Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2016 00:35 R Žena @ Turbínka [2534] Re: David
Ono ani to zasolení krevetám nedělá třikrát dobře, i když tyhle druhy to snášívají líp, i tady by mohl být problém - skoková změna parametrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 22:28 David Re: prasan
Díky to mě ani nějak nenapadlo.Nikdy jsem s tím problém neměl.Ale teď je rozdíl v tom že jsou rostliny poprvé prez internet za strašně málo. Kreveta bohužel nepřežila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 12:47 Muž @ prasan [2545] Re: David
Nové rastliny stále na niekoľko hodín do vody mimo akva.Nakoľko tieto môžu stále v sebe obsahovať nadbytočné zložky ešte z hnojenia v pestiarni.To môže mať následne takýto dopad na krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 08:32 David – Kreveta raci
Fotka k příspěvku Neví někdo co to je ? Vypadá to jako plíseň. Jde o nádrž 10 let starou.Vše v pohodě až po přenesení nových rostlin začala mít kreveta problémy. Umřelo i pár ryb.Onemocnění ploutvi ale to se vyřešilo rychle zasolením.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 21:26 Muž @ IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky – Neznama choroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kreveta v pohode plava, na prvy pohlad vyzera ako keby nosila velmi tmave vajcia, v skutocnosti nenosi. Pod mikroskopom to vyzera takto. Krevet ma napadne tmavo sfarbenu spodnu cast brucha, pripadne okolo ustneho otvoru a nohy. Vdaka

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 17:00 Alex123Jas - Raci, krabi, krevetky – Pomôžte mi
Moje krevetky majú vnútri tela červený flak a telo majú biele. Už mi zomrelo 15 krevetiek. Pomôžte mi!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 09:48 Žena @ Wendy2 [399] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Drakenvenz
nosí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 09:17 Drakenvenz - Tak nějak od všeho trochu :)Re: koyack
To ze to ako vyjicka zatial nevyzera....som si doteraz myslela, ze je to samcek
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2016 09:12 Muž @ koyack [85] Re: Drakenvenz
Blbě vidím ale nenosí vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 08:28 Drakenvenz – Pomoc
Fotka k příspěvku Ahojte, neviete mi poradit co to moze byt? Dakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 06:33 R Muž @ afc1886 [2267] Re: konrad
Tak si ho vypočítej www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 22:05 Muž @ konrad [42] Re: prasan
To som samozrejme čítal, len neviem ako správne dávkovať 1ml na 15l vody keď objem vody v akva iba tuším. Ale díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 21:00 Muž @ prasan [2545] Re: konrad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 18:25 Muž @ konrad [42] – Scutariella
Fotka k příspěvku Vyzerá to tak, že moje krevety niekde chytili scutariellu. Čo som naštudoval liečbu tak kúpeľ v slanej vode moc nepripadá v úvahu (ako odloviť všetky krevety?) a neviem či sera tremazol dokážem nadávkovať v akváriu podľa návodu (ako odmerať koľko je vody).

