Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:16 Muž Johny [4]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:15 Muž Johny [4]
Fotka k příspěvku dodávám fotky k průhledným listům Echinodoru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:07 R Muž romant [27987] Re: Johny
Pěkná fotka ancáka, asi dostal chuť. Dej fotku, jak ty listy vypadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:01 Muž Johny [4]
Mohl by mi někdo poradit? Mám Echinodorus Bleherea a poslední týden mu začaly průhlednatět listy. Dnes má již všechno listy průhlednější a částmi je uplně průlhedný. Průhlednatí celá rostlina. Neví někdo co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:25 Žena Horry [0] Re: Designer
Jj, měl by to být ten červenající. Jen mě zmátlo, že ten list je průsvitný. Tak snad to bude tedy ok:). Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horry
Pokud mu ohnivalo jen to listi co uz mel pri koupi, a ted to nove vypada dobre, ale odlisne, pak mohl byt pestovan jako emerzni rostlina a ted prelistuje, takze zadny problem mit nemusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 12:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horry
Mam-li hadat, pak je to: rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_red_flame

Jde o nenarocny a bezny Echinodorus, nevim o nicem specialnim, co by potreboval, dokonce mi dokaze (na rozdil od nekterych jinych) pomalu rust i zavreny v housti jinych rostlin, tedy s malo svetlem. Jak ma vypadat se mrkni do atlasu, (myslim tu barvu listu). Tedy pokud jsem jej trefil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:12 Žena Horry [0] – Hnědnutí listů a průsvitnost
Fotka k příspěvku Ahojky. Mám akva viz moje prezentace a echinodorus (alespoň doufám, že to je echinodorus stydim ) hnědne a když dám ruku pod listy, je průsvitný. Jinak čile roste a raší i nové listy, které taky hnědnou. Čím to může být? Hnojím tekutým hnojivem viz popis. nádrže a měla jsem tam jílové kuličky. Přidávám přímo foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.11.2013 18:52 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 0
Ten článek je trochu z pravěku. Kdo dneska nemá umělé světlo v akváriu a snižuje teplotu, aby mu na jaře lépe rostly echinodory. V době speciálních substrátů, CO2 a dalších hnojiv je to prostě už o ničem. Mimo vás to asi už nikdo nedělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 08:23 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku Ano, dílo i autor mají své chyby, ale já čekal názor jen na ten ofocený výňatek. Pokud není pravdivý, tak pan K. Rataj st. a já jsme lháři, což mě velice mrzí.

 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 17:26 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 0
Všechny knihy od K. Raraje mám, Byl jsem v jeho sklenících i prodejně, echinodory se intenzivně zabývám více jak 20 let, rozdávám je skoro na každém srazu. Nejsem někdo kdo se tím zabývá jen okrajově. Takže vím o čem je řeč. Ta knížka je z roku 1983 a to mám třetí vydání. Ten světoznámý odborník si zrovna s echinodory udělal ve světě trochu ostudu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 13:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: 0
Touhle knihou bych neargumentoval, zrovna nedavno jsem cetl nektere jeji pasaze a dost jsem se u toho kroutil.

A proc? Nu tedy namatkou:
Rostliny nevidi modrou slozku svetla! Je jedno zda svitim 40W a nebo 100W zarovkou a musim svitit 12h denne! Je jedno cim svitim (zarivky uz existovaly, dokonce i specialky). Jil za zadnych okolnosti do dna... a to jsem na zacatku knihy...

A ze se navazim do legendy? Prave proto! Nazory nekoho, kdo nema onu auru, nemohou mast az tolik. Kdyz si dnes nekdo zkuseny (nemyslim sebe) vezme do ruky tu knihu, a k tomu cerveny fix, mame z toho ruzovou knihovnu... Kdyz to nekdo precte, pak mu vysvetlujme dost tezko, ze svitit v akvariu jako na zachode nestaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 11:58 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: vaaclav
Fotka k příspěvku

Asi neumím srozumitelně vysvětlit oč jde, tak si tedy přečtěte, co napsal skutečně uznávaný odborník, který echinodory k nám dovezl, pěstoval, zkoumal, popsal a namnožil pro ostatní akvaristy. Legenda, kterou nemusím představovat. Úryvek je ze staré známé knihy - Akvaristika začíná u rostlin.

Že prošlo rukama 60 druhů nic nevypovídá o rozsahu znalostí, i o tom, kolik jich nakonec zbylo a proč.

Taky jsem měl kde co a jen vím, proč již nemám.

Dost často, když někomu o něčem napíšu, se stane, že se hned najdou kolegové ( i kolegyně ), kteří místo racionální debaty, navozují konfliktní "atmosféru".

K čemu by mi bylo uvádět nepravdivé informace a plýtvat osobním časem. Určitě ne z nudy.
Proto mě ani neláká se tady jakkoliv výrazněji prezentovat.

Mi pod slabým světlem echinodory "nešly". A s ohledem na druhové složení chovaných ryb, mám v nádržích teploty v zimě pod +20°C.
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Pro pana Urtmana: mi adresoval - vás takto vyhodnotil samotný redaktor.. .

Ano vyhodnotil, ale jste přece svéprávný a můžete se rozhodovat na základě vlastního úsudku a ne hned přebírat neověřený názor, třeba, že je od samotného redaktora.

Sám jste uvedl - Nejsem odborník na rostliny ... , , dnešek mi ukázal, že se nemám cpát tam, kde si nejsem stopro jistý v kramflecích.

A k té anonymitě: Vaše jméno je pro mne stejně anonymní, jako moje pro Vás. Dokud se lidi nesetkají, nevidí , tváří v tvář spolu nepromluví a o sobě mnohé nedozvědí, tak mezi nimi bude stále ta anonymita, ať si dají název Petr nebo Pavel.


Z příspěvků všech korespondentů si pitris65 jistě udělá sám představu, jak s problémem naložit.

A mi je fuk, jestli mě tu bude někdo dál osočovat z nesmyslů. V této debatě se nechci již angažovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:54 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Koupíš emerzní rostlinu a strčíš jí pod vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:31 JoKa Re: vaaclav
Teď jsem dost dobře nepochopil odpověď... Byla pro mě, na dotaz, jak echáč pozná, žepřišlo období dešťů, bez imitace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:24 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Selekcí a křížením se vybírají rostliny které jsou menší a nevyrůstají z akvária. Ne vždy se to povede. Pokud ale mají tu tendenci zjistit si kde je hladina a snaží se nad ní vyrůst musíš jim v tom zabránit a udržet je pod vodou. Což je někdy dost těžké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:11 JoKa Re: vaaclav
No a jak tedy ten echáč pozná, že to období dešťů přišlo, když to nebudu "imitovat", jak jsem psal níž??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:49 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Jasná zpráva, já jenom chtěl naťuknout, že tam odkud zhruba pochází třeba teď začíná období dešťů, ale nechme to. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:46 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Většina jich už žádnou domovinu nemá nebo se už neví kde ji někdo před 100 lety našel. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:44 JoKa Re: romant
Pokud ale období dešťů nebudu "imitovat" výměnama vody, teplotami a já nevím čím vším ještě, tak to stejně nepozná ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2013 18:43 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Designer
Teď mi zrovna jeden kvete, že by se ukládal k zimnímu spánku? smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:42 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Tak teď už jenom dohledat, kdy je v jejich domovině období sucha dešťů a bude se to vyjasňovat, tedy řekl bych. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:39 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Možná že existuje něco jako biologické hodiny. Echinodory ale znají spíše období dešťů a sucha. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2013 18:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Urtman
Presne na tohle cekam, jak se ta diskuze v tomhle vyvine. Venku zacina zima a mne se po zlepseni podminek v akvariu zacinaji budit i Echinodory, ktere doted nesly, takze tem mym je rocni obdobi jaksi fuk.

Pockame co na to experti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:20 JoKa Re: vaaclav
Já se zeptám ještě na jednu věc, možná je to zase blbost, ale stejně se zeptám.
Za předpokladu, že tazatel topí stabilně na 25, jak sám uvádí a logicky i pravidelně svítí, tak jak ten echináč pozná, že přišla zima?
Pokud to nepozná, což se domnívám, tak přece nemůže odumírat proto, že venku je zima a v akva teplo (jak uvádí "0")...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2013 18:04 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 0
Echinodory potřebují dostatek světla k dobrému růstu, jinak a navíc v zimě při +25°C, se jim dařit nebude.
Klidně si přezimujte echinodory pod ledem to je vaše věc. Bohužel ale s vámi pokud jde o ně, hluboce nesouhlasím. Jsou to na světlo nenáročné rostliny a porostou velice dobře i v zimě a určitě i v těch + 25°C. Nevím, kde jste na tohle přišel a snad to ani nemyslíte vážně.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 10:58 0 Re: vaaclav
Fotka k příspěvku
Ten list již mohl odumírat a pak teprve ancistruse zajímat.

Díval jsem se již včera do prezentace od pitris66 a ve vypsaném seznamu vysazených rostlin do akvária není ten echinodorus uveden, takže ta uváděná "delší doba", je veličinou neznámou a spíš se mělo řešit, zda to není reakce na změnu po dodatečném dosazení v průběhu posledních týdnů.

Též použité osvětlení nemusí přes zimní období stačit. Echinodory potřebují dostatek světla k dobrému růstu, jinak a navíc v zimě při +25°C, se jim dařit nebude. Při nižší teplotě přezimují i pod slabším světelném zdroji. Negativně může působit víc rozhodných vlivů.

Moje předchozí vyjádření mělo jen doplnit, co nebylo zmíněno a je docela unáhlené bez rozboru oficiálně ověřených faktů, označit příspěvek za absolutní nesmysl.

Pane redaktore opravte si to slovo obdobím ve větě: Z ročním obdobným to nemá co dělat ...

Není na vině vždy jen jedna takto jednoduše vysvětlená příčina, že za všechno může jen ryba .

A ohledně toho chladného zimování. Mám vyzkoušeno, že odolnější druh echinodoru vydrží zimu i pod ledem a na jaře normálka znovu obrazí a rostou nové listy, i když ty původní se zcela rozpadly.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 09:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vaaclav
...To není to o tom že by mu některý nechutnal...
A já byl až dosud toho názoru, že tomu tak být může. Alespoň mé chabé zkušenosti o tom, že si ancistrusi vybírají z echinodorů i podle chuti, mě k tomu vedly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:36 JoKa Re: vaaclav
Právě jak jsem psal níž, přikrmuju je dle mého názoru víc než dost... Dostávají obden na noc, aby jim to nesežrali jiní a to cuketu, filé, okurka, mražené krevetky, prostě vše co by jim mohlo chutnat (na střídačku zelené, masité) a zbytky neexistují... Jeden z důvodů, proč jsem byl z toho tak zaražený... No nic, zvýším dávky.
Díky za cenou lekci. Dobrou noc... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:28 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
To není to o tom že by mu některý nechutnal. Je to spíše o jejich krmení, jak ale začnou většinou už nepřestanou. Ancistrus je všežravec a cpát do něj jen zeleninu aby přestal žrát rostliny je nesmysl. Krm je na noc zelený-maso(rybí) 1:1 stejně ti to ale asi u nich po dosažení určitého věku moc nepomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:18 JoKa Re: vaaclav
Já nejsem švec, jenom jsem párkrát opravil botu a jinému řekl hele, já to tenkrát udělal takhle a profík mě opravil, že takhle se to nedělá...
OK, dnešek mi ukázal, že se nemám cpát tam, kde si nejsem stopro jistý v kramflecích...

No a když už jsem na drátě, poradíš mi echináč, který ancákovi "nechutná"? Protože Red flame zničili úplně hned, asi fakt lahůdka a například Amazonicusu se ani nedotkli...

