Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 18:08 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
No, dostává od těch holek trošku do těla, tak bych to viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 18:00 Muž DeathRock [2] – oděrky na tlamce a hlavě
Všiml jsem si oděrek u samce čichavce na tlamce a hlavě (viz. přiložené fotky - to co tam plave okolo je krmení :-) ) Je to nemoc a nebo jenom výsledek toho, že ho občas nahánění obě samičky?

ibb.co/…
ibb.co/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 17:32 Muž Kubaa [718] Re: romant
Hlavně by to chtělo zlepšit prostředí v akváriu a případně i krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 16:55 R Muž romant [27987] Re: VáclavJ
Tak bakterie tam jsou stopro nadlimitně, čichavci velmi často trpívají na různé formy infekční vodnatelnosti, projevující se vředovitou formou, což jsou samý "chuťovky", tak nějak bych to viděl. Čím déle ta ryba bude ve společenským, tím hůř jak pro ní, tak pro ostatní. Poslat na duhej břeh, což je to doporučení jak "léčit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 14:12 Muž Kubaa [718] Re: VáclavJ
nějaká bakteriální nákaza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 13:56 Muž VáclavJ [0] Re: Acinonyx
Dik ale otazka znela co je to za nemoc a ne co s tim mam detat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2017 12:58 Acinonyx Re: VáclavJ
Utratit a zamysliet sa nad konceptom tvojho akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 12:23 Muž VáclavJ [0] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Posilam foto. Diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2017 06:26 R Muž romant [27987] Re: VáclavJ
Tak už podle popisu je zřejmé, že tam bude něco hodně špatně, tedy přítomnost nežádoucích bakterií, což je u čichavců nesnadně léčitelné, ale jak psal kolega.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2017 23:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: VáclavJ
Bez fotek ryby a prezentace akvária ti nikdo neporadí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 23:03 Muž VáclavJ [0]
Zdravim , mam cichavce modreho cca rok a pul stareho a zacla se mu rozpadat zadni ploutev a sljzat supiny na ocase. Nevite co by to mohlo byt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 19:06 R Muž romant [27987] Re: bety
Hmm bohužel to vidím na nějakou formu vředovitosti, tedy u čichavců velmi obtížně řešitelný problém. Klonil bych se k tomu přeplavání k druhýmu břehu. Rybu do hodně studený vody(postupně chaldit) a přilejvat další ještě studenější, ideál ledovou tříšť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 18:21 bety – infekcni vodnatost?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
moje samicka má asi 3 tydnem fleky a mám podezření, že to je infekce. Krmila jsem ji občas mraženými komářími larvy koretra a převážně vločkovým krmivem. Pokud mi poradíte ji poslat na druhy břeh, můžete mi říci jak to udělat šetrně? děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 21:28 Muž necekjiri [2] – Výrůstek ze žaber
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, u jednoho z čichavců jsem zpozoroval, že má výrustek ze žaber viz foto. Ryba nemá zatím žádné změny v chování (normálně jí a plave, nehubne, o nic se neotírá). Cca polovinu vody měním v horizontu 1 - 1,5měsíce. Hodnoty vody mám dle proužkového testeru (7v1) v pořádku. Několik měsíců mám akvárko úplně zdravé. V seznamu nemocí jsem nic podobného nepostřehl. Co to podle Vás může být a jak mám léčit? Odlovit do extra akvária a léčit samostatně? V akváriu mám ancistruse a pancéřníčky (tak aby jim léčba nevadila).

Díky za názory, Jirka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.08.2017 20:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Hmm
-přesné určení ,lze pouze laboratorní cestou
-nějaká forma "Vředovitosti" ,obecně
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 19:48 Hmm Re: lacewings
A o co konkrétně se jedná ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.08.2017 18:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Hmm
-eSHa 2000 na tento typ příznaku onemocnění (u tohoto druhu ryb) je neúčinná
-použít Bactopur direct na samostatnou léčbu jedince ,odděleně v karanténní nádrži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2017 15:33 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: NHKG
Vzpomnela jsem si na tohle tema a hlasim, ze ten muj zlatej cichavec je uz nejakou dobu splasklej prakticky na standartni podobu, a stale se ma cile k svetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 13:01 Hmm – cichavec perleťový nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj, mému samcovi čichavce perleťového se udělal jakýsi vřídek pod tlamkou, zkoušel jsem přeléčit Eshou 2000, ta ale nezabrala. Ryba normálně plave žere. Nevíte co by to mohlo být ? Akvárko 112l, vodu měním co dva týdny, filtr Eheim ecco pro 200.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 22:01 R Muž Anthrax [4757] Re: Mastenka
Ahoj, chtelo by to alespon nejake zakladni informace o tvem akvarku. Zaregistuj se zde a udelej si prezentaci a vloz tam foto toho akvarka i toho cichavce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 19:34 Mastenka
Ahoj chtel byh se zeptat. Mam asi 6 cichavcu a jednomu jakoby zcernaly oci a uvelebil se na listu rostliny a moc neplave spis na nem jen jakoby odpocival a nechce ani moc zrat nevite nekdo prosim co by mu mohlo byt ? Ostatni ryby jsou v pohode.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 21:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: mPP
Pravděpodobně paraziti, ale někdy tak vypadají záněty... nastydlý labyrint...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 21:49 Muž mPP [4] Re: LiborSprysl
Takze ma svoje dni zratane ano ? Cim to moze byt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 21:49 R Muž Anthrax [4757] Re: mPP
Asi namnožené bakterie v břiše, to není dobré :-( Tady nic nepomůže

rybicky.net/forum/14998-cichavci--nemoc

rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2017 21:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: mPP
Konečná...vystupovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 21:34 Muž mPP [4] – Co jej je ??
Fotka k příspěvku Neviem ci to patri sem ale neviete preco ma tato samicka take velke brucho ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2017 09:13 Muž powery [250] Re: EnvyAN
Možná najdeš odpověď v tomto vlákně v příspěvku ze dne 07.02.2017 01:11
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2017 04:58 EnvyAN – ?????
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravím neví někdo co to je za divné černání u čichavců ,test vody mi neukázal nic co by bylo špatně a tak doufám že jste se s tímto setkali a pomůžete :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2017 06:04 R Muž romant [27987] Re: Marta
Vředovitá forma infekční vodnatelnosti, neléčitelné, co nejdříve postižené jedince šetrně utratit, zaměřit se na kvalitu prostředí a krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 05:47 Marta – Čichavec nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, potřebuji poradit. Máme rok zaběhlé akvárko o objemu 260l. Před 2 dny nám začali odcházet modří čichavci. Nejdříve se objevil jakoby krvavý proužek na ocasní ploutvi, pak se to rozšířilo na boky a došlo k úhynu. Během 48 hodin takto jeden po druhém uhynuli již 4! ! ! ! ! Budu vděčná za radu.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 12:01 Muž kuzmici [13] Re: ctibum
Taky si myslím, že kryt je v pohodě, to teplo ze světla se tam drží docela dobře (bohužel hlavně v létě). Děkuji všem za možnou příčinu, uvidíme, ostatní rybky zatím v pohodě, počkám cca 14 dní a pokud nic, tak dokoupím nového samce, holky už ho začali hledat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 11:31 R Muž ctibum [6902] Re: Driv3r
Pod krytem to podle mě nehrozí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 11:00 Muž Driv3r [236] Re: kuzmici
nevím co na to ostatní ale čichavci dýchají přes labyrint a pokud nemáš krycí sklo tak pod krytem muže dojit k ochlazení vzduchu který pak nadechne.(v noci když nesvítíš.) a výsledek znáš.Třeba ale někoho napadne něco jíneho ja čichavce nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 22:25 Muž kuzmici [13] Re: Driv3r
ano, kryt s osvětlením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 22:18 Muž Driv3r [236] Re: kuzmici
Tou vodou nic nezkaziš.řek bych mechýř.Máš akva zakrytý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 21:45 Muž kuzmici [13] – čichavec zakrslý - úhyn samce
Zdravím všechny, mám dotaz. Dnes uhynul náš samec colisa lalia. Ve čtvrtek byl ještě při plné síle, začal stavět další pěnové hnízdo, obě samičky proháněl zvesela. Včera (pátek) jsem si při delším sledování všiml, že byl trochu víc apatický k samičkám, neupravoval hnízdo, které měl skoro hotové a tak trochu plaval trhaně a zešikma. No a dnes ráno již byl totálně dezorientovaný, měl snahu žrát, ale buď se netrefil, prostě minul, nebo když si něco vzal, nešlo mu to. Plaval chvilku hlavou vzhůru, chvíli hlavou dolů, když zastavil, zvedalo mu bok a byl skoro na placato. Viditelně zhubl za pouhé dva dni. Odpoledne jsem ho našel zapikovaného v mechu hlavou dolů bez pohybu. Tak jsme se s ním rozloučili. Nejhorší je, že neměl viditelné žádné tělesné vady, ani barvu nezměnil (nebyl vybledlý). Netuším, co s ním bylo, co se mu vlastně stalo. Měli jsme ho zhruba 1 rok, takže stářím to nebylo.
A teď ten dotaz, zítra budu určitě měnit vodu (1/3 jak vždy), mám kvůli možné nemoci dělat i něco jiného - sůl, léčiva (ale jaké, když ani nevím jestli to byla nemoc nebo co) - ostatní obyvatelé jsou zatím zcela v pořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 13:46 Žena drvi [2894] Re: MichalV
Ja tento pripad mam a problemy jsem nepozorovala . Tedy CO2 z bomby a labyrinku bettu :)
rybicky.net/nadrze/20090-alfa-betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 13:13 Muž MichalV [327]
chcem sa opytat na Vase skusenosti s pridavanim CO2 napr z burciaku do akva kde su pouzite krycie skla a sucasne chovane labyritnky/guramy.
Kedze CO2 je tachsie ako vzduch predpokladam, ze tesne nad hladinou sa drzi zvysena koncentracia tohto plynu, ktory sa nerozpustil/unikol z akva.
Môze im to sposobovat zdravotne problemy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2017 10:21 R Muž ctibum [6902] Re: jirtos
Co přesně myslíš tím "starat se víc o filtr"...?
Nechceš si založit prezentaci? Nebo alespoň přihodit fotku celý nádrže plus nějaký info o údržbě, stáří nádrže, kdy tam šly první ryby atp.?

Ryby nezačínají vymírat bezdůvodně a ta asiplastová jakorostlina naznačuje, že to akvárko asi nebude úplně cajk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2017 08:51 Muž Driv3r [236] Re: Jan2000
Hm (hov..no) nic zvláštního smich ale kdybi byli bilę nebo jinší než tmavší a pevnější "pohledově"je to příznak nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 22:06 Jan2000 – Cichavec
Fotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy/ky,
Chtěl bych se zeptat co je tohle za nemoc nebo je to normalni? Maj to jen cichavci. Nekdy je to delší nez oni a delší mezera jak kdyby to bylo ve strivku. hmm :-O
Lepší fotku zatim nemám :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2017 16:10 Maq Re: jirtos
Rád bych se mýlil, ale zdá se mi, že ta rostlina v pozadí... není rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.04.2017 13:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jirtos
-utratit- infekční vředovitost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 13:16 jirtos – vymírá to:(
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý den,

před 3 nedělemi mi začali vymírat rybky - snížil jsem osvětlení, vyměnil několikrát vodu a staral se více o filtr, koupil antibiotika a bohužel, stále to pokračuje. většina ryb zemřela bez nějakých vnějších znaků, ale od včerejška se pravděpodobná příčina projevuje na posledním čichavci (jakoby vyhryzané vystupující maso) - foto přikládám. máte nápad co jim je? resp. co s tím, případně jak se teď zachovat? říkám si, utratit čichavce, přendat přeživší do další nádrže a velké akva založit znovu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 10:41 Muž Driv3r [236] Re: Wendy2
Jo to je za předpokladu že nešahne do dna ani do kytek.mě se to zatim nepovedlo.jen brat vodu.
Navic předpokládám lenivost lidi ze bude vodu napoustet pomalu a nezkali akva.pak už vymačkaný filtr nestíhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2017 06:37 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Driv3r
spíš dno a filtr nečisti současně, odsát vodu a vyprat v ní filtr může ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 21:25 Muž Driv3r [236] Re: hider
A vodu a filtr neměn současně a vyprani filtru se provádí jen lehkým vymáchaním propranim v akva vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2017 15:47 R Muž romant [27987] Re: hider
Způsobil to nevhodný objem, nebo nevhodná osádka, tak si vyber. Rybu nezachráníš, zaplísnění a bakteriální nákaza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 14:53 hider – foto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den mám problém s čichavci včera večer jsem si všiml že jeden má bílou tlamu,a druhý má takový bílí váček pod tlamou.Zlatý vypadá pořád stejně pořád bílá tlama normálně plave atd. Ale šedý zůstává na jednom místě a tlamičku má tak nějak zarudlou a jakoby má na ní chomáčky oba jsem dal bokem, posílám foto šedého. Jenom dotaz jestli nevíte co by to mohlo způsobit. Děkuji
EDIT-akvárko 54l asi tři měsíce v provozu vodu jsem měnil o víkendu asi 1/2 plus vyprání filtrů v akvarijní vodě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 17:52 R Muž romant [27987] Re: Bella
Osobně bych nečekal a ukončil to co nejdříve, ty svěšený ploutve ukazují spíše na postupující nemoc a proč mít v akváriu rybu, jako potenc. nositele problému, zvláštěpak, jsou-li přítomni další jedinci stejného druhu. Za mě druhej břeh ještě dnes.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998-cichavec-nemoc?od=201