Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 22:30 R Muž Silent [5949] – Re: roper
Pokud je v takovémto stadiu jak popisuješ bude lepší rybu utratit. Bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 22:18 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj
Mám ten samej problé s čichavcem medovím. Je naježený jako jehelníček. Co s ním, mám ho radši zabít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 21:57 ss3x
dneska uz opravdu ne, jsem hotovej, ale zitra se o neco pokusim, dekuji za rady... jinac fotit akvarko asi umim, ale cichavec dyz me vydi tak zdrha... :-) snad to prezije, a zitra zkusim udelat fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 21:49 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: ss3x
Hmm... zvětšené (nafouklé) břicho by také nasvědčovalo té infekční vodnatelnosti. Na to ale přijdu vždy až při pitvě, když se "vyleje" obsah té břišní dutiny. Tajto je fakt těžko diagnostikovat... Zkus vyfotit při úplně zhasnutém světle v místnosti (nezapomeň i na televizi) pouze s osvětleným akváriem a bez blesku. Určitě se Ti povede udělat aspoň jeden snímek nerozmazaný. Pokud máš funkci "makro" zkus vyfotit s objektivem opřeným o čelní sklo akvária. Snad se něco povede....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 21:42 ss3x
nemozne ten pitomej cichavec chvilku nepostoji a s bleskem neno nic vydet :-( ale dyz se tak divam maj naky vetsi bricha :-( hlavne skalary, jenze ty zezerou na co prijdou tak sou spis plny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 21:26 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: ss3x
Fotka k příspěvku Šupni sem foto - No, jestli se neporvali tak by to mohla být infekční vodnatelnost. Tu jsem právě nedávno zažil - no, nic příjemného a úhyn obrovský.... takto lze ale těžko diagnostikovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 21:22 ss3x – stejný problém
Zdravím, jsem přijel po víkendu domů a koukám na čichavce... U tlamky měl načepířene šupiny už před tím, ale teď je to vystouplé a krvavé... Poradí někdo? je hodně lekaví tak se možná nekde odřel a teď má infekcii? Nevím?? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 23:18 Muž karelpavel [18] – Re: barry
Hlavně to chce tam mít nějaký skrýše - ať se má kam schovat, a ten popis nádrže v profilu by byl fakt dost potřebnej - takhle nevíme vůbec nic :-| palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:16 Muž barry [0] - Živorodky
No právě že jen ten jeden páreček :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 06:34 Muž karelpavel [18] – Re: barry
A kolik tam těch čichavců celkem máš ? založ si prezentaci s popisem ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:47 Muž barry [0] - Živorodky – agresivní samec
Poraďte co dělat. Mám samce, který asi útočí na samičku (píši asi, protože jsem ho při tom ještě neviděl, ale ostatní rybky mám kliďasy). Teda útočí určitě, ale někdy když ho nepozoruji vykusuje kousky páteřní ploutve i s masem. Samička má už celkem škaredou ránu na zádech. Dal bych ji pryč, ale vypadá to, že už se to zklidňuje a samička to kupodivu velkem v poho zvládá. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:27 Muž karelpavel [18] – Re: Hanka
Vůbec to nemá cenu léčit ! rovnou utrať - toto není vůbec dobré palec ostatní rybky jsou ok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 22:46 Hanka – Re: wayn
krmim vločkama ale mám čichavců 7 a projevilo se to u jednoho samce a dovoz to neni. A dá se to vyléčit já jsem tam dala prevent pak mam ještě FMC to je i projí parazitum zkusim to teda ale vypadá to nic moc. A tedy už nemam krmit čichavce vločkovym když se stalo tohle?Nechtěla bych aby se to rozšířilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 22:25 Muž wayn [79] – Re: Hanka
Také jsem měl ten problém. Prý to můžou být vnitřní parazité, zvlášť jestli to jsou importy. Ale možná taky jen nevhodné krmení. Pokud krmíš vločkami, tak přejdi na živé nebo mražené. Také zkus zvýšit teplotu na 26 st. C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 21:22 Hanka – pomoc
Fotka k příspěvku dneska jsem objevila nějaká prazvláštnost. Čichavec zlatá má vybouklé jednu stranu bříška a moc neplave je spíš u dna a schovává se vypadá jako živorodka před porodem. Vůbec se mi to nelíbí na plíseň to neni je takový nafouklá.
