Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - problém

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 07:11 Muž Jury94 [0] Re: vaclav
Super, včeram večer mě to taky napadlo :) díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2020 17:50 Žena tramtra [1610] Re: Jury94
Ač sama ancistruse nechovám, řekla bych, že tohle vypadá na ukázkový případ pořeru právě touhle rybou. Máš v tom akváriu ancistruse? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2020 17:48 R Muž vaclav [11444] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jury94
Já bych hledal problém jinde, je to klasický požer od ancistruse. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 17:42 Muž Jury94 [0] – Žloutnutí a díry v listech echáčů
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím, již rok mám založené akva, vše klape, ale poslední dva měsíce se mi na všech druzích echáčů vytváří díry na listech a listy žloutnou, viz fotky. U ostatních rostlin vše ok. Čeho je nedostatek? Nebo něčeho naopak přebytek? ph mám 6,5-6,8. Díky moc za jakoukoliv radu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 12:08 Muž michalt [731] - MiniakváriaRe: RAP
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 11:31 Muž RAP [595] Re: michalt
Jde o tutu prezentaci rybicky.net/nadrze/30893 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 11:21 Muž michalt [731] - Miniakvária – Díry v listech
Ahoj, v akváriu z prezentace mám tři menší echinodory (dva různé druhy). Rostou tak nějak přiměřeně rychle. Jenže mají díry v listech.

Již odkdy si poprvé všimnu, že rostlince roste nový lístek, vidím na něm několik malých dírek nepravidelného tvaru a nepravidelně rozmístěných. Typicky 2 až 5 dírek na listu. Ten jinak roste docela zdravě, má přirozenou barvu, je silný, nepokrývá se řasou. Dírky rostou spolu s ním. Nevím, jestli se zvětšují taky kvůli plžům, ale ty tam obecně nevidím.

Každý echinodorus je v jiné části nádrže, všechny se chovají stejně. Ostatní rostliny rostou dobře, nemají žádné defekty. Řasy nikde zatím nevidím. Na zadním skle se mi vytvořil malý povlak sinice, mechanicky jsem odstranil a čekám, co bude dál.

Nejdřív jsem si myslel, že se rostliny ještě nepřizpůsobily prostředí a nemají jak čerpat všechny živiny. Myslel jsem si, že se třeba ještě Osmocote ve dně neaktivovalo nebo tak. Ale je to již měsíc od založení a každý nový list je na tom stejně. Nezdá se mi, že by se to nějak zhoršovalo.

