Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 18:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rain51
Trochu toho bílého dna dej po osušení do skleničky s octem a uvidíš jestli nešumí. Podle mě to je mramor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 17:38 Muž Rain51 [0] Re: Václav
Prezentácia spravená, rybicky.net/nadrze/32074
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 14:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rain51
Udělej si prezentaci akvária s co nejvíce údaji. Takhle se dá jen hádat. Chvilku mu trvá než vyroste pak si budeš přát aby tak nerostl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2020 22:31 Rain51
Ahojte, rád by som sa s vami poradil. Môj echinodorus major odmieta narásť do väčších rozmerov. Vypúšťa nové listy, no akonáhle dosiahnu určitú veľkosť, začnú hnednúť. Tento problém vyzerá ako pri nedostatku CO2.
Ja však pridávam CO2 burčiakom 16 hodín denne (vypínam len na noc, lebo neviem zaspať pri tých bublinkách :-D ) + množstvo CO2 určite zvyšuje aj bohaté osadenstvo: 30x tetra červenoústa, 10x tetra modrá, 1x prísavník a 1x neritina.
V jeho okolí som pri zakladaní akva vložil pár (asi 2-3) guličiek bivoj od Rataja. Ostatné rastliny prosperujú, rastú, množia sa (egeria densa, echinodorous amazonicus, echinorodus, tenellus, ludwigia repens, salvinia natans, anubias barteri (juhoamerický biotop až na ten anubias zo starého akva :-D bolo mi ho ľuto vyhodiť).
Otázka je treba pridávať CO2 viac? Ak áno, ako? Alebo je to slabý koreňový systém? Málo mangánu, železa? Alebo je to niečo iné?
Ďakujem vám za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2020 12:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Králík
Někomu ho daruj on to bude dělat stále a tím že ho vytrhneš a zkrátíš kořeny to jen trochu oddálíš. Vyber si něco vhodnějšího. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 12:37 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Králík
Možná ho vyndat a znovu zasadit, to by ho mohlo trochu upozadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.04.2020 12:27 R Muž afc1886 [14655] Re: Králík
To není problém, prostě se mu daří, podívej se k Václavovi. rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php… :-D
EDIT- to je problém. :-D www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 11:37 Králík
Fotka k příspěvku Dobrý den,
můj echinodorus se stále rozrůstal pod hladinou a teď najednou začali všechny nové listy růst nad hladinou. Listy nad hladinou jsem pokaždé zastřihl, ale nové listy rostou pořád nad hladinou. Neví někdo co s tím? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 21:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarden Sk
Tak zrovna těm přírodním se říká rostliny krátkého dne, protože jak jim zasvítíš už se hrnou nahoru a nic je nezastaví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 19:51 Jarden Sk Re: vaclav
Myslím že je to aj otázka živín a svetla. Mal som samozrejme aj iné ktoré nemali tendenciu vyrastať z akva, Ozelot, Rubin a ďalšie, ale práve Osiris som dlhú dobu udržiaval v nízkom stave redukciou mikroprvkov, rastliny tak rástli ale nevyťahovali sa, boli nízke a husté a trochu žltšie a menej vyfarbené, keď som pridal a zmenil žiarivky tak šli hore.Presne ako píše Tommo, podľa nových listov sa dá vedieť či bude rásť vyššie alebo nie, začali pribúdať mohutnejšie a väčšie.Ten na foto mal asi 10 rokov a asi 3 roky mal v akva len do 30cm výšku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 19:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarden Sk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ta všechny echinodory nejsou velkých rozměrů k nim třeba Mercedes patří a někteří jsou i trochu náročnější i co se týká třeba zbarvení. Tvůj osiris je přírodní echinodorus a u nich je většinou jejich velikost problém. Měl jsem taky pár takových. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 23:41 Žena BBchory [851] Re: Tommo
Díky za rady a povzbuzení. Vydržím tedy s nervama, přileju pár kapek nějakého toho hnojiva, a uvidíme, co se bude dít. Jestli má mercedes nové listy nevím (má tam mladé, které jsou OK, ale nějak jsem si nepoznamenala, jestli je měl už při sázení), ale vím jistě, že vyhnal z akvária metrový šlahoun a chystá se kvést ;-) takže mu snad úplně zle nebude a dá to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 21:25 Jarden Sk Re: BBchory
Fotka k příspěvku Echinodory sú majestátne a nenáročné, tak sa netreba báť, ak sa im nedarí tak musí byť naozaj zlé prostredie. Mal som v akva Ech."Osiris" a pod ratajovými lacnými žiarivkami Plantalux cca 3000K som dosiahol v akva vysokom 60cm naozaj exemplár zaujímavých rozmerov na foto cca 100cm, potom som ho dal J. Fojtíkovy na fotenie do atlasu a pri presadení sa zmenšil asi o dve tretiny /prelistil/ no i tak zostal zaujímavý.
