Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 21:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
No, tenhle ma primo nad sebou vykonovou LEDku, asi mu to chutna. A pod druhou LEDkou mam mensi Bleherae, asi tak 50cm listi, ale jeste kosatejsi :-D .

Nic nestiham, litam po sluzebkach, resim co jeste musim, a nechci rozhrabat akvarko pred odletem do zahranici, takze repa se bude tahat nejdriv az se vratim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 21:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Pokud necháš rostlinu na dobrém místě, přeroste ti. Strčíš ji na horší místo bude podstatně menší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 20:56 Žena baletka [624] Re: Bella
Ony se u těch echináčů všeobecně uvádějí rozměry, které příliš neodpovídají. Všechny (kromě leopardu a zatím Janii) mi vyrostly dříve než později za 65cm vysokého akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 20:47 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Designer
"V atlasu je do 45cm, ten muj ma listy 60cm"

jojo, potvrzuju, u me bylo to samy :-( Pokarani (ocesani listu a zkraceni korenu) nepomohlo, a protoze uz se mi ho povedlo rozmnozit a nebyl dostatecne cervenej tak byl darovan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 19:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Přines ho na výstavu od pondělí stavíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 19:19 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Moc velky...
Mam problem s rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_indian_red . V atlasu je do 45cm, ten muj ma listy 60cm, a stale rostou nove a je vetsi a vetsi, a i kdyz je ocesany ohledne poctu listu, uz zacina moc stinit...

Nechci se ho zbavovat, takze premyslim, ze by sel do kvetinace. Jak na to, abych z tak velke submerzni rostliny udelal emerz a pokud mozno to prezila?

Nebo ho mam radeji oplakat (se mi fakt moc nechce) a dat ho nekomu do vetsiho akvaria? Ale chce vubec nekdo neco takoveho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2014 18:57 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kennik
O.K., tak je to "doma" - emerzní listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 18:52 Muž kennik [1] Re: Sid
Cca asi mesiac..
Toto sa objavuje asi posledne dva tyzdne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 18:20 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kennik
Díky. :-)
Vypadá to na emerzní listy, takže netřeba se plašit.
Jen pro jistotu: jak dlouho asi byla ta rostlina pod vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 13:42 Muž kennik [1] Re: Sid
Fotka k příspěvku Takto vyzeraju listy po odstrihnuti..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2014 23:13 Muž ludvik [1082] Re: MonterMonty
Jsi stále mimo :-)
biologie: asimilace – přijímání a přeměna látek živým organizmem pro výstavbu jeho těla
školství: asimilace – proces začleňování nových poznatků do stávajících
sociologie: asimilace – splynutí jednoho člověka nebo skupiny lidí s většinovým obyvatelstvem
Star Trek: když se staneš Borgem, tak tě asimilují :-)