Předem děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 18:14 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Také si myslím že se jedná o BRP, ale v první řadě to chce zlepšit podmínky, hygienu a kvalitu vody v akváriu což je hlavní spouštěcí faktor u BRP X-) To je základ, pokud se nic nezmění tak ti žádné léčivo moc nepomůže ;-) Zkus vyměňovat několikrát denně část vody a pokaždé podle vyměněného objemu vody doplň léčivo podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 16:25 Žena Daaadi [12]
Fotka k příspěvku Mám nemocné celé akva s čichavci. Mám u nich i pancéřníčky a skoro všichni pancéřníčci už vychcípali :-((( Myslím si, že mají bakteriální rozpad ploutví. Léčila jsem je bactopurem od sery, jen vzduchuji, teplotu jsem zvýšila na 26°C, ale ryby se nelepší. Poraďte prosím...
Fotka-takhle vypadal ten, co na tom byl nejhůř a nakazil mi celé akva..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:55 Marekkt
zistil som vysokovedeckim výskumom ze ak si date cierne oblecenie z kapucnou .. urcite vsetky tyby zdrhaju .. asi im to pripomina smrtku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:53 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Fotka k příspěvku tu je fotka cichavca :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 08:37 Muž karelpavel [18] – Re: bezoadam
jak tu už bylo řečeno - je to normální ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 08:35 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Zdravim ako som pisal predtym tak mam taky isty problem s cichavcami. Ale u mna to trva uz asi mesiac co takto sa spravaju.. predtym bolo vsetko OK plavali po akva a prehanali sa.. teraz ked krmim tak su dost plache, pretoze ked idem rychlejsie rukou tak sa zlaknu a bezhlavo zacnu plavat po akva az sa voda vyri.. davam pestru potravu (vlocky, granule, tablety, mrazene artemie a coskoro aj patentky mrazene)... poradte mi co mam spravit :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 15:46 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
mam 2 cichavcov zlatych, lezia pod korenom na hladine a vystreluju sa nadychnut.. ake ked kmim tak od vtedy asi 30 minut sa normalne spravaju a potom zase stoja na mieste alebo tak... neviem uz :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 14:29 Silvan
Hold labyrintky jsou líné ryby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 13:11 Žena gaume [26] - Živorodky
je to uplne normalni, zadny strach, sedavaji na dne, na rostlinach nebo stoji u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 12:52 Tata/a/Syn
nám to jeden čichavec taky dělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 12:42 Muž Martin [3]
Todle mi dělali čichavci taky,po každé udržbě,ale přes noc je to přešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 12:35 Muž ROSAN [2]
Podobný problém mám aj ja! Po včerajšej údržbe sa mi správanie gurám (čichavci) vôbec nepozdáva.Sú niejako plaché, zdržujú sa u dna a vyletia sa nadýchnúť a šup ho zasa pod rastliny!Kontrola vody ihneď, no všetky namerané hodnoty sú OK! Že by to bolo len zdesenie z včerajšej údržby alebo sa niečo nekalé deje v aqua?! hmm :-O hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 11:58 Silvan
No moji jsou čilý a aktivní... ale taky mívají období kdy jsou zlenivělí.... pozorně si je prohlídni, pokud jsou v pohodě tak jsou jen líní... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 11:52 boaconstrictor – čichavci polehávají po dně
Ahoj, mám dotaz, který se týká čichavců mramorovaných. V akváriu mám 2 páry a občas polehávají bez hnutí na dně nebo jsou bez hnutí u hladiny. Když k nim připlave jiná ryby a vyruší je, tak začnou normálně plavat, prohánět se atd. Žerou normálně, strava je pestrá (kombinuju vločky, granulky, patentky, koretry, artemie, buchanky...). Ph je cca 7,5 UT asi 8 dkh. V akva mám plovoucí rostliny (pistie). Je to jejich normální chování nebo se s nimi něco "děje"? Děkuju za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2010 19:20 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Linduš
Hurá,konečně něco na zváženou a k diskusi a k tématu. potlesk Moc děkuji za lidskou odpověď.Dnes snad lépe usmu.Ani nebudu čekat na reakce a vypínám poč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:17 Muž Yirka [9126] – Re: leontin (OT)
Takže na jednu stranu píšeš pojďme se bavit normálně, po pár týdnech zde soudíš že web je agresivní, ale sám se znovu kontroverzně vracíš. Tato diskuse opravdu nemá cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:15 Žena Danila [4489] - Sumci
smich smich :-D Promiňte, ale to bylo tak hezké, že mi to zvedlo náladu na celý večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:12 Muž leontin [46] - Cichlidy
Bob66 napsal: pochybuji že ty ryby byly vůbec na pitvě Děláte ze mě lháře.To jsem nikdy nebyl a tuto vlastnost nesnáším! A mám velkou radost z toho,že jsem se nic na foru nedozvěděl,hájil se jak obžalovbaný a mám KOŠÍČEK!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2010 18:57 Žena Linduš [166] – Re: leontin
vždyť už tu vše napsali :-)
kytkám můžete nalít několikrát léčivo, abyste měl jistotu, že tam nezůstanou zárodky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:57 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: filipsi
Vzhledem k agresivitě fóra mám obavu něčí jméno zveřejňovat.To bych musel znát důvod a pak jen soukromě.Město jsem uvedl v re: Bob66.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: leontin
leontin napsal:Vaše sprosté urážení na foru mě nedonutí tam jít,abyste měl radost ze šikany.

Kde vidíte nějaké sprosté urážení coze Raději už na tyhle nesmyslné otázky nebudu reagovat, jistě z toho budete mít radost hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2010 18:53 Muž Yirka [9126] – Re: leontin
Já se tedy vrátím k té mé úplně první reakci na tvůj příspěvek a znovu zopakuji, že si dle poskytnutých informací stále myslím, že příčinou problémů je sestava ryb a krmivo. Popřemýšlej nad tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2010 18:38 Muž leontin [46] - Cichlidy
.
Takže buď nádrž znovu založit, desinfikovat vše savem, kytky hypermanganem, ryby pozabíjet, založit, nechat měsíc bez ryb a začít znovu.
Nebo: zvýšit frekvenci výměny vody v nádrži - menší množství každý den, použít aktivní uhlí do filtru, aby z vody zmizely zbytky léčiv a doufat.
Tohle je myslím ta nejlepší rada X-)
Své rozhodnutí - znovuzaložit - jsem tu mnohokrát zmiňoval,ale až na jaře.Z toho plyne zatím druhá rada,kterou praktikuji teď!Vrařdit ryby předčasně a bez užitku je hloupost.Dnes už poznám kdy popužít tremazol,že otírání není vždy krupice.Od aplikace tremazolu neuhynula zatím žádná ryba,tak jaké co ryby vydrží.Na rybách jsem neviděl co jsem chtěl,protože toho moc projevit nestihly.Od prvních příznaků hynuly do 24h.U jednoho sakalára jsem zvýšil teplotu na 30*C ,tak hynul asi 3 dny.Dočkal jsem se bílých výkalů>To mě přimělo jít do F-M na veterinu.Účet jsem před manželkou radši hned vyhodil.Ale záznam asi na veterině bude.Vaše sprosté urážení na foru mě nedonutí tam jít,abyste měl radost ze šikany.Rostliny a hypermangan proč ne,ale z jistého zdroje nemocí?Teda hádejte se s veterinářem,ten mi tento návrh razantně odmílt,že to nezabírá na všechno.A účinnou dezinfekci rostliny nepřežijí.Taky mi to vadí, stály možná víc jak ryby a nové rostliny můžou být zdrojem nových ... obzorů.Tohle přeci k debatě je.I noví šneci a ryby.Karanténa - nevěřím,že když tam po měsíci někdo ráno najde ožranou rybu,bez předchozích příznaků,tak zlikviduje celé osazenstvo a jde sehnat ty samé ryby,třeba od jinud,znovu.A za měsíc třeba znova.Prosím poďte se bavit už normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 19:24 Muž filipsi [1295]
leontin napsal:..Pitva stála 300kč.
Jen zopakuju, at to nezapadne, kdo a kde ji delal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:14 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: leontin
Zkoušet léky a reakce na ně, to si myslím vyzkoušely větší odborníci než ty ještě před uvedením léků na trh :-D Připadá mě že zkoušíš kolik ty ryby vydrží, pochybuji že ty ryby byly vůbec na pitvě a že opravdu měly všechny ty nemoci, spíš jsi na nich viděl to co jsi chtěl vidět hmm Opovědi na tvé otázky co se týká karantény, desinfekce akvária a znovuzaložení najdeš ve fóru, o tomhle všem se toho napsalo už dost, a když většina desinfikuje rostliny v hypermanganu a nemají problémy, ale tobě to nestačí tak si kupuj umělé, ty můžeš vyvařovat, louhovat v savu jak dlouho budeš chtít :)
Danila napsala:Základem všeho je voda, voda, voda.
Takže buď nádrž znovu založit, desinfikovat vše savem, kytky hypermanganem, ryby pozabíjet, založit, nechat měsíc bez ryb a začít znovu.
Nebo: zvýšit frekvenci výměny vody v nádrži - menší množství každý den, použít aktivní uhlí do filtru, aby z vody zmizely zbytky léčiv a doufat.
Tohle je myslím ta nejlepší rada X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:08 Žena Danila [4489] - Sumci
cituji:
"nevím co mi Danila poradila"
Zkuste si to přečíst níže,pro mne debata končí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:45 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Bob66 ,Danila
Síť na plankton v zimě v garáži kutit nechci.To už jsem zmínil na dotaz .Rybník až na jaře.Taky kolonový filtr a záložní 200 l akvarium.Pak znovuzaložení.Do té doby je čas zkusit léky a reakce na ně a příště vědět co při jednotlivých příznacích dělat.To už jsem taky zmínil.Nevím co mi Danila poradila.Debata ve smyslu znovuzaložení akva a význam karantény.Doporučit novu knihu,podle názvu témata dezinfekce akvária po krupičce(v mém případě po nemocích)To jsem chtěl prodiskutovat myslel jsem,že je to fórum.Danila píše,že pokud se mýlí,tak se omlouvá.Tak to asi není snaha s někým si vyměnit zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 10:26 Žena Linduš [166]
nejsem odborník, ale léčila jsem vnitřní parazity. chemie je svinstvo. proto, když se chvíli potom objevila krupička na neonkách, nechala jsem to na přírodě a světe div se, všechny se odtečkovaly sami.
předtím jsem si totiž zabila pancíka právě léčivem, umřel pár týdnů po léčení krupičky.
skutečně to rybky velmi oslabuje a často neukopnou léčbu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 23:12 Žena Danila [4489] - Sumci
leontin napsal: Krupice byla první,ale to není můj problém!!!A to byl použit i Exit a ve výčtu je i lék od Sery na krupici,když už hledáte každou blechu.Blbce děláte ze mě Vy.Léky byly použity cíleně a s odpovídajícími výsledky.Nelze provést bakteriální rozbor,ale pitva ano - paraziti.Chytáte mě za slovo a hledáte drobné chyby,které ale nejsou.Původní dotaz nebyl na léčení kripice,ale debata ve smyslu znovuzaložení akva a význam karantény.Doporučit novu knihu atd. co píšu v druhém příspěvku.Poradit jednou větou začátečníkovi co je líný si něco přečíst to by Vám šlo,ale diskuse ve složitějších případech, a bez urážek,ne.Asi nemáte co říct.

Ve vší úctě, blbce ze sebe děláte sám.

V tom výčtu jsou opravdu VŠECHNA myslitelná léčiva...
Škoda těch ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 22:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: leontin
Já bych řekl že Danila poradila dobře :) Píšete že léky byly použity cíleně a s odpovídajícími výsledky, ale jedna léčba za druhou je slušně řečeno hloupost, ryby ani nemají šanci nabrat síly a vzpamatovat se a už jim tam lejete další chemii, to nevydrží žádná ryba a jen se oslabuje imunitní systém a ryby jsou náchylnější k dalším napadením parazity a viry, s kterými by si v dobré kondici snadno poradila i bez léčby, bohužel oslabené neustálou a různou léčbou nemají šanci X-) V prezentaci je napsáno krmení plankton z rybníků, tím je možnost zavléci si do akva různé nemoci daleko větší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2010 21:54 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Danila
Krupice byla první,ale to není můj problém!!!A to byl použit i Exit a ve výčtu je i lék od Sery na krupici,když už hledáte každou blechu.Blbce děláte ze mě Vy.Léky byly použity cíleně a s odpovídajícími výsledky.Nelze provést bakteriální rozbor,ale pitva ano - paraziti.Chytáte mě za slovo a hledáte drobné chyby,které ale nejsou.Původní dotaz nebyl na léčení kripice,ale debata ve smyslu znovuzaložení akva a význam karantény.Doporučit novu knihu atd. co píšu v druhém příspěvku.Poradit jednou větou začátečníkovi co je líný si něco přečíst to by Vám šlo,ale diskuse ve složitějších případech, a bez urážek,ne.Asi nemáte co říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:30 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: filipsi
Napsal jsem,že problém řeším 4 měsíce.Takže akvárko musí být asi starší!Pitva stála 300kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:57 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: leontin
Myslím, že nemá smysl se dohadovat. jen znovu cituji:
Leontin napsal
10.02.10 20:54:45
...transport a manipulaci ,k vůli pitvě a bakter.rozboru,nevydrží,takže se nedá provést.

12.02.10 20:48:28
...Nemoci byly diagnostikovány pitvou!
------------------------------------------------------------------

Nechci se hádat, ale nemám ráda, když ze mně někdo dělá blbce...Ke zbytku příspěvku nemám co bych dodala

Odpověď na původní dotaz:
Přeléčit akvárium Esha Exit, který by měl zlikvidovat dle letáku i vývojová stadia krupičky.
To bylo jediné, co nebylo použito.


hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:40 Muž filipsi [1295] – Re: leontin
Datum zalozeni je datum zapsani akva, 31.12.2009? Jene datum nejak v profilu najit nemohu ...
(edit - kdo delal pitvu a kolik stala?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2010 20:48 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Danila
Nemoci byly diagnostikovány pitvou!!!Ryby chcípaly do 24 h.Ramirezka o které se zmiňuji ležela na dně na zádech 4 dny hýbala jen jednou prsní ploutví.Ta opravdu sešla!Chemická továrna?!?!Léky ani neničí nitrobakterie,je nutná výměna min. 80% vody po aplikaci,použití po aplkaci aktívního uhlí atd.Kytky se rozrostly na více kusů bez zakořenění po 4 měsících,děláte si srandu? JEDEN! košík tam je z praktických důvodů! Datum založení je taky v profilu!Akvarko znopvu založím i rostliny nové koupím.Kvalitní dezinfekci rostliny nepřežijí,hypermangan je jen pro dobrý pocit.Neodstraní vše.To je odborný postoj né můj názor.Z toho plyne ,že nové rostliny budou znovu riziko.A taky nové ryby.Už jsem uvedl co se stalo v karanténě.Proto ty pokusy teď,nerad bych to dělal dokola,to je přece taky blbost.V tom je třeba ujednotit názor.A hlavně: rovnováha,NO2 0 s nepropuklými nemoceni nebo akva bez jakéhokoli zdroje nemoci(znovuzakládání,karanténa atd.)To jsou rozdílné názory a znich vyplývající postupy(zachovat klid a vyhazovat nemocné ryby).

Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998-cichavec-nemoc?od=1051