surpanblog.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 19:52 Muž Tommo [828] Re: BBchory
Ahoj, předpokládám, že je to ten E. Mercedes co jsem ti věnoval. Já ho ve stejném akváriu přesazoval jednou. Z místa méně osvětleného na více. To byl mnohem menší. Po přesazení mu prakticky během pár dní vyrazily nové větší listy. NPK kuličky jsem po něj dal také. Já jsem do vodního sloupce hnojil ihned po založení akvária N denně a mikro týdně. Po nějaké době jsem začal přidávat P. To co píše václav a Jarden SK by mohla být pravda. Přesazoval jsem E. Paul Klockner, již většího vzrůstu a přišel skoro o všechny listy. Také jsem se bál, že o něj přijdu a dneska je to ohromná rostlina. Takže bych ještě počkal a sledoval jestli vyráží nové listy. I ty nové můžou být menší, ale pokud se rostlina chytí, každý další bude větší. Přeji hodně zdaru, ať začne růst, protože je to nádherná rostlina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 17:51 Jarden Sk Re: achyles73
Ahoj,určite to nebude draslíkom, ak by tam boli dlho tak mooožno a tieto obrázky sú velmi orientačné. Ak sú čerstvo presadené, tak im odhnijú staré korene, pretože začnú vytvárať nový koreňový systém. Mne to robili echináče vždy po presadení/niekedy som ich presádzal aj po pár dňoch na iné lepšie miesto :-) a bol ich problém sadiť aby nevyplávali ostalo iba "srdiečko" a listy príp kus hlavného koreňa-všetky vlásočnaté korene odumreli./Horácove matky-to je istota v takýchto prípadoch/. Takže, rastlina po presadení čerpá živiny listami a hlavne z tých starých a tie odumrú celkom, tak by som ich nechal až kým neodhnijú stopky listov a nezačnú pribúdať nové listy.Som za Václavov názor-bude to ok...To ale neznamená, že na prihnojenie treba zabudať, čím budú väčšie tak korene pojdu po celom akva a spotreba živín bude značná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 15:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BBchory
Přesazení tak velké rostliny se asi neobejde úbytku listů protože je rostlina neutáhne, začíná si tvořit nový kořenový systém a to něco stojí. Poroste ti ze začátku asi i daleko menší a ne tolik barevná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 19:07 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: BBchory
Zřejmě draslík.....asi
Edit: i1.wp.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 22:33 Žena BBchory [851]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
nějak mi začaly hnědnout a děravět listy u echinodorů. Mám mercedes a ocelot, děje se to oboum. Oba byly dar z jiného akvária, kde se těšily hightech péči. Tady jsou měsíc v zabíhajícím se akváriu; v rámci záběhu mercedes dost napadl jelení paroh (ale na ocelotu nebyl), hnědnout a děravět začaly listy v posledních dnech.
Ancáky nemám, dno je pohnojeno NPK, do vodního sloupce jsem zatím nic nehnojila, akva se zabíhá, ryby postupně přibývají, je mi jasné, že stabilní prostředí to není a pár týdnů ještě nebude.
Napadá vás, co by milým echináčům mohlo vadit, a co mám dělat, aby se vzpamatovaly? O ten mercedes bych nerada přišla, je to výstavní kousek a dominanta akvária.