Viete niečo poradiť?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 11:06 Dorcas – parazit u krevetek - Scutariella japonica
Nedávno jsem řešila parazita Scutariella japonica (bílé vousky) na krevetkách koupelí 25-30 vteřin ve slané vodě 250ml + 17g soli. Proceduru jsem musela po týdnu zopakovat, ale zabrala. www.shrimptank.ca/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 18:44 Žena @ Kyss [2] Re: jamro27
Tak... Podařilo se mi odlovit dvě krevety, které mají podobné symptomy a budu je sledovat. Nevím jestli je mezi nimi ta, kterou jsem fotila, ale karanténa jim neuškodí i kdyby to nakonec nic nebylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 17:17 Žena @ Kyss [2] Re: jamro27
Děkuji, jdu to prozkoumat...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2016 16:53 Muž @ jamro27 [40] - krevetkyRe: Kyss
Moze to byt takzvana porcelanova nemoc. Neni na nu liek, napadnute jedince treba odstranit z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 16:15 Žena @ Kyss [2] – parazit?
Fotka k příspěvku Eh... moje krevetka má uvnitř těla cosi bílého... může to být parazit? Žlutá vajíčka za hlavičkou poznám, ale toto vypadá jinak. je to níž a hlavně to není ani náznakem žluté...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 13:59 Muž @ prasan [2545] Re: dokola
dokola napsal: ...podle mne jsem to musel chytit z tablet pro krevetky CrusTabs od Aquaelu.
Myslím,že z tabliet je to málo pravdepodobné.Skôr si myslím,že v minimálnom množstve to už krevetky mali.Pri zakŕmení a rozpade krmiva,ktoré nebolo dostatočne odfiltrované či skonzumované ostanú vo vode plávať mikro čiastočky a tieto potvorky sa premnožia až natoľko,že si ich spozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 12:08 Muž @ dokola [2] Re: jamro27
Díky...podle mne jsem to musel chytit z tablet pro krevetky CrusTabs od Aquaelu, prootže předtím to bylo čisté a nic jiného jsem do akvárka víc jak dva měsíce nepřidával. Před pár dny jsem zaznamenal spousty bílých červíků a tyhle vousky. Předtím jsem se mi tam zase vyskytly lasturnatky také z ničeho nic. To snad dělají schválně. Tak už vím, čím nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 09:04 Muž @ prasan [2545] Re: dokola
Scutariella alebo vorticella.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2016 21:06 Muž @ jamro27 [40] - krevetky
sera tremazol si kup je pre krevetky neskodny a parazita zabije. Tu mas ktomu nieco viac.
treba preliecit vsetky aj cele akva a opakovat koli vajickam.

krevetkari.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:46 Muž @ dokola [2] – Bílé vousky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku U dvou samců krevetek se mi objevily "bílé vousky" když jsem jí odlapl a podíval se lupou, tak to vypadá, že se to hýbe a nejsou to její vlastní....Jsou to hlístice nebo nějaký parazit? Co s tím...karanténa, léčení..???

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 19:33 Muž @ jamro27 [40] - krevetky
mozu byt aj do zelena, vacsinou to byva ked neni cista linia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 15:48 Divočák - krevetky
Čau . Jsou normální "zelený" vajíčka u Red cheery ? :-O Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 15:56 Jirka - krevetkyRe: beeper
Ahoj, ten "žlutý flek" co má krevetka na zádech není žádná nemoc ani zranění, podle fotky co jsi přiložil je to zcela v pořádku - jsou to vznikající vajíčka. Někdy se tomu také říká sedlo. :-)
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 11:44 R Žena @ Turbínka [2534] Re: beeper
Samice mají vaječníky, brzy budou nosit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 11:24 Muž @ beeper [0] – Zluty flek na zadech
Fotka k příspěvku Prosim o radu, krevetkam se udelal zluty/oranzovy flek na zadech, je to normalni, nebo jsou nejak nemocne, ozrane od ryb. Prosim o radu

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 20:06 MokaSan
Fotka k příspěvku + foto byleho daceku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 20:05 MokaSan – bile vnitrnosti
Ahoj,moje krevetky mají uvnitř těla (zadeček) jakoby chomac vaty.. vypada to jako vyjička, ale jsou bilá.. uz mi umrelo 10 krevetek a zbyvaji dve , prosim pomozte mi :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 18:20 Muž @ puff [1] - rostlinky a krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku umřeli mě teď po sobě 4 krevetky viz.foto, akvarko je zajety cca 2 roky. Bez chemie. Nenapadne někoho čím by to mohlo být ???

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 16:54 Muž @ sajfrdík [11]
Ahoj,dneska se mi stala tahle věc.Krevetky šly papat banán,všechny byly ok,najednou začla jedna napadat na levej bok,nevypadala nějak bídně a žrala dál..do hodiny ležela na boku,poom na zádech,furt hejbala nohama a najednou chcípla..má s tim někdo zkušenost?Je to nemocí,nebo prostě jen stářím?díky hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 10:13 povecsi Re: povecsi
nasiel som len toto www.caridina.cz/… tam sa pise ze sa to neda liecit, tak sa pytam ci sa nahodou niekomu nepodarilo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 09:55 povecsi – Muscle necrosis
Fotka k příspěvku Zdravim tone

