Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 21:29 Muž souky [592] - RostlinyRe: Designer
no rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora a nějaký hygrophilya moýná tam byl ještě kosokvět, rotala to přežila v pořádku
každopádně se v tomdle akvárku kytkám nikdy moc nedařilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2014 20:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: souky
Jake stonkovky konkretne? Treba rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora mi pri vyssich davkach hnojiva temer odesla, zbylo z ni opravdu jen ubohoucke torzo. Po vyraznem snizeni davek hnojiva mi zase roste. A to jsem se snazil, aby se nic nehromadilo a menil jsem dost vodu. Nektere rostliny po snizeni davek hnojeni rostou pomaleji, ale zase necemu to prospelo. rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis take vypadala na vymreni z meho akvaria, a ted ji budu muset brzy zkrotit.

Ne ze bych si troufal rict cim to u Tebe je, jen si tak "nahlas" uvazuju a treba Te tim na neco navedu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 20:17 Muž souky [592] - RostlinyRe: 000
no nevim, pod ním jsou tak půl roku kuličky od rataje, a pokud si pamatuju, tak v něm něco je. Simultálně s tím odešly do kopru i stonkovky, ty sem ale přičítal na vrub PMFE ač prý bylo použito pomalu homeopatické množství
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 19:54 Muž 000 [2]
Typl bych to na nedostatek železa potřebují ho docela dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 19:17 Muž souky [592] - RostlinyRe: vaaclav
jsem čekal takovou odpověď:-D ještě že mám 2 další z oddenku. dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2014 19:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: souky
Vytrhni ho a poznáš na čem jsi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 18:26 Muž souky [592] - Rostliny
Fotka k příspěvku Ahoj, mohl by jste mi někdo potvrdit nebo vyvrátit mou domněnku že tendle echináč to už asi nerozdejchá?
A ideálně poradit čím by to mohlo být? Dno si myslím, že je ok a nezahnívá
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 15:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR
Nicmene, jeste nevyhazovat. Oddenek nech plavat na hladine a treba obrazi. Kdyz ne, vyhodit ho muzes vzdycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 15:20 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku Asi tak navsem je něco pozitivní,ale tohle pro rybky pozitivní neni.Příští týden dokupuju rostliny tak koupim i echinodorus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 15:17 jamajcan Re: DANMAZUR
Chybami se člověk nejlíp poučí.Teď už víš,že Ech.není až tak tuholistá rostlina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 15:10 Muž DANMAZUR [20]
No jo,to akva teď bude vypadat příšerně musím nějaký rychle koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 15:09 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: DANMAZUR
I tak, obával bych se, že těch deset minut je příliš dlouho i na ten anubias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 15:08 Muž DANMAZUR [20]
Ty nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 15:06 jamajcan Re: DANMAZUR
Zeptej se na to Ancistrusů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 15:05 Muž DANMAZUR [20]
Já myslel se echinodorus je taky celkem tuholista rostlina.já jsem ale....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.04.2014 15:03 jamajcan Re: DANMAZUR
Nevím,který chytrák Ti radil koupel v Savu,pro Echinodory.Dělá se to s Anubiasy,mám to vyzkoušeno s Microsoriem.Listům už nepomůže ani svěcená voda.Pokud jsi neměl v nálevu i srdíčko,odstraň všechny listy ,zredukuj kořenový systém a pokus se ho zasadit.Možná se vzpamatuje.Pokud jsi ho koupal celý,rozluč se s ním a vyhoď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 14:57 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku Mám docela závažný problém.Měl jsem na echinodoru černou řasu.Podle rady který tady dostala jedna akvaristka ve vlaknu černá řasa jsem okoupal echinodorus ve vodě v savu v poměru 1:20.Nechal jsem ho tam deset minut a když jsem ho vytáhnoul byl celý zpustoseny.Co s ním,mám ho dat do akva a to se zpeavi,nebo je s ním konec?A nebo co bych mohl udělat.Prosím poraďte co nejrychleji. sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:27 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: vaaclav
