Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 01:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vee
Na základě neúplných údajů se nedá nic poradit. Mám sice nějakou domněnku, ale nebudu tady věštit z neúplných údajů, Jediné, co napíšu je, že si myslím, že smrt toho čichavce byla zaviněna nedostatečnou údržbou akva. Pokud chceš opravdu nějakou radu, vyplň prezentaci pravdivě, jinak nemá smysl tady něco hádat. Promiň upřímnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 01:03 Vee – Čichavec zlatý - zesvětlal a umřel, proč?
Moje akvárko má profil tu: www.aquapage.cz/… ...čistím ho cca jednou za 4 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 00:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vee
Nevíme vůbec nic o akváriu, o počtu ryb, o údržbě, takže bez křišťálové koule těžko radit. Doporučuji zaregistrovat se, udělat prezentaci a uvést co nejvíce podrobností a pak určitě dostaneš i radu, co se asi stalo a jak tomu předejít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 23:19 Vee – Čichavec zlatý - zesvětlal a umřel, proč?
Tak mi dnes ráno skonal můj zlatý čichavec. Asi před týdnem jsem si všimla, že je nějak podezřele moc světlý (až svítivě žlutý), ale plaval a jedl normálně, tak jsem tomu dále nevěnovala pozornost. Včera jsem si všimla, že všechny ostatní rybky se od tohodle drží dál. Dnes ráno ležel mrtvý. Nevíte, co to mohlo být za nemoc? Ostatní vypadají v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.01.2013 07:55 R Muž romant [27987] Re: Toddik1
Parazity, pokud to jsou paraziti, si všechny ryby neustále nesou s sebou a jakmile dojde ke zhoršení podmínek v akváriu, tak se může stát, že se tzv. přemnoží a rybu přemůžou. Různá léčiva se používají, ale už vzhledem k ceně těchto a jedné nemocné ryby je to pro neprodukčního chovatele vcelku nezajímavá záležitost. Samozřejmě kdo chce investovat a pokusit se léčit, nechť tak učiní, já do této kategorie nepatřím. takže bych se zaměřil na akvo jako celek, na pravidelný výměny vody, údržbu dna, správnou teplotu, pestrou stravu, prostě měl akvo v pořádku, což alespoň na dálku posoudit nemůžeme, neb nemáš prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 07:46 Toddik1 Re: romant
Jenom se zeptám (možná blbej dotaz, ale nejsem tak sběhlý), dá se proti těm parazitům něco dělat? Zbytek osazenstva je úplně v pohodě, vzduchování používám pomocí vnějšího filtru aqua clearu 50, mám to nastavené na ten nejmenší proud. Je možné, že by ty parazity mohla zapřičinit filtrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 18:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Toddik1
Asi má pravdu romant. Bohužel, je to ta horší varianta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 12:49 R Muž romant [27987] Re: Toddik1
Viděl bych to na ty parazity, což je u čichavců povětšinou konečná, ale můžu se mýlit. Jak to oko je zakalený celý, nebo jenom povrch, z tý fotky to tipuju na celkovej zákal, což by pro ty parazity mohlo svědčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 12:39 Toddik1 Re: malyLibor
Bohužel, cca. před dvěma měsíci se mi do akvária dostala krupička a druhý čichavec to nepřežil. Tento ano, celou dobu byl v pořádku, až předevčírem jsem u něho zaregistroval tuto vadu. Již jsem vyměnil část vody v akváriu. Napadlo mě, jestli se třeba nemohl dostat do konfliktu se sumečkem, u něco jsem si všiml lehké bílé oděrky na jedné straně. Nezdá se mi ale, že by tohle bylo příčinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 22:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Toddik1
A další čichavec tam není?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:39 Toddik1 Re: Toddik1
Akvárium má 80 litrů, je tam 9 neonek, 2 sumečci, 4 tetra červenoústá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:34 Toddik1
Na pravé straně je vidět, jak je to oko vypouklé. Vylezlo úplně ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:33 Toddik1 Re: romant
Fotka k příspěvku Přikládám fotografie vypouklého oka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:30 Toddik1 – Fotografie vypouklého oka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 14:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: gaume
Souhlasím. Nejpravděpodobnější příčina (přestože nevíme nic o akvárku ani o druhu čichavců) bude nevhodně malá nádrž s nedostatečnou údržbou a z toho pramenící agresivita čichavců. Mohu se mýlit, ale bez více informací o akva a druhu čichavců bych vsázel na tuto příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:35 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Toddik1
měla jsem čichavce, který se popral s druhým, ten ho nějak zranil na oku. oko nejdřív vypadalo dost blbě - čichavec o nic líp, pak se na něj udělal bílý povlak, oko vypadalo třikrát větší, nakonec mu vypadlo a čichavec žil vesele dál ještě dva roky. ale bez fotky se to opravdu blbě posuzuje. a souhlasím s výměnou vody - i do budoucna, minimálně každý týden část, předejde se všem možným chorobám. u malých akvárií odkaluji dvakrát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:34 R Muž romant [27987] Re: Toddik1
Nevíme zbla nic o akvu kde jsou a výměna vody jednou za tři týdny, to není nic moc a to že je čistá, to už vůbec není znak její kvality. Vyměnil bych hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:31 Toddik1 Re: romant
Zkusím odpoledne nahrát nějaké fotky. Na ty N látky bych to neviděl, voda je čistá, měním ji jednou za 3 týdny. Navíc odkaleno bylo před týdnem, takže spíše bych to viděl na ty parazity. Není možné, že by to měl po útoku třeba sumečka? U toho jsem teď zpozoroval bílé oděrky na boku pod hlavou. Snad fotky pořídím a napoví víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:24 R Muž romant [27987] Re: Toddik1
Buď to můžou bejt zvýšený N látky, nebo třeba taky vnitřní paraziti. Začal bych s vodoléčbou(intenzivní výměny vody), což by mělo eliminovat ty případný N látky a když to nebude zabírat, tak to bude něco jinýho, ale dopředu předesílám, že u čichavců se nemoci léčí velmi těžce a jejich průběh bývá rychlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:17 Toddik1 – Oko ven
Ahoj všem,

dneska ráno jsem se podíval do akvária a zjistil jsem, že jeden čichavec má oko jakoby vylouplý ven. Zrychleně i dýchá. Včera byl ještě v pořádku. Chtěl jsem ho nafotit, ale bohužel se schovává. Můžete mi poradit, co by to mohlo být? Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:01 R Muž romant [27987] Re: kacka142
Chtělo by to fotku, aby bylo možný nějak smysluplně reagovat na tvůj dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:34 Žena kacka142 [5] – ČIchavec - bakteriální rozpad ploutví?
Nejdříve mi v akváriu začal "marodit" samec a asi po 3 týdnech i samice :( po tom co onemocněl samec jsem začla pravidelnějš čistit vodu. Ostatní ryby jsou, ale v pořádku. Čichavce mám v karanténě a nevím co s nimi? Samce jsem nejdřív léčila léčivem proti parazitům, protože se mi zdálo že má rozpad + nějaké parazity ty po léčbě zmizeli, pak jsem nasadila melan. modř a teď je už jen v norm. vodě + trošičku soli. Samici jsem k němu dnes přidala a nevím jak postupovat dál? Oba normálně žerou (docela i hladově) a plavou taky v pohodě tak nevím jestli je to ten rozpad ploutví, ale vypadá to tak. Máte někdo zkušenosti? Radu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 21:19 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: jamap
muze se jednat o nador. zkuste to prohmavat a rict, jestli je to spis mekke, tvrde, nebo to vypada, ze je to naplneno vodou, a nebo jestli spis hnis. Jak moc je to hluboku pod kuzi - hluboko, hned pod supinami. sledovala bych to, zda to roste, pokud by to rostlo, zvazila bych udelat punkci... klasicky to napichnout jehlou, vydesinfikovat. mozne z toho neco vytect - v tuhle chvili to muze byt cokoli: cysta, parazite, co prolezli ze zaber pod kuzi atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:10 R Muž romant [27987] Re: jamap
Nasadit minimálně vodoléčbu, vylepšit podmínky v akváriu, použít klidně nějaký huminy a třísloviny, popř. třeba eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:05 Žena jamap [11] - Živorodky – Bulka
Fotka k příspěvku Dobrý večer všem, prosím setkali jste se někdy, že by se čichavci zakrslému vytvořila bulka pod šupinami? Šupiny neodstávají a připomíná to nežid. Jinak čichavec naprosto běžné chování, žere, není pohublý, prohání samičky. Dík všem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 12:19 Muž František [0] – podivné nadmutí
Zdravím,
už asi dva měsíce mi čichavci zakrslí (pár) hodně tloustli. Myslel jsem tedy, že tloustnou, protože jinak se nijak divně neprojevovali. Posléze se nafoukli opravdu hodně, klesli ke dnu a během 12 hodin uhynuli. K úhynu došlo v intervalu cca tří týdnů. Když jsem druhého uhynulého (samici) otevřel, neměl v břišní dutině žádný plyn ani tekutinu, ale velký kus čistě bílé hmoty, která nejvíc ze všeho připomínala tuk. Jikry to nebyly, nemělo to žádnou strukturu. Objemem to bylo cca jednou tak velké než vnitřnosti. Ostatní ryby v akváriu (paví očka, Sevelie, krunýřovec, pancéřníčci a Cichlidka Ramirezova) žádné problémy nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 09:48 Muž František [0] – Podivné nadmutí u čichavce
Zdravím,
už asi dva měsíce mi čichavci zakrslí (pár) hodně tloustli. Myslel jsem tedy, že tloustnou, protože jinak se nijak divně neprojevovali. Posléze se nafoukli opravdu hodně, klesli ke dnu a během 12 hodin uhynuli. K úhynu došlo v intervalu cca tří týdnů. Když jsem druhého uhynulého (samici) otevřel, neměl v břišní dutině žádný plyn ani tekutinu, ale velký kus čistě bílé hmoty, která nejvíc ze všeho připomínala tuk. Jikry to nebyly, nemělo to žádnou strukturu. Objemem to bylo cca jednou tak velké než vnitřnosti. Ostatní ryby v akváriu (paví očka, Sevelie, krunýřovec, pancéřníčci a Cichlidka Ramirezova) žádné problémy nemají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 11:19 R Muž romant [27987] Re: kalimka
Přerybněno v nevhodné skladdbě ryb. Mrkni se do atlasu na nároky jednotlivejch ryb a zařiď se podle toho. Nikam ho nedávej, to by bylo ještě horší, když nemáš kloudný vybavení. Velmi intenzivně měň vodu, klidně denně 1/3 akva a přidal bych nějaký protiplísňový prostředek, třeba Acriflavin, pokud už není pozdě a proto bych toto činil týden a pokud se stav nezačne lepšit, tak bych to viděl že mu nebude pomoci. netestoval bych žádný jiný byť třeba i antibakteriální léky, protože by se to muselo činit v tom akváriu a zbytečně by se narušovala biologická rovnováha a mohlo by to mít neblahý následky. Ten problém je způsoben s největší pravděpodobností špatnejma podmínkama v tom akváriu, takže pokud k nim máš vztah tak se polepši, nastuduj o jednotlivých rybách jejich potřeby a tu rybí osádku náležitě tomu pozměň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 10:36 Žena kalimka [0] - Neocaridina denticulataRe: romant
Tak jsem se pokusila ho nějak nafotit, mám nic moc foťák a vcelku blbě se to fotí, ale snad to k něčemu bude. Jinak mi přijde, že se mu to jakoby skřelema dostává k hlavě, na tlamě se mu to začíná dělat taky, jakoby se mu deformuje horní "ret". Taky mi přijde, že míň hýbe skřelemi a má je vychlípenější, než zdravá rybka. Jinak se pořád chová normálně, reaguje, nedělá nic zvláštního.
Co se týče akvárka, máme přerybněno, ale co s tím, když k nim má už člověk vztah? Musím zaklepat, že se snášejí dobře, nekoušou se a tak. Takže akorát musíme víc odkalovat. Vyměníme písek, máme moc jemnej, to je kvůli hrotočelcům, ale oni snesou snad i trošku hrubší, tenhle moc víří..
Teď co s tím čichavcem, asi bych ho měla dát do karantény že jo? Problém je ale s vybavením.. Jak mu to mám udělat, aby mu to spíš pomohlo a neuškodilo? Teploměr náhradní mám, vzduchování se dá taky zařídit, s filtrem bude problém a s nádržkou taky.. Jakou by měl mít minimálně, velkej je tak 5cm..
Snad to z těch fotek půjde trošku vidět.. rybicky.net/nadrze/16004
Díky za tipy!
Kalimka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 13:49 R Muž romant [27987] Re: kalimka
Chtělo by to fotku, zřídit prezentci a uvést tam co nejvíce informací o akváriu, aby bylo z čeho radit. Jako neutrální opatření můžeš častěji měnit vodu, ale podle toho jak to popisuješ to nejspíš vypadá na nějakou bakteriální nákazu na což bude zřejmě nutné použít patřičné léčivo, ale nevíme nic, nevidíme nic.
Edit: Toto vlákno, kam byl Tvůj dotaz přesunut je plný dotazů na nemocný čichavce, tak třeba bude stačit se začíst a někdo s něčím podobným už tady nějakou radu dostal. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 13:41 Žena kalimka [0] - Neocaridina denticulata – Rozpad jedné ploutve
Ahoj, můžete mi poradit? Mám mramorovaného čichavce a rozpadá (už se mu rozpadla) boční ploutev. Začalo to pomalu tak před měsícem a půl, že se mu zmenšovala z kraje. Myslela jsem, že se třeba porval nebo tak a že mu doroste. Ale ona se stále zmenšovala a teď už nemá vůbec nic. Ale jiný rybky to nemaj a na jinejch ploutvích se mu to taky nedělá, má se k světu, nemá žádnej povlak, vředy, není zkroucenej, šupiny má normální, normálně žere, kámoší se s ostatníma rybákama.. Nevíte, co to může být a co s tím? Bojim se, aby mu to nepokračovalo do těla, má to pořád jakoby otevřený a celej ten ploutevní kloub je do masa - jakoby mu kolem toho kloubu slezly šupiny.. Achjo.. :-(
Pokud někdo máte zkušenost, tak díky za ní!
Ještě mě napadlo, nemohly mu to postupně ohlodat jiný rybky? Napadlo mě, že máme takový vlezlý mřenky pákistánský, ale že by šikanovaly jenom jeho a jenom tu jednu ploutev?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:24 Žena makkikka [3] - Živorodky
Mám 2 modré čichavce ve společenském akváriu :-) a tomu jednomu se stal asi nějaký úraz nebo nemoc :-( má nějak vychýlenou páteř a neustále klesá ke dnu ale žere a přežívá tak více jak půl roku :-) o co myslíte že se jedná ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2012 14:05 R Muž romant [27987] Re: Verca
Ano to chování, jak popisuješ se u čichavců může vyskytnout, to akvárko je na ně spíše menší a chtělo by to více rostlin, pro možný úkryty, jako ideál bych k nim viděl plovoucí rostliny. Samec s chce zřejmě třít a takhle vyvádí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 13:57 Žena Verca [2] - Živorodky – Ahoj
Můj samec čichavce zabil 2 paví očka :-(

Jen co se k samičce někdo přiblíží, samec ho uštve :-(

čichavec si rozdělil akvárko na jejich část a část ostatních rybek.

A jen co se nějaká rybka dostane do druhé části, jde na smrt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 13:02 R Muž romant [27987] Re: Konstant
O.k. už si vzpomínám. Ano té soli dej tu jednu lžíci, ne vrchovatou (při výměně vody jí rozpusť v nějaký sklenici a teprve potom do akva jako roztok), to bude tak akorát jako preventivní zasolení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 12:58 Muž Konstant [13]
Rašelinový výluh dávam v podobe Sera aquatan blackwater vždy po výmene vody (raz za 5-7 dní). Teraz mám objednaný Rataj antistres. Teda zostáva možnosť častejšej výmeny vody a pridanie soli. Načítal som si tu na fóre vlákno o soli, tak mi z toho vychádza, že na moje akvárko cca. 1 polievkovú lyžicu soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 12:11 R Muž romant [27987] Re: Konstant
Nasaď vodoléčbu a pouvažuj nad vylepšením prostředí třeba nějakým rašelinovým výluhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 11:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Konstant
Může...Méně zbarvené ryby by mohly být tuzemské, takže by ten průběh nemusel být nijak dramatický. Proti asijským.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 11:45 Muž Konstant [13]
Ďakujem. Či je z importu netuším. Môže o tom, či je alebo nie je z importu, vypovedať menej výrazné sfarbenie samcov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 06:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Konstant
Rozhodně výrazně posílit hygienu nádrže, trochu osolit vodu. Je to ryba z importu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 13:58 Muž Konstant [13]
Fotka k příspěvku Na tejto fotke vidno ako vystupuje do priestoru.
Celkovo je málo aktívny a často stojí na mieste. Nažrie sa normálne, aj si zapláva po akvárku. Ale niekedy pláva trhane a inokedy zase urobí pár prudkých bezcieľnych výpadov. Aktívna samička ho občas preženie, no on akosi nejaví záujem..

Môže ten vredík súvisieť s jeho správaním? Nepomohlo by doplnenie ďalšieho samca, aby samička rozložila svoje chúťky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 13:54 Muž Konstant [13]
Fotka k příspěvku Ahoj, čichavcovi zakrslému sa pri tlame urobil výrastok, mám pocit že sa zväčšuje a červenie. Zdá sa, že na tom mieste kde rastie odstávajú rybke šupiny. Neviete čo to môže byť a ako mu pomôcť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.07.2012 20:58 R Muž romant [27987] Re: Monika
Ta rybka má zřejmě nějakou těžko léčitelnou chorobu a ostatní to vědí. To je moje doměnka. Obecně to polehávání na boku u čichavců je konečná, takže bych to šetrně ukončil. Pro sichr můžeš dát fotku té postižené rybky, ale řekl bych že její osud je zpečetěn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 20:47 Monika – Čichavec Medový-Požírání zaživa
Dobrý den stala se nám taková věc: máme tři čichavce medový. Ale jednoho znich začali ostatní ryby okusovat zaživa.Na pár místech tělá nemá šupiny, jen maso .
Tak smeho oddělili od ryb do jiné nádoby s vodou. Ale lehá nabok.
Myslíte že má šanci na přežití?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 18:38 R Muž romant [27987] Re: Jan Bureš
Nítěnky vyřadit z jídelníčku úplně. Nejpravděpodobnější je napadení nějakou baktreriální nákazou. Netvrdím, že za to můžou přímo ty nítěnky, ale jako možnou příčinu bych to viděl. Samozřejmě že je nutný o akvárko náležitě pečovat, dle potřeby odkalovat dno, mít účinnou filtraci a pravidelně týdne měnit 1/3 vody, protože onemocnění se ve zhoršených podmínkách rozvinou daleko snadněji, čímž opět netvrdím, že je to Tvůj případ, Tvoje akvárium neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 18:33 Jan Bureš – Nafouklí Čichavec
Dobrý den. Vyskytl se mi problém u Čichavců, který bohužel skončil i úmrtím.
Ze dne na den se této rybě nafouklo břicho a ryba nežrala 3dny a povalovala se lenivě na dně akvárka. Po těchto 3 dnech bez žraní ryba zemřela. Jaká může být příčina této nemoci ?? Nějaký zánět ve střevech ?? Ryby krmím nítěnkami žábronoškami a občas dokrmím suchým... Jaká je příčina této nemoci ? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 19:56 Muž DeeM [0] Re: DeeM
Tak jsem ji prozkoumal a vypadá to, že tam má zaseklého malého šneka. Je to možné? A dá se ji vůbec nějak pomoct? Žrát se snaží, nadechuje se ... Sice ji to jde všechno trošku hůř, ale snaží se.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 10:12 Muž DeeM [0]
Ahoj, mám tři čichavce zakrslé. Jednoho samečka a dvě samičky. U jedné jsem včera večer zjistil, že má pořád otevřenou tlamu. Dnes je to už trošku lepší, ale né o moc. Drží se převážně u dna s naježenou hřbetní ploutví a občas se vyplave nadechnout. Snaží se i žrát, ale moc ji to nejde. Nevím jestli nemoc, nebo jstli se spíš nějak neporanila. V akvárku jsou společně s razborkami galaxy a gold molly. Ta samička byla ze všech rybek asi "nejdivočejší", občas prohnala druhou samičku, někdy i samečka, celkem se ji dařilo i vysávat šneky ...
Dík za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 17:02 Lutien
Fotka k příspěvku Tady to koukám vidět je. koukni na konec břicha a odstup té spodní ploutve. tam jsou dvě zduření. když se koukám z boku tak vypadají jako podlitiny, ale když se správně natočí, je vidět, že jsou podlité. to je normální kdyby byl kouslý?

péřovci si jiných ryb nevšímají. pořád se jen honěj mezi sebou nebo vocucávaj všechno co najdou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 16:59 Lutien
Ty máme taky od té kámošky a nikdy nic nebylo.
hele teď jsem si všimla, že ty jedny fleky jsou jakoby podlité - jako kdyby měl puchýř nebo co. nejde to vyfotit,ale zkusim to na jedné fotce zakreslit.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998-cichavec-nemoc?od=751