mate niekto skusenosti so svalovou nekroziou krevetiek ? chytilo to moje red nose. Neviem ako to liečiť ani co to spôsobilo. z normalne čírej krevetky sa postupne stane mlieko az skape... predtym sa mi to raz stalo na tom lacnom druhu denticulata potom dlho nic a teraz to chytilo vsetky moje red nose. dakujem za vecené dotazy. :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 08:32 Muž @ seic [237] - Raci, krabi, krevetky – po umrti zmena barvy do modra
- ze by otrava tezkymi kovy? umiraji dospele krevetky, nejcasteji samice ..
- tyka se to obyc. RedCherry ...diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2014 20:58 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: jana
U mě lépe než drahé přípravky fungovala na podobné problémy obyčejná sůl (bez jodu) a častá výměna vody palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2014 19:34 Muž @ prasan [2545] Re: jana
Zasoliť vodu a viac dbať o čistotu v akvárku.Bude to v pohode.Ektoparazit.Nebezpečné to je vo veľkom rozsahu kedy parazitujúc na hemolimfe oslabuje krevetku a taktiež jej bráni v dýchaní.
Mrkni skôr Vorticella.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:49 jana Re: jana
Navíc ta plísen podle fotek napadá hlavně kolem hlavy a ona to má jako obalené celé nohy.ale já tomuto nerozumím snažím se jen popsat a dedukovat co s ní.je taková krásná a má zrovna před stěhováním do nového lepšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2014 13:46 jamajcan Re: jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:44 jana Re: jamajcan
taky jsem se na to dívala ale nepříde mi to takové jak chomáčky z jednoho místa ale uplně polopřuhledné obalující jí to celé nohy dokola i na zádech.ale asi zkusím ji ve zvláštní sklenici namočit do nějakého přípravku na plísně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2014 13:39 jamajcan Re: jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:38 jamajcan Re: jana
V tom případě,bych se orientoval,někde směrem k Saprolegnii. translate.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:33 jana Re: jana
Je to takové jemné přesně jak obalené trávy co mám v akvárku.Zrovna dělám nové větší s lepší filtrací.ale tato se zachumlala do čehosi a ja nevím jestli je to parazit nebo jen nějaky bordel jako na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:30 jana Re: jamajcan
Fotka k příspěvku foto hunate krevetky

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:00 jamajcan Re: Jana
Chtělo by to alespoň foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:17 Jana – krevetka molucka -chmýří
Dobrý den mám problém s jednou krevetkou moluckou má hlavně nohy i trochu tělo porostlé nebo spíš obalené něčím jako průhledná vata je to i na rostlinách.ale jinak se chová zatím normálně.je to nemoc nebo starý krunýř nebo řasa nebo co s tím...nikde jsem nenašla odkaz.Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 10:08 Muž @ DrChila [243]
Nepoužívat Costapur pokud máte v akváriu rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_raci
A nechete aby sete o ní přišli.
Krevetka se při 3 dávce začne chovat divně sklopí vějířky přestene tím pádem žrát. Následně 2 den začne chodit po boku. 2 den následně na to je po ní.
První když začla chodit po boku tak jsem jí dal do čisté vody bez chemie vypadala že se vzapamatovala(vějířkama stejně nic nejedla). po vyměnění vody v akvariu a technicky vzato odstranění té léčivé látky. Jelikož jsem vyměnil 100% vody jsem jí vrátil. Opět se to opakovalo. A u velké krevetky asi tak 2x větší měla cca 8cm tak to nesla statečně do včera do večera už byla na boku. A ráno už sem jí našel ani nedejchala.
Ostatní krevetky a ráčci a ryby to přežili bez úmrtí i tu nemoc Scutariella Japonica (krevetky s pankáčem)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:10 Muž @ sajfrdík [11]
Vypadá to přesně jako na tom obrázku ;)..ale žádný léčiva,nebo něco podobnýho jsem nepoužil,takže budu věřit tomu špatnýmu svleku :)..uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 23:58 Muž @ prasan [2545] Re: DrChila
Strč tam dáku drobnú gupku,ona ti to vyžerie.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 15353x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci