Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:31 Usine – Re: Zeppelin33
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2010 20:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Zeppelin33
Mam Echinodorus blaheri, 2ks. Oba maji spoustu deravych listu. Ty listy jsou takove hodne sklovite, a maji spoustu der. Obvinil jsem Okruzaky, ze si pochutnavaji na mladych listech, dost Okruzaku jsem v akvariu zlikvidoval (nalakanim na okurku), ale i tak je jich jeste dost. Nicmene jsem si vsiml, ze nektere listy maji zelenejsi zilky nez okoli. Dosel jsem tedy k poznani, ze by mohlo jit o chlorozu. Zacal jsem do akvaria denne pridavat >>Sera flore daydrops<< (1 kapka na 10l vody) a pod Echinodory dal do dna rezave hrebiky. Par tydnu se nic zvlastniho nedelo, ale ted uz maji Echinodory listy asi tak pul na pul - pulka starych ruzne deravych a nazloutlych, a druha pulka mnohem zelenejsich, novych, rostoucich do vetsich rozmeru - krasne listy bez der. Echinodory rostly na onom miste par mesicu, zakorenene uz byly jiste slusne, uz nez jsem zacal s temi opatrenimi, byly Echinodory pomerne mohutne, ale ty diry a nazloutle listy mi vadily. Zrejme jim chybelo zelezo. A co z tech dvou veci pomohlo? Mozna oboje, netusim, ale jsem rad ze to zabralo. Jinak osvetleni mam spise slabsi (jeste s timhle nejspis neco udelam, ale chvilku jeste pockam, kytky zatim rostou a tohle nejsou dostihy). Jak se zda, ze Okruzaci zrali listy (pokud vubec zrali), nebyla pricina, ale dusledek spatne vyzivy rostlin. Dodam, ze CO2 nepouzivam. Zde to ale muze byt, a nejspis po pouhem tydnu bude, neco jineho. Koupeny Echinodorus byl pestovan emerzne, tedy s listy mimo vodu, a ted meni listy na submerzni, takze starych se musi nejprve zbavit... taky to chce cas a trpelivost i s tim, ze pekne nove listy budou az za par tydnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:15 Zeppelin33
Ma tu niekto podobny problem s echinodorusmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:00 Zeppelin33 – Re: Yirka
Zabudol som napisat, ze ancistrusy nemam. Zatial mam len jednu rybku bociu pakistansku. Mohla by ona nicit listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 19:53 Muž Yirka [9126] – Re: Zeppelin33
Máš ancistrusy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 19:49 Zeppelin33
Podobny problem mam aj ja. Pred tyzdnom som zasadil Echinodorus a na novych mladych listoch su diery a okraje su akoby potrhane. Moze to byt pricina zmeny prostredia, pripadne nedostatok nejakeho mikroelementu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 00:51 Cenda
echynodorus ocelot red má červené skvrny takže bych v tom neviděl zase žádný velký problém. Nejsem odborník, je to pouze můj názor. Jinak dírky v echynáčích od ancíků mam v bleherae a amazonicus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 00:23 Fugee
No, s počtem listů problém nemám, během týdne se zdvojnásobila. :-)
Koukám ale na š. bleherové, a tam je zrovna pár malých děr od ancíků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 00:19 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: Fugee
já měl se stejnou kytnou ten samej problém. začala prosperovat až v poslední době (cca po roce od vysazení) - do té doby měla málo listů, okraje hnědly, žloutly a postupně se rozpadaly. myslím, že to není "okusováním". ale hoďte fotku, Sid poradí ;-)

ty skvrny jsou samozřejmě dané tou varietou - proto je to tak hezká kytka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 00:18 Fugee
Ancistruse jsem viděl spíš na druhém šípatkovci (bleherové), ale ten je bez děr. :-)
I tak díky za radu, až budou fotky, tak je přidám.

A pak se divím, že mi nežerou okurku :-D.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 00:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Fugee
Ancistrusi jsou zmeťouři, kteří dokážou (a s oblibou!) zlikvidovat právě echinodory. Bez fotky ale platí presumpce neviny. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 00:10 Fugee
Vypadalo to, jako by je nakousala ryba, nebyly uprostřed listu, ale na rozích. Ale vzhledem k tomu, že jsem v průběhu celého dne neviděl žádnou rybu, že by rostlinu okusovala (a navíc je to jen na téhle rostlině), tak si nemyslím, že by to bylo od ryb. Pokud se to stane znovu, přidám ještě foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 00:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Fugee
Joj, tak to nevím... Fotka by napověděla, ale když není... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:56 Fugee
A pokud jsou v nějakých listech "díry"? (listy jsem včera vyhodil, foto není :( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Fugee
Jj, to už je lepší. :-)
A jak jsem napsal před chvílí - ty skvrny jsou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:54 Fugee
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:52 Fugee
A tenhle odkaz?
img808.imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Fugee
Červenohnědé tečky jsou "v normě", odkaz nefunguje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:48 Fugee – Šípatkovec ocelot red - listy
Zdravím, mám problém s šípatkovcem ocelot red, jeho listy mají červeno-hnědé tečky a některé jsou děravé, u ostatních rostlin nic takového není. Co2 nepoužívám, teplota 25°, 7°PH, 8°dGH, díky za pomoc, přikládám foto.

