Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.03.2024 22:27 Muž Sha [500] Re: Essi
aquariumbreeder.com/…
Článek o možnostech léčby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2024 20:07 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Essi
Ahoj, pořiď si akvaristickou fajfku a lov je přes ni, je to v pohodě, rychlé a bez většího stresování. Šup ven do lázně na chvilku a zase zpět. Když jsem tohoto parazita kdysi měl, šlo to rychle a dobře. Netuším, kolik soli neonky výdrží, ale určitě ji do AQ nenasypeš tolik, aby to zničilo parazita ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2024 18:49 Žena Essi [0] Re: Martin1972
Ahoj! Zjistila jsem, ze nekolik krevetek red cherry ma Scutariella Japonica, takze myslim, ze lepsi by bylo lecit soli cele akvarium. V akvarku jsou krevetky red cherry a kantonske var. Bee, ale i neonky. Bude neonkam sul v akvarku vadit? Mam obavu, ze krevetky by dost stresovalo, kdybych je lovila na slane koupele, navic maji dost schovek. Babo, raď. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2024 17:47 Muž Martin1972 [3] – léčba solí
Fotka k příspěvku Funguje u scutariella japonica. 1 čajová lžička na šálek akvarijní vody. doporučovali tam samosebou speciální (dražší a jejich :-) ) sůl pro sladkovodní akvária. Zkusil jsem kuchyňskou bez jódu (jód tam ostře nedoporučovali). Při dodržení času 30s až 60s krevetka red rili přežila v pohodě, ploštěnci zmizeli. sám jsem použil českou míru. tzn: mírně kopeček na středně velkou lžičku a šálek cca 200 - 230ml.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2023 20:06 Žena LenkaFony [0]
Ahojte, mam sedem krevetiek Red Sakura v 20 l akva a jedna moja krevetka ma hubu Ellobiopsid. Dala som tam zatial dva listy mandlovnika a chcela by som preliecit peroxidom, no nedopracovala som sa k pomeru, aby som neublizila krevetkam. Viete, prosim, kolko ml 3 % peroxidu dat do nadrze na preliecenie? Zvysne krevetky tie zlte vyrastky naspodku nemaju. Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2023 20:20 Muž Klára [0] Re
Moc děkuji za odpovědi, odkaz na článek jsem našla v předešlé konverzaci, krevetku jsem ihned odlovila, bohužel jsem si ji už s parazitickou houbou donesla, jsem ale na vážkách s přeléčením cele nádrže peroxidem, protože tam mám cca 14 dnů vyklubané mladé, zatím přidám mandlové listy, jeden tam mám od začátku, tak když přidám ještě 2 tak to snad bude zatím pro mladé nejšetrnější, mám je ve 20 l akvárku, voda čisťounká, akvárko zaběhlé dlouho po betě, která šla do nového, krevetky jsem pořídila zhruba před 2 měsíci a zbožňuje je, je úžasné je sledovat, snad mi nepojdou. Ještě jednou děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 19:23 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Sha
Cladogonium ogishimae, je nezbytné přeléčit celou nádrž.
aquariumbreeder-com.translate.goog/…
(mandlovník mořský,3% H2O2 -peroxid vodíku) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 19:06 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Klára
Dá se to léčit. Peroxid 3% z lékárny. Nemám tu po ruce poznámky, abych poradil dávku.
Anebo napadené jedince separovat. Časem to tu krevetku totiž omezí v pohybu a zahyne.
Na těch stránách je to sekce Epibionts, Dinoflagellate, and Ellobiopsid Parasites.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 17:50 Muž Sha [500] Re: Klára
aquariumbreeder.com/…
Zde můžete zkusit porovnat váš nález. Krevetu bych ale odlovil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 16:41 Muž Klára [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, jedna má krevetka má na spodku bříška divné žluté útvary, je to v místech kde nosí vajíčka, ale je to roztřepené, nevím co by to mohlo být, nic podobného jsem nikde nenašla,děkuji za radu.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2023 07:43 Žena KatkaTlusta [0] Re: ctibum
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2023 22:53 R Muž ctibum [6838] Re: KatkaTlusta
Fotka k příspěvku Myslíš tohle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2023 22:10 Muž Sha [500] Re: KatkaTlusta
Vsadím se, že je to samice a příprava na budoucí potomstvo!;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2023 19:55 Žena KatkaTlusta [0] – Bílá skvrna
Fotka k příspěvku Ahoj, mám krevety šest dní, zatím jsou v karanténě.Ale na jedné se mi udělal bílý flek za hlavou. Krevetka se často prohýbá a čechrá si panožky, jinak se chová normálně. Otatním krevetkám nic není. Myslíte že jde o porcelánovou nemoc nebo ne ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2023 10:28 Žena olgosus [0] – Povlak na krevetách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o názor na fotky. Krevety jsou v nádrži jen pár dní.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2023 18:50 Muž vlka [3426] Re: Katrinkkaa
To je normální, stárne, až se jednoho dne ,,ztratí,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2023 18:18 Žena Katrinkkaa [2] Re: afc1886
Fotka k příspěvku To netuším, ale už mi nepřijde tak “unavená”..tak asi dobrý ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2023 20:33 R Muž afc1886 [14631] Re: Katrinkkaa
Není to jen pruh ,který vzniká na starších krevetkách? Ta fotka není úplně nejlepší, ale trochu to tak na mě působí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2023 20:27 R Muž Anthrax [4730] Re: Katrinkkaa
Ano, zdravá je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2023 16:55 Žena Katrinkkaa [2] Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne, to je škoda, mně to v telefonu jde vidět hezky..tak snad jí nic není..tyhle jsou testovací subjekty, takže jsou ze zverimexu a pokud se osvědčí a budou prospívat, tak budu brát přímo ze specializované prodejny..tak snad je zdravá.
Moc děkuji stydim
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2023 09:07 R Muž Anthrax [4730] Re: Katrinkkaa
Ahoj, na fotkách nic vidět není. Nemoc to nebude. Spíš ti prodali ne zrovna dobře ustálenou barevnou varietu. Pokud tam máš i krevety jiných barev, tak je to stejně jedno. Budou se mezi sebou množit a vycházet ti budou různé barvy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2023 18:07 Žena Katrinkkaa [2] – Chudák nemocná?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, začala jsem chovat krevetky a potřebuji radu zkušenějších. Jedna z černých mi začala hnědnout, nevíte co by to mohlo být? Už to trvá delší dobu, svlékáním to asi nebude? Cokoliv hledám na netu, tak to ukazují jen na červených krevetkách :-D

