Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 13:39 Muž Yirka [9126] – Re: Designer
U SAE je tomu jinak. Vlastním je už poměrně dlouho a dle mých zkušeností se do zdravých rostlin nikdy nepustily. Problém je trochu v tom, že jakmile dorosto na cca 10-12cm, což je pomrně rychle, ztrácejí snahu se uživit rostlinnou potravou a řasami a "pokukují" po ostatním krmení včetně např. patentek.
Ale za mlada jsou opravdu neocenitelným pomocníkem, stále jezdí a shání kde by nějakou řasičku ohlodaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 08:59 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Yirka
Oh, tak jak jsem nikdy nic co se Ancistrus jmenuje v akvarku nemel, ted uz to tam tim tuplem nedam, v tomhle pripade v prioritach vitezi Echinodory. ;-)

Kdyz uz jsme u toho, videl jsem v kramu SAE ( rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha ) a rikal si, ze by mi mohla pomoct s vlaknitou rasou, ze bych 2 kousky poridil, jenze jsem se docetl, ze kdyz rasa neni, pusti se do rostlin. Nevite nekdo, pusti se jen do jemnolistych a nebo se da cekat katastrofa na vsem moznem? Kdyz jsme u toho, dokazi ublizit i Echinodorum, takovym jake byly zmineny? Nemam se SAE zadne zkusenosti, vubec netusim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 07:18 Muž Yirka [9126] – Re: Designer
U ancistrusů určitě nejsou nějaké preference na zdravé nebo poškozené listy. V případě E. berou vše. Jediná cesta je dát ty rybky pryč. Jak psal Václav, jak jednou začnou, je to pro ně jak droga.
Sám jsem tuto cestu absolvoval minulý měsíc, když mně za pár týdnu zlikvidovali 40cm Echinodory takřka do mrtě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 23:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: paja66
To chapu, ja Echinodory take rad. A jestli jine rostliny neprojevuji nejake znamky vyhnivani ci zloutnuti listu, pak asi zerou i listy zdrave, coz uznavam, by se mi take nelibilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:49 Muž paja66 [11] – Re: Designer
Kromě tohoto echinodorusu Lena mi ještě ožírají i Ozelot, i když ten méně. Jiným rostlinkám se docela daří.
Já mám rád obojí rybičky i rostlinky a nerd bych se vzdal echinodorusů jen kvůli tomu, že mi je ancíci okusují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2011 22:41 Usine – Re: Designer
To je jen věc názoru a co preferuješ, jestli rostliny nebo ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:38 Usine – Re: paja66
Jak se to jednou naučí tak už toho nenechají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:37 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: paja66
Ty diry jsou vyzrane, to jiste. A jak vypadaji jine rostliny? Vsechno ostatni roste a nebo se nedari jeste necemu dalsimu? Sice s Ancistrusy nemam zadnou zkusenost, mne tyhle ryby nic nerikaji, ale dobre vim, ze kdyz mi Okruzaci delali diry do Echinodoru, jen dokoncovali co se samo rozpadalo, jen to nebylo na prvni pohled znat. Kdyz zacalo vsechno rust, diry zmizely.

Vim ze se pise, ze Ancistrus rad nektere listy, vim ze nektere ryby zerou nektere zdrave rostliny az do uplne likvidace (osobni zkusenost s Tetrami cisarskymi), ale nez se zbavit ryb ktere clovek chce, urcite je lepe mit jistotu. A nakonec, ackoli mam rostliny rad, nektere jsem proste ozelel, ze je mit nebudu, jine prezivaji a ja si rikam, ty ryby mi za to vybrat si jine rostliny stoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:26 Muž paja66 [11] – Re: vaclav
Ahoj, blbý je, že mám ancistrusi hned tři. Snažím se je krmit každý den Minitabem od Rataje, ale zdá se, že je to málo. Ještě zkusím tvůj osvědčený špenát s rybím masem, ale pokud to nepomůže, budou muset pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:16 Usine – Re: paja66
Ahoj. Vyhodil bych ho. (toho ancíka) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: paja66
Ancistrusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:11 Muž paja66 [11] – Re: vaclav
Fotka k příspěvku Tak takhle dopadl můj echinodorus. Myslíte, že to za to můžou ancistrusi nebo mu chybí nějaký prvek?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 19:23 Muž radusho [41] – Re: vaclav
dakujem za povzbudenie dúfam že si to teda rozmyslí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2011 17:54 Usine – Re: radusho
Fotka k příspěvku Chce to jen trpělivost. Některé rostliny prostě růst nechtějí a čekají. Klidně přijdou i o většinu listů, trvá to i několik měsíců. No a pak zničeho nic si to rozmyslí a začnou růst normálně. Třeba jako můj Echinodorus 'Beauty Red' si to rozmýšlel 2 měsíce.
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 12:37 Muž radusho [41] – Re: romant
už som z neho na prášky rovno za nim mi totiž raste E.Kleine Bär a tomu sa darí úplne skvele je krásny tmavo červený čo týždeň to nový list
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 11:55 R Muž romant [27987] – Re: radusho
To bude to nejlepší co teď můžeš udělat. Ne vždy se všechny kytky chytnou. Buď se to dá pokoušet ještě jednou a nebo prostě testnout nějakou jinou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 11:51 Muž radusho [41] – Re: romant
tak ho necham na pokoji a uz budem len cakat jak to s nim dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 11:45 R Muž romant [27987] – Re: radusho
To, že ty ostatní kytky měli méně kořenů bych viděl jako výhodu oproti tomu echináči, kterýmu trvalo dýl než se jeho kořenový systém obnovil a jeho růst nastartoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 11:41 Muž radusho [41] – Re: Sid
no zarazilo maze vsetky ostatne sa chytili v pohode a to mali podtatne menej korenov ako tento preto som ho aj presadil viac na svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 11:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: radusho
Pokud ho nenecháte chvíli v klidu, asi nepřežije...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:52 Muž radusho [41] – odhnili korene
potreboval by som poradiť, kúpil som nový echinodorus a asi po 2 tyždňoch keď mu vyrástol nový lístok ten bol žltý až skoro biely pritom dalšie echinace rastú v pohode . Po tyzdni mazneho študovania a hľadania po nete som sa ho včera rozhodol presadiť v domnení že má málo svetla a prišiel som na to že mu zhnili pôvodné korene ,ale už vyrazili aj dva nove.
chcel by som vedieť či mam ešte nieco spravit alebo mi ostáva už len počkať či to pržije alebo nie:(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 11:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Mejla
Vidím to podobně, jen bych dodal, že k BO kytky "tlačí" i vyšší intenzita osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 09:36 Muž Mejla [21] – Re: Designer
U mě se biogenní odvápnění objevilo taky a UT se mi pohybuje od 2-3. U BO jde o poměr(nedostatek) volného CO2 a HCO3-. Ale myslim, že k němu bude docházet častěji při vyšší UT. Možná je to ale jen proto, že většina vod používaná do našich akvarií s vyšší UT má i vyšší pH, které určuje poměr CO2 a HCO3-.
Teď budu rád, když mi to někdo potvrdí, vyvrátí nebo upraví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:23 Muž markopolo [2]
velmi pekne dakujem za reakcie. uz asi viem co to sposobilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:23 ttt
Čiže je to akási reakcia na tvrdú vodu? Dobre som tomu pochopil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:12 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: ttt
Na ja, pokud je nizka uhlicitanova tvrdost (alkalita), neni uz vubec kde brat a tim padem se to nestane. Zkusil jsem to najit: www.discus.cz/… - staci hledat nadpis: "Kyselina uhličitá".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:06 R Muž romant [27987] – Re: ttt
Studuj třeba tady.
rybicky.net/forum/146
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:03 ttt – Re: Designer
Vzniká to na základe čoho? Bratovo akva funguje na takom režime ako ste napísali, už niekoľko rokov a ešte ani raz som mu tam nespozoroval žiadne biele povlaky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 14:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: ttt
Poradne posvit, zadne CO2, a mas to nejspis za chvili taky :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 14:57 ttt
markopolo napsal: dobry den.
mam Echinodorus ktoremu sa pekne dari, ale za posledne dni sa mu na niektorych listoch vytvoril akoby biely prasok. skusal som to odstranit rukov ale neuspesne. vie mi niekto poradit co to je a preco sa to stalo?


