Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.10.2022 09:45 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Pokud je oddenek příliš velký (dlouhý) tak se stává že konec začne uhnívat, a to se rostlině nelíbí vždycky nechávám jen kousek, co je přímo pod rostlinou. Odříznutý zdravý kus oddenku by měl plavat a vyrostou na něm další rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 08:00 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: RAP
Ano, samozřejmě jsme myslel zásobní oddnek, díky za upozornění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2022 07:44 Muž RAP [1556] Re: Passenger77
Passenger77 napsal:.... Echinodorus většinou vydrží hodně, pokud má zdravý kořenový systém.
Měl si na mysli odenek. Většinu kořenů po přesazení obmění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2022 18:55 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: DH
Jak říkám, faktorů může být spousta, dej tomu čas, Echinodorus většinou vydrží hodně, pokud má zdravý kořenový systém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 18:12 Muž DH [335] Re: Passenger77
Zaráží mě to, že druhý roste bez problémů. Není zasazený příliš hluboko, živin mají oba stejně, takže je to záhada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 18:02 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: DH
Naprosto běžně se to stává, stačí si pročíst vlákno. Důvodů může být mnoho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 17:46 Muž DH [335] – Echinodorus amazonicus
Ahoj
Tak 3 týdny zpět jsem koupil dva velké matečné echinodory amazonské z aqua daho.
Jeden roste velice pěkně a rychle, pořád vyhání nové listy a druhý hned ze začátku vyhnal asi dva deformované listy, které se rozpadly. Pak začal stagnovat a další listy nevyrostly.
Jsou ve stejném akváriu a mají stejné světelné podmínky. Je tohle u echináčů běžné nebo ho mám vytáhnout a nahradit jiným?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2022 07:13 Leviathan Re: vaclav
Já si to říkal a to je vlastně dobře. Není to má vina. :-) Zkusím pracovat na řešení. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2022 07:01 Muž ajajak [228] Re: Leviathan
Když ti rostl Echynáč normálně a teď je problém tak zasazením hluboko to nebude. Vyčerpáním substrátu nevím nevidím žádnou prezentaci a o jaký substrát se jedná také nevím. Ale Ancíci podle fotky toto mohou dělat a i k tomu se přikláním je to vidět i podle fotky. Také se potýkám s dorostenci Ancíků a Echynáč vypadá podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2022 22:15 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Leviathan
Ahoj, já bych si tipl na vyčerpané půdní hnojivo + zasazení příliš hluboko, viz.Rovano.
Echinodorus čerpá živiny dominantně ze substrátu. Doporučuji tedy přihnojit půdní tabletou a povytáhnout, to mi pomohlo ;-)
Bez prezentace se víc, než tip, odpovědět nedá...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2022 22:12 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Leviathan
Klasický požer od ancíka. Pryč s ním, nebo ho musíš začít krmit rybím masem nebo mraženými potvorami. Není to žádný zelinář ale protože má hlad pustí se i do rostlin a echináče se svými širokými listy jsou první na ráně. Někteří se to ale nemusí odnaučit tak bych je vyměnil za otíky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 22:04 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Leviathan
A není moc hluboko zasazenej? Ty řapíky jdou z písku. To mi potom listy odumíraly. Nehýbal se s něma? Vidím jich tam víc takhle. Emerz to snad není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.06.2022 22:00 Žena tramtra [3202] Re: Leviathan
Nehledej v tom záhady... Žerou ho ti ancistrusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 21:49 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Leviathan
Dobrý den.
Mně se to nějak nezdá. Písek je nějaký čistý, kořen taky a rostliny zase jeté od řas.
Opravu by bylo nejlepší se hecnout a založit si tu prezentaci. Tak se nejlépe radí.
A tohle je už pokročilý rozpad. To už je za delší dobu.
A co to je za kořen?
