Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 22:28 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: Pasr
asi neporadím, a zajímalo by mě to taky. Ale než budeš trhat, tak se koukej komu patří odpověď. To hnojení zatím na tebe nebylo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 22:11 Muž Pasr [8] Re: acik
Myslíte, že by stačily tyto kuličky??
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 22:07 Muž Pasr [8] Re: acik
Ok, takže sestříhám ty listy a poohlédnu se tedy po těch kuličkách ke kořenům a uvidíme, co to udělá. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 22:00 Muž acik [416] Re: baletka
jj trham :) u korenu mam npk+ mikroprvky
baletka napsala: Tak jestli Ti listy průsvitní, prostě je odstraň, už se nezachrání. Měla jsem podobný problém, listy žloutly, průsvitněly, byly jakoby voskové. Pomohlo hnojení ke kořenům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 21:42 Žena baletka [624] Re: acik
Tak jestli Ti listy průsvitní, prostě je odstraň, už se nezachrání. Měla jsem podobný problém, listy žloutly, průsvitněly, byly jakoby voskové. Pomohlo hnojení ke kořenům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:19 Muž Pasr [8] – řasa?
Fotka k příspěvku Ahoj. Nevíte náhodou, co s ním je? Jestli to je GSA nebo ještě něco jiného? Začíná se to rozlézat po listech a nové listy jsou spíše do žluta, tak nevím, co se děje. Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:16 Muž acik [416] Re: baletka
baletka napsala: Promiň, možná plácnu kravinu... ale není ten žlutý list emerzní??
ne bohužel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:16 Muž acik [416] Re: vaaclav
není to jen jeden list,je jich více i u jinych echinodorusech...,třeba i u vallisneria spiralis 'Tiger' jsou některé listy uplně průhledne až odpadnou uplně a to mluvim i o nových listech
vaaclav napsal: Jeden z nejstarších listů ti odchází a co by mu asi mělo chybět? Já bych řekl že když už něco, tak je to světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.11.2013 17:46 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
Jeden z nejstarších listů ti odchází a co by mu asi mělo chybět? Já bych řekl že když už něco, tak je to světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 17:42 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: acik
Neblázni kvôli jednému žltému listu,vyzerá to na starší odumierajúci list.Takých ešte bude...Netreba hned za všetkým vidieť problém,zbytok rastliny a aj ostatné vyzerajú v pohode ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 17:40 Žena baletka [624] Re: acik
Promiň, možná plácnu kravinu... ale není ten žlutý list emerzní??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 16:26 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku lidičky,chtěl jsem se zeptat,žačala se mi dělat řasa a teď vidím že jeden list echinodorusu začíná žloutnout,musí asi něco chybět? nebo něčeho víc :)



no3: 25
no2: 0.0
kh: 5
gh: 7
po4: 1
normálně svítím 9 hodin a teď pomale ubírám osvětlení a jsem na 7 hodinách - po týdnu uberu vždy hodinu.
osvětlení 2x54w
přidávám easylife profito + dávkuji Co2
údržba 2x týdně výměna 150L

díky moc za případné rady ahoj

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 22:05 Žena baletka [624] Re: vaaclav
OK. Měním teď hodně, mám problém s rybami, tak ještě důkladněji odkalím okolo rostliny. Myslím sice, že dno nezahnívá, protože kořeny se zdají být v pořádku, ale jistota je jistota :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 21:24 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
Asi bych pořádně odkalil(může okolo rostliny zahnívat dno) a vyměnil větší množství vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 20:51 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Rozumím :-) Ptám se jen, pokud příčinou je sůl, zda to rostlina rozdýchá nebo ji to postupně zničí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 20:34 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
Netvrdím že to musí být příčina, ale jen uvádím jednu z možností, protože se mě to také stalo po použití možná špatně rozpuštěného solného roztoku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 19:55 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Aha, OK. Já sůl sice používala v koncentraci údajně bezpečné pro rostliny, ale je možné, že toto je příčina. Uhnívání ale registruji s docela velkým odstupem od solení... Spraví se to nebo jsem zlikvidovala celou rostlinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 18:50 Muž Mislow [304]
Ja mam ruzne druhy echinodoru v ruznych akvech. I kdyz vetsina snese nizke osvetleni, tak pri nem stagnuji. Nehynou, ale ani nerostou nebo jen velmi pomalu. Pokud tedy chci dat e. do velkeho akva s nizkym osvetlenim, tak ho uz koupim ve velikosti, ktere chci dosahnout nebo predpestuji v lepsich svetelnych podminkach. Jinak nemam problemy s uhnivanim, zloutnuti a hnednuti jen minimalne u starsich listu. Tezko rict, kde je nekdy pricina a to u jakekoliv rostliny, v jednom akvu mi jde rostlinka, ktera je narocnejsi a jina teoreticky nenarocna ne. V jednom akvu hnojim mirne a pouzivam tekute CO2, stredni osvetleni tam roste pomaleji ale pekne i e. Indian rose, i kdyz je vic do zelena, v dalsich akvech zalezi na umisteni a dopadu svetla, hnojeni zde nepouzivam, ani CO2, podle svetla bud stagnuji nebo rostou ruznou rychlosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 18:35 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
To co jsi napsal platí pro aplikaci nerozpuštěný soli, nebo je to obecné konstatování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 18:27 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
To byla otázka, protože jsem si v tvém profilu přečetl že jsi sůl používala. Sůl která se dostane do srdíčka rostliny má za následek odehnívání listů u substrátu. (vlastní zkušenost) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:12 Muž acik [416]
jak říká Roman,Vaclav to myslel opačně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:02 Žena baletka [624] Re: romant
No prááávě. Já taky myslela, že by to mělo být opačně... Tak snad to opravdu ozřejmí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 16:53 R Muž romant [27987] Re: baletka
Já teda nejsem kytkař, ale řekl bych že to s tou solí bude opačně, aby nevadila, ale on to jistě Václav ozřejmí, jak to bylo myšleno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 16:48 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Opravdu? Mám to zkusit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 15:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Zkusim Ti popsat, co se stalo mne. Echinodory mi v malem akvarku nesly (zpocatku trosku sly, pak prestaly jit, nektere temer odesly), pak zapas s rasou (Sinice, Jeleni paroh). Menil jsem vodu, skoro jak sileny, rasy se zbavoval i mechanicky, abych nakonec zjistil, ze mi chybel fosfor, protoze akvarium neni moc zarybnene. Snizil jsem i dobu sviceni, abych te rase udelal utrum. Pomohlo to, rostliny zacaly nejak rust (nerikam extra, ale zacaly) jen Echinodory dal moc nesly, a ty nejohrozenejsi jsem nakonec dal do druheho akvaria, kde to roste lepe. Pricital jsem to moc kratkemu sviceni, zkracenemu na 5h denne kvuli rase. Po uhynu Ramirezek jsem do akvaria uz nelil Torben jako driv, ze uz neni tak nutne mit vodu jak caj, kdyz tam jsou ted 3 Betky a ze by si na to nemusely tolik potrpet. Ale nakonec mi to nedalo, a zase jsem Torben pridal. A co se stalo?

Kryptokoryny, 2 druhy, oba sly s listim okamzite dolu tak, ze jsem to jeste nevidel, nezbyl jediny list. Za par dni opet vyrustaji a Echinodory zase zacinaji rust, vystrkuji nove listy. Muze to byt zmenou pH (blbec jsem to v tom udivu ani nezmeril, ackoli NO3 a tvrdost jsem mezi tim meril, proste jsem plasan). Mohlo to byt i tim, ze se ruzne latky staly ruzne pristupnymi. V kazdem pripade ta zmena musela byt dost drasticka, alespon podle tech Kryptokoryn. V te dobe se nic jineho nezmenilo, nez ze jsem do 54l akvarka prilil jedno vicko Torbenu. Takze jej zase budu davat, myslim ze ma slusny vliv nejen na ryby, ale i na rostliny.

