Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 28 Žádná další stránka   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 10:25 Žena darley [12]
moji zvykli mať jedno kratšie ako druhé a už sú v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 09:55 Žena Alena.sv [89] – Čichavec šedý
Ahoj,dnes ráno jsem zjistila,že samička čichavce šedého má jedno "chapadlo" jakoby ulomené.Nevím,jak se jí to stalo,jestli jí ho někdo ukousl,nebo se to stalo při nějakém zápasu,ale chci se zeptat,jestli jí doroste. :-O
Máte s tím nějaké zkušenosti?Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 07:09 solem – červeny
Já myslel, tou červenou je myšlená ta přírodní.:) Já měl teda vždycky jenom přírodní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 19:49 Usine
Asi musíš jít někam jinam kde budou mít klasickou formu čichavce zakrslého a ne červenou nebo modrou variantu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 19:45 solem – čichavci
řekni že ti je to jedno že to máš na jídlo. smich Ne je to opravdu jedno, lepší budou červené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 20:58 Rybous
a co mam teda rict pani v akvaristice dyz se me zepta jestli chci modrou nebo cervenou barvu? ahoj rvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 20:23 Usine
Ani jedno ani druhé tohle přírodní forma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 19:53 Rybous
jj to je on akorat jakej je jestli red nebo kobalt (modry)? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 19:34 Usine
Fotka k příspěvku podle mě je to normální :-) Colisa lalia
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 17:39 Rybous
prosim jaky je to druh cichavce zakrsleho cerveny nebo modry? ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 13:10 Rybous – druh
Fotka k příspěvku ty čichavci jsou takový do růžova s červenejma tečkama a modrejma pruhama viz foto tak nevim jake objednat? ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 13:02 Anonym
Samci sou takovy do ruzova tak mam koupit ty cerveny? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 12:36 Mirasek
Musíš koupit stejnej druh jako jsou samci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 12:04 Rybous
Tak jsem samicky objednal ale pani mi dala na vyber jestli chci modre nebo cervene ,tak se chci zeptat ktere jsou jednodusi na chov. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 20:57 Mirasek
To jsem koukal no tak asi dvě ale jak říkáš je tam trochu přerybněno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 20:55 Rybous
a kolik tak tech samicek uz ted je tam trochu prerybneno? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 20:37 Mirasek
dej jim samice ale nemáš je v 5l? tam by se už nevešly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 20:21 Page
Zkus přidat samičky ;-) , třeba si sebe přestanou všímat a budou se dvořit samičkám:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 20:14 Rybous – Dva čichavci
Dobrý den,

mám ve svém akváriju dva čichavce zakrslé.Celé dva měsíce byly zcela v pořádku (oba to jsou samci) ,ale ted ten větší útočí na menšího.Menší vůbec nežere schovává se a má potrhané ploutve.

Mám velice malou karantení nádrž 5l tak bych chtěl poprosit o nějaké řešení.

ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 15:50 Lucík – samicka
Me samicka cichavce zakrsleho buzeruje vsechny ostatni cichavce rekla bych ze je zaplnena jikrami ale nikdo si ji nevsima :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 13:34 Žena Wampi [54] – azalka
je lepší pořídit dvě, tři a stejně velké být nemusí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 13:33 Žena Wampi [54] – čichavci
Fotka k příspěvku dejte jim víc prostoru a toto jednání zcela omezíte či ho omezíte na dobu , kdy se třou to jsou potom agresivnější. Mám ve 480 l mimo neonek ,mollyn , ancíků, pancíků a SAE , 3 samce modré, 1 modrou samici, 4 samice šedé, 2 zlaté samice a 2 samce žádnou agresi ani vůči sobě ani jiným rybám nepozoruju, soužití je zcela bezproblémové. Samec je agresivní pouze pokud je dávám vytřít do 40 l nádrže, proto po tření samici ihned odlovuju. Dejte jim prostor a pokuste se mít na jednoho samce aspoň 2 samice a uvidíte, že to jde. Navíc je na ně nádherný pohled. Na obrázku je patrno , že se vůbec nebojí, když mě vidí přistoupit k akva a taky to, že se snesou v pohodě, pokud mají vhodné podmínky. Žádná krvelačná monstra to fakt nejsou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 10:28 Žena azalka [38] – modří čichavci
Otec má dva asi 10-ti centimetrový samce a ten menší pořád honí většího. Asi jsou čtyřprocentní. Sice je to taková potvora, ale šikanou bych to asi nenazývala.
Ještě mám dotaz - musí se k samci pořídit samička odpovídající velikosti nebo stačí malinká? (Nemyslím agresivního jedince.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 09:47 JEŽEK
tak to já s nimi nemám vůbec žádné problémy-a to mám tři samce,aspoň podle ploutve.V klidu jezdí osahávají se,nikoho ani sebe nenapadají.Jen musím dávat pozor na můj rychlý pohyb u akva-jak se leknou,lítají jak splašení a pak zalezou ke dnu mezi "houští".A vrchol všeho-mám tam i dva kančíky červenohrdlé-stejné chování.A jestli to nestačí-čtyři parmičky čtyřpruhé,-nikoho neokusují,hrají si jen spolu....a teď čekám na hysterii,cože to mám za společnost,že se k sobě ty ryby nehodí....jo a ještě mám přerybněno,jestli to nahoře nestačí.. X-) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 09:22 Wendy
S tím čichavcem modrým mohu jen souhlasit. Mám jednoho, který má tak 10 čísel a je to hroznej parchant. Jde mi po všech rybách. Na všechny útočí. Mám ještě jednoho menšího,ale ten je v pohodě. Přitom jsem si myslel, jak jsou čichavci míromilovné ryby. Dneska jde do jiné nádže na samotku. Pokusím mu koupit stejné velkou samici a pak dám vědět, jak to dopadlo. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2006 17:27 sunkacek – Čichavec zakrsly
Me se taky nafouklo břicho samice čichavce zakrslého a stalo se me to prave po to m co sem menil asi pulku vody z akvaria a ted cekam jak to dopadne.I hope ze to dopadne dobre a samice me prezije ale nevi nevim :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2006 12:27 jiřik – nemoci-čichvcu
dik všem za cené rady,alespoň viďim že sem uďelal mnoho chyb !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2006 12:26 jiřik – nemoci-čichvcu
dik všem za cené rady,alespoň viďim že sem uďelal mnoho chyb !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2006 11:52 šípek – tvrda voda
pokud si teď někdy měnil větší část vody, tak to může být tím...stres...a klasika...jární virózy...změna počasí ryby dost oslabuje, a teď to bylo na denním pořádku...takže oslabení a případné čištění akva, může mít za následek úhyn ryb...a další možnost je extrémně tvrdá voda(čištění trubek vodohospodářskými institucemi), ale ta by měla být vyloučena tvou kontrolou, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2006 20:45 Miro69 – Nemoc
Mal som nedávno podobný problém. Uhynuli mi aj dvojročné ryby.Denne aj 3 kusy.Problém bol v nadmernom krmení patentkama a následná bakterialna infekcia tráviaceho traktu.Ryby najprv stratia záujem o potravu a postávaju niekde pod rastlinami alebo na dne.Z konečníka im visia dlhé výkali a majú nafuknute brušká.Po niekolkych dnoch dochadza k uhynu.Na poslednu chvilu som zareagoval a ryby som odlovil do prazdneho akvária a nasadil antibiotika-Penicilin.Pár kusov prežilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2006 14:00 vojta – čichavci
šlechtěné druhy jsou náchylnější na dusíkaté látky je dobré míti kvalitní filtraci a méně ryb než je doporučené množství na litráž akva,pravidelně odkalovat a pokd možno nepřidávat žádné podpůrné prostředky kromě trošičky soli kvůli prevenci .samozřejmě to může být i něco závažnějšího a tady platí to samé že první uhynou ti nejméně odolní,takže jak už ti radili vylovit a bedlivě sledovat chování ostatních rybek v akva pokud se do týdne nic závažného nestane můžeš být v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2006 12:43 jiřik – NEMOCI ČICHAVCU
dik vyzkoušim to.jo přece! mněli trošičku nafouklá bříška,nejvíce to odnesli zakrslí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2006 23:27 Mikejr – Onemocnění
Ahojky, taky se my toto přihodilo, ale stalo se my to jenom u zakrslýho a šedýho (modrý)... Ostatní (Čichavec zlatý, perleťový a ostatní ryby) napadeni nebyli... Po úmrtí všech rybek těcto dvou drůhů my začali umírat i pancéřníčci- možná byli odolnější... A teprve u nich jsem jsem viděl první viditelný příznaky- u Čichavců nic nebylo ale pancéřníčci měli dost zakrvavělí břicho... Zjistil jsem že by to mohlo být napadení nějakými červy ale v tu dobu jsem krmil jen mraženým- nic z přírody tak jsem původce nezjistil... Druhy jsem z akvária oddělil každý do jedné nádrže- ty pancéřníčci už to ale nepřežili... Je to už dlouho co se my to přihodilo a vlastně jsem ani nezjistil čím TO!!! Ale musím ti doporučit aby jsi udělal to samý co já- oddělit ryby a kompletně vyčistit nádrž nebo rysknout co to udělá s těmi ostatními... Doufám, že jsem aspoň trochu poradil a přeju hodně štěstí se záchranou a prosím napiš jak to dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2006 22:11 jiřík – nemoci čichavců
Mám tři druhy čichavců: zakrslý, zlatý, modrý... od každého už mám jen jednoho!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2006 07:34 vojta – čichavci
jaký druh čichavců máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2006 17:44 KSR – Nemoc
Tak to fakt nevim,ale snad ti někdo poradí.Přeju ti ať to těch čichavců odnese,co nejmíň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2006 20:07 jiřik – nemoci-čichvcu
jen čichavcí,vše kontroluji !co je zajimave nejsou žadne přiznaky,hodně mě to se....odpoledne žije a večer už není schopen plavt a umírá!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2006 19:32 KSR – Nemoc
A umíraji ti JENOM čichavci???Možná máš naký hodně špatný složení vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2006 19:23 jiřik – nemoci-Čichavcu
lidi vítam jakoukoliv radu!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2006 16:19 jiřik – nemoci čichavců
Nejsem začatčnik,ale mám problém!!Nevím proč ale začali mi jeden po druhem umírat Čichavci, a to bez rozdilu na druhu. A bez jakých koliv příznaku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2006 21:48 ally – perleťový
ty perleťový jsou úplně klidný.jenom toho samce bych nejradši majzla paličkou :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2006 20:23 Killer – čichavec modrý
To nejsi první s tímto problémem.Kámoš mi dal čichavce modrýho protože mu šikanoval ryby.Já ho přidal do akvárka u sebe a když si tam zvykl,tak mi zlikvidoval bojovnice a zaháněl všechny živorodky,rád okusoval paví očka.Už ho mam půl roku u tlamovců,kde napadla ze začátku samici,ale samec ho párkrát skřípnul a pak už nechal napokoji i tu samici...ten čichavec má asi 9 cm,je to fakt obluda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2006 18:34 Stanley – .
To věřim...Mě to dělala živorodka...až si samičku zabil,ale byl agresivní jen na ni....A co ty perltový?Jsou v poho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2006 18:04 ally – čichavci
no bohužel jo..mam ještě 2 čichavce perleťový ale tich si vůbec nevšimne..a fakt mi to štve protože ty růžový sem měla z výstavky a byly nádherný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2006 18:00 Stanley Re: ally
To Ti fakt dělá?A to se mi hrozně líběj a chtěl jsem si pořídit další...Mám 2 páry čichavce zakrslého a zatim v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2006 17:53 ally – čichavci a šikana
mám čichavce modrýho(samec),který mi neustále napadá ostatní čichavce a to i samice..dva už mi kůli němu chcíply a teď mám poslední samici čichavce růžového a asi taky bude obětí šikany... :-( asi se mi nepovede je rozmnožit co??
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [28]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998-cichavec-nemoc?od=1351