Budu vděčný za jakékoliv tipy, co a jak zkusit. Hezký den. ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 20:40 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: DH
já bych tedy nedával ( jak radili přede mnou) nic ke kořenům a "děj se vůle boží"
ps: mé otázky spíše směřovali k přehnojení než vadnému dnu ;-)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 20:19 Muž DH [98] Re: zervajs
Masem obden, střídám s gamarusem, hmyzem granulemi.
UV lampu skoro nepouštím, není potřeba, stejně je dobrá akorát na zákaly.
Odkaluju zřídka, toho odpadu tam fakt moc není.
Ve dně problém není, jak jsem psal, echináč jsem vytáhnul a kořeny jsou pěkně bílé, žádné zahnívaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 20:01 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: DH
dík , rozumím.
a odkaluješ ?
edit:
ta uv lampa jede pořád ?
masem krmíš denně ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 19:56 Muž DH [98] Re: zervajs
No2 v pohodě, NO3 je trochu vyšší, ale to je hlavně tím, že vstupní voda má skoro 30mg/l.
Ale víc než 50 to nemá, navíc mám na hladině okřehek, pistii a hydroponický potos, takže odběr NO3 je celkem velký. Měním vodu 1xtýdně 20-30% občas týden vynechám. Želva je malá, a v dospělosti nebude mít víc než 120g, nevyprodukuje víc odpadu než 1-2 větší ryby. Navíc všechno co z ní vypadne okamžitě sežerou parmičky zlaté, pro které je to evidentně náramná pochoutka a zpestření jídelníčku.
Je to druh, který je vhodý do podobných akvárií, nesmíš to srovnávat s 1-2kg želvou nádhernou, která sere jak malej pes. Ne náhodou je taky pro samici želvy nádherné dle německé normy doporučováno 1000l akvárium, na což u nás každej dlabe a chová ji v 100 l zapáchající žumpě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 19:39 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: DH
je to ten echináč u želvy ?
měříš někdy něco v akva ( NO3, NO2... např.) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 19:21 R Muž afc1886 [7526] Re: DH
U echináčů mi npk tablety nějak moc nepomohly, zato ty jílové kuličky se mi osvědčily. Zlepšení šlo poznat asi po 10 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 18:30 Muž DH [98] Re: afc1886
Začátkem června jsem dával NPK tablety ke kořenům, ale jak se zdá, moc to nepomohlo. Když ho povytáhneš, za jak dlouho se na něm to povzbuzení projeví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 17:51 R Muž afc1886 [7526] Re: vaclav
Mi naopak pomohlo s echináčem trochu zahýbat (jakoby trochu povytáhnout kořeny) a vrazit k nim jílovou kuličku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 17:24 Muž DH [98] Re: vaclav
Tak jsem ho vytáhnul, kořeny jsou krásné, dlouhé bíle, ani stopa po hnilobě. Dal jsem ho zase zpátky na stejné místo. Za jak dlouho myslíš, že se by se měl rozjet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 16:56 R Muž vaclav [11444] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DH
Vytrhnout a podįvat se na kořeny a shnilé odstranit. Místo kam ho budeš sázet pořádně odkal a nic k němu nedávej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 16:32 Muž DH [98] – echinodorus bleherae
Vypadá to, že jeden z mých velkých bleheráčů to vzdal. Listy byly pořád menší a menší až přestaly růst úplně. Asi měsíc už nevyrazil ani jeden list a poslední má tak kolem 10 cm.
Druhý se zatím drží, listy už sice nejsou tak velké jak ze začátku, mají tak 25-30cm, ale pořád jedou nové. Přitom jsou hned vedle sebe, mají stejné podmínky, NPK tablety u kořenů.
Mám ho vytrhnout nebo je nějaká šance že se zas rozjede?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2018 22:26 R Muž vaclav [11444] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Fotka k příspěvku Je to anubias echinodorus má postranní žilky.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2018 21:48 Muž Lada50 [113] - Rostliny
Spíš to vypadá jak anubias.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 21:44 Maq - RostlinyRe: kostka
A je to skutečně echinodorus? :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2018 14:51 R Muž vaclav [11444] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kostka
Tak nic nevydrží věčně a listy které už přestaly růst jsou napadány řasou a tak ti nezbude než s tou řasou něco udělat nebo je prostě odstranit. 6 měsíců starý list nevydrží někdy i u jiných rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 14:30 Muž UndeR [71] Re: kostka
Není to náhodou řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 14:01 kostka – Echinodorus amazonicus (šípatkovec amazonský)
Fotka k příspěvku Mám asi 6 měsíců Echinodorus amazonicus (šípatkovec amazonský), koupený na burze od pěstitele. V poslední době mě několik listů tmavne - viz fotografie. Jinak rostlina roste, nehnije. Nevíte co by to mohlo bít?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2018 11:08 Muž Yirka [8108] Re: Planorbella
Pokud není od pěstitele, je pravděpodobné že jde o klasickou výměnu listů emersních na submersní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 10:17 Muž Planorbella [637] – Echinodorus problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, koupil jsem si zdravý echinodorus "tropic"ale asi po týdnu mu začaly jakoby světlat listy a pak se v prostředu listů udělá světle hnědá až rezavá skvrna. Nevíte co se mohlo stát v akváriu mám jen okružáky kanadské a z rostlin šípatka šídlatou a microsorium, denní světlo, dno je jen písek a drobné kamínky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 22:19 Žena Nicky [140] - LabyrintkyRe: vaaclav
No, já si hlavně objednávala ech. quadricostatus (vím, už je to Hel.) a pan Růžička mi to bez popisku vyměnil ne , tak jsem to lupla dopředu a sedělo mi k tomu "ovalis"... kdo by byl tušil, že trávu jen tak vymění za takové monstrum. Najdu tomu nový domov, dokud se tváří trochu slušně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 20:46 R Muž vaclav [11444] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Ech. Cordifolius je ohromná rostlina která bude vyrůstat z akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:29 Žena Nicky [140] - LabyrintkyRe: vaaclav
Děkuji, on to asi nakonec bude jen Ech. Cordifolius, znovu jsem našla zprávu od prodejce a to "ovalis" mi tam nejspíš dopsal atlas, tady to nemám. Pak by to možná sedělo. Takže to bude dělat furt hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:16 R Muž vaclav [11444] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Asi ano ale při takové spoustě druhů a hlavně kříženců je to vždycky sázka do loterie. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:06 Žena Nicky [140] - LabyrintkyRe: vaaclav
Děkuju moc. :-) A je to on, nebo to je nějaká větší potvůrka? Mám ho u přední stěny akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 19:49 R Muž vaclav [11444] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Snaží se vytvořit hladinové listy a to mu nedovol, takže stíhat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 19:11 Žena Nicky [140] - Labyrintky – Kam to roste?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím ahoj
koupila jsem si kdysi rostlinku echinodoru jako rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_ovalis , byly tam nějaké problémy s označením. A vždycky, když akva vyklidím tak, že je do něj vidět, mi tenhle echinodorus vyžene lupen na cca 30cm dlouhém řapíku (a roste dál), většinou do červena. Co to prosím je? Hodlá kvést, nebo to je jiný druh? Děkuji

EDIT: 3 dny zpátky tam nic nebylo, viz profilovka akva.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 15:32 Muž Zip [275] Re: Xif
Nevím, je to možné, někdo to tu myslím již zmiňoval.
Je to hustší než voda, bublinky v tom stoupají pomaleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 13:54 Muž Xif [106] Re: Zip
Není to náhodou glycerol?
ja ho koupil v lékárně
odlejou do lahvičky kolik chceš,
já bral 50ml cca 40kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2018 13:35 Žena Bella [883] - RostlinyRe: Zip
ZIP & Wendy2 - dik! to jsem netusila, ze existuje. Hehe, zanedlouho mam svatek - tak si o to hezky pekne explicitne reknu :-) Muj bude rad, ze nebudu chtit kytku, ja ho pochvalim jak je sikovneeej... kor jeste, kdyz to jeste prebastli/zbastli dohromady :-)

Hm, vlastne nevim jak je ta moje bomba velika... no, trochu jako bomba, rozhodne vetsi nez protitankova strela :-) (tu mam na ty skrince do ktery se sotva vejde ta bomba) Jestli na to nezapomenu tak se schvalne podivam. A koukam, ze v denicku nemam fotky, tak taky fotodokumentaci. A zeptam se vetsi polovicky, jestli to uz neplnil. Treba o tom nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.04.2018 12:46 Muž Zip [275] Re: Bella
Kapalina do počítadla bublin CO2, mám už rok stejnou náplň :) :
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2018 12:11 Žena Wendy2 [460] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Bella
Existuje viskózní kapalina do bublinkomeru a ta se neodpařuje ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2018 10:12 Muž powery [250] Re: LukšaNM
Třeba je padesátilitrová ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2018 10:08 Muž LukšaNM [308] Re: Bella
Už jsem asi tak nějak sám sebe přesvědčil, že jsem rozhodnutej jít do CO2, když si o to ty kytičky říkaj. :-)
Půjdu určitě rovnou do tlakové lahve, ale páni! Čtvrtým rokem bez doplňování? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2018 08:59 Žena Bella [883] - RostlinyRe: LukšaNM
Jo. Je to ono. Mela jsem to samy po zalozeni 300litrovky. Delalo se mi to i na anubiasech a valisneriich. Vyresila jsem to CO2 a la petka. Bublalo to velice decentne, ale stacilo.
www.akvarko.cz/… zapis ze dne 4.5.2012 i s fotkou. Po case (cca 5ti letech?) me prestalo bavit to vymenovat a jelikoz vetsi polovicka nevedala co k vanocum, tak jsem dostala bombu. Co jsem se koukla do denicku - spusteno 2014, a jeste jsem ji nedoplnovala, stale bubla. Jediny co je, pardon, voser, je doplnovani kapaliny do pocitadla bublin, kdyz se odpari tak, ze uz neni mozne sledovat bubliny - jde to blbe. Za tu dobu jsme to delali ale jenom 2-3 krat. Takze dobry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2018 06:50 Muž HarvyM [66] Re: LukšaNM
Já bych řekl, že to je biogenní odvápnění. Hodně světla a živin + nedostatek co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2018 06:20 Muž LukšaNM [308] – BO
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, jsem o tom celkem přesvědčený, ale tak pro jistotu...asi biogenní odvápnění, že? :-( CO2 nepřidávám...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 17:41 Muž Amatértom [470] - CichlidyRe: Maq
Zkusím toho bivoje je tam od všeho trochu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 17:07 Maq - CichlidyRe: Amatértom
Podezříval bych hořčík, draslík. Ale bez fotky těžko říct (a s fotkou kolikrát taky :) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 16:20 Muž Wanderer [1868] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Amatértom
Dej ke kořenům jílové kuličky (třeba Rataj Bivoj), tím rozhodně nic nepokazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 15:34 Muž Amatértom [470] - Cichlidy – žloutnutí listů
Ahoj, poslední dobou mi u všech echinodorů v nádrži začínají pomalu žloutnout okraje listů. Pouští nové listy, ale ty jsou menší a menší. Nikdy sem ničím nehnojil, je na čase s něčím začít? :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 18:46 Muž UndeR [71]
Ancáci mi prožrali echinodorus sotva přelistil na submerzní listy. Chtěl bych se zeptat, mám tam ty listy nechat aby si z nich rostlina ještě nějakou dobu mohla čerpat živiny nebo je lepší je rovnou odstranit. Já se přikláním spíše k té první variantě, ale kdyby měl někdo prozíravější nápad, tak prosím sem s ním ;-) Jen doufám, že se mi podaří ten echináč zachránit... :-(
Ancistrusy jsem už nabídl k darování, tohle byl pro ně poslední hřebíček rozzureny

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2017 16:16 R Muž vaclav [11444] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dzani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 15:38 Dzani - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak a čo s tým ? Pri čistení som to vybral z akvária a nestačil som sa diviť. :-) Ja viem je to tak skôr do plaču ale je mi škoda to vyhodiť. :-(

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 16727x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15458-echinodorus-problem