Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 09:09 Žena Irbis191 [13] Re: afc1886
Dobře dávala jsem nítěnky čichavcům ale teď asi pujdou do koše. (Nítěnky) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 08:48 Deepinpeat Re: Irbis191
No zkušenost je většinou taková, že ano. Krom akumulace těžkých kovů a různých podmíněných patogenů existuje ještě spousta dalších teorií, ale prostě dá se bez nich obejít a je to zbytečné riziko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 08:36 Žena Irbis191 [13]
Ahoj je pravda že čichavcům škodí nítěnky??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:48 Sihoda Re: romant
To by skoro mohlo být ono :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:40 R Muž romant [27987] Re: Sihoda
Abych tě nemystifikoval, podle mě jde o toto. rybicky.net/nemoc/phialophora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:22 Sihoda Re: romant
A jak mám postupovat, abych ochránila zbytek osazenstva? Mám akva nějak přeléčit? Čím je to způsobené? Odkaluji, né teda nějak moc hloubkově, 1 do týdne, max jednou za 10 dní. Nepřekrmuju. V poslední době žádná mražená, ani živá potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:15 R Muž romant [27987] Re: Sihoda
Forma vodnatelnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:12 Sihoda Re: romant
A oč by se mohlo jednat? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:06 R Muž romant [27987] Re: Sihoda
Takto vypadající ryby posílám na druhej břeh, čichavci jsou obecně na léčení jedny z nejméně přizpůsobivých druhů ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:00 Sihoda – Vřed pod okem, nechutenství
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, včera jsem si všimla, že čichavec ma pod okem ránu. Zprvu jsem si myslela, že ji utržil při ochraně hnízda. Normálně plaval, žral a vytřel se se samicí. Dnes už jen "postavá" pod hnízdem, zdá se mi, že rychleji dýchá, ale na hladinu se nadechnout nijak často neplave. Kromě toho boláku na něm nic zvláštního nepozoruji. Dnes se teda přidal průsvitný cca 3-cm dlouhý výkal, který se drží u řitního otvoru. Je to oravdu jen tenoučký průsvitný vlas. Jedná se o vnitřní parazity? Je možné ho nějak zachránit? Jeden samec mi uhynul bez zjevných příčin cca před měsícem. Akva mám od dubna, 250 litrů,měním vodu 1x týdně. Mám 3 zakrslé ci havce, 2 x RAM těch bylo původně 6 ale 4 popadaly, myslím na děrovou nemoc, pak byl několik měsíců klid a teď tohle. Za jakoukoli radu budu vděčná.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 17:02 R Muž romant [27987] Re: Drakenvenz
Nadlimitně namnožený bakterie uvnitř těla, jakmile začne takhle padat ocas a stranit se s tím že se těžko pohybuje, půjde brzy kukat, což bych urychlil a zaměřil se na kvalitu prostředí v daný nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 13:04 Drakenvenz – co to moze byt?
Fotka k příspěvku Ahojte, cichavec bez znamok na tele, lezi na dne...ked sa ide nadychnut ide mu to velmi tazko, a potom ako keby mal na chvoste zavazie ide rychlo dole...a uz iba lezi. Viete mi prosim poradit? Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 19:26 Muž buchcikbel [0] Re: romant
Dobrý, zkusím se kouknout jestli to mají u nás v akvaristice. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 19:03 R Muž romant [27987] Re: buchcikbel
Když Bactopur, tak s tou příponou "direct", jiný řekněme vytuněný složení. 2 roky, pokud je to tuzemský odchov by se ještě dalších let dožít měl, importy jsou v tomto více náchylnější, ale to ani jeden z nás nejsme schopni určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 18:59 Muž buchcikbel [0] Re: romant
Separé k dispozici mám. Musel bych sehnat bactopur. Nad tím jsem taky přemýšlel, ale má tak 2,3 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 17:26 R Muž romant [27987] Re: buchcikbel
Tak jediný, co mě sem tam zabralo byl Bactopur direct, ale v seapré nádrži, neb je to likvidátor i těch pozitivních bakterií. Jinak jak je ta samice stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 17:06 Muž buchcikbel [0] Re: romant
Takže už mu asi moc nepomůžu..? :-( nějáká léčba, jak bakterie zlikvidovat? Můžu ho dát bokem a nějak ošetřit, jestli je čím a k něčemu by to bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 16:18 R Muž romant [27987] Re: buchcikbel
Čichavci dovedou bejt cíťové na podmínky a jakmile začnou takhle klempírovat jde to s nima z kopce. Obvykle v tom mají prsty bakterie, který se začnou množit a rybu tak mořit až jí udolají. Přesnou diagnózu těžko takto od klávesnice definovat, to co píšu jsou odsledovaný zkušenosti, jak to probíhá a končí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 14:24 Muž buchcikbel [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, můj čichavec začal být nějaký divný, různě polehává v různých polohách, spíše se schovává, málo žere... zvenku na něm ale nic vidět nejde. Co mu může být? Díky :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 15:44 zewlVONlelek – Čichavec líbajíci
Fotka k příspěvku Zdravím, tchýnině Dorině se udělal jakýsi červený flek na hlavě. Z blízka to vypadá jako by se jí tam odlupovala jakási šupina. Nevím jestli je to nějaká nemoc nebo jestli se jen nepraštila o sklo. Díky za případnou pomoc ;)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 19:14 Black Re: romant
Ako sa dajú liečiť? Mám liečiť aj ostatné rybky v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 06:31 R Muž romant [27987] Re: Black
Vředovitá forma infekční vodnatelnosti na kterou čichavci velmi rádi trpívají, obvykle k výskytu začne docházet v nicotnějších podmínkách a řešení je nejčastějí posláním ryby na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 22:19 Black – rozkladajúce sa guramy
Mám problém s guramami. Mal som 4. Teraz už len 3 z toho 2 sa rozkladajú, neviem ako inak to nazvať proste, im odchádza mäso, akoby boli po bitke. Jedna mi už zomrela vyše mesiaca dozadu. Teraz sú nakazené 2, tretia je plná života. Najprv som si myslel, že je to nejaká dedičná choroba, keďže tá čo zomrela prvá, bola matka dvoch, ale ak ma pamäť neklame, tak jedna z tích dvoch je tá čo si žije zdravo.

Táto si pekne žije:

prntscr.com/…


Tie dve

prntscr.com/…

prntscr.com/…


Neviem čo s nimi, tú prvú som dal do karantény, ale následne do týždňa zahynula. Ostatné ryby sú v poriadku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 21:15 kornxi
V minulosti jsem měla filtraci Eheim Profesionel II. Filtry fungovala téměř 10 let a pak oba měsíc po sobě odešly. Jelikož jsou poměrně finančně náročné, zvolila jsem levnější filtry od Tetry, ale je znát, že voda není tak čistá jako s Eheim a síla sání také nic moc. Nevím jak to provedu, protože desítku na dva nové filtry momentálně nemám a asi hned tak mít nebudu. Souhlasím s tím, že by to bylo třeba pro udržení kvalitní vody v akváriu.
Díky za radu s tím výluhem, pustím se do toho hned po léčbě. Čichavci najdu nového majitele. A krmím Tetrou i Serou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 19:58 R Muž romant [27987] Re: kornxi
Tak filtrace, spíš poddimenzovaná, určitě to bude chtít ty nejlepší filtrační média jako jsou Substrat pro, Siporax apod. Měnit vodu, když není problém jednou za dva týdny je žalostně málo, chce to měnit určitě týdně a klidně polovinu. Teď dojet tu léčbu, pořádně vypláchnout a dávat výluhy, třeba Torben, listy mandlovníku mořskýho(1 větší na 100 litrů). Nedělat samaritánku a nedávat si do akvária viditelně nemocný ryby. Na těch čichavcích nic zjevnýho nevidím, ale podle popisu si to dovedu představit, takový malý vřídky a to je známka přítomnosti nežádoucích bakterií, tedy rizikový faktor pro placky, dal bych je pryč. Pozor na teplotu, ne nižší 28st. nekrmit masem, kvalitní granule(Tetra, Sera, Hikari)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 19:41 kornxi
Naposledy byla měněna vody předevčírem, budu ji měnit až pozítří kvůli léčivům, která tam jsou aplikovaná. Jednou za dva týdny měním vodu když je vše v pořádku, ne v tomhle stavu kdy jsou tam problémy, to tak často, jak je nutné k účinku léčiv. Myslím že mám dost rozumu na to abych věděla, že pokud mám takové problémy, je třeba výměnu vody nezanedbávat. Akvárium je už předělané déle, ne čerstvě a utraceného terčovce mi dal jeden pán bohužel již v nedobrém stavu který se dále zhoršoval. Mohu tedy požádat o radu, co s tím nebo co bych měla dělat? Lítám kolem toho celý dny a víkendy, vrážím spoustu peněz do léčiv atd... tak aby to mělo nějaký smysl. Nebylo nejspíš dobré pořídit terčáky ale já doufám, že se mi podaří to dát do pořádku. Oni žádné zjevné problémy nemají, od chovatele přišli naprosto v pořádku, teď jsou taky, živí, draví a s chutí k jídlu, plavou, mají hezkou barvu, čisté oči, ploutve. Jen bych nerada, aby se něco pokazilo a já o ně přišla nebo se mi dostali do problémů :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2016 19:16 R Muž romant [27987] Re: kornxi
Jednou za dva týdny měnit vodu, to je výsměch, ty tu vodu teď musíš měnit min. obden a né jednou za dva týdny. hmm Ryby jsou promořený vším možným, žábráci, střevní paraziti, nějaký ty bakterie na pochodu, prostě jak se říká, všechno špatně. Nepořizuj si placky do akvária který předěláváš, to je na nic, budeš se v tom jenom plácat a žádnou radost z toho nebudeš mít. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 19:08 kornxi – čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Omlouvám se, to jsem uplně vypustila. Akvárium je o objemu 650l, s dvěma vnějšími filtry značky Tetra EX 800 Plus, na sání bioakvacit.
Hodnoty vody, měřeno papírkem od Tetry:
NO3 - 40mg/l
NO2 - 0mg/l
GH - 8
KH - 6
pH - 6.6
Cl2 - 0mg/l
Přikládám fotografii po a před repasem akvária. Teď je v akváriu jemné říční dno. Původní akvárium bylo bohužel docela zanedbáváno co se týče údržby, na to bych tipla i původ děrovky u akary. Teď odkaluji dno jednou za dva týdny spojeno s 30% výměnou vody.
Druhá fotografie je současný stav akvária.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 15:48 R Muž afc1886 [14700] Re: kornxi
A co takhle informace o akváriu.Jak je velké,jaký filtr,jak je prováděna údržba atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 15:33 kornxi – čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě přidám fotky utraceného terčovce. V akváriu a poté před utracením.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 15:29 kornxi – čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám asi 3 roky samičku čichavce, ale poslední dobou, po kompletním repasu akvária (asi před dvěma měsíci) a nové osádce, pozoruji, že má červená místa na tlamce a u ploutví. Nejsou moc viditelná. Ryba se zdá jinak zdravá. Žere. Repas akvária byl nutný díky děrové nemoci, se kterou mám v karanténě již okolo dvou měsíců akaru potoční a stále se mi nepodařilo ji vyléčit. Začala jsem až pozdě s léčbou, takže pokud se dá akara dohromady, bude mít nejspíš deformaci u oka, které je zapadlé vlivem rozpadu tkáně v jeho okolí. Čichavec sdílí akvárium s 8mi terčovci. Včera sem jednoho z nich utratila - toho jsem měla ještě v napadeném akváriu, asi měsíc tam byl-, protože byl napaden pravděpodobně střevními parazity, trpěl rozpadem ploutví a když jsem ho přemístila mimo nádrž, začal být apatický a ztrácel velké množství šupin. Čichavec byl střevními parazity pravděpodobně také napadnut, protože takový měsíc zpět měl dlouhé bělavé výkaly. Teď u něj ani u terčovců žádné nepozoruji. Nedaří se mi je v tom momentě zachytit. Občas zpozoruji průhledný tenký vznášející se výkal, ale netuším, od jaké ryby pochází. Terčovce mám týden. Většina z nich začala po převozu (200km) druhý den dýchat na jednu žábru a dva browni mají jemné dírky v oblasti hlavy. Po aplikaci Esha Exit a Esha 2000 se jejich stav zlepšil - všichni už dýchají na obě žábry. Chci se zeptat, zda je vhodný čichavec u terčovců. Děrovka pocházela pravděpodobně od skalárů, které v akváriu předtím byly.
Přikládám ještě fotky akary - první fotka po asi měsíční pauze po první léčbě kdy se po víkendu její stav opět zhoršil a druhá fotka je z dnešního dne, kdy dostává Eshu Exit, Esha Hexamita a první den i Entizol.
Děkuji za případnou rádu. Hezký den
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 15:48 R Muž afc1886 [14700] Re: Sisi
Tak hned bych problémy svedl na kvalitu vody,ten filtr nevypadá moc vhodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 14:12 R Muž romant [27987] Re: Sisi
Té rybě už asi nepomůžes, ještě další výměny, ale jsem skeptik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 14:07 Sisi Re: Legioix
Test na NH3 nemám, ale pro jistotu jsem vyměnila 30 litrů vody. Další pokus o vyskočení jsem prozatím nezaznamenala. Všimla jsem si ale, že do čichavce občas ďobne parmička a ten pak reaguje trochu prudčeji. Takže to zběsilé plavání a vyskakování možná ani nebylo způsobeno vodou, ale otravnou parmičkou.
Jinak má někdo radu co s tou samičkou čichavce, jak mi leží u hladiny? Setkali jste se už s tím, pokud ano, jak to dopadlo? Je mi jí líto i když jsem vyměňovala vodu, tak se tam jen vznášela a jen když jsem se jí dotkla, tak se trochu probrala k životu a poodplavala dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 11:57 Muž Legioix [574] Re: Sisi
I když ty testy jsou v normálu, tak bych preventivně vyměnil i 50% vody v akváriu za čistou a každý den pokračoval výměnou 1/3 vody po dobu aspon jednoho týdne. S tou vodou něco je. Jinak by ten čichavec nechtěl ven. Viděl bych to na vysoké NH3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 11:17 R Muž afc1886 [14700] Re: Sisi
Založ prezentaci,ať je o akva co nejvíc informací.Jaký je filtr,kolik rostlinek,jaké dno atd.Pro jeden pár čichavcu se doporučuje 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 11:07 Sisi – Čichavec leží u hladiny
Ahoj, mám už cca 2 roky páreček Čichavce zlatého. Celou tu dobu úplně bez problému, ale v posledních několika týdnech začala samička polehávat na boku u hladiny. Ze začátku jsem ji tam viděla ležet jen občas, ale teď tam leží už neustále. Ani se přitom nehne a jen při krmení, nebo když se jí dotkne jiná rybka, tak trošku odplave a pak si zase lehne na bok. Nezdá se, že by zhubla, ale už se jí úplně rozpadla břišní ploutev. Nevím co mám dělat. Mám ji nechat v akvárku a doufat, že se ještě vzpamatuje, nebo ji raději vylovit, aby náhodou nenakazila někoho dalšího?
Sameček se dnes začal taky chovat podivně. Začne strašně rychle plavat, vyskočí z vody a třískne sebou do krytu. Zatím to udělal jen 3x, ale ta rána je fakt pořádná - vyděsil mi kočku, která v tu dobu spala na akvárku. Za jakékoli rady budu vděčná.
Akvárium 112 litrů.
Kvalita vody (měřeno papírky Sera Quick Test): NO3 10 mg/l, NO2 0 mg/l, GH >6°d, KH 3°d, pH 6,8
Rybky: Čichavec zlatý (1 pár), Čichavec modrý (1 pár), Neonka obecná (8 ks), Parmička čtyřpruhá (6ks), Bojovnice pestrá (jen 1 samička, samečkům se u mě nedaří:( a 1 Ancistrus

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 15:03 deninka – Čichavec
Ahoj,prosím o radu. Mám dva čichavce,měsíc byli v pohodě ale najednou jeden čichavec těžce plave polehává na dně (břichem dolů) pořád se nadechuje a má jinačí tlmičku než předtím. Na hladině jsou všude bublinky, ty tam taky dříve nebyli. Prosím nevíte někdo co s ním je ? :) :-O :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 19:08 Muž Shimamoto [492] Re: David K.
Jo, tomu věřím. Přeji ať to příště vyjde lépepalec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 18:44 David K.
Díky. Hned se na to vrhnu, ale bude mi to rvát srdce...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2015 17:35 Muž Shimamoto [492] Re: David K.
Vzhledem k tomu, že onemocnělo již několik ryb, považuj celé akvárium za kontaminované. Celý chov zlikvidovat, rybky utratit, rostliny, substrát, dekorace, lacinější zařízení a filtrační hmoty vyházet. Akvárium a dražší techniku na několikrát vymyj savem (samozřejmě, při obnově akvária savo důkladně opláchnout). Mykobaktérie, které tuto nemoc způsobují, jsou někdy přenosné i na člověka, který manipuluje s akváriem, umyj si proto vždy po manipulaci důkladně ruce mýdlem. Kdyby se ti objevila nehojící se mokvající ranka nebo vřídek, běž s tím hned doktorovi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 09:37 David K. – .
Nazelenalá voda v akváriu je zapříčiněná léčbou Bactopurem (nemám možnost zřídit karanténu), jinak je čerstvě měněná. V akváriu mám 4 samce (2 čichavce modré a 2 čichavce hnědé/zlaté). Krmím suchým vločkovým krmivem + tabletkami se spirullinou (mám pár Krunýřovců). Ta tuberkolóza mě rovněž napadla, nedávno sem byl nucen utratit neonku červenou, jelikož došlo k pokřivení páteře, byla vyhublá a jakoby ztratila barvu. Jaké je šance, že se již nakazili ostatní ryby? (je-li to možné). Mnohokrát díky za cenné rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2015 22:38 Muž Shimamoto [492] Re: David K.
Je to nejspíš pokročilá fáze rybí tuberkulózy (vředy, rozpady ploutví, vyhublost), moc času těm chudákům už nezbývá:-( Příčinou většinou bývá buď špinavá voda, nebo špatné krmení - ať už krmení nitěnkami, které touto nemocí čichavce a jiné labyrintky snadno nakazí, nebo prostě jen jednotvárné krmení suchým krmivem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 21:48 JoKa Re: David K.
Kolik je v akvu dalších samců? Připadá mi to spíš jako následek souboje a řádně to zaplísnilo... Bactopur nepomůže. Je tam těch čichavců hodně a když jde samec do tření tak to lítaj šupiny. Kvalita vody tomu stresovému prostředí nepřidá. Nevím jestli je to fotkou, ale voda vypadá fakt hnusně. Vyměň polovinu vody, přitlač na údržbě a zamysli se nad skladbou osádky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 21:24 David K.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o pomoc. Před dvěma týdny jsem si všiml, že 2 čichavci mají rozpadlé ploutve + mají jakési vředy po celém těle (je vidět maso). Zahájil jsem léčbu Sera Bactopurem. Léčba trvá týden, ale nevšiml jsem si žádného zlepšení, ba naopak pozoruji zhoršení. Akvárium je 136l velké, teplota 26C, filtr, vzduchování, odkalování dna probíhá 1x za 2 týdny, výměna vody vždy 30%. Žádám vás tedy o pomoc. Co bych měl dělat, případně změnit. Co to zapříčinilo. Děkuji za odpovědi a případné rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2015 22:04 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: klimik
byla slabší než ostatní, to ovšem neznamená, že to ty ostatní neodnesli, časem může přijít spousta problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 21:37 klimik Re: romant
Ako je ale mozne, ze to postihlo iba jedneho a ostatni su v poriadku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.11.2015 17:22 Muž Yirka [9126] Re: klimik
Ta nemoc má dlouhý název, ale jednoduchou příčinu, diagnózu i medikaci.
Název je čerstvě založené akvárium, příčina předčasně nasazené velké množství rybek a medikace?
Ta je popsána v rubrice "Zakládání akvária". ano
První pomoc obdenní výměna minimálně 25% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 17:21 R Muž romant [27987] Re: klimik
Poslat na druhej břeh a příště nedávat čichavce do takto čerstvý nádrže, tu rybu udolaly nevhodný podmínky, jměnovitě vyšší hodnoty škodlivých N látek.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998-cichavec-nemoc?od=351