Díky moc za rady!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 07:11 Jury94 Re: vaclav
Super, včeram večer mě to taky napadlo :) díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2020 17:50 Žena tramtra [3202] Re: Jury94
Ač sama ancistruse nechovám, řekla bych, že tohle vypadá na ukázkový případ pořeru právě touhle rybou. Máš v tom akváriu ancistruse? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2020 17:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jury94
Já bych hledal problém jinde, je to klasický požer od ancistruse. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 17:42 Jury94 – Žloutnutí a díry v listech echáčů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, již rok mám založené akva, vše klape, ale poslední dva měsíce se mi na všech druzích echáčů vytváří díry na listech a listy žloutnou, viz fotky. U ostatních rostlin vše ok. Čeho je nedostatek? Nebo něčeho naopak přebytek? ph mám 6,5-6,8. Díky moc za jakoukoliv radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 12:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: RAP
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 11:31 Muž RAP [1549] Re: michalt
Jde o tutu prezentaci rybicky.net/nadrze/30893 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 11:21 Muž michalt [737] - Miniakvária – Díry v listech
Ahoj, v akváriu z prezentace mám tři menší echinodory (dva různé druhy). Rostou tak nějak přiměřeně rychle. Jenže mají díry v listech.

Již odkdy si poprvé všimnu, že rostlince roste nový lístek, vidím na něm několik malých dírek nepravidelného tvaru a nepravidelně rozmístěných. Typicky 2 až 5 dírek na listu. Ten jinak roste docela zdravě, má přirozenou barvu, je silný, nepokrývá se řasou. Dírky rostou spolu s ním. Nevím, jestli se zvětšují taky kvůli plžům, ale ty tam obecně nevidím.

Každý echinodorus je v jiné části nádrže, všechny se chovají stejně. Ostatní rostliny rostou dobře, nemají žádné defekty. Řasy nikde zatím nevidím. Na zadním skle se mi vytvořil malý povlak sinice, mechanicky jsem odstranil a čekám, co bude dál.

Nejdřív jsem si myslel, že se rostliny ještě nepřizpůsobily prostředí a nemají jak čerpat všechny živiny. Myslel jsem si, že se třeba ještě Osmocote ve dně neaktivovalo nebo tak. Ale je to již měsíc od založení a každý nový list je na tom stejně. Nezdá se mi, že by se to nějak zhoršovalo.

Budu vděčný za jakékoliv tipy, co a jak zkusit. Hezký den. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 20:40 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: DH
já bych tedy nedával ( jak radili přede mnou) nic ke kořenům a "děj se vůle boží"
ps: mé otázky spíše směřovali k přehnojení než vadnému dnu ;-)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 20:19 Muž DH [335] Re: zervajs
Masem obden, střídám s gamarusem, hmyzem granulemi.
UV lampu skoro nepouštím, není potřeba, stejně je dobrá akorát na zákaly.
Odkaluju zřídka, toho odpadu tam fakt moc není.
Ve dně problém není, jak jsem psal, echináč jsem vytáhnul a kořeny jsou pěkně bílé, žádné zahnívaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 20:01 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: DH
dík , rozumím.
a odkaluješ ?
edit:
ta uv lampa jede pořád ?
masem krmíš denně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 19:56 Muž DH [335] Re: zervajs
No2 v pohodě, NO3 je trochu vyšší, ale to je hlavně tím, že vstupní voda má skoro 30mg/l.
Ale víc než 50 to nemá, navíc mám na hladině okřehek, pistii a hydroponický potos, takže odběr NO3 je celkem velký. Měním vodu 1xtýdně 20-30% občas týden vynechám. Želva je malá, a v dospělosti nebude mít víc než 120g, nevyprodukuje víc odpadu než 1-2 větší ryby. Navíc všechno co z ní vypadne okamžitě sežerou parmičky zlaté, pro které je to evidentně náramná pochoutka a zpestření jídelníčku.