Nevíte, co by to mohlo být? Druhé krevetce stejné barvy se to neděje.

Děkuji moc za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2023 16:50 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Gabriela
Také mám po několik generacích krevetek některé, co mají světlá místa nebo jsou úplně bez barvy. Přirozené.

Tady na té fotcve mě spíš zaujala ta červená linka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2023 18:55 Žena Gabriela [1] – Nekroza tkaniva?
Fotka k příspěvku Dobrý deň, mám jednu krevetu ktorá má akési biele telo. Na nete som sa dočítala že by to asi mohla byť nekroza tkaniva. Nejaké rady ako to vyliecit? Pripadne môžu sa tým nakaziť aj ostatné krevety?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2023 19:57 Muž Waly [0] Re: Gabriela
U mě pomohlo odsát dno, vyměnit cca 70% vody a přidat bakterie. Pak jsem víc než týden nepřikrmoval a byl klid. Tehdy tam děti nasypali hodně krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2023 21:14 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Gabriela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2023 20:54 Žena Gabriela [1] – vorticella- liečba
Dobrý deň, mám krevetky neocaridiny blue dream a pred pár dňami som si na jednej krevete všimla vorticellu. Absolútne netuším z kadiaľ sa tá potvora zobrala, keďže akvárium čistím pravidelne a je tam vážne veľa rastlín, žiadne riasy a som priam presvedčená, že dobre prosperuje. No každopádne, čítala som o tom na nete a vraj teda pomáha tzv. ''soľný kúpeľ''. Je jedno akú akvarijnú soľ použijem? Dôležité je len aby nebola jódovaná? Vopred ďakujem za odpoveď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 14:52 Žena Artvero [6] Re: afc1886
Aha, děkuji. Svlečky znám, nechávám je v akváriu. Nevěděla jsem, že ten pruh je před svlékáním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2023 09:25 R Muž afc1886 [14631] Re: Artvero
rybicky.net/forum/13352-krevetky-svlekani
EDIT- jenom doplním, že po svleku je kreveta nejzranitelnější a ty tam máš dost rybek, které už ví co mají dělat. ;-)
EDIT 2- třeba tady pod kořenem jde vidět ve tvém akváriu svlečka. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 09:24 Žena Artvero [6] – Je to nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěla bych se zeptat zda tento bílý pruh u krevet je nějaká nemoc, popřípadě co proti tomu dělat. Zaznamenala jsem občasný výskyt a pak úhyn krevetky.
Předem děkuji za odpověď.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2023 18:16 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Graylag
praziquantel nebo něco na té bázi, komerčně prodávaný Tremazol třeba
A ta Esha 2000 to taky mohla vyléčit.
Jak si dopadl?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2022 12:34 dujsicek Re: vlka
Jojo, poradila. Ráno dvě svlečky, a tahle velká slečna vypadala už v poho hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2022 19:05 Muž vlka [3426] Re: dujsicek
Příroda si poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2022 17:04 dujsicek Re: Redsnake
To jsem prave googli a doufala, ze me nekdo uklidni, ze plasim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2022 16:24 Muž Redsnake [52] Re: dujsicek
Zkus googlit “The White Ring of Death”
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2022 14:38 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: dujsicek
Nikdy jsem je u toho přímo nepozoroval, ale toto jsem viděl také a potom měla nový "kožich". Třeba to ještě dosvleče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2022 12:46 dujsicek – Asi zasekle svlekani?
Fotka k příspěvku Zdravim ve spolek, prosim Vas, da se nejak pomoci, kdyz se kreveta zasekne ve svleku? Prikladam foto, jestli to teda vubec je zasekly svlek? Diky hmm
Ted jsem ho/ji pro jistotu odlovila a fakt pusobi zasekle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2022 07:45 Muž Graylag [9] Re: Passenger77
Já nevím, já z té no-planarie nemám dobrý pocit. Asi kvůli tomu zákalu, na to akvárium byl hodně smutný pohled. Navíc jak je v tom akvárku přes tu "mlhu" blbě vidět, tak ani pořádně nevidím na krevetky a na nějaké vytahování svleček můžu rovnou zapomenout.
Problém může být i s dávkováním. Mám sotva 15 litrů vody, takže schéma je 0,3/0,15/0,08g. Vážím to na takové té levné čínské "zlatnické" váze která se tváří, že váží na 0,01g, ale v praxi je rozlišení pod 0,05g spíše zbožné přání a přesnost celkového vážení je diskutabilní, takže kdo ví kolik jsem tam toho opravdu dal. Podle zákalu bych řekl, že spíše víc, ale to už nezjistíme.

Dnes dostanu eSHa 2000, tak snad budu mít více štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 19:53 Muž Papik [617] Re: Passenger77
Jak jsem už psal, na tu potvoru platí Esha 2000. U mě zafungovala ve dvou akváriích perfektně. Druhá dávka po 7 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 18:45 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Graylag
Zkusil bych to přeléčit ještě jednou, tak jako by ta první dávka nebyla vzhledem k tomu filtru. Mně totiž třeba ty Ploštěnky houfně odumřely až po druhé dávce v čase dle pokynů z návodu. Ale připrav se, že šneci půjdou taky a možná vezme i nějakou krevetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 17:56 Muž Graylag [9] Re: Passenger77
No-planaria se na internetu uvádí i jako funkční řešení na Scutariellu, někde se dokonce dočteš i silácké řeči, jak stačí poloviční dávka a paraziti zmizí už po prvním dni - no u mě ne.
První aplikace s filtrem asi byla chybná, to uznávám, ale při druhé aplikaci už tam byl jen molitan a keramické válečky, takže by to mělo být ok. Přesto to ale nezafungovalo. Nevím, možná to nějak interaguje s kvalitou vody. Nebo mám prostě jen smůlu na špatnou šarži.
Koupání v solném roztoku jsem zkoušel a fungovalo, ale vzhledem k silné zarostlosti nádrže a už vylíhlým malým mi to přišlo dlouhodobě neudržitelné. Tak proto zkouším něco systémového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2022 14:06 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Graylag
Ahoj, tak pokud vím, tak NoPlanaria je určena na Ploštěnky. Jestli to umí i jako vedlejší bonus i tohoto parazita, to netuším. Zákal skutečně nastává, ale pokud držíš dávkování, jak máš, tak by neměl být tak silný. A také je třeba přesně dodržet postup v návodu. Protože pokud přidáváš léčivo a máš tam aktivní filtr, ten účinek může značně odbourávat. Tomu by nasvědčovalo i to, že přežily Piskořky. Mně nakonec NoPlanaria pomohla od Ploštěnek, ale některé krevetky to nerozchodily.
Jinak já si kdysi taky přinesl Scutariellu s krevetkama z burzy. Pokud si to ještě správně vybavuji, odchytl a namáčel jsem je krátce do slaného roztoku a pak vložil do karantény (láhev zavařovačky) a snažil se pak odstraňovat svlečky i v akváriu. A zbavil jsem se jich postupně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2022 23:22 Muž Graylag [9] Re: Graylag
Takže zkušenost s léčbou Scutarielly pomocí no-planaria. Ve zkratce úplné fiasko.

První cyklus jsem absolvoval se zeolitovou (?) vložkou ve filtru, která mohla no planaria z vody odfiltrovat. Takže jsem ihned na konci čtvrtého dne vyměnil třetinu vody, vytáhl zeolit z filtru a zkusil to znovu s plnou dávkou. Že filtr něco dělal bylo jasné hned, protože akvárko ihned po aplikaci no-planaria zahalil bílý zákal (při prvním cyklu nebyl). S dalšími dávkami se zákal ještě zhoršoval, až skoro nebylo vidět na druhou stranu akvária (20cm!). teď na konci čtvrtého dne jsem vyměnil půlku vody a vrátil do filtru uhlíkovou vložku, tak snad se to brzy vyčistí.