Léčivo jsem do akvárka žádné nelila, ale je pravda, že při poslední výměně vody jsme přidávali sůl. Zkusím ho tedy o víkendu vyndat a uvidím, snad není po něm. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 19:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kaira
Jestli ti nezahnívá dno tak druhá možnost pokud je to od srdíčka že jsi použila nějaké léčivo a hodně to dělá i sůl. Rostlinu vytrhni a podle kořenů poznáš jak je na tom. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 14:25 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: vaaclav
Ne ne, to bych neřekla, moji ancíci (zatím) kytky nežerou. Viděla jsem fotky listů prožraných od ancíků, ty moje nejsou ohoblované, ale normálně od báze uhnívají. Jako by uhnilo to srdíčko, nebo jak to nazvat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 14:20 Muž souky [592] - RostlinyRe: Kaira
já bych asi vytáhl a zachránil oddenek a z něj namnožil, až to vytáhneš, zkus to nafotit a vložit sem, třeba Václav řekne víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 14:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kaira
Asi ti ho sežral ancík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 11:09 Žena Kaira [919] - Labyrintky
Zdravím, mám problém s echinodorem Rubin Narrow Leaf. V akváriu je od léta, doteď krásně rostl a dokonce vytvořil dceřinou rostlinku, ale včera jsem si všimla, že mateřská růžice je v prostředku odumřelá a už na ní pracuje úklidová četa. Odumřelo to odshora a od prostředka, ty nejnovější listy jsou kaput, starší (spodnější) jsou zatím ještě v pořádku. Co teď, mám ten vršek celý odstranit až k dceřiné rostlině nebo to mám nechat na šnecích? Nebo to mám celé vyndat a pokusit se oddělit dceřinou rostlinu? Ona tam vyrůstá tak nešikovně, že vůbec není vidět kde a jestli vůbec má nějaké svoje kořeny. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 09:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Johny
Zkus hloubkově odkalit okolo rostliny jestli ti nezahnívá dno. Od ancíka by byly vyžrané celé pruhy až na pletivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 08:41 Muž Johny [4] Re: vaaclav
KH je 7 a NO3 30, tak nevím...na ancistruse mi to přijde že je to až moc a po celých listech, ne jen místy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 07:43 Muž acik [416] Re: baletka
no já nevěřím,že pod novým osvětlením je část echináče špatná,myslím,že tam bude chyba ve špatném poměru světlo/živiny může se jednat o náhodu,že zrovna ta půlka echináče neprospívá.Je třeba zjistit parametry vody.Zkušenější se ti k tomu určitě vyjádří.Já tento problém řešil také s echináčama a pomohlo prohnojit dno,do sloupce draslík a mikroprvky a vše frčí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:26 Žena baletka [624] Re: baletka
Navíc neřeším staghorn, ten vím, odkud vítr vane. Řeším echináč s úplně jiným problémem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:07 Žena baletka [624] Re: acik
To opravdu všechno ošéfované nemám. Zkouším různé kejkle už dlouhý čas. Rostliny docela dlouho dobu velmi pěkně prospívaly, problém nastal v momentě změny osvětlení a přidáním CO2. Takže se teď pokouším to všechno stabilizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:54 Muž acik [416] Re: baletka
příjde mi tedy,že spíše přidáváš a to staghorn miluje :) hledal bych chybu i jinde a nejen v osvětlení,ale v hodnotách vody,proudění atd... snad to máš vše ošéfovaný ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:49 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Bohužel to mám momentálně napojené na jeden kabel. Ale zkusím s tím něco udělat. Díky!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:49 Žena baletka [624] Re: acik
To, samozřejmě, zkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
Ty dvě T8 dej na 11 hodin a vše na 9 hodin a uvidíš, 12 hodin je bohužel na T5 moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:36 Muž acik [416] Re: baletka