Bolo by možné spraviť foto? Dosť ma to zaujíma, nakoľko mám aj ja v akva echínáče a ešte nikdy som sa s niečím takým u nich nestretol...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 14:56 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: markopolo
Myslim ze nedavno to tady slo. Bud ubrat svetlo, nebo pridat CO2. Dela se mi to na dvou listech rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae taky, tak jsem to nechal trosku zastinit rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora , zkratka jsem ji nezastipl, at trosku tu ruzici Echinodoru zhora pristini. Ale chystam se na CO2 ;-) , uz se chystam dele a pekne pomalu, vzdycky mi do toho neco vleze zprovoznit monstrum (posledne dira v jednom lepenem spoji) a obycejne bublani, to je prece pod technikovu uroven :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:19 R Muž romant [27987] – Re: markopolo
Bude se zřejmě jednat o tzv. "biogenní odvápnění". Hledej to pod tímto názvem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:19 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: markopolo
koukni na biogenní odvápnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:13 Muž markopolo [2]
dobry den.
mam Echinodorus ktoremu sa pekne dari, ale za posledne dni sa mu na niektorych listoch vytvoril akoby biely prasok. skusal som to odstranit rukov ale neuspesne. vie mi niekto poradit co to je a preco sa to stalo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 22:38 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Designer
Já mám taky skvělej nápad: zkus tu vláknitou řasu pěstovat ve velkém a pak jí prodávat jako BIO drátěnku na nádobí, na tom by se možná daly trhnout nějaký prašule :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 22:35 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
Taky bych řekl, že "ta řasa je nějaká divná", a to jsem jinak milovníkem řas v akváriu, pokud mají správnou barvu a rostou na "správných" místech. Tohle bude nejspíš nějaká ruducha a jak podle ní, tak podle kvanta hovínek na listech (živorodky, co) bych řekl, že tady bude problémem přehnojenost. Takže se přikláním k názoru, vyřešit problém s řasou, echináč se pak vzpamatuje sám. (Hlavně se mu nesnaž pomoci dalším prihnojováním). Ohledně ruduchy a všeho kolem ní se mi moc líbí tenhle článek: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: kmara
Tak to gratuluji, sam pestuji vybornou vlaknitou, je jak dratenka na nadobi. smich Ted mam novy napad co udelam (jo jo, zase jsem cetl, to ja delavam, tentokrate neco o hnojivech a zemedelstvi), akorat zase nemam test na draslik, jako ze by ho bylo malo. Asi jsem blazen, ale musim to se sebou uz nejak vydrzet, vzdyt uz je to pri nejhorsim jen na par desitek let :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:43 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Yirka
Snažím se, ale teď se mi zase objevila dlouhá vláknitá přes půl akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:29 Muž Yirka [9126] – Re: kmara
Já bych řekl, že když vyřešíš problém s řasou, bude vyřešen i problém s E.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:26 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: kmara
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:15 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: kmara
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:15 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat, co mám dělat s tímhle zuboženým echináčem, konkrétně bleheri.
Mám ty nejhorší listy ostříhat nebo co doporučujete.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 23:13 Muž pancéřníček [168] – Re: Maťa
Ty listy vykazují silné mechanické poškození(přehyb listů),proto hnědnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:28 Usine – Re: Maťa
To vypadá ale že jsou to staré odcházející listy. Ancistrus je taky pěkně velký, skoro 50ryb na 100 l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:01 Maťa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:01 Maťa
Fotka k příspěvku ještě další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:59 Maťa
Fotka k příspěvku Ahojky všem,
mám problémy s Echinodorem-jakoby se rozpadaji konce listů viz foto..jen dodám: CO2 nemám, přidávám jen jílové kuličky pod kořeny, svítím 12h (2 x 18W Osram)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 11:01 harpunar – Moje zkušenost s tímto problémem u echinodorů
je nedostatek železa,nebo manganu.Ale spíše jsem stejné problémy odstranil přidáváním Manganu+ od Rataje.Poradil jsem to i pár lidem .kteří chodili na akvaburzu a s odstupem času mi řekli že po přidávání manganu se rostliny spravily a jsou v dobré kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 22:42 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Zeppelin33
Může se jednat o nedostatek stopových prvků , můžeš zkusit zahrabat ke kořínkům např. kuličku Bivoj, mě se u Echinodoru osvědčila.
rybicky.net/vyrobky/956
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 21:34 Zeppelin33 – Re: vaclav
No ja mam echinodorus, ktory bol pestovany submerzne a derave a poskodene listy su len nove, ktore zacali rast po zasadeni do noveho akvaria. Ostatne, teda povodne listy su v poriadku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem?od=601