Co se týká efektu, dobrá zpráva je, že všichni přežili, včetně piskořek a mláďat krevetek. Špatná zpráva je, že na některých krevetkach parazita stále vidím. Neumím posoudit jeho životaschopnost,ale určitě z krevetek jen tak neodpadli.

Když to shrnu, no-planaria mě nepřesvědčila a nikomu bych nedoporučoval ji na scutariella použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2022 00:32 Muž Graylag [9] Re: Jajina
Obávám se, že pokud už Tremazol nemáš v šuplíku z minulosti, tak se ti bude dost špatně shánět. Tremazid který někteří prodejci vydávají za totéž je chemicky zcela jiný preparát. Tremazol je praziquantel, čili antiparazitický lék. Tremazid je mátový olej. Neříkám, že nebude fungovat, ale jakékoliv zkušenosti s Tremazolem se na něj nedají vztáhnout.

Druhá věc je, že pokud to je scutariella, tak dokud jsou vajíčka uvnitř krevetky, tak ti nepomůže ani svěcená voda. Budeš muset počkat na svlékání a zasahovat až pak, chemicky i mechanickým odstraňováním svleček.

Já jsem se aktuálně pustil do druhého pokusu s no-planaria, ve středu odpoledne budu moct preferovat výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2022 22:56 Jajina Re: lhajek
Děkuji moc, nejspíše se skutečně jedná o vajíčka parazita Scutariella Japonica. Zkusím to přeléčit SERA MED PROFESSIONAL TREMAZOL a snad to bude v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2022 22:31 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Jajina
Možná by to mohli být vajíčka toho co tu řešil Graylag – Scutariella, ale opět je to špatná fotka na určení. Třeba je to jen anomálie ve vybarvení.
Zkus porovnat na živo s fotkami zde: aquariumbreeder.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2022 09:02 Jajina – Cosi bílého ????
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu co to je a co s tím případně prosím dělat... Děkuji moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2022 21:58 Muž Papik [617] Re: Graylag
Tremazid je úplně na nic. Zabrala osvědčená Esha 2000, ve dvou dávkách. Druhou dávku jsem tuším dával pod týdnu. Při GH nižší než 4 se Eshy použije dvojnásobná dávka. Všichni bezobratlí byli v pohodě, nepřežil jen růžkatec. Pokud ho máš, doporučuji ho z nádrže předem odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2022 13:59 Muž Graylag [9] – Scutariella
Potřebuji se poradit ohledně léčby Scutarielly.
Paraziti se nám objevili hned po prvním svlékání. První týden jsem se je snažil léčit koupáním v slané vodě, což docela fungovalo, ale když jsem po týdnu byl stále na tomtéž jsem realistický zhodnotil prognózu a rozhodl se pro něco systémového. Protože Tremazol není k sehnání a na Tremazid jsem toho moc napsaného nenašel, zkusil jsem pořídit No-Planaria.
Po první aplikaci to vypadalo slibně, nejdříve jsem viděl plavat volně dva živé červíky a posléze už jen nehybné. Krevetek s parazity subjektivně ubylo. Jenže teď už jsme ve třetím dnů těsně před aplikací třetí dávky a stále u některých krevetek vidím "porosty" parazitů, byť subjektivně se mi zdají menší a nehybní.
Je to normální a paraziti ještě zmizí, případně už jde jen o mrtvé zbytky, nebo něco selhalo a léčba nezafungovala?

Před první dávkou jsem z filtru vytáhl uhlíkovou vložku a nahradil ji adsorbentem, kterému Hagen říká ammonia remover a který prý nezachycuje léčiva. Mohl tu no-planaria vyžrat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2022 18:16 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Fialka
Takže přehodnocuji a je to ta houba z té stránky, co tu dal kolega. Ona je při natočení někdy do zelena a někdy do žluta.
Já jsem si to přinesl z akvaristiky, když jsem tam jednou byl a nekontroloval, co mi nastrkali do sáčků.
Naivně jsem si myslel, že takhle vypadá kreveta s vajíčky.
Nedávno se mi ta postižená kreveta ukázala v plné kráse. Byla to jasná houba. Taky rostla na těle krevetky. Tak jsem ji musel odstranit. A budu sledovat, zda se to rozšíří i na další kusy.
Mimochodem to přežilo léčení FMC.
Ale někdo někde psal, že se to dá léčit Panacur C a něčím od firmy Bechicosi.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22538x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976-krevetky-nemoci