zkusil bych tedy experimentovat s délkou času osvětlení a intervalama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:35 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Ano, tak to je. Svítím teď 12hodin. Doteď jsem svítila 10, ale dělala se mi rozsivka. S prodloužením osvitu se zvětšil problém se staghornem (logicky), ale ten Beauty Red už trpí delší dobu. CO2 jede naplno jak může, hnojím zkusmo PMDD, asi 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:34 Žena baletka [624] Re: acik
S výškou osvětlení si nepohraju, to nepůjde. Ale díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
V prezentaci máš 2x T8 + 2X T5 to platí a jak dlouho svítíš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: baletka
Já když jsem přesvítil akvárko ledkama , tak rostlinky lehly na zem ale nic neuhnívalo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:28 Muž acik [416] Re: baletka
se staghornem jsem bojoval taky,pořídil jsem nové osvětlení a nastoupila tahle řasa,tak jsem si hrál s výškou osvětlení,jak jsem se dostal na určitou výšku do týdne byla pryč... trvalo to asi zhruba měsíc a půl,než jsem boj vyhrál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Johny
To máš sice pravdu ale trochu to mate. Jinak se podívej na to kolik máš v akváriu NO3 a jestli není KH příliš nízké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:25 Žena baletka [624]
Zdravím, mám ve svém akva velmi vzrostlý ech. Beauty Red. Donedávna báječně prospíval. Byla jsem ale nucena změnit v akva osvětlení, protože stará tělesa s T8 už dodělala, takže tam mám dvě T5. Síla osvětlení je podstatně vyšší, řeším problém se staghornem atd. Ale... Beauty Red zůstává z poloviny zastíněn ech. bleherae a ta zastíněná polovina nadále prospívá - i staré listy zůstávají pěkné, sice zelené, ale neuhnívají, nehnědnou atd. Druhá polovina vystavená novému světlu je ošklivá, starší listy od okrajů a špiček hnědnou, mám dokonce pocit, jako by se pod intenzivním světlem pálily. Může být můj dojem správný nebo existuje ještě nějaká jiná možnost? Děkuji za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:22 Muž acik [416]
co jsem prohnojil dno,nemám absolutně s žádným echináčem problém,tak to zkus taky a uvidíš jak se bude dařit,myslím,že prohnojení dna je pro všechny rostlinky jen plus :) jen musíš vědět hodnoty své vody,pak začít hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:19 Muž Johny [4]
to je možný. byl pod tímto názvem kupován na burze a víc jsem to neřešil. Každopádně s řešením co se to děje s těmi listy to nemá nic společného pokud se nemýlím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Johny
Pokud píšeš že máš Echinodorus bleherae tak ten takový tvar listů určitě nemá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:41 Muž Johny [4]
Emerzní listy jsou již dávno pryč. tohle jsou všechno listy, které vyrostly pro přidání do akvária. Do nedávna se echinodoru dařilo. Posledních pár dní to takhle začalo sklovatět. Všechny listy kompletně. Ne místy abych to mohl hodit na triko ancíkovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Johny
Na obrázcích jsou emerzní listy a ty odejdou zbude z nich jen pletivo pokud je neostříháš. To je něco pro ancíka. Pokud ti začínají růst listy nové jiného tvaru je vše v pořádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:31 Muž Johny [4]
Z dlouhodobé hledistak také nezůstane v takovémto akváriu. Bude se kupovat větší.
Ostatní rostliny jsou v naprostém pořádku. Pouze echinodoru začaly takhle průhlednatět listy. Jsou takhle průhledné celé ty listy.Každý jejich milimetr. Místy je to pouze výraznější. Mají dostatek světla. Přihnojuje se PMDD...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:25 Žena petulinakk [2016] Re: Johny
Nepíšeš ale nic o tom, jak se o akva staráš, jak jsou na tom ostatní rostliny... a každopádně, pro ancíka je to malé, aspon z dlouhodobého hlediska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:23 Žena petulinakk [2016] Re: Johny
Promin, ale já to vidim právě "místy" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:19 Muž Johny [4]
mám tam jednoho ancíka a průhledné mám všechny listy echinodoru kompletně. Ancík by mi to vyžral místy...a rozhodně ne všechny listy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:16 R Muž romant [27982] Re: Johny
Jj, chutnají. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem?od=251