Je to druh, který je vhodý do podobných akvárií, nesmíš to srovnávat s 1-2kg želvou nádhernou, která sere jak malej pes. Ne náhodou je taky pro samici želvy nádherné dle německé normy doporučováno 1000l akvárium, na což u nás každej dlabe a chová ji v 100 l zapáchající žumpě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 19:39 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: DH
je to ten echináč u želvy ?
měříš někdy něco v akva ( NO3, NO2... např.) ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 19:21 R Muž afc1886 [14655] Re: DH
U echináčů mi npk tablety nějak moc nepomohly, zato ty jílové kuličky se mi osvědčily. Zlepšení šlo poznat asi po 10 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 18:30 Muž DH [335] Re: afc1886
Začátkem června jsem dával NPK tablety ke kořenům, ale jak se zdá, moc to nepomohlo. Když ho povytáhneš, za jak dlouho se na něm to povzbuzení projeví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 17:51 R Muž afc1886 [14655] Re: vaclav
Mi naopak pomohlo s echináčem trochu zahýbat (jakoby trochu povytáhnout kořeny) a vrazit k nim jílovou kuličku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 17:24 Muž DH [335] Re: vaclav
Tak jsem ho vytáhnul, kořeny jsou krásné, dlouhé bíle, ani stopa po hnilobě. Dal jsem ho zase zpátky na stejné místo. Za jak dlouho myslíš, že se by se měl rozjet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 16:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DH
Vytrhnout a podįvat se na kořeny a shnilé odstranit. Místo kam ho budeš sázet pořádně odkal a nic k němu nedávej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 16:32 Muž DH [335] – echinodorus bleherae
Vypadá to, že jeden z mých velkých bleheráčů to vzdal. Listy byly pořád menší a menší až přestaly růst úplně. Asi měsíc už nevyrazil ani jeden list a poslední má tak kolem 10 cm.
Druhý se zatím drží, listy už sice nejsou tak velké jak ze začátku, mají tak 25-30cm, ale pořád jedou nové. Přitom jsou hned vedle sebe, mají stejné podmínky, NPK tablety u kořenů.
Mám ho vytrhnout nebo je nějaká šance že se zas rozjede?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2018 22:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Fotka k příspěvku Je to anubias echinodorus má postranní žilky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2018 21:48 Muž Lada50 [161] - Rostliny
Spíš to vypadá jak anubias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 21:44 Maq Re: kostka
A je to skutečně echinodorus? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2018 14:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kostka
Tak nic nevydrží věčně a listy které už přestaly růst jsou napadány řasou a tak ti nezbude než s tou řasou něco udělat nebo je prostě odstranit. 6 měsíců starý list nevydrží někdy i u jiných rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 14:30 Muž UndeR [80] Re: kostka
Není to náhodou řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 14:01 kostka – Echinodorus amazonicus (šípatkovec amazonský)
Fotka k příspěvku Mám asi 6 měsíců Echinodorus amazonicus (šípatkovec amazonský), koupený na burze od pěstitele. V poslední době mě několik listů tmavne - viz fotografie. Jinak rostlina roste, nehnije. Nevíte co by to mohlo bít?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2018 11:08 Muž Yirka [9118] Re: Planorbella
Pokud není od pěstitele, je pravděpodobné že jde o klasickou výměnu listů emersních na submersní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 10:17 Muž Planorbella [643] – Echinodorus problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, koupil jsem si zdravý echinodorus "tropic"ale asi po týdnu mu začaly jakoby světlat listy a pak se v prostředu listů udělá světle hnědá až rezavá skvrna. Nevíte co se mohlo stát v akváriu mám jen okružáky kanadské a z rostlin šípatka šídlatou a microsorium, denní světlo, dno je jen písek a drobné kamínky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 22:19 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: vaaclav
No, já si hlavně objednávala ech. quadricostatus (vím, už je to Hel.) a pan Růžička mi to bez popisku vyměnil ne , tak jsem to lupla dopředu a sedělo mi k tomu "ovalis"... kdo by byl tušil, že trávu jen tak vymění za takové monstrum. Najdu tomu nový domov, dokud se tváří trochu slušně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 20:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Ech. Cordifolius je ohromná rostlina která bude vyrůstat z akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:29 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: vaaclav
Děkuji, on to asi nakonec bude jen Ech. Cordifolius, znovu jsem našla zprávu od prodejce a to "ovalis" mi tam nejspíš dopsal atlas, tady to nemám. Pak by to možná sedělo. Takže to bude dělat furt hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Asi ano ale při takové spoustě druhů a hlavně kříženců je to vždycky sázka do loterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:06 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: vaaclav
Děkuju moc. :-) A je to on, nebo to je nějaká větší potvůrka? Mám ho u přední stěny akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 19:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Snaží se vytvořit hladinové listy a to mu nedovol, takže stíhat. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem?od=51