakes. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 20:06 Muž vakes [0] Re: vaaclav
Dávkuji 12ml na 300l,používám Micromix a hořkou sůl jsem použil z drogerie.V akváriu to mám i u ech.Apart.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 20:05 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvku MonterMonty ma pravdu.nove su cervene no cim su vecsie tak krasne zeleneju.

Vaaclav,mal som ich takto aj ked som vobec nehnojil,aj tam kde hnojene bolo!!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 18:47 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vakes
Normální to rozhodně není už se mě to párkrát stalo. Kolik dávkuješ PMDD. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2014 16:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vakes
myslím že je to normální , mladé dorůstající listy většiny echáčů takto vypadaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 15:59 Muž vakes [0] Re: zervan
Nemyslel jsem proč není celý červený,ale co mu chybí za prvek při hnojení.Když se podíváš tak u červených listů jsou červené(tmavě)žilky a pletivo je světle zené.U vedlejšího jsou listy rudé,místy malé zelené tečky.Jde o ech. Kleine Prinz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 15:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vakes
Neviem ako ostatní, ale ja nie som si istý, či som pochopil otázku: Akože prečo nie je celý červený, keď susedný je? Aký je to druh? Nemá menej svetla ako druhý? Nám Echinodorus 'Kleine Bär' mení farbu na zeleno akonáhle je nejaký výpadok svetla. V silne nasvetlenom akváriu je celý červený, v mojom slabšie osvetlenom sú červené len najmladšie listy, potom zelenejú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 15:22 Muž vakes [0] – echinodorus-problém
Fotka k příspěvku Ahoj nevíte co mu chybí(žilky červené a pletivo je světle zelené).Vedlejší ech.má jen pár zelených teček.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem?od=151