Přizpůsobení rostliny novým podmínkám po přesazení prostě není asimilace. Ty, když se přestěhuješ do Španělska, tak se také neasimiluješ ... ale aklimatizuješ. Ano, Německo může asimilovat Česko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 21:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ludvik
Asimilace (z latinského similis – podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 21:17 Muž ludvik [1082] Re: MonterMonty
Ano ... ale není to asimilace, ale aklimatizace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 20:19 Muž ludvik [1082] Re: MonterMonty
Možná bys měl raději napsat, že jí dlouho trvá, než se přizpůsobí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2014 19:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kennik
kytky začínají shazovat emerzní listy , a začne nasazovat submerzní , je to normální , doporučil bych otrhat ty co začínají zahnívat a naládovat kolem kořenů třeba Osmocote , cabomba je celkem háklivá na přesazovaní , dlouho jí trvá než se asimiluje , ale pak roste jak šílená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 18:03 Muž kennik [1] Re: kennik
Fotka k příspěvku dalsia
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 18:02 Muž kennik [1] Re: kennik
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 12:53 Muž kennik [1] Re: Sid
vsetko co je v akvariu tam je max mesiac.. je to novozalozene akva, rastlinky su z hornbachu, a tam im naozaj niektore vyliezaju z nadrze..
foto bola robena vcera vecer narychlo.. skusim dnes urobit lepsie..
aj cabomba mi zospodu postupne zltne, aj ked rastie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 12:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kennik
Tak to by ještě fungovat mohl. :-O Přesto bych to s nějakými těmi kapslemi zkusil. :-)
EDIT: Ještě mě napadá, že by mohlo jít o emerzní listy(?). Odsud to tak dobře není vidět, ale jestli jste rostlinu sadil taky před tím cca měsícem a kupoval ji jako novou, (nepřesazoval z jiného akvária), mohlo by se jednat o fyziologický proces - odumírání emerzních listů při ponoření rostliny do vody. Pokud se stejně chovají i nové listy, pak je ovšem problém ve výživě, jak jsem prve psal.
Detailnější fotky postižených listů by udělat nešlo?l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 12:38 Muž kennik [1] Re: Sid
je to tam cca mesiac.. neviem ci sa to zvykne "minut", ale ak ano.. tak to vyzera, ze tam toho je este dost.. ani tabletky co v tom boli sa este poriadne nerozpustili..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 12:34 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kennik
Záleží na tom, jak dlouho jej v nádrži máte. Nic nevydrží věčně... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 10:07 Muž kennik [1] Re: Sid
Sera floradepot co mam na dne nestaci..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 08:13 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kennik
Zásobní = pomalu rozpustné hnojivo do substrátu, např. kapsle s Osmocote. :-)
(Nebo to, co používám já. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 07:49 Muž kennik [1] Re: Sid
co znamena zasobne hnojivo..?
pod strkom mam substrat a pridaval som tekute sera daydrops a florena.. len sa mi rozsirili riasy, tak som prestal.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 07:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kennik
Chybí mu nějaké pohyblivé živiny, proto si je bere ze starších listů, aby mohl tvořit ty nové. :-)
EDIT: Zkuste mu "podstrčit" nějaké kvalitní zásobní hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 06:38 Muž kennik [1]
Fotka k příspěvku neviete mi, prosim, poradit, co moze byt za problem s mojim echinodorusom..?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 22:18 Muž souky [592] - RostlinyRe: Sid
jediné co jsem z toho vypozoroval, tak že ty s hodně rozdílnýma hodnotama sou malý nadrže takže by se snad mohli zanedbat, ale asi to je dost hádání. Asi zkusíme něco jako EI, ale moc tomu nevěřim. Mě jen překvapil ten echináč je tak najednou ohnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:32 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: souky
...to právě nikdo pořádně neví, protože je míchaná...
To se pak špatně radí... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 14:53 Muž souky [592] - RostlinyRe: Sid
a taky mění, protože je spíš povrchová...
to právě nikdo pořádně neví, protože je míchaná, dřív měli podrobný rozbory pomalu pro každou ulici, teď sem našel akorát toto: 55 procent obyvatel odebírá vodu z josefodolské nádrže(kterou jsem v té tabulce ani nenašel), zbytek z podzemních zdrojů v Libíči a Dolánkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 22:55 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: souky
A která že to ta úpravna vody se týká vás?
BTW: Kvalita vody ze studny se může měnit hodně rychle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 22:49 Muž souky [592] - RostlinyRe: Sid
to teda:-D ona zas až tak měkká neni, tvrdili nám před lety že je kvalitní, tak se toho držím
abychom se trochu vrátili, nenapadá Vás něco k těm rozborům, co jsem posílal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 22:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: souky
Ono to ale není o chuti... :-)
To už jsme ale od problémů s echinodory hodně daleko... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 22:39 Muž souky [592] - RostlinyRe: Sid
no rozhodně chutná lidem, včetně mě, daleko více než městská :) jinak samozřejmě železitost nepovažuju za přednost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 22:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: souky
...já naštěstí piju (ryby v mím akvárku taky) studniční vodu, která je naopak většinou celkem měkká a železitá ...
A to považujete za přednost?! hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 19:38 Muž souky [592] - Rostliny – Re: Designer
Designer napsal: Musim na Tebe opatrne, pac jestli tou vodou bezne pokryvas sve vlastni potreby, muzeme cekat, cituji:"Podrážděnost, nervozita, nespavost, deprese..."
tak to mi budeš muset vysvětlit? já naštěstí piju(ryby v mím akvárku taky) studniční vodu, která je naopak většinou celkem měkká a železitá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 11:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: souky
Musim na Tebe opatrne, pac jestli tou vodou bezne pokryvas sve vlastni potreby, muzeme cekat, cituji:"Podrážděnost, nervozita, nespavost, deprese..." A pokud jen pritelkyne, kupuj ji vhodnou mineralku, udelas tak neco pro sebe :) .

A co cekat u rostlin, na to mrkni treba k Marcelovi: www.prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 20:35 Muž souky [592] - RostlinyRe: Designer
no asi budeme přidávat celé pmdd, protože bývají i děravé listy na stonkovkách
Ikdyž, těch kytek tak za tak moc není, kryptokoriny a anubias, toho asi moc nevemou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 20:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: souky
Voda je to tvrda dost (az moc, na muj vkus), takze normalne bez toho udaje o horciku by sis mohl myslet, ze horcik nepridavat, ale tady bych ho pridaval. Kdyz uvazis, ze strop pro spotrebu rostlin (dle metody EI) je u horciku 10mg/l tydne (ze vic uz rostliny s jistotou nespotrebuji, a samozrejme stale musi byt nejaka koncentrace ve vode), prijde mi tech 2.31mg/l hodne slabych, a v pomeru k vapniku to vubec nevypada moc dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 20:01 Muž souky [592] - RostlinyRe: souky
Fotka k příspěvku a ještě foto, kořeny vypadají OK, ale ta růžice mi přijde celkem černá, bohužel to je přítelkyně akvárko a já u něj nejsem. prý střed vypadá zatím ok a rostou z něj nové listy
Doslova co mi řekla: úplnej prostředek je ok, okolo je zbytek schnilejch listů a pak sou zase listy(zdravé)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 19:25 Muž souky [592] - Rostliny – Re: souky
Snad z toho budete moudřejší:
Vápník(mg/l)88,70
Hořčík(mg/l)2,31
Tvrdost(mmol/l)2,31
Dusičnany(mg/l)17,55
více v tom to dokumentu
www.dropbox.com/…
Co jsem našel o tom jak je voda pro nás míchána, informace stará rok:Liberec je zásobován ze dvou zdrojů, zhruba 55 procent obyvatel odebírá vodu z josefodolské nádrže, zbytek z podzemních zdrojů v Libíči a Dolánkách.
Zdroj: liberec.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 13:37 Muž souky [592] - RostlinyRe: Sid
Tohoto si naštěstí moc nevšímají, spis jim chutnaly hygrophily(čemuž se divim). Kdyby mel chcípnout tak mě to moc netrapi, rozmnožil jsem ho a v mem roste dobre, ale já mam jinou vodu a rozumnější ryby
Bella: osmocote na někom zkusím vyžebrat, s železem Nevim jak jsem na tom, az budu na pc, tak mrknu na stránky vodárny, nebo jestli se někomu chce mrknou se mi na to a,říct mi, co všechno chybi, tak Liberec okolí Vesce nebo doubi
dik vsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 12:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Bella
...Jinak co mi neskutecne hnulo s echacema byl Color FE+ od Rataje...
Určitě námět k zamyšlení! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:44 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Sid
"Osmocote v tom sehrálo nějakou roli?" "zbraborat echac"
Ne, nic takoveho jsem netvrdila, proto jsem to taky oddelila prazdnym radkem... spis jako povzbuzujici poznamku pro Soukyho, aby nehazel flintu do zita, ze ma chcipaka... ze to muze mit jeste porad sanci.

S tim osmocote byl prave dotaz na tebe, jestli to bude o level lepsi nez Bivoj... na coz si odpovedel, takze dik.

Jinak prislo mi, ze po osmocote ty moje barevny echace mely lepsi - sytejsi - barvu. A taky na to slysela sagittarka. Prohravala v te dobe konkurencni boj s e. quadricostatus (vono se to ted potvora jmenuje jinak), a ze mi trochu Osmocote zbylo, tak jsem ji to nabidla jako prilepseni.

Jinak co mi neskutecne hnulo s echacema byl Color FE+ od Rataje. Koupila jsem to puvodne kvuli nejake cervene stonkovce, u ktere byla poznamka, ze ma rada vic zeleza, ze to zkusim, abych ji udelala joo dobre. Ale jo, stonkovce to prospelo taky, ale na echace nemela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Bella
...povedlo se mi zbraborat echac, ktery mel 3-4 listky cca 4cm, a absolutne bez korenu. Trvalo to cca mesic, nez se dostal ze stavu "umiram" do stavu "anorektik"...
Osmocote v tom sehrálo nějakou roli?
Jinak já používám něco na způsob Osmocote, ale IMO s vyváženějším poměrem živin.
Úspěšnost "různá" - někde, (ale většinou!), po přidání raketový nástup, jinde (občas) to nějakou dobu trvá, než jde vidět nějaký vliv... :-O Není to, jak víme, jen o výživě... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:11 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Sid (pro Soukyho)
"ke kořenům něco výživnějšího, než Bivoje"

Side, treba osmocote?
(pro Soukyho: osmocote je hnojivo, zluty kulicky, slepeny do homolky, ale prodavaj se i jako sypany - ale to po kyblech, k sehnani normalne v zahradnictvi, koupila jsem si ty homolkovany - prodavaj se v rozumnym mnozstvi v sacku, roztloukla to na mensi shluky, protoze cela homole mi prisla moc, a sazet jednotlivy kulicky by bylo straslivyho crcani)

Pro Soukyho - povedlo se mi zbraborat echac, ktery mel 3-4 listky cca 4cm, a absolutne bez korenu. Trvalo to cca mesic, nez se dostal ze stavu "umiram" do stavu "anorektik".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 10:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: souky
Tak presne po takove dobe od zalozeni mi akvarko tohle udelalo. Vyhnivajici koren a filtr plny kafe, rostliny sly do haje. Po ociste zase O.K.

Jiste uznavam, ze z jednoho pripadu u mne nemuzu soudit vsechno, ale overit zda nejde o tento stav skodit nemuze ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 10:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: souky
Jako doplněk výživy pro ancistrusy ten echinodorus ještě ujde. :)
(Zkuste mu dát ke kořenům něco výživnějšího, než Bivoje. A ancistrusy pošlete do světa.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 10:46 Muž souky [592] - RostlinyRe: Designer
Tak to nebude tento případ, cca trictvrte roku zpět se predelavalo/pridavalo dno, cehoz jsem využil k poradny ociste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 09:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: souky
Tak to je jiny pripad nez jsem popisoval, to akvarium je unavene, chce ho to poradne odbordelit. Nahromadilo se nekde tolik organickeho odpadu, ze rostliny zacaly ohnivat, tim tomu jeste pomahaji do horsiho stavu a uz to bude jen horsi, pokud se nezasahne. Jeden tyden poradne odkalit, druhy tyden vycistit filtr, v prubehu toho nekolik poradnych vymen vody a ono to zase pujde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 06:21 Muž souky [592] - RostlinyRe: souky
Fotka k příspěvku možná jsem měl dodat, že to není mé akvárko a nemá prezentaci. údržba většinou jednou za 14 dní odsátí kalu a výměna cca 1/4 vody, 112L hrubej objem, 2x18 starších 3 pásmových t8, tušim 10 parmiček čtyřpruhých a 7 teter citrónových 2 ancistrusi. z osádky je jasné že těm kytkám se tam nikdy moc dařit nebude, jsou tam spíš jako potrava, nisméně tento E. tak vydržel celkem pěknej asi 4 roky. Nevim jestli to je na fotce vidět, ale u předního skla se drží vytrvale sinice, ale už se nerozšiřuje(opravdu mírně přihnojujeme NO3, možná by pomohlo přidávat více)
E: filtr aqauel fan 1(tušim) s kusem filtrenu
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem?od=201