EDIT: Tu vodu měníte pořád stejně? Nebo až teď při problémech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 21:44 Leviathan
Fotka k příspěvku Dobrý den, před rokem jsem založil své první akvárium 54L. Echinodorus mi krásně vzrostl a pak začal chřadnout a je to horší a horší. 1x týdně měním 40% vody + hnojím Flourish 1ml + Nitrogen 0,8ml, Iron 1ml. Mám v akváriu 2 Pestřence, Akaru a 2 Ancistruse. Svítím zářivkou 10h. Tušíte někdo v čem může být problém? Předem děkuji za rady a nápady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 14:35 Muž ajajak [228] Re: Passenger77
To je v pohodě. Neodkaluji ani neměním vodu, ta je perfektní a akvárium bez řas. Jenom jsem chtěl popsat stav kdy jsem listy odstraňoval a bez šlahounu, jak jsem dal na radu kamarádky tak rostlina je fabrika na výhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2022 09:53 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: ajajak
Něco na tom možná je, ale bude to rozdílné druh od druhu, zda dokáže zpět z listů něco stáhnout...ale spíš tak ze začátku, kdy ty listy začínají odumírat. To, co máš na fotkách, bych tam nenechával, protože si můžeš zhoršovat kvalitu vody tlející biomasou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 09:45 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ajajak
Sice si už nikdo nepamatuje odkud tahle rostlina je ale jedno je jasné protože nevyrůstá nad vodu je to rostlina z proudu a tam staré listy moc šance nemají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.05.2022 09:31 Muž ajajak [228] Re: Ogar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V akváriu mám Echinodorus grisebachii 'Amazonicus' (šípatkovec amazonský) a kamarádka botanička mi k této rostlině řekla abych neotrhával odumírající listy že zanechání listů je pro rostlinu důležitý zdroj živin a rostlina i při prohnojování takto listy pouští. Když jsem listy odstraňoval nikdy neměla tolik oddenků jako když je tam nechávám. Vím je to nevzhledné ale příroda je příroda. Za rok jsem rozdal asi 25 statných sazenek. 112L akvárium je téměř do 2/3 plné této rostlinky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2022 16:43 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ogar
Rostlina si z emerzních listů bere živiny, takže když začnou hnědnout je lepší je utrhnout nebo ustříhnout. Při nákupu to chce vybírat ty silnější a vzrostlejší jedince zvládají lépe přechod do submerzního stavu. Pozor na výběr většina těch lacinějších druhů jsou ohromného vzrůstu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 19:41 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Ogar
Rozhodně ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 19:11 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.
Během dvou dnů mně začaly listy na echinodorusu nepěkně hnědnout až prosvítat. Mám je v akva cca 3 týdny. Myslíte, že je to tím, že si teď zvyká z emerze na submerzi nebo mu něco chybí? Připadá mně, že je i okousaný, mám Ampularku, ale ta se po rostlinkach pouze prochází, kousat do nich jsem ji neviděl, ancika nemám.
Edit: Mám list ustřihnout?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 18:52 Muž RAP [1556] Re: KarásekLut
Staré listy stejně postupně odejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 18:47 Muž KarásekLut [94] Re: RAP
zkusím to a uvidím jak se bude dařit těm dalším listům palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 18:39 Muž RAP [1556] Re: KarásekLut
Ten nejhorší list klidně ustřihni co nejníž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 18:23 Muž KarásekLut [94] Re: vaclav
takže myslíš že mám počkat jak se jí bude dařit a pokud sežloutne tak ji sestřihnout? já jsem si ji vybral protože je prý rychle rostoucí a potřeboval sem "nastartovat" klima v AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 18:21 Muž KarásekLut [94] Re: jakaf
takže myslíš že je mám nechat tak nebo ten list ustřihnout pod listem? jako nová rostlinka mě mrzí že se jí nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 13:28 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Nevybral jsi dobře je to později ohromná rostlina, která okamžitě vyroste nad hladinu. To, co se ti děje je přechod na submerzní listy ty staré až zežloutnou z 1/3 ustřihni. :-) rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_subalatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 13:00 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: KarásekLut
To samé dělá můj harbich s emerzníma listama.Nový už maj krátký řapíky a rostou 2 listy co tejden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 12:56 Muž KarásekLut [94] – Echinodorus subalatus
Fotka k příspěvku Mam problem s timto echinodorem. Rekl bych ze mu chybi nejaky vitamin ale netusim jaky. Muze mi nekdo prosim poradit? Dekuji :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 11:12 Žena Katy [11]
Fotka k příspěvku Ahoj, mám Echinodorus quadricostatus (šípatkovec zakrslý), odnožuje, ale je velice světlý a cca před týdnem začal rozpouštět listy. Vedle echinodorus Red, je vpořádku. Co mu chybí? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2021 17:53 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vedoucí
Jsou to poměrně nenáročné rostliny ale už jsem se setkal s pár akvárii kde prostě nerostly. V jiném tématu jsi psal co máš za speciální filtrační media tak jestli to nebude taky trochu tím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2021 16:33 Muž Vedoucí [46] Re: vaclav
Ok, to musím dokoupit testy. Ale šlo mi původně jen o to, zda někdo zkušenější neví, mají Echinodory obecně nějaké specifické požadavky oproti jiným rostlinám, když všechny ostatní rostou jak blázni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2021 16:31 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vedoucí
Chtělo by to prezentaci s co nejvíce informacemi z fotky toho moc poznat nejde. Zjisti si jak si na tom s poměrem vápník-hořčík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2021 16:25 Muž Vedoucí [46] Re: tramtra
Fotka k příspěvku Přikládám fotku koutku s Echinodory. Hot Pepper vypadá v pohodě, ale po 2 měsících má stále pouze 5 cm, Vesuvius po 2 měsících stále stejný počet listů jako při vsazení (jen pár starých odumřelo) a nepouští oddenky, Tenellus pouští oddenky, ale listy nejsou moc zelené.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 18:11 Muž Vedoucí [46] Re: vaclav
OK, dík. Je fakt, že na rozdíl od jiných rostlin na přikrmování do dna nijak nereagují...