Díky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:08 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Jak se říká, ševče drž se svého kopyta. Já to poměrně hodně dodržuji a do čudel se netlačím. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2013 22:57 JoKa Re: vaaclav
Nejsem odborník na rostliny, sám mám v akva spíš plevel, než rostliny, ale za to hodně :-). To o tom železe jsem se dočetl zde na fóru, můj echáč tomu popisu odpovídal a fotka tazatele byla hodně podobná mému.
Hodně dlouho jsem váhal, jestli to tam mám vůbec napsat, co kdyby to byla kravina, ale pak jsem si říkal, diskutujeme, v nejhorším mě někdo opraví...
Ne, o sbírání hvězdiček fakt nejde (i když laškuju s myšlenkou, že bych jednou podpořil tým zde na rybičkách, domnívám se, že mám co nabídnout)...
Jen mě to zarazilo a musel jsem se zeptat, nic víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 22:49 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Jestli jsem ti jako sběrateli bodů do soutěže o hvězdičky jich trochu ubral tak se ti omlouvám, já ti to někdy příště vynahradím. Těch echináčů už jsem měl přibližně asi 60 druhů (ne kusů) a ancíky mám také už hodně dlouho. Takže z mého pohledu tvoje odpověď kterou si napsal považuji opravdu za pí----nu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:37 JoKa Re: vaaclav
CO2 nepřidávám, to je pravda, ale mám v akva tři druhy echináče a pouze tento jeden odešel...
Já jsem neřekl, tvůj echináč nemá dost železa, proto tutově toto. Napsal jsem, že mi jeden odešel asi z nedostatku, ale proto jsme tady, diskutujeme... Proč jinak ancáci (které přikrmuju víc než brutálně) zničili teda jenom tento jeden?
No to je jedno, nejsem sběratel palců, sice mě těší, ale rozhodně to není účel mého přispívání...
Jen mě zarazilo, že mě si palec dal (i když byl můj názor chybný, ale zas taková pí----na to nebyla) a příspěvek, který si sám vyhodnotil jako absolutní blbost, je bez palce...
Mír X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:24 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Než něco napíšeš tak trochu přemýšlej. Pokud ti odešel echináč v akváriu kde nepoužíváš CO2 tak to určitě nebyla chyba v nedostatku Fe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:10 JoKa Re: vaaclav
Proč hned palec dolů? Jasně, asi jsem se v tomto případě spletl, asi je to fakt ten požer, ale v tomto případě...
Nedostatek železa se projevuje takovými těmi žlutými fleky uprostřed (určitě víš, co myslím) a bez řešení to graduje, až jako v mém případě, rostlina odejde... To se mi přesně stalo a vypadalo to hodně podobně...
Palec dolů, jako bych napsal něco ve smyslu echinodorus nejlépe roste v absolutní tmě...
Četl jsem tady daleko větší kraviny (například nižší teplota v zimě), bez palce... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 21:52 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 0
Jak si vás poměrně vážím co by odborníka tak tohle je absolutní nesmysl. To co je na fotce je klasický požer od ancíka. S ročním obdobím to nemá co dělat spíše se stářím rybky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 19:50 0 Re: pitris65
Dost často se zapomíná, že echináčům přes zimu vyhovuje nižší teplota. S tím mimo jiné vlivy, může souviset i odumírání listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.11.2013 17:11 JoKa Re: pitris65
Mě tohle dělal jiný echináč při nedostatku železa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 17:08 Žena lucie.aqua [511] Re: pitris65
Tohle je, dle mého názoru, noční práce ancíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:40 Muž pitris65 [9] Re: Aforte
No právě,něco se děje.Ale změnama by to nemělo být Vše je delší dobu beze změn (topení,voda,kytky,přidávání Sanytru...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:32 Muž Aforte [533] - Rostliny
Občas se stává, že se dělají mřížky na listech echinodorů po útoku krunýřovců. V tomto bych to ale viděl na nějaký nepoměr živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:20 Muž pitris65 [9] – Rozpadající listy Echinodoru?
Fotka k příspěvku Ahoj !Rozpadají se mi listy Echinodoru.Nevíte někdo prosím proč to tak je?Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 12:13 Muž acik [416] Re: vaaclav
svítím zatím 2x54w a 4x54w chci svitit třeba dvě hodiny a pak zas snižit na 2x54w - budu zkoušet jak je to nejlepší

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 11:46 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
Snižovat dobu osvětlení kvůli řase je ale nesmysl. 4x54w je zřejmě moc tak bych jednu rampu zapínal na kratší dobu, ale celkovou dobu osvětlení bych zachoval. Pokud to tedy je technicky možné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 08:35 Muž acik [416]
vaclave všechny testy kapkové od sery,svitil jsem 9 hodin,problem byl stejny,snizuji svetlo kvůli rase a díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 08:31 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
Nevím co máš za testy ale pokud všechny ukazují optimum tak buď měří špatně nebo je to světlem 7 hodin nebo ještě méně je málo a někde to musí být znát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 22:42 Muž Pasr [8] Re: SlavekB
Aha.. já si toho vůbec nevšiml. Děkuji za upozornění :-D budu tedy čekat dál... ale s těma tabletama to asi zkusím, už jsem si tu na jiném vláknu přečetl forum

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem?od=301