Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 19:05 Muž DeathRock [2] Re: romant
Dobře, ale já se teď na to dívám jako že tohle nemusí být jedinná nemocná ryba. Před nějakou dobou uhynul sekavec. Neměl na sobě žádné známky proč. Prostě ležel mrtvý na dně. Teď si to mohu spojit s tímhle. Takže celá osádka se bude muset přeléčit. Ale čím?
Hledal jsem vnitřní parazity a našel tohle:

www.rostlinna-akvaria.cz/…

a nebo

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Otázkou je zda je to správné léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2018 18:53 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Tu rybu utratit, takto to bude nějak postupovat týden, dva a stejně půjde kukat, na bactopur už zde zazněl jasný návod, v separé, kde už ta ryba měla být, chce to číst a poslouchat dobře míněný rady. Zbytečně vystavuješ další osádku, zvláště čichouny riziku dalšího onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 18:48 Muž DeathRock [2] Re: romant
Muzu jit dat maximalne do plastove krabice a pripojit k tomu vzduchovani. Nic vic tu nemam. Koupil jsem jen ten Sera Baktopur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2018 18:41 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Ta ryba už měla bejt dávno separovaná. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 18:15 Muž DeathRock [2] Re: DeathRock
AKTUALIZACE: Ten vřed jako kdyby prasknul. Čouhalo z toho cosi bílého, ale pak pak samici zahnal samec a už jsem to neviděl. Teď tam má díru. Představte si to jako kdybyste mačkali beďar. Takhle to vypadalo. Přikláním se k nějakému druhu parazita. Asi se to prožralo ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 17:52 Muž DeathRock [2] Re: lacewings
Poznatky z dnešního krkmení: Výkal větší samice byl tluštější a začal ihned po pozření pár kousků. Samec a druhá postižená samice i když jedli, tak moc nekáleli. U samce výkal delší a tenší. U postižené samice jsem nezaregistroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.05.2018 20:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DeathRock
- krmte dva - tři dny Tetrou a pozorujte výkaly jednotlivců a zajistěte foto k porovnání , následně se ozvěte
- výsledek porovnání z fota nikdy nebude přímou diagnostikou problematiky určení ,pouze možný náhled ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:17 Muž DeathRock [2] Re: lacewings
Ostatní to nedělají. Teď dostavaji tetra rubin. Občas u hladiny ohlodavaji male plovouci rostliny. Už jsem kolikrat viděl,že to kadili. Standardně dostavaji tetru a sem tam patentka a nebo cyklop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2018 19:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DeathRock
-posuzovat samotný výkal pouze na základě fotografie ,bez konkrétních podrobnějších informací (délce příznaků ,včetně krmiva ,které bylo rybou požito ,atd ) nelze
-sice je zřetelný problem "stélkovévo" výkalu ,ale jak jsem již uvedl ,mohlo by to být příčinou nevhodnosti používaných krmiv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 21:57 Muž DeathRock [2] Re: lacewings
Btw. někdo mi říkal, že ten výkal je špatný a že by to mohly být hlístice. Co si o tom myslíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2018 19:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DeathRock
-problematika tohoto druhu ryb
-rozhodně utratit ,pokud nemáte karanténu ,aby nedošlo k rozšíření ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 19:38 Muž DeathRock [2] Re: lacewings
:( chjo, když si vezmu, jak se o ně starám a čistím jim tam všechno, tak mě to nehorázně štve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.04.2018 19:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DeathRock
-odlovit a šetrně usmrtit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 19:26 Muž DeathRock [2] Re: lacewings
a aktuálně tu mám jen eSha 2000, Exit a sera costapur. Vím, že je to na krupičku, ale můžu z toho něco použít? Zítra je svátek a nic nekoupím :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 19:23 Muž DeathRock [2] Re: lacewings
Bohužel tu nemám karanténu :-/ Nějaká jiná varianta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2018 18:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DeathRock
-je to zarudlé ,rozhodně bych to nenechával ve společnosti ostatních ryb do stádia otevřené rány
-v karanténě zkusit Sera Baktopur,ale nebývá to efektivní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 18:55 Muž DeathRock [2] Re: romant
Voda byla měněná v sobotu a všechny testy v normálu až skoro nízkých hodnotách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 18:52 Muž DeathRock [2] Re: romant
zrovna o vodu se starám fakt dobře :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 18:45 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Bude to nějaká forma vředovitosti, což je obvykle u čichavců neléčitelné, vznik bývá častější v tzv. bordel vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 18:08 Muž DeathRock [2] – nádor?
Fotka k příspěvku Ahoj, dneska jsem si všimnul u tlamky něco jako nádor/vřed. Co by to mohlo být a jak to léčit?
A hlavně čím to vzniklo? Vodu jsem měnil o víkendu. Ryby dostávají občas eShea Optima a v nádrži běží Chihiros doctor III přepnutý na rybičky.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 22:37 Karel7 Re: Nicky
Možná v nádrži pár zlatých tenkrát bylo, ale kupoval jsem jen tyto 3. Zkusím udělat trochu lepší foto a sledovat ten vřídek!? :-( Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2018 15:36 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Karel7
Tak to jsem tě špatně pochopila. Zesvětlení je zvláštní, ale řekla bych, že na prahu puberty se u nich může stát cokoliv :-) máš jen ty 3 kousky? Když jsi je kupoval, bylo v nádrži hodně rybek a měly všechny stejnou barvu?
Bylo by fajn si tady založit prezentaci.
Jak už říkal Amatérom - hlídala bych ty útvary na kůži, jestli se z toho nedělají vředy. Pokud se rybky jinak chovají normálně, normálně žerou a jsou ve vyhovujících podmínkách, barva nemusí nic znamenat. Můžou to být potomci z nějakého křížení gold + klasik. Podle těch tmavých fleků bych nevyloučila, že zase ztmavnou, u mě to tmavnutí začalo právě pár tmavými flíčky, ale jak to ovlivnit a rybkám neuškodit, to neporadím. Krmit pestře, starat se o akvárko, čekat a kochat se ;-) a náhodou povedení zlaťáci vypadají hezky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 13:00 Karel7 Re: Nicky
Byli všichni "tmaví"-přirozená barva perleťových čichavců, dva po cca roce takto zesvětlali. Tmavý a "zlatý" se škádlí a mají přitom krásně roztažené ploutve. Drobnější světlá - se skvrnkami u hřbetní ploutve, se k nim někdy staví bokem - obtáčí se(s oběma stejným způsobem). Cesta zpět v barvě tedy zřejmě není - krmením, vodou, teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 12:15 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Karel7
Barvu klasického perleťového vidím u nejtmavšího jedince.... ten nejsvětlejší není přírodní barva. Takže 2 ztmavli, nebo 1 zesvětlal?
Toho zlatého bych tipla spíš na kluka.

To "pusinkování" je většinou mírná forma boje - přetahují se, měří síly. Mně to dělají 2 dominantní holky mezi sebou, mezi samcem a samicí jsem to ještě nezpozorovala. Opět bych tipla, že ten nejtmavší a nejsvětlejší jsou samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 11:03 Karel7 Re: RE5PEKT
Děkuji za vaše názory i za studijní materiál. Dvě samice? Já vidím jen tu s černými skvrnami. Kupoval jsem klasické perleťové, dost dlouho taky takoví vydrželi, změnili se později, po cca 1 roce. Klasický a "zlatý-zlatá" se dost často "pusinkují", ta se skvrnami u hřbetní ploutve se s nimi oběma spíš kolem sebe obtáčí. Hnízdo nestaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2018 22:02 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Karel7
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Určitě všichni perleťoví. Ty sis je koupil jako varietu "gold" perleťáka a vypadali nějak takhle? gallery.aquamaster.cz/…

Mně přijde, že ti čichavci se barví, jak chtějí, v závislosti na podmínkách, náladě... vlastně čemkoliv. Obzvlášť ty nově vyšlechtěné formy, kam gold leeri řadím.
Já si třeba u čichavce zlatého koupila novou varietu "gold neon" (1. fotka) a do 14 dnů vypadal úplně klasicky, jako zlatý - dokonce i na zlatého dost tmavý, a tu barvu si drží už rok. A žije spokojeně ;-) třecí barva to nebude, trochu víc tmavnou vzrušením - při krmení nebo když se holky přetahují o místo.
Asi to budou další vábničky na kupující a někdy ta vyšlechtěná barva vydrží, jindy není dost stálá. Jinak si to po tom roce rozumem laika neumím vysvětlit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2018 15:59 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Karel7
Ten klasickej samec mi přijde odřený nad hlavou(v tom lepším případě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2018 10:51 jamajcan Re: RE5PEKT
Za mně zlatý ne. Jasná perletova kresba. Spíš xantorická forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 10:42 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Karel7
Mě přijde, že jsou v třecí náladě, proto ta změna barvy. Tady jsem ti našel tento krátký článek v aj. Pro zájemce přeložím to podstatné.
www.nativefishlab.net/…
Ale ta žlutá samice bude patrně čichavec zlatý. A i ta druhá samice vypadá trochu kříslá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 22:14 Karel7 – Čichavec perleťový - změny barvy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
mám 3 čichavce perleťové, zakoupil jsem jako 2 samičky a samečka, vyklubali se z toho ale 2 samečci a samička. Jeden sameček a samička změnili barvu, viz foto, druhý samec zůstal, jak má být. Nenapadá mne důvod změny barvy, samci se v akva snáší i samička se nezdá pronásledovaná. Děkuji za případné rady.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 10:17 Muž Kubaa [718] Re: Pavedo
Čichavce zakrslé bych do takového akvária a k takové osádce vůbec nedával. Tam se jim prostě dařit ani nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2018 07:25 R Muž Anthrax [4786] Re: Pavedo
Ahoj, já jenom dodám, že by jsi neměl, vzhledem k malým rozměrům nádrže, počtu ryb a nevhodné kombinaci ryb, flákat údržbu. Měnit 15 % jednou za 14 dní je málo. V tvém případě je výměna 1/3 týdně minimum. Redukce osádky po studiu nároků jednotlivých druhů ryb by byla celkem žádoucí. Taky by to chtělo víc rostlin.

Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.03.2018 20:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pavedo
-doporučil bych okamžité utracení před případnou možnou nákazou ostatních ryb
-mnoho ryb na tak malé akva (nesourodost),problematika vzniku různých forem onemocnění může být zde vysoká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.03.2018 19:35 R Muž romant [27987] Re: Pavedo
Bude to s největší pravděpodobností nějaká forma vředovitosti, což je u čichavců konečná. Tedy dá se to zkusit s nějakým antibakteriálním přípravkem, ale v separé nádrži. Zdůrazňuji slovo "zkusit", to je při léčbě čichvaců vcelku zásadní. Jinak podmínky jsou zde alfa a omega, tedy ta prezenatce by nás mohla posunout o kousek dále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2018 19:30 R Muž ctibum [6923] Re: Pavedo
Ahoj. Dřív, než někdo poradí, založ prezentaci nádrže a vyplň co nejvíc informací ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 18:24 Pavedo – Cosi na samci čichavce!
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den! Druhý den pozoruji cosi u tlamy čichavce a něco i u oka! Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za každou reakci....více viz foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 12:16 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co by jí mohlo být? Má nafouklé břicho a občas polehává.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 14:55 Tereza Re: lacewings
Dík. Takže je to odřenina. Trochu jsem se bála, že je to bakteriální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2018 14:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Chovatelka
-acriflavin ,by na tu odřeninu měl být dostatečný ,pokud to není staršího data více jak 3-4 dnů ,pak by léčba byla za použití jiného druhu léčiv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 14:29 Chovatelka – Čichavec zakrslý - nemoc na kůži
Fotka k příspěvku Zdravím, moje samice Čichavce zakrslého má větší ranku na kůži u oka. Viz obrázek. Oko má vypoulené a vypadá to jako by jí kus kůže chyběl. Nevím, jestli se někde odřela nebo je to onemocnění. Nebo jí ublížil sameček? Znepokojuje mě to oko. Rybku jsem dala do karantény, ale nevím jak dál léčit. Za radu budu moc vděčná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.01.2018 19:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: necekjiri
-kožní léze a působení granulomatozního procesu ,nejspíše forma epizootického syndromu
-utratit v tomto stádiu ,
-neléčitelné formy pokud není přesná laboratorní specifikace
-obtížnost a nákladnost léčby v těchto případech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 18:46 Muž necekjiri [2] – Odlupování kůže
Fotka k příspěvku Ahoj, prošel jsem zde všechny fotky nemocných čichavců a odpověď jsem nenašel. Čichavec normálně jí, nikdo ho neobtěžuje, někdy má tendenci houpavého pohybu (dopředu, dozadu). Zkoušel jsem mu v karanténě na 3 dny dát Sera bactopur direct, výměna půlky vody a znova 3 dny. Lehce se to zatáhlo, ale zase se mu to vrátilo do původního stavu. Mám ho v tom bactopuru nechat déle nebo co byste navrhovali? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 05:48 R Muž romant [27987] Re: WejrCZ
Tam kde nyní je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 21:56 Muž WejrCZ [1] Re: romant
mockrát děkuji za radu :-) Jen omluvte můj dotaz, nikdy jsem takový problém neřešil... mám čichavce léčit samotného v extra akváriu nebo přípravek mohu použít do společného akva, kde nyní je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2018 17:52 R Muž romant [27987] Re: WejrCZ
Použij přípravek Omnipur dle přiloženého návodu s dávkováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 12:59 Muž WejrCZ [1] – také nevím nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím zde ostatní, jestli by jste mi nepomohli zjistit co mému čichavci je. Má na přední straně těla včetně očí takový šedavý povlak. Kromě vizuálního vzhledu nevidím u něj nějaké zásadní problémy. Pohyblivý stejně jako ostatní rybky, normálně žere, není agresivní ani nic podobného. Prosím pomozte o co se může jednat a jak léčit. Přikládám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 18:08 Muž DeathRock [2] Re: romant
Přijde mi, že oproti samicím dýchá dost rychle. Zkoušel jsem to nahrát.
www.uschovna.cz/…

S těma oděrkama to nemůžou nějak souviset? Třeba nějací parazité?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 15:53 Muž VáclavJ [0] Re: romant
Diky za reakce ale uz jsem prisel na to co by to mohlo bejt, do nedavna me akvarium slapalo jak hodinky a tak jsem premejslel cim by to mohlo bejt a uz jsem na to zdrejme prisel nedavno jsem zkousel dat do filtrace granulovane hnojivo na kytky , pred tydnfm jsem ho vyhodil a ted koukam ze uz se cichavcovy zacaly zatahovat ploutve. Tsk doufam ze uz to bude zase v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2017 18:29 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Jedna drsnější samice dovede postavit do latě celý akvárko, hejno skalár se ti bude krčit v rohu jako nic, to pro příklad. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 18:26 Muž DeathRock [2] Re: romant
Furt nechápu, že je tak "submisivní". Zkoušel jsem upravovat i rychlost výtoku z ostřikovací rampy jestli to nebude mít na to vliv. Ale bohužel nic. Ta jedna je nejdominantnější. Ta druhá ho občas nahání, ale on se pak obrátí a úspěšně se brání.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998-cichavec-nemoc?od=151