Tak hnojením to asi není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2021 17:47 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vedoucí
Tak zkoušel jsem ledacos jim strkat ke kořenům ale žádný účinek jsem nepozoroval, stačilo CO2 a trochu hnojiva do vody a to jsem jich měl neméně 60 druhů a kultivarů. Na chodbě mně vyrostly ohromné rostliny i bez dna jen se spoustou pávčat a denním světlem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 16:16 Muž Vedoucí [46] Re: vaclav
Díky. Dno je v pohodě. Kytky sázeny před 2 měsíci, CO2 zavedeno před 5 měsíci. Nové světlo před měsícem. Echinodory mají velký kořenový systém a prý hnojení ke kořenům vyžadují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2021 13:08 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vedoucí
Tak u nich to nejde tak rychle ale během 14 dnů by to mělo být poznat koukni se jak to vypadá se dnem jestli ti trochu nezahnívá. Pokud používáš CO2 + hnojivo nemusíš strkat nic ke kořenům. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2021 11:17 Žena tramtra [3202] Re: Vedoucí
Fotka těch rostlin a celého akva by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 09:43 Muž Vedoucí [46] – Echinodory nerostou
Ahoj všem,
mají echinodory nějaký specifický požadavek na péči oproti jiným druhům? Mám ve společenském akváriu E. Tenellus, Vesuvius a Hot Pepper. Všechny 3 rostliny stagnují. Na rozdíl od ostatních druhů rostlin, které po zapojení CO2 a výměně osvětlení za lepší rostou jako z vody.
Hnojím do sloupce (Fluorish) i do dna (NPK a jílové kuličky). PH 6,8-7, KH 5, GH 12. Fofor, dusík a draslík hlídám. Dno pálený jíl, ale dohnojované, viz výše.
Echinodory vysloveně neumírají, ale oproti všem jiným rostlinám jsou všechny ve výrazně horší kondici.
Díky za nápad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 14:48 R Muž afc1886 [14700] Re: Honza123
Vím že píšeš že máš zásobní substrát diversa nutriplant, ale já bych mu dal ke kořenům jílovou kuličku. Ten nutriplan neznám a informace, že akvárium potom nemusím hnojit 3 až 6 let beru trochu s nadhledem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 14:36 Muž Honza123 [3] Re: larix
Díky, čerstvé není je to v té velké 160L (ta jede skoro rok a půl). Poškozené nebylo, byla to kytka od tropica blistru, byla fakt pěkná. Hodnoty vody prověřím, už jsem poslal dávku vody do laborky, hlavně ze zvědavosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 12:37 Muž larix [1420] Re: Honza123
Deficit fosforu/horčíka (skôr ten fosfor) alebo nadbytok vápnika/draslíka/mikroprvkov (ak sa nejedná o fyzikálne poškodenie počas prepravy alebo dopúšťaním studenej vody do akvária).

To povytiahnutie je úplne nepodstatné - keď sa rastline (neplatí všeobecne, ale v tomto prípade áno) darí, bude rásť bez problémov úplne mimo substrátu rovnako, ako 2-3 cm pod úrovňou, ktorá je na fotke.

Je to čerstvé akvárium, tekže finálne závery by som zatiaľ nerobil. Je možné, že po pár mesiacoch sa bez akéhokoľvek cieleného zásahu bude dariť aj tomuto druhu. Treba vyskúšať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2021 12:21 Muž Honza123 [3] Re: Honza123
Tak bohužel, ani povytažení nepomohlo a už zůstal jen jeden lístek, který hnědně. Rostlinu jsem vytáhl a většina kořenů sice bílých, ale uplně gumových, rozteklých..Nevíte, co to mohlo způsobit ? Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2021 21:57 Silviebaris Re: Honza123
Povytáhnout,máš ho hluboko v substrátu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 21:48 Muž Honza123 [3] Re: vlka
jako celý vytáhnout a přesadit, nebo jen trochu nahoru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2021 21:13 Muž vlka [3453] Re: Honza123
Nejdříve bych ho povytáhl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 20:35 Muž Honza123 [3] – Echinodorus Reni
Fotka k příspěvku Zdravím, před 2 měsíci jsem koupil Echinodorus Reni. Během pár týdnů mu opadaly emerzní listy a začaly růst úzké submerzní. Rostlina ale nějak stagnuje, včera jeden submerzní list uhnil, ostatní moc nerostou a jsou malé viz foto. Ve dně mám zásobní substrát, světla má taky dost. Jiný echinodor mi jde krásně. Nevíte, kde by mohl být problém?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2020 16:12 Jarden Sk Re: Rain51
Ahoj, máš tam moc silné svetlo.Rastliny čo máš v akva vôbec nepotrebujú taký úpal a hnojenie rybami je nedostatočné-Egéria by pri dostatku dusíku bola sýto zelená a ostatné rastliny tiež nie sú na tom tak dobre ako popisuješ.6 hodín svetla alebo 70 percent 8hod. CO2 uber na rovnaký čas ako svietiš iba spusti o hodinu skôr na zelený drop.Hnojenie Profitom je nedostatočné.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 19276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem