Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2012 14:08 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nickous
Pořídil jsi si zřejmě mramorové dno. Nandej pár těch bílých kamínků do octa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:06 Muž nickous [2] – proč červená ??
Fotka k příspěvku Zdravím všechny . Zde přiložená fotka kytky mi neroste tak jak bych chtěl. Vyroste mladej list a je hned červený a ten tak i zůstane a moc nevyroste.
Svítím 2x denně přes spínač teplota kolem 26-28°C , nádrž čistých 180L.
Díky za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 22:47 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: baletka
Budeš si o tom samozřejmě něco málo počíst ... ;) Článků je spousta ;) Ale myslím si, že to v pohodě zvládneš ;)
Můžeš ze začátku zvolit úplně nejzákladnější hnojení PMDDečkem: Koupíš, namícháš a budeš dávkovat doporučené množství. Až se do toho zapracuješ tak můžeš experimentovat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 22:31 Muž Mejla [21] Re: Mejla
Fotka k příspěvku Takhle vypadá celá rostlina, jsou tam "zdravé" mladé listy, i staré nemocné..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 22:29 Muž Mejla [21] – echinodorus-deformované listy
Fotka k příspěvku Zdravim,
Nevíte co způsobuje tohle deformování listů?
Hnojil jsem pmdd standartní směs v půl litru, dávka 5 ml na 100l(bez KNO3) a tvořily se více či méně takto deformované listy. Pak jsem na čas přestal a zároveň jsem zapojil CO2 a listy byly o poznání lepší. Pak mi došla bomba zas se objevily listy více deformované.
Mám podezření na blokaci nějakého prvku nějakým prvkem. Ale jaký?
Ech. apart ve stejné nádrži roste bez problémů a změny se na něm vůbec neprojevily
Ech. beauty red je zakrnělý, nedeformovaný a stále vyhání nové listy a změny se také nijak neprojevily.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 22:27 Žena baletka [624] Re: dvorak
A toto hnojivo je vhodné do akva nováčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 22:20 Muž dvorak [94] - Rostliny
Chřadnutí listu může být způsobeno nedostatkem železa (obecně) a to, že rostou zdeformovaný částečně draslíkem. Asi bych zkusil být tebou hnojit PMDD (KNO3 + plantex (který obsahuje i potřebné železité prvky))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 22:07 Muž Mejla [21] Re: baletka
Zvlastní zkušenosti vím, že výměna listů z emerzních na submerzní může u echinodorů trvat dlouho i řadu týdnů v závislosti na podmínkách. Bohužel o dalších věcech který zmiňuješ bych mohl jen spekulovat. Co mě napadá je že by to mohlo být, tím, že je akva mladé, nezajeté a echinace po presazení nedokáží plně využít hnojivo ve dně které jsi tam dala. Dal bych tomu čas.. Ale je to jen úvaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 21:10 Žena baletka [624]
Prosím o radu, mám problém s echinodory. Přivezla jsem je z burzy před 2 měsíci. Asi tři týdny vegetily v karanténě, zatímco se chystalo nové akva a celou tu dobu vypadaly dobře, nijak neměnily listy, některé dokonce vypouštěly nové listy. Po přesazení do nového akvária (cca před měsícem) začaly chřadnout - tedy některé z nich. Bleherovy evidentně mění emerzní listy za submerzní, ale ty ostatní jsou na tom špatně jiným způsobem: nové listy téměř okamžitě odumírají, rostou zdeformované, případně se sebemenším dotekem lámou a trhají, echinodoru cordifolius dokonce listy odumírají hned u země. Co jim může chybět? CO2 nemám a ani neplánuji, ale jeho hodnota teď večer je cca 7mg/l. Může výměna listů za submerzní trvat tak dlouho?? U kořenů mají každý 1 nebo 1/2 jílové kuličky. Neprospívají mi příliš ani egerie a vallisnerie, krásně ovšem roste rohatec, růžkatec, limnophila, bacopa i hygrophila. Nmeáte někdo tip, třeba na nějaké stopové prvky??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 23:36 zuzua Re: Sid
No taky mi to přijde divne.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 23:17 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: zuzua
Asi byly "načaté" u předchozího majitele, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 23:15 zuzua Re: Sid
Mám je z akvaristické burzy v Praze na Pankráci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 20:30 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: zuzua
Odkud ty rostliny máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 19:47 zuzua Re: Yirka
Fotka k příspěvku Kytky vypadaji takhle. Zatim žadne rybky nemam, ale zitra si chci dojet pro krevetky. Akvo mam založene asi deset dni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 18:03 Muž Yirka [9164] Re: zuzua
Těch možnostá může být více. Jednak ta tebou naznačená (ale je málo pravděpodobná). Dále pak to může být následek přerodu rostliny formy emersní do submersní. V neposlední řadě to může být "péčí" rybek. Nemáš ancistruse?
Pro přesnější diagnózu by pomohla fotka a dohotovení prezentace nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 17:42 zuzua – rozpad listů
Ahoj mam dotaz, čim muže být že se mi v nově založenem akvariu na šípovcívh začínaji rozpadat a hnednout listy. Jakoby se rozpadali na "pavučinu". Může to byt převozem a lehkym přeschnutim rostliny? Jak hodně bych měla v malem 20l akvariu asi sviti hodin? Svitim 8 hodin. To je asi málo co? Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 14:01 Muž grunda [1781] - Cichlidy
je jedno který palec, hlavní je "loupací" princip smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2012 08:43 Muž Yirka [9164] Re: grunda
Používám též loupací metodu, male trošku jinak. A je použitelná pro praváky i leváky. Rostlinku za loupaným listem přidržuji a do dna přitlačuji ukazovákem, loupaný list oddělím palcem a prostředníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 21:14 Muž grunda [1781] - Cichlidy
a kdepak jsem psal, že na to jsou třeba dvě ruce? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 20:37 Muž grunda [1781] - Cichlidy
smát se můžeš, chce to trošku šikovnosti, pokud máš obě ruce ....., tak se nediv že vytahuješ kytky :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 16:57 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Tak jsem se docela zasmál. Je to už hodně dávno co jsem ten tvůj návod sem napsal a listů takto otrhal stovky, ale u nově zasazené, ještě moc nezakořeněné rostliny bych to rozhodně nedělal. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 16:36 Muž grunda [1781] - Cichlidy
nemusí, list netrháš, ale odloupáváš, takže kytku netaháš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 16:26 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Losky
Musí být ale dobře zakořeněný jinak ho vytrhneš celý. Ze začátku bych stříhal nůžkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 12:51 Muž grunda [1781] - Cichlidy
není zač :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 12:50 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: grunda
jj, už rozumím:)) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.08.2012 12:49 Muž grunda [1781] - Cichlidy
jako když loupeš pomerač, palec mezi stonek listu a zbytek kytky, prsty z venku, palcem zatlačíš proti růžici, prsty přidržuješ list
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 12:46 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: grunda
tohle nechápu. Vezmu list jako u kořene za stonek a zatlačím do země a on se uloupne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2012 12:37 Muž grunda [1781] - Cichlidy
u echinodor je lepší listy neštípat, vem list mezi prsty a růžice zatlač proti substrátu, list se jakoby uloupne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 12:35 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, co mám dělas s listy echinodoru bleherae, když je kytka nová a odumírají emerzní listy? Uštípnout je u kořenu nebo jen odštípnout ten list?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 23:23 Muž Stehan [2] – jbl kugeln
Ano mam s nimi skusenosti. Daval som ich pod echinodory pri kupe a zasadeni. Pekne rýchlo sa zabyvali a pustali nove listy. Po case sa mi stala tiez podobná vec ako tebe, ale nejak sa to spravilo samo neviem čim to mohlo byt. Echinodorus fungoval vpohode a teraz sa to zopakovalo. Kedze som vedel ze su tam tie gulicky a zanedbaval odkalovanie, tipoval som ci neodhnivaju korene. Vytiahol som ho zo substratu a polovica korenov bola hneda a nablato totálne...presadil som ho a pustil nove 4 listy asi za tyzden, cize možno ty to mohlo byť aj to.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 23:52 Muž Nanoooooo [0] Re: Sera
No aspon budem do buducna vediet,zatial teda JBL odskusam:) Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 17:31 Muž Ad@m [1051] Re: Nanoooooo
Nanoooooo napsal: Bivoj od rataja nikde v okoli nemaju...ZOO DOM v Bratislave ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 16:47 Muž Nanoooooo [0]
Bivoj od rataja nikde v okoli nemaju,tak ma nakoniec v jednej predajni ukecali na JBL gulicky do substratu, sice boli trosku drahe,ale vraj maju trvacnost minimalne 1rok a je ich tam 20ks,tak som si povedal,ze to skusim.mate s nimi skusenost? Pytal som sa aj na tester,ten bohuzial nemali, mali tusim len od Dajany a s tymi nemam dobre skusenosti,takze uvidim co tie gulicky dokazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2012 13:11 Muž Sid [6678] - Rostliny
Já bych přeci jen dal přednost testu NO3 a pokud tento (věrohodně) ukáže "nenulový" obsah NO3, pak bych udělal další krok při hledání nápravy (dle mne) nedostatku ve výživě toho echinodoru.
Ale preventivně aplikované jílové kuličky nemohou nic pokazit, pomoci ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 13:01 R Muž romant [27987] Re: dvorak
Jasně, na to jsem před chvilkou odpověděl, že ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 12:59 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: romant
Já ... myslel jsem to použítí plovouček v případě, že NO3 bude dost a ty plovoučky že by mohli indikovat případný nedostatek NO3 a tím pádem upozornit, že by bylo dobré NO3 přidat např. v podobě KNO3 ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 12:55 R Muž romant [27987] Re: dvorak
Použít se rozhodně dají. Tazatel s tím NO3 má s největší pravděpodobností problém v jeho nedostatku a použitím těch plovouček by se to ještě více zhoršilo, tedy za předpokladu že to zůstane stejné a nebude se nijak zvenku to NO3 dodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 12:52 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: romant
Takže jsem měl pravdu. Takže se dají plovoucí rostliny, konkrétně Limnobium, pro tyto účely použít?
V tom případě by se dalo použít i Pistia. Lemna minor kvůli své nepraktické velikosti asi ne, ale ty dvě rostliny by se dali použít ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 12:32 R Muž romant [27987] Re: dvorak
Limnobium a další plovoučky jsou opravdu dobrým indikátorem nižší hladiny NO3 v akva vodě. Začnou žloutnout a rychleji odumírat a tím signalizuj jako první ten nedostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 12:07 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Nanoooooo
Taky jsem někde četl, že dobrým indikátorem NO3 je Limnobium. Ale jestli to opravdu funguje těžko říct. Každopádně jak jsem zjistil, možná to je i jedno, jestli pořídit test na NO3, který stejně není přesný a dává údaje jen podobné, nikoliv přesné, nebo pořídit Limnobium, které svým růstem a vzhledem také indikuje NO3 dá se říct, že s podonou "přesností". :-D Jde ale o to, jestli Limnobium takto opravdu funguje .... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 11:27 Muž Nanoooooo [0] Re: romant
jasne,dakujem za rady:) ,budem informovat, ako to dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 11:14 R Muž romant [27987] Re: Nanoooooo
Když to uděláš tak, jak napsal Sid a dopřeješ těm rostlinám nějaký to zásobní hnojivo v podobě těch jílovejch kuliček, tak bych řekl, že ani ten test kupovat nebudeš muset. Změnu na rostlinách poznáš. Osobně bych raději investoval do toho hnojiva než do testu, ale to je jenom můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 10:55 Muž Nanoooooo [0] Re: Sid
Ok,takze mi bude treba tester na NO3, neexistuje na to nejaka finta(po domacky vyrobeny),aby som ho nemusel kupovat? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2012 07:56 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: Nanoooooo
Narozdíl od jílových kuliček bych s PMDD nespěchal. Zkuste nejprve zjistit, jak jste na tom s těmi NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 23:16 Muž Nanoooooo [0] Re: Sid
Dakujem velmi pekne za odpoved.skusim nieco kupit,popripade mam v chladnicke pmdd ,ktore uz dlhsiu dobu nepouzivam(pouzival som ho po zasadeni prvych rastliniek minuly rok),dalo by sa teoreticky vyskusat,ci to bude fungovat?nechcem vsak ublizit ostatnym rastlinkam, ktore prosperuju velmi dobre:) .Este raz dakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2012 21:51 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: Nanoooooo
Jde téměř jistě o problém způsobený nesprávnou výživou. Vypadá to, že té rostlině chybí nějaký prvek nebo prvky, přičemž těžko jednoznačně určit, které. (Že by mohlo jít o zhoršenou využitelnost živin vinou nevhodného pH, je při sycení vody CO2 málo pravděpodobné.)
Můžete jako první opatření (věrohodně!) změřit koncentraci NO3?
Nic nepokazíte, když preventivně ke kořenům echinodoru vtlačíte ze 2 kuličky nějakého "jílového hnojiva". (Matkulu, Bivoje, příp. 7 Kugeln od JBL.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 20:30 Muž Nanoooooo [0] – listy
Fotka k příspěvku Ahojte,neviem co sa zacalo diat s tymtom E, mal som ho pekny, nove listy hadze pekne cervene ,ale potom dorastu do urcitej velkosti a zacnu takto odumierat,cim by to mohlo byt? Pridavam CO2 z burciaku, svietim 8h/den, teplota primer cca 26st., ostatne hodnoty nemeram.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2012 16:40 Usine Re: honzek
Fotka k příspěvku V dobrých podmínkách je to celkem běžná věc že nové listy červenají i jinak zeleným rostlinám. Většinou jim to ale dlouho nevydrží. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2012 09:12 Muž honzek [8] Re: Yirka
Super, pozitivni zprava potlesk Diky :) kazdopadne jej jeste vyfotim at se mate na co koukat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2012 08:48 Muž Yirka [9164] Re: honzek
Když se červená člověk, většinou je zaskočen, či se stydí.
U akvarijních rostlin je to podle mých zkušeností naopak. Většinou se radují z dostatku světla a živin. Týká se to i zmíněných echináčů.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem?od=451