2i.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:42 Muž Yirka [9126] – Re: godvin
Pokud máš v nádrži ancistruse, je to ta příčina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 11:03 godvin – Problém s Echinodorusom
Asi po 2 mesiacoch od kúpi Echidorus Paul Klocker a Echinodorus Green Papper sa mi začali listy týchto rastlín rozpadať a vytvára sa na nich sieťovitá štruktúra. Okraje sú neporušené, krásne zelené len to vnútro je samá diera. Zato ostatným rastlinám sa darí a prosperujú. Rastliny v podstate nehnojím, iba občas hnojivom od rataja. Osvetlenie neonové 2x80cm. Prosím poraďte. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 22:08 RAP Re: Wrata
Podle fotky ze 16.4. máš nad Echináč zastíněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 21:44 Usine Re: Wrata
Listy co jdou k hladině musíš ustřihnout jinak se ti rostlina zničí a vyroste nad hladinu opět do emerzu. Zřejmě máš podstatně horší osvětlení, nebo zastíněnou hladinu. Je to ohromná rostlina a udržet ji pod vodou je někdy problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 09:54 Muž Wrata [21] – Ech. Argentinesis
Tenhle echinac nasazuje uz 4. verzi listu.. (prvni byly emerzni okrouhle listy a rostlina nizka, pote nasadila uzke submerzni listy, pri stale nizke vysce rostliny, po presazeni do vetsi nadrze a se zmenou osveteleni nasadila sirsi dlouhle listy,ale rostlina vyrazne zmohutnela..tentokrat jde o listy, ktere jsou na dlouhych rapicich, ktere vylezaji az nad hladinu a listy okrouhle, zrejme emerzni forma..bohuzel mam akva s krytem a listy lezou az do zarivek..
Svitim 2x 865 + 1x 830 a chvili jsem "bublal"
Trochu ne to mrzi, ze se kytka tahle "mrvi"
Jeste je mozna dulezite, ze starsi submerzni listy jsou dost pokryte rasou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 13:58 Muž Jenick [9]
Tak tady toto vlákno oživím. Koukal jsem na fotky a moje hygr.polysperma a rotala indica vypadají na chlup stejně. Ještě mám v akva elodea can. a ta roste v pohodě dál.
Nemá někdo nějakej nápad?
Jo a ancistrusi to určitě nědělají, protože já v akva žádný nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 11:00 Muž xOB [83] - CichlidyRe: mnammnam
Echinodory maji listy dle osvetleni, pokud na nej svitis moc, tak i kdyz je pod hladinou, tak se zacnou tvorit emersni listy.
Nektere rostlin kdyz zjisti kde je hladina, tak uz pak pod vodou mit listy nechteji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 21:27 Muž mnammnam [23] Re: prisavnik
ja to mam stejne mam 60 litrove a 37 litrove. 3 litrova bandaska z vodou , drozdim a cukrem zteho mi jde hadicka do dalsi pet len s cistou vodou a pak ste mi jde hadicka mam tam t cko a pak este skrtitka tak to nejjednoduchsi a funguje dobre uz 4 tyzden a bubla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2009 20:39 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: mnammnam
Subalatus moze mat az 50cm, tak sa necuduj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2009 20:29 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: mnammnam
Rastlina moze mat uplne iny tvar vysku, velkost v submerznom stave, ako pri emerznom :-)
To nema nic spolocne s hnojenim a osvetlenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 20:26 Muž mnammnam [23]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Proc mi vyhani listy az na povrch hladiny? Jak sem ji zakoupil prvni 2 submerzni listy boli ok. Ale pak ich zacel poustet az k hladine. Mam osvetleni 1x 75W a prihnojil sem bivojem. Ta uplne v lavo. Dakujem
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 21:07 Muž Horác [3942] – Re: johan
Jo jasně ... zapomněl jsem na hybridy, které vznikají bez zásahu člověka. Díky za doplnění. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:36 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Horác
U některých rostlin nelze uvést krajinu původu, protože byly vyšlechtěny uměle. Jedná se o tzv. kultivary a hybridy. Spousta druhů jsou hybridi (vzniky zkřížením mateřských druhů a následným rozmnožováním se udrželi dále). Každopádně se u nich dá říct odkud pocházejí, nebo kde je jejich areál. např. toto dělají rády jednoděložné. Se zkříží a pak si kříženec žije vlastním životem.