Teorie tentokrate moc rozvijet nebudu, sam moc nevim co si o tomhle vsem ted myslet, ale treba Ti to neco rekne, kdyz to porovnas s tim co bylo a je u Tebe. A jestli nedavas Torben (nebo nejaky jiny podobny vyluh), nemyslim ze muzes moc pokazit jeho pridanim v doporucenem mnozstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 14:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
Nepoužíváš sůl jako desinfekci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 14:27 Žena baletka [624] Re: Jája
Těžko. Včera jsem ho dokonce zasypávala, protože mu vylízají kořeny. Mimoto podobně, i když ne v takové míře, upadávají listy i dalšímu echinodoru a sem tam i ostatním. Takže mi to přijde, že musí chybět nějaká živina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 10:11 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: baletka
A není moc hluboko zasazený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 23:52 Žena baletka [624]
Poradí mi někdo co chybí mému ech. bleherae? Dlouhou dobu krásně rostl a košatil se a najednou mu začaly upadávat listy. Dnes jsem ho při údržbě prohlédla trochu důkladněji a zjistila jsem, že u substrátu listy prostě uhnívají. Jde o zdravě vypadající a krásně zelené listy, přesto řapíky těsně nad substrátem hnědnou, ztenčují se, až nakonec upadnou. Může jít o nějakou konkrétní živinu? Dnes jsem "obrala" téměř polovinu listů :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 22:38 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Tak echinodorus decumbens to asi nebude, protože ho u Hořánků nemají v nabídce a ani zdejší atlas neuvádí správnou fotku. Co to je možná poznáš, až ti trochu poporoste. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 22:28 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: kofejn
Podle mě jsi název trefil, mám ho taky v AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 19:40 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Školku u skla používám pro plevuňky, tak ho třeba příští týden prdnu k nim :-). Echináč byl rok na jednom místě, prý mu to dýl trvá, než se chytne X-). Ale už je čas ho popohnat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.09.2013 19:02 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Já to dělám tak s takovými prcky že je dám na nejlepší světlo a když se zmátoří a vyroste do střední velikosti putuje na své místo kde už mu nebude tolik vadit méně světla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 18:51 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Jsem rád, že ještě není ztracený. Hold v těch místech vyhrál anubias. Dám mu ještě tři měsíce na tom samém místě (prosvětleném) a pak poslední šanci ve středu nádrže před plevuňkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2013 16:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
V podobnem stavu jsem prehodil rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_red_flame (a vlastne jeste 2 dalsi) do druheho akvaria, kde rostou rostliny lepe. Moc z nej nezbylo, to tenhle je na tom jeste lepe. A ackoli je z nej ted vylozeny drobecek, uz mu vyrostlo par listecku, takze bych rekl, ze minimalne sanci ma. Sam jsem se divil, v jakem stavu se jeste Echinodory umi o neco snazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.09.2013 16:11 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Určitě má šanci růst v lepších podmínkách lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 15:57 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Po roce jsem ze substrátu vytáhl echináč, vůbec se mu nedaří. Ale má krásně bílé kořeny. Byl dost ve stínu, tak jsem ostříhal dva lupeny anubiasu a znovu ho zasadil na světlejší místo spolu s tabletou osmocote. Myslíte, že má ještě šanci?
Nevím co to je zač, možná tenhle rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_dekumbens (kupován byl u Hořánků).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 21:06 Žena uniorn [21] - Rostliny
a sakryš.. mám jich celou armádu coze dva dospělý a spousty mladých.. hmm Každopádně děkuji! : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2013 21:02 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: uniorn
Mě ancistrus přestal hoblovat echináč, když jsem začala přikrmovat okurkou, ale já mám jen jednoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2013 21:02 R Muž romant [27987] Re: uniorn
Ancák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:57 Žena uniorn [21] - Rostliny – pochutnal si někdo na listu?
Fotka k příspěvku Prosím Vás, myslíte, že by takové díry v echinodoru zvládly vybrousit ancíci? Nebo chybí nějaký mikro či makro prvek? Postižených listů je daleko víc.. Poznal by někdo? Moc děkuji!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 20:50 Muž polarniliska [2] Re: romant
Aha. No to je možný. Pořád po těch listech jezdí a schovává se tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 20:42 R Muž romant [27987] Re: polarniliska
Podezříval bych toho ancistruse, že je brousí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 20:33 Muž polarniliska [2]
Ahoj. Zjistil jsem, že se mi rozpadají listy u Echinodury. Stačí se jich dotknout a list bud prasne nebo je v něm díra. Včera jsem kolem ní přejel hadicí při odpouštění vody a udělal jsem do listu díru. Listy nejsou shnilé, nic. Vypadají normálně. Nevíte někdo co jí může chybět?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:22 Žena lucie.aqua [511] Re: zizalkaa
Už ses ptala jinde, tohle je práce ancíků!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:20 zizalkaa Re: ghostik
Fotka k příspěvku Jsem na tom úplně stejně,už si nevím rady proč to je a z čeho?Co je v mém aqua špatně.Přidávám CO2+železo+kvalitní hnojivo pro rostlinky.Prosím poraďte co s tím dělat? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: baletka
to se poddá časem, jen vydržet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:45 Žena baletka [624] Re: grunda
Jsem stejného názoru, ale začátečník, takže hledám rovnováhu a zatím nejsem zcela úspěšná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 17:35 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: baletka
mě rostou bez problémů i náročné kytky, kobercovka taky jede jak šílená, kytky nejsou jen o světle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 16:58 Žena baletka [624] Re: grunda
Já si taky myslím. Nechci tam šíleně pražit a stříhat denně rostliny. Chtěla bych nastolit takovou nějakou rovnováhu - přiměřeně světla, jednu, dvě, dobře umístěné náročnější kytky, ale jinak běžné limnophily, hygrophily, cryptošky...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem?od=351