Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 15 Žádná další stránka   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 14:32 Muž ghostik [81]
Proc ne manganem ? Zatim mne to vychazi jako jedina moznost :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 13:44 Muž DrSova [28] - Rostliny
A manganem to taky neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 09:20 xx – Re: ghostik
Tohle na 100% není od ryb ani plžů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 09:01 Muž ghostik [81] – Re: Noxx
Jujky ne
Uz jsem to opravil na 27° ano
Diky za upozorneni ted uz jen proc tam mam ty diry v listech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:57 Muž Noxx [14] - Rostliny – Re: ghostik
Trošku OT, ale ty máš v akváriu teplotu vody 37°C???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 21:24 Muž ghostik [81]
Mozna tomu manganu bych veril jelikoz jsem vcera vyhodil list od Anubias barteri nana ktery zezloutl kromne zelenych zilek a na okrajich zacal hnednout ( hnit ). Nekde jsem se dopidil ze jedna z pricin by mohl byt i nizky mangan :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 21:21 Muž filipsi [1295] – Re: ghostik
Byt to veknu na salatu, rekl bych nejake housenky, ty zravaji takhle. Fakt nevim, ale pusobi to na me vykousane. Ancikem ne, pravda, ten zere dokulata, ale nic jineho me nenapadlo, nez ze tvuj dela umelecke tvary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 21:20 Pepas – Re: ghostik
je tam toho železa asi více,brzdí mangan vznikají žluté skvrny které se později propadávají a vzniknou ty dírky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 21:16 Muž ghostik [81]
Osazenstvo je hodne rostlinozrave ale opravdu tohle nevypada na vykousani rybou. Navic se to objevuje v male mire na cerstve vyrostlem listku. Jinak tam mam mnohem chutnejsi a jemnejsi rostlinky nez je tato do kterych by se mohly okamzite ryby pustit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 21:16 Muž ghostik [81]
Osazenstvo je hodne rostlinozrave ale opravdu tohle nevypada na vykousani rybou. Navic se to objevuje v male mire na cerstve vyrostlem listku. Jinak tam mam mnohem chutnejsi a jemnejsi rostlinky nez je tato do kterych by se mohly okamzite ryby pustit ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 21:12 Pepas
to není od ancíka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 21:11 Muž filipsi [1295]
A nezere ti ho neco? Treba v noci ancistus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 20:31 Muž ghostik [81]
To jsem na tom stejne. Objevilo se to po leceni krupicky pripravkem EXIT od Esha a k tomu i 2000 ale zaroven tesne predtim byl ten echinodorus i vysazen. Od te doby ale uz probehlo nekolik vymen vody ( cca 5x 25% ) a diry tam jsou stale. Ted jsem tedy daval taky malou davku Exitu kvuli zakalu asi nalevnikem ale ta voda pred pridanim byla uz cista a diry stale. Pouzivam i aktivni uhli. Hnojim PMDD 6ml + 2ml Sera Florena + KH2PO4 takze nevim co mu chyby. A nebo spis prebyva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 20:24 Tereza
Mám stejný problém s echinodorem a hydrophilou. Otrhala jsem poškozené listy, přidala hnojivo (Proflor od Dajany), rostliny se rozrostly, ale dírky na listech se objevují pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 20:07 Muž ghostik [81]
Fotka k příspěvku Jeste jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 20:07 Muž ghostik [81] – Deravy Echinodorus
Fotka k příspěvku Nesetkal se nekdo s timto jevem a vedel cim to je ? Voda - PH 6,9°, Fe 0,5mg/l, NO3 25mg/l, NO2 0mg/l, P 0,4mg/l, KH 3,5°, GH 6,5° a teplota 27°C. Ostatni rostliny jsou OK. I Echinodorus stale roste jen je deravy. Vyhodil i dva slahouny ale udelal na jednom jen 2 obnoze a na druhem 3 a vsechny jsou derave dal nedorostl jelikoz se pupen slahounu zhroutil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 10:25 Miky Re: Koudelka Milan
Mám akva 200l a 8 druhů kytek rodu Echinodorus celkem asi 30 rostlin hnojím jen občas a světlo mám 0,3w/l rostou opravdu super ale až potom, co jsem odstranil Cryptocoryne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 10:06 Muž [] Re: Koudelka Milan
Dnes jsem někomu psal o stejném problému.Řešil jsem to zvýšením manganu.Zatím dobrý.Uvidím jestli se to chytne dlouhodobě. ;-) Stará akvalatina praví že se echinodory nesnesou s kryptokorynama,tak pokud jich tam máš opravdu většinu ze všech rostlin v nádrži,tak možná na tom taky něco bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 09:51 Koudelka Milan Re: Sidonius
Nové listy se tvoří,jsou krásně zelené,jakmile se list pořádně zvětší,tak začne žloutnout.průsvitnět a pak zbyde jen kostra.Svícení 0.6W na L vody.Akva je 200l.Pmdd je v tekuté formě,dávám 3ml na 100 litrů.Co se týče rostlin tak mám Valisneria asiatica,gigantea,Ludvigia repens,Sagittaria subulata,Cryptocoryny 3druhy,Egerie densa a jiné.Všem se daří, jen ten nově přidaný echinodorus se nějak nemůže rozrůst,je to škoda,neboť je hezký a je mi ho dost lito.A snahu růst má,jak jsem již napsal nové listy vyrážejí,ale velké listy ne a ne přežít.Fotky jsou docela problém. X-) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 09:13 Sidonius Re: Koudelka Milan
Tvoří nové listy nebo úplně zastavil růst? Jak příp. nové listy vypadají - jaké velikosti dorůstají, jak jsou zbarveny? Jak to s ním vypadalo dříve? O jak velké akva jde, kolik a kterých ostatních rostlin je v něm? Hodnoty vody, obsah živin? Osvětlení? Kolik PMDD a v jaké podobě do akva dáváte?
Stálo by vás to hodně úsilí dát sem pár fotek?
Žádal jste rady, dosud to byly jen samé otázky. Takže nakonec rada: vytáhněte jej a zkuste místo něj jiný druh nebo na jeho místo dejte některou/é rostlinu/y, kterým se u vás tak dobře daří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 01:41 Koudelka Milan – PMDD
Přesto že používám PMDD,echinodorus mi žloutne,tvoří se na něm fleky hnědé barvy a mám pocit,že se pomalu ale jistě rozpadá.Ostatní rostlinky krásně rostou,množí se a mají se k světu.Samozřejmost je svícení i výměna vody.Děkuji za případné rady. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 14 ...... [15]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem?od=701