A co se týká hybridů, které se jako hybrid označují (např. Tilia x vulgaris), tak u unich se také dá říct, kde mají areál atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:26 kolcun2
Ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 19:56 Muž Horác [3942] – Re: kolcun2
U některých rostlin nelze uvést krajinu původu, protože byly vyšlechtěny uměle. Jedná se o tzv. kultivary a hybridy. Klasický kultivar vzniká postupným šlechtěním z jednoho (výchozího) druhu. Hybrid (kříženec) vzniká zkřížením příbuzných druhů. Hybrid (na rozdíl od kultivaru) není "geneticky čistý" - při pohlavním rozmnožování (tedy ze semen) nezískáme rostliny identické s matečnou rostlinou.

pozdě - johan byl rychlejší :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 19:54 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kolcun2
kultivar má zkratku cv. např. Acorus gramineus cv. Decorateus. Není to nic vzniklého v přírodě, proto je v atlasu u původu napsáno "kultivar". rsp. že ta kytka byla vyšlechtěna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 19:41 kolcun2
Zdravím, Kto by mi vedel povedať kde je kultivar??? Uvadza sa to ako krajina pri niektorých ratlinach. Díííík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 22:53 Muž Puma [0]
ok dík skusím to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 21:58 Usine – Re: pumacz
1,Vyber si jiné menší druhy nebo jim otrhej některé listy.2, Drobet rostlinu povytáhni.3, Vytrhni ji otrhej část listů a zkrať kořeny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 21:52 Žena Somali [98] – Re: pumacz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 21:40 Muž Puma [0] – mam problém mam v akvarku echinodory a oni nějak vyrostli nešlo vy něco udělat aby se růst spomalil???
Fotka k příspěvku je to divný když se někdo ptá jak zastavit růst ale mě by se to šiklo:-Djak jsem říkal mam echinadory a potřebuju aby se zastavili v růstu jinak už se vtom akvárku nehnou ano dík za odpověďi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 14:05 Usine – Re: Horác
Echinodory otrhávám co 14 dní a že by nějak polevily v růstu jsem nezpozoroval. Jiná věc je, když se mě při protrhávání podařilo utrhnout rostlinu celou. To se jí potom vyrůst znova z oddenku nechtělo a dostat ji zpátky do stejné velikosti trvá už skoro rok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 13:33 Muž Horác [3942] – Re: soptik
Mám podobnou zkušenost s E.bleherae. Nejdřív dlouho nic moc (což mě dost štvalo, páč to měla bejt největší solitérní rostlina v nádrži), pak se zbláznil a vyplnil skoro třetinu akvárka. Po několikerém brutálním protrhání a čachrování se světlem je dnes cca poloviční, než býval. Světelné podmínky už jsou zase takové, jako dřív, ale "už se mu ňák nechce" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 13:25 Muž Horác [3942] – Re: MiHl
Časné odebrání z odnože funguje zaručeně. Já mám od listopadu cca deseticentimetrovou rostlinku E.argentinensis (květní stonek zničily ryby) a zatím se teda nezvětšila ani o píď. Skoro mám až strach, aby to vůbec rozchodila ...
Vzrostlejší kusy lze omezovat v růstu tím, co už jsem zmínil. Echinodorům totiž při přesazení mnohdy uhnijí staré kořeny a vytvoření nových jim samozřejmě "bere sílu". Umístění do malinkého květináče také dokáže udělat svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 13:04 Muž dajos [10]
někde jsem četl že se přetlačují echinodory s cryptcorynama nebo s valisnerkama a že pak některá rostlina vyhraje a druhá buď zakrní nebo odumře. co je na tom pravdy nevím ale taky mám echinodory zakrslé..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 12:48 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Horác
jde je přinutit nějak zakrnět cíleně? třeba tím časným odebráním z odnože?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 12:39 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: jirka4
no tak myslím že bych taky rád nějakou odpověd na tuhle otázku. už mám v akva několik let, nejdřív ve vodním sloupci 35cm kde se mi válel po hladině, pak šel do nového akva se sloupcem vody 55cm a tam nabral neuvěřitelných rozměru jak do hustoty tak do vejšky - zase se až pokládal na hladinu až sem ho jednou pořádně ostříhal a nechal jen novější listy do velikosti 20cm a od té doby roste hodne pomalu a je z něho pořád 20ti cm chcípáček a je to už pul roku co sem ho ostříhal..

ale zase jinej kousek několik měsíců stagnoval a najednou vyhnal tři šlahouny a co 10cm to vyrašila nová rostlinka a šlahouny dlouhý i 1,5m než sem je na konci zastřih, když sem po delší dobe od něho odstřih ty šlahouny tak až potom začal pořádně rust.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 23:00 Muž Horác [3942] – Re: vaclav
Hergot ... já věděl, že jsem na něco zapomněl :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 22:44 Usine – Re: jirka4
Jestliže jsi koupil emerzní mateční rostlinu tak submerzní bude ze začátku menší. Až podle podmínek v akváriu se časem začne zvětšovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 22:40 Muž Horác [3942] – Re: jirka4
Časté přesazování? Mělké dno? (= málo prostoru pro kořenový systém)? Mizerná výživa nebo ještě mizernější světlo?
Dost často zakrní, když je příliš brzy odstřihnut z květního stonku, ale když říkáš, že byl normální ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 22:12 jirka4 – zakrněný šípatkovec
Zajímalo by mě proč mi zakrněl šípatkovec bleherův . Když jsem ho koupil byl normálně velký ale časem zakrněl . Čím